Skocz do zawartości
IGNORED

Forumowy test kolejna edycja


trembler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

 

chciałbym zaprosić Was do testów podkładek antywibracyjnych. Podkładki te mają dwie wersje: dla sprzętu lżejszego (powiedzmy do ok 15kg) i cięższego (powyżej 20kg). Zastosowanie tych podkladek widzę pod wszelakiej masci źródła czyli CD i gramofon (głównie), aczkolwiek można używać również i pod inne elemnty toru. Jeśłi byliby chętni Forumowicze do odsłuchu takowych podkładek chętnie prześlę im komplet podkładek i wzorem poprzednich forumowych testów chętni przekazywali by je sobie nawzajem.

 

pozdrawiam

trembler

 

PS Uprzedzając zapewne głosy o wątku sponsorowanym, wątek ten założyłem po rozmowie z Lukarem. Obecnie podkładki te nie są produktem handlowym. Jeśli tak się stanie wszelkie należności z tytułu sponsorowania wątków będą uiszcone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz słowo, co to właściwie jest. Fikuśne kolce, kompletne cokoły, system poduszek z pierza - co rozumiesz przez "podkładki"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też - mimo, że nie cierpię kolejek - tu zrobię wyjąteki i ustawię się posłusznie za larsonem3 ;-)

Namiary są w "o mnie" ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadaąc na pytania co to jest:

są to podkładki w kształcie "nóżek", "opek" jakie są powszechnie używane w sprzęcie . Konstrukcja dość prosta, dużo prostsza niż system poduszek z kaczego pierza ;) Elementem amortyzującym drgania jest wielowarstwowa guma, każda z warstw o różnej twardości a co za tym idzie różnych włąsciwościach. Jak wyglądają to można zobaczyć na zdjęciach. Planuję też wersję dla sprzętu o wadze 16-19kg o nazwie Jazz :-) z gratisowymi 4kg cukru ;) ( o ile Jazz zezwoli na użycie swojego nicka w nazwie). Na zdjęciach widać wersję "mniejszą". Ta większa jest po prostu dwukrotnie grubsza a wykonana tak samo.

 

 

pozdrawiam

trembler

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9798-100001115 1170278078_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos podobego stosuje się pod niektóre prasy, faktem jest że działa to dobrze więc może i w takim sprzęcie się sprawdzi. Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaja jajami ale mam toto u siebie od jakiegoś czasu i kurna... działa - na razie słyszę to w postaci ewidentnie jędrniejszego i bardziej mięsistego basu oraz trochę lepszej przestrzenności. Na dokładniejsze spostrzeżenia nie mam na razie czasu bo hmm niestety jak to mówą zarobiony jestem.

Podkładek używałem głównie pod źródło CD (niestety nie mialem czasu na dokładniejsze sprawdzenie z gramofonem). Wiedziałem już wcześniej o tym że CD 17 Marantza jest na takie rzeczy podatne bo robiłem próbę z pociętą na plasterki izolacją arma-flex z tym że wtedy efektem była poważna degradacja, a teraz mam zauważalną poprawę. Tym czasem czekam na wersję ostateczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>trembler

Czy te podkładki mają konkurować z kolcami czy je uzupełniać? Pytam się bo ja nie mam już nóżek w CD i będę ew. musiał je jeszcze raz dokręcić chyba, że podłożę je pod podstawki od stożków.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie bardzo wierze w owo cudo bo pod CD-player nalezy podkladac cos, co spowoduje, ze zamiast wspomagania drgan bedzie ich tlumienie - zatem dobre sa kolce, ciezkie stoliki itp. a nie gumki, na ktorych drgania tylko sie rozbujaja. To jakby postawic CDP na 4 galaretkach z nozek na naszej polskiej zelatynie. Nie lapie tego pomyslu.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek67

jutro Ci wysyłam priorytetem, miałem dzisiaj wysłać, ale wypadło parę spraw i ... i jutro Ci je wyślę. Jeśli chodzi o podkładkii kolce.. JA ich używam zamiast kolców. Nóżek nie musisz przykecać mozesz postawić goły CD. możesz spróbować też nawet z kolcami. Eksperymentuj, w końu od tego jest test.

 

pozdrawiam

trembler

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso

Sa dwie szkoly, zreszta jak w kazdym temacie tzw falenicka i otwocka ;)

drgania możan tłumić jak w przypadku materiałow tłumiacych (upraszczając miękkich) bądź izolować od drgań stosując polaczenia sztywne (np kolce). Nigdy nie pozbędziesz sie drgań całkowicie i nie każdych drgań można pozbyć się w ten sam sposób.

a co do żelatyny.. proponowane przez Ciebie rozwiązanie to materiał jednorodny, w zastosowanej przeze nie gumie jest kilka warstw więc nie jest to materiał jednorodny, co wpływa na lepsze tłumienie drgań niż jednorodna guma.

 

pozdrawiam

trembler

 

 

ps może znajdziesz chęć i ochotę do posłuchania/przetestowania? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeStat - coś w tym rodzaju, ale efekt to był chyba taki z powodów o ktorych pisze soso - połowe muzyki szlag wtedy trafił.

Ten wynalazek który mam teraz użyczony przez Tremblera wydaje się jednak tłumić drgania, a nie je wzmacniać, a przynajmniej izoluje od drgań z otoczenia. Mam szafkę wykonana z profili metalowych i szkalanych półek, piętro wyżej stoi lampowy wzmacniacz - może to waśnie wytłumia jakies drgania z jego trafo? Nie jestem zwolennikiem "cudownych rozwiazań", ale musze przyznać, że efekt jest u mnie bardzo wyraźny i jednoznacznie korzystny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zegarmistrz

Ja mam takie podkładki DIY: filc + krążek dębowy + ochronna gumopianka (dość twarda) wymontowana z jakiegoś kartonu... :-)

Pewnie to nie jest żaden hi-end, ale zastosowanie różnych warstw, chyba pomogło, raczej działa jak amortyzator nie jak resor, poza tym na cedeku stoi wzmak, też trochę odizolowany podkładką, a na nim dodatkowo jakieś 4kg zawarte w dwu stalowych płytkach, bo ten mój Creek coś za lekki był...

 

Miałem nawet zamiar coś pokombinować z tym termaflexem, ale nie samodzielnie, tylko jako jedną z warstw podkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.