Skocz do zawartości
IGNORED

Forumowy test kolejna edycja


trembler

Rekomendowane odpowiedzi

OK, chętnie sprawdzę u siebie! Arek, czuj czuwaj!

Pzdr fanów wszelakiego audiofilskiego voodoo! Uwierzyć znaczy usłyszeć hihi!

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam własny komplecik pod CD. Różnica jest na tyle duża, że nie miałem wątpliwości, w dodatku wykonanie w porównaniu do prototypow jest bardzo eleganckie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> gsmok

Ciekawa inicjatywa, opowiadam się za mierzeniem podstawowych parametrów technicznych różnych rzeczy. Jednak sama znajomość takiej czy innej charakterystyki nic nie da, o ile tych wyników nie zinterpretuje się dla praktycznych celów. Tutaj praktycznym celem (stosowania podkładek) jest poprawa brzmienia np. CD lub zmniejszenie mikrofonowania lamp.

Czy dysponujesz materiałem porównanwczym jakie drgania i na jakim poziomie są niekorzystne dla mechnizmu CD (dla danej marki i modelu), a jakie nie stanowią problemu.

Czy jesteś w stanie podać jak ograniczenie drgań wpływa na dźwięk CD lub wzmacniacza (np. lampowego) i jak to zmierzyć.

Jakie drgania występują w warunkach domowych na stoliku pod sprzęt np. drewnianym, metalowym, plastikowym, mieszanym. Czy do różnych rodzajów stolików powinny być różne podkładki ? Chodzi mi oczywiście o drgania najbardziej typowe, a nie jakieś nadzwyczajne typu trzęsienie ziemi.

Bardzo ciekawe zagadnienia, mam nadzieję, że podzielisz się swoimi danymi.

awas

PS czy Twoje badania są bardzo kosztowne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sapr, 15 Sty 2006, 19:39

 

Gsmok wyraźnie napisał co chce zmierzyć i z czym porównać.

 

Twoje uwagi do tego są ni przypiął ni wypiął. Jeśli jesteś ciekaw czy podkładka zadziała ci na słuch w Twoim sprzęcie to ją po prostu pod niego podstaw, posłuchaj i będziesz szczęśliwy (albo mniej). Ale nie wpisuj takich rzekomych mądrości żeby zabłysnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Qubric, 15 Sty 2006, 20:31

Tak, jestem ciekaw i podłożę je pod sprzęt i sprawdzę i to nie sam, a w towarzystwie klubowiczów bym wiedział, że nie ulegam indywidualnym omamom.

Jestem ciekaw wielu rzeczy, np. tych o które pytałem. Ciekawi mnie czy znajomość wspomnianej charakterystyki pozwala określić skuteczność działania podkładki dla praktycznych celów audio i czy np. ich znjomość pozwoli wybrać lepszy model bez konieczności odsłuchu. Ciekawi mnie czy dla tych celów jest korzystne jakieś określone tłumienie, czy im większe to lepsze.

Przeczytałem co Gsmok chce zmierzyć i porównać, domyślałem się, że jeżeli chce sobie zadać trud to w jakimś celu. Samo stwierdzenie, że 5=5 lub że 44 nie ma znaczenia o ile nie wiem, co z tego wynika.

Inne poddteksty też chyciłem, ale mnie nie interesują.

Co do błyszczenia, to w tym przypadku nie wyślałem się, samo tak jakoś wyszło, ale wiem, że daleko mi do Ciebie, przeczytałem kilka różnych Twoich wpisów.

pozdrawiam

awas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie przesłałem wyniki pomiarów. System pomiarowy eksportuje je w postaci pliku tekstowego, który można wczytać do arkusza kalkulacyjnego EXCEL i zrobić wykresy według własnego uznania - pozostawiam tą czynność Twórcy podkładek ;-) (przyznaję oczywiście, że jest to nieco pracochłonne a ja po prostu do dzisiaj nie miałem czasu tego zrobić)

 

sapr - nie sprowokujesz mnie do dyskusji na temat jak podkładki wpływają na odczucia subiektywne i jak to zmierzyć. Mam ustalone poglądy na temat odczuć subiektywnych - sprowadzają się one do tego, że skoro są subiektywne to niech każdy odczuwa je osobiście.

 

Co do pomiarów to wykonane zostały one na stanowisku przeznaczonym do oceny parametrów wibroizolacyjnych materiałów (stanowisko to posiada certyfikację i np. oceniane są na nim rękawice wibroizolacyjne na znak CE). Podstawowym elementem stanowiska jest wzbudnik drgań dużej mocy, generator sygnałowy oraz system analizy sygnałów. Otrzymałem po jednej podkładce: mniejszej i większej. Metoda pomiaru była następująca: podkładka położona została na poziomym stoliku wzbudnika, na podkładkę położone zostało obciążenie (mniejsze dla mniejszej i większe dla większej - wartości obciążenia przyjąłem dzieląc rozsądną wagę sprzętu przez 4). Po takim przygotowaniu wzbudnik pobudzony został do drgań za pomocą szumu białego. Na stoliku wzbudnika przymocowany został akcelerometr mierzący drgania "dostarczone" do podkładki, zaś na obciążniku drugi akcelerometr mierzący drgania zredukowane przez podkładkę. Amplitudę drgać wzbudnika (a dokładnie wartość gęstości widmowej mocy szumu białego) dobrałem tak, aby nie występowało zjawisko odrywania się podkładki od wzbudnika i obciążenia od podkładki. Starałem się aby była ona niezbyt mała (napewno większa od drgań występujących w warunkach rzeczywistych) aby zmniejszyć wpływ ewentualnych zakłóceń na wyniki pomiarów. Zakładając, że w tym zakresie amplitud drgań podkładka zachowuje się jak element liniowy nie ma to wpływu na wyniki pomiarów. Mierzyłem uśrednione widmo sygnału pobudzającego oraz uśrednione widmo sygnału po zredukowaniu przez podkładki. Na tej podstawie korzystając z możliwości systemu wyznaczyłem transmitancję podkładek - zarówno charakterystykę amplitudową jak i fazową. Transmitancja lub inaczej funkcja przejścia bezpośrednio pokazuje charakterystykę tłumienia podkładek w funkcji częstotliwości. Z charakterystyki amplitudowej można określić rezonanse, zakresy efektywnego tłumienia, ch-ka fazowa pozwala na wnioski o nieco głębszej naturze.

Zdaję sobie sprawę, że pomiar jednej podkładki to nie to samo co pomiar czterech równocześnie (oczywiście takie pomiary też jestem w stanie zrobić) - tym niemniej już te wyniki, które dostarczyłem stanowią obiektywną ocenę parametrów wibroakustycznych podkładek jako-takich.

Co do konkretnych wyników to pozostawiam przyjemność ich przedstawienia Konstruktorowi podkładek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo prosimy o przedstawienie tych wyników. Na forum lub stronie tremblera.

 

OT. W ostatnim Audio jest test zestawu YBA. Wzmanicacz sieje harmonicznymi jak cholera. A to nie przeszkadza odbierać recenzentowi jego brzmienia jako wysokiej klasy (fortepian).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> gsmok

Oczywiście odczucia subiektywne trudno zmierzyć i raczej nie tylko tym sprzętem i metodą, którą dysponujesz. Na spotkaniach w klubie zdarzało się, że poznanie odczuć subiektywnych współodsłuchujących przyczyniało się do zwrócenie uwagi na aspekty, które wcześniej pomijałem, a czasami moje odczucia były wywracane do góry nogami, co uważam wzbogaca mnie. Nie uważam więc, że poznanie odczuć subiektywnych innych osób jest bezwartościowe.

Mój wpis był sprowokowany, sformułowaniem Twojego wpisu. Po odpowiedzi jakiej udzieliłeś i podejściu do wyników prób, sądzę, że kierowały Tobą fajne intencje i wycofuję się z drobnych złośliwości.

Co do uzyskanych już opracowanych wyników prób, jestem nimi faktycznie zainteresowany i będę wdzięczny za udostępnienie, jak nie tu to na maila.

pozdrawiam

awas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sapr, 16 Sty 2006, 21:30

 

Nie pisz już więcej bo się ciut ośmieszasz...

 

Krótko o tym "zwracaniu uwagi na aspekty brzmienia" zauważane przez innych słuchaczy z grupy - czyli dalej g... wiesz, ale przyjmujesz ich punkt widzenia. Tyle na temat "wzbogacania" odczuciami innych.

 

PS. Produkujesz kable audiofilskie? To chyba ma coś wspólnego z tym, że słyszysz co inni słyszą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zostałem wczoraj zarzucony wynikami od gsmok`a (jeszcze raz wielkie podziękowania). Jest tego trochę do ogarnięcia. Dzisiaj wieczorem postaram się wrzucić, tu na forum, efekty tych badań, choćby w formie wykresów.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sapr, 16 Sty 2006, 21:54

 

Raczej chciałeś powiedzieć "a głupich nie sieją - sami rosną". Dlatego jest coraz więcej "producentów" kabli audio, mających zapewniony zbyt choć wkład intelektualny w "technologię produkcji" praktycznie żaden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trembler -->

ustaliłem z krzych'em że podkładki wylądują najpierw u larsona3 a dopiero później wylądują u mnie :)

czy nie będziesz miał nic naprzeciwko ;) jeśli odbędzie się ich mały test w KAIM?

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> trembler

Tak, jak napisał zdezintegrowany_3PO, oba komplety testowych krążków ma od jakiejś godziny larson3 ;-) Dziekuję za możliwość potestowania, w wolnej chwii napiszę jakąś krótką opinię nt. krążków ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tembler

Witam potwierdzam posiadanie i przepraszam za nieodzywanie sie w sprawie testu ale w okresie przedswiatecznym mialem kompletnie urwanie glowy (Pal55 Ciebie tez przepraszam bo mialem krazki od Ciebie odebrac).

Po testach w moim systemie (patrz w "o mnie") i dodatkowo z odtwarzaczem Lektor III zamieszcze opinie.

Pozdrawiam

Larson

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAPR-> zaintrygowany Twoją oceną mojej pierwszej wypowiedzi jeszcze raz się jej przyjrzałem i BIJĘ SIĘ W PIERSI - rzeczywiście zabrzmiała ona jakoś dwuznacznie.

Potwierdzam, że moją wyłączną intencją była ciekawość i propozycja obmierzenia obiektywnych parametrów podkładek - jeśli zabrzmiało to to niezbyt grzecznie (a niestety jeszcze raz przyznaję, że tak to wygląda) to przepraszam wszystkich, którzy tak to odebrali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

....zostałem wczoraj zarzucony wynikami od gsmok`a (jeszcze raz wielkie podziękowania). Jest tego trochę do ogarnięcia. Dzisiaj wieczorem postaram się wrzucić, tu na forum, efekty tych badań, choćby w formie wykresów....

 

Tylko co nam to powie ???

Trzeba by takie wykresy tremblerów , porównać z pomarami " zwykłego" metalu obklejonego " zwykłą " gumą , bo materiały zastwosowane w/w tremblerach sądząc po cenie , muszą mieć pochodzenie kosmiczne:)

I może plus pomiary podkładek z innego mat.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pokróte opiszę swoje wrażenia z posiadania podkładek Tremblera...

System: m.in. odtwarzacz Yamaha CDX-993 (9,6 kg) oraz wzmacniacz Marantz PM-75 (15 kg) stojące na półce Multimebel (nogi z MDF oraz półki ze szkła; na codzień klocki stoją na podwójnych korkowych podkładkach "made in Ikea" ;-)

Posiadałem obie wersje krążków Tremblera - cieńsze (pod odtwarzaczem CD) oraz grubsze (pod wzmacniaczem).

Zauważone zmiany: dźwięk staje się bardziej "namacalny", bardziej obecny w pomieszczeniu odsłuchowym; kontury stają wyraźniejsze - źródła pozorne sa lepiej zdefiniowane, co pociąga za soba lepsze rozplanowanie sceny stereo; lepsze jest "wypełnienie" dźwięku - odnosiłem wrażenie, że w odtwarzanym materiale jest więcej muzyki - może nie w ten sposób, że pojawiały sie nowe dźwięki, których wcześniej nie słyszałem, ale po prostu były one lepiej zdefinioowane, wypełnione i było ich więcej i były lepiej od siebie odseparowane. Krążki wprowadzaja też ład na scenie stereo, szczególnie, gdy słucha się głośniej - po prostu nie robi się bałagan; wczesniej obwiniałem za to akustykę mojego - nieprzyjaznego sprzętowi stereo - pomieszczenia, ale okazało się, że to chyba bardziej niepożądane wibracje powodują, że przy głośnum słuchaniu pojawia sie bałagan i "spłycenie" brzmienia; przy zastosowaniu krążków na pewno mogłem głośniej posłuchać muzyki.

Ogólnie rzecz biorąc - wpływ krążków Tremblera na mój system był pozytywny i raczej nie na granicy precepcji; zmiany 'in plus" na pewno sa prównywalne do zmian w brzmieniu systemu, wprowadzanych przez np. kable siecowe (uwaga dla tych osób, którzy sieciówek nie słyszą ;-) Uważam, że najlepiej działają one w komplecie (czyli podksładki pod odtwarzacz CD i wzmacniacz) - wówczas oczekiwane efekty są naprawdę zadowalające, jednak pozytywne zmiany można odnotować nawet wówczas, gdy stosuyjemy tylko jeden komplet krażków (obojętne, pod które urządzenie - jednak tylko pod źródłem zmiany sa bardziej wyraźne). Niestety nie straczyło mi czasu, aby potestować krążki p np. pod gramofonem, czy tunerem - przypuszczam, że szczególnie w tym pierwszym przypadku zmiany mogą być naprawdę pozytywne ;-)

Konkluzja: myślę, że cena 199 PLN za 1 komplet podkładek jest uczciwa; jednak mój humor poprawiłaby ewentualna "promocja" ze strony producenta, przewidująca jakiś rabacik dla osób zakupujących dwa komplety podkładek - pod CD i wzmacniacz ;-) Spekulując dalej - w cenie 300-350 PLN za oba komplety - "ociec, brać !!" :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - czyli standardowe pierdolenie o Chopinie jak zwykle. Przez chwile ktos sie silil na testy (i dobrze), Almado mial sie wykazac znajomoscia teorii drgan i pokazac nam jak sie liczy a potem rozniczkuje hamiltoniany i jaki jest zwiazek kawalka gumy przyklejonej do metalowego krazka (za jedyne yyy PLN komplet) z postepem nauki (moze bysmy sobie nawet postrzelali solitonami ;-)) a skonczylo sie na zwyczajnym pseudoreklamowym pierdoleniu kilku forumowiczow o tym jaki to ´jedrniejszy bas slysza' i maja a dzwiek sie robi ´przestrzenniejszy'...

 

Swoja droga to dziwne - za kazdym razem kiedy zaczyna sie dyskusja o ´sieciowkach ze swiata magii' czy kawalku gumy pod wzmak i ktos zaczyna niesmialo mowic o pomiarach i weryfikacji doswiadczalnej, zawsze znajduje sie jakis audiosyfilityk, ktory sprawie urywa leb pierdolac o ´jedrnym basie' itp. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga mozna by tak wszystko projektowac - samoloty, mosty, budynki - po ch*j cokolwiek liczyc. Po co doswiadczenia. Mozna poeksperymentowac, ustawic pasjonatow i decyzje opierac na ´jedrnosci' i ´przestrzennosci' :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac ten watek, przez chwile myslalem, ze mowimy o superzaawansowanych technologiach itp. , ale nie, podniecamy sie kawalkiem gumy przyklejonym do niklowanego krazka. Jedyna jego wyzszosc nad wersja DIY to chyba te 199 zl/kpl. A jak nie dziala, to znak, ze pewnie podkladki sie nie zdazyly wygrzac :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.