Skocz do zawartości
IGNORED

Forumowy test kolejna edycja


trembler

Rekomendowane odpowiedzi

jacch:

 

>to zwykły kawałek metalu od tokarza z przyklejonymi gumkami

 

Jacch, złotko: wpis tremblera polecam szanownej pamięci, z 13 Gru 2005, 18:36. Producent zaproponował ci tam dostarczanie mu krążków po 35 zł za komplet, o ile dobrze pamiętam. Była to reakcja na twoje sugestie, jakoby koszt wytworzenia elementów metalowych równy był cenie "piwa dla tokarza". Nie raczyłeś podjąć tematu - cóż, nie po raz pierwszy uciekasz z podkulonym ogonkiem, gdy ktoś prosi cię o udowodnienie twoich twierdzeń, więc taka twoja reakcja akurat nie dziwi... ;-p

 

A teraz znów wyjeżdzasz z tym swoim tokarzem? Radosnyś, chłopczyku, radosnyś ;) Napisz jeszcze coś równie mądrego, dostarczysz forumowiczom kolejnych powodów do śmiechu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukar, gratuluję szybkości reakcji ;) Uwaga na marginesie: usunięcie wpisów nie przywraca poprzedniej wartości w kolumnie "Ostatni wpis". W efekcie w widoku ogólnym wątek widnieje jako świeżo uzupełniany, co kłóci się z jego rzeczywistą zawartością. Tak ma być?

 

Pozdrawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacch: przypomnij sobie, co tam napisałeś. I zastanów się, czy _na pewno_ chcesz przywrócenia tego wpisu ;) Co do kosztów wytworzenia absorberów, wpis tremblera z 13 grudnia polecam szanownej uwadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, 21 Sty 2006, 09:58

 

Dopiero teraz zauważyłeś te zachowania reklamiarkie i klakierskie nieoparte o minimum wiedzy???

 

Owszem, mnie ciekawie poczytałoby się o takich czy innych równaniach, teorii drgań, sposobach pomiarów itp. Tylko że one w takich wyrobach jak ów Trembler czy kable Velum po prostu nie mają aplikacji. Mogę się założyć że ich konstruktorzy nawet nie maja pojęcia co zbudowali, na jakiej zasadzie to działa i dlaczego miałoby przynosić zamierzoną poprawę.

 

Ale nie dziw się - skoro nie ma w tym kosmicznej technologii to po co sobie zawracać głowę pomiarami i teoriami ogólnymi??? Trochę przesadzasz z tym scientyzmem ;) Podobnie jak z tym wciskaniem mi zawsze w teksty ekonomiczne tych swoich uwag o teorii chaosu :)))

 

PS. Przyznaj się - to Ty byłes tym słynnym "producentem" supergłośników wystepującym na forum pod nickiem Thorens ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zastanówmy się wszyscy - ale tak na poważnie - czy jest sens trwania tego forum, skoro wszędzie, w każdym wątku, nawet dotyczącym tzw. dupy Maryni, pojawiają sie jakieś pojebane wpisy kolesi typu qb_1 :-/ Skoro trembler udostępnia swój produkt do testowania i prosi o opinie, a takie ochujalce po zamieszczeniu opinii piszą jakieś bzdety zaczynające się od:

"No - czyli standardowe pierdolenie o Chopinie jak zwykle. Przez chwile ktos sie silil na testy (i dobrze), Almado mial sie wykazac znajomoscia teorii drgan i pokazac nam jak sie liczy a potem rozniczkuje hamiltoniany i jaki jest zwiazek kawalka gumy przyklejonej do metalowego krazka (za jedyne yyy PLN komplet) z postepem nauki (moze bysmy sobie nawet postrzelali solitonami ;-)) a skonczylo sie na zwyczajnym pseudoreklamowym pierdoleniu kilku forumowiczow o tym jaki to ´jedrniejszy bas slysza' i maja a dzwiek sie robi ´przestrzenniejszy'..."

 

No to ja pier**lę taką zabawę i idę na inne podwórko :-/ Z kretynami i pseudointelektualistami dziesieątej wody po kisielu (z wisanymi w "o mnie" hajendami) nie mam zamiaru się szczypać; albo ich, albo moje miejsce jest gdzie indziej, a nie tutaj... No tyle tytułem podsumowania :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, ze to zwykła guma? Akurat tej niezwykłej na zdjeciu nie widać czyli tej "szarej":) Nic prostrzego tylko wypożyczyć, obejrzeć i samemu spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67, 23 Sty 2006, 23:31

 

A czyli to niejest normalna guma tylko jakaś taka popierdolona...

Znaczy się - cudowna guma jak z durexu, która żadnych drgań nie przepuszcza i jeszcze daje taką przyjemność wszystkim ruchomym częściom, że CD Playery dostają orgazmu i piękniej spiewają w podnieceniu :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

trembler, 17 Sty 2006, 10:22

 

>Witam,

>zostałem wczoraj zarzucony wynikami od gsmok`a (jeszcze raz wielkie podziękowania). Jest tego trochę

>do ogarnięcia. Dzisiaj wieczorem postaram się wrzucić, tu na forum, efekty tych badań, choćby w

>formie wykresów.

 

 

Coś ten wieczór nadejść nie może.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych -> daj buziaczka Martynie i nie pisz juz wiecej. Zasunales klasyczna krytporeklame. Gowno mnie obchodzi czy 199 PLN/kpl czy 350 za 2 to uczciwa cena. Dyskusja chyba tego nie dotyczyla. Ja w zolnierskich slowach zwrocilem uwage na fakt: facet nakleja 2 kawalki gumy na niklowany krazek i sprzedaje po 199 PLN/kpl. Ochujalce czasem zwracaja uwage na takie szczegoly. Takich natomiast wypierdow chwalacych ni z tego ni z owego rozne gowna jest w watkach o DIY'owcach itp. na peczki. Dziwnym trafem zawsze kiedy padaja merytoryczne pytania (np. kiedys pytanie Qubrica o pasmo kolumn pewnego konstruktora) pojawiaja sie takie wypierdy jak Ty i pierdza o doskonalej relacji jakosci do ceny itp.

 

Teraz z laski swojej pocalkuj mnie przez czesci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, 25 Sty 2006, 14:27

 

Myśle, że zbytnio mieszasz i utożsamiasz ze soba dwie rózne sprawy. Naukę i Rynek. Jedno ma się do drugiego jakoś tam ale niekoniecznie.;-)

Jako zwolennik wolności rynkowej i liberalnych sposobów funkcjonowania rynku, wiesz najlepiej, że to nie nauka ale klient weryfikuje co kupi a czego nie. I, jeśli to uzna za dobre dla siebie, to ma gdzieś naukowe dowody, że to czy tamto.

Nie przesadzajmy w tym osądzaniu;-). Rozumiem, że jako pracownik naukowy (chyba sie nie mylę?) masz duży dylemat nauka czy rynek, ale cóż, taki świat. Moim zdaniem wymagasz badań i naukowych uzasadnień w sprawie, zbyt błachej.

 

Przecież mamy wspierać przedsiębiorczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1 -> prawie masz racje, ale niezupelnie. Rozumiem prawa rynku, rozumiem, ze klienta czesto nie obchodzi zasada dzialania ani nawet zdrowy rozsadek. Chodzi mi o to, ze kiedykolwiek ktos sie zainteresuje pomiarem, zasada dzialania lub zada pytanie o stosunek jakosci do ceny, tylekroc zawsze znajduje sie jakis fan produktu, o ktorym mowa i opowiada o swoich 'wrazeniach', jakosci produktu i uczucia metafizycznej ekstazy po zetknieciu z konstruktorem. To zawsze wyglada na dosc gubymi nicmi szyte :-)

 

Generalnie sadze, ze Twoja postawa jest lepsza i zdrowsza, albo nigdy, w przeciwienstwie do mnie, nie byles pieniaczem, albo doswiadczenie oduczylo Cie skrajnych reakcji ;-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, 25 Sty 2006, 15:15

 

Jestem zdania, że ludzie robią sobie znacznie większe swiństwa i jakoś nikt nie protestuje. A tak na codzień, nawet te trochę metafizyki można 'przełknąć'. Czyż blondynki nie są piekne? A tak się opierają prawom nauki? :-)) Coś zbyt ostre reakcje ostatnio sobie fundujemy z powodów w sumie bardzo błachych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego tremblera to sobie kazdy może sam zrobic z kawałka stali uciętego przez ślusarza i gumy neoprenowej ze starej podkładki pod mysz komputerową. Może sobie nawet dobrać gume z kilku podkładek będzie miał rózne własności tłumienia drgań.

I nie wyda 199zł. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> qb_1

Nie robiłem kryptoreklamy, a jedynie opisałem swoje wrażenia, bo o to prosił trembler, użyczając mi krążków do wypróbowania. Mam prawo slyszeć różnicę w brzmieniu i to jest moja sprawa. A że - jako jedyna osoba w tym wątku - odnioslem się do ceny tych krążków i napisałem, że mogłyby być tańsze, to - wg Ciebie - grzech śmiertelny i kryptoreklama? ?

Właśnie kliknąłem "ignoruj" przy Twoim profilu i będę miał spokój z kolejnym palantem na tym forum... Zatem już nie musisz mi odpisywać.

Na koniec dodam, że mam nadzieję, iż w końcu ten Twój "pociąg się wyłoni z tunelu" i umilkną pierdy, które dochodzą z Twojej strony...

 

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacch, 25 Sty 2006, 16:10

>Uważaj na Teo - on ci to zaraz każe zrobić :)

 

Nie ma problemu. Juz zaczynam robić...

Choć właściwie nie wiem po co...

Drgania nieustabilizowanego CDP czy wzmacniacza sa przecież szybciej oddawane do otoczenia i dzieki temu ich energia nie gromadzi się w urządzeniu. Scena dźwiękowa się otwiera, a muzyka nabiera barw.

Nie wiedzieliście o tym???

 

To zupełnie jak w obudawach kolumnowych z dykty - lansowanych ostatnio na forum przez Koteczka.

 

Więc zupełnie nie rozumiem po co tłumic jakieś drgania, które nam wzbogacają dziwięk... Teraz jest nowa moda... Drgań sie już nie tłumi i nie izoluje.

Teraz wszystkie klocki audio bedziemy stroić przy pomocy dusz - takich jak w skrzypcach. Żebny nam ładniej grały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 25 Sty 2006, 15:07

>qb_1, 25 Sty 2006, 14:27

>Jako zwolennik wolności rynkowej i liberalnych sposobów funkcjonowania rynku, wiesz najlepiej, że to nie nauka ale klient weryfikuje co kupi a czego nie. I, jeśli to uzna za dobre dla siebie, to ma gdzieś naukowe dowody, że to czy tamto.<

 

Błąd. Pomyliłes skutek z przyczyną.

Klient ma gdzieś naukowe dowody. Dlatego uznaje za dobre dla siebie to co dobre nie jest. W zwiazku z tym nie weryfikuje co kupi - tylko mu się może tak wydawać (bo niby czym ma zweryfikować - tym swoim instrumencikiem konsumenckim między uszami, który kurczy sie od myślenia do rozmiarów orzeczka laskowego???). Kupi to co uzna że zweryfikował.

 

Dlatego są gorsi i lepsi sprzedawcy... Lepsi to tacy, którzy potrafią bezboleśnie i niezauważalnie wmówic klientowi, że własnie dokonał weryfikacji tego co kupi :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem, sprawdzilem - tremblery dzialaja i szczerze je polecam do ulozonych systemow. dlaczego ulozonych? bo jak ktos ma popieprzony system, w ktorym slabego mulastego CD np. ratuje ostrym IC (lub kazda dowolna kombinacja - slaby wzmak, kolumny, etc...) to i tak nie uslyszy roznicy. U mnie pod CD zagralo bardzo dobrze, inwestycja na poziomie 199 pln naprawde ma sens.

 

i tak odezwa sie kolesie, ktorzy beda bredzic, ze to voo-doo, etc... coz, brednie i pieniactwo to ostatnio glowny nurt tego forum :( Aha, no i nie jest to produkt dla starterow, ktorzy maja na samo CD 250 pln :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.