Jump to content
IGNORED

Problemy techniczne z płytami


Teo

Recommended Posts

Witam,

 

Wątek nazwać miałem pierwotnie tytułem konkretnej płyty, na której usłyszałem irytujące "efekty specjalne", ale... być może więcej osób ma podobne problemy, to i wątek posłuży jako miejsce wymiany informacji o wielu wydawnictwach?

 

Do rzeczy: jest sobie piękna płyta Cohena "New Skin for the Old Ceremony", a na niej jeszcze piękniejszy utwór "Chelsea Hotel #2". Gdy na wyświetlaczu odtwarzacza pojawiają się cyferki 1:25 (początek drugiej zwrotki, "I remember you weLL IN the Chelsea Hotel"), słyszę wyraźny trzask i "zafalowanie" nagrania. Wkurza mnie to niezmiernie.

 

Nie przypominam sobie, by podobny "bug" występował na analogu. Nie jest to wada słuchanego przeze mnie CD (Columbia CD 36660) - sprawdziłem inny egzemplarz, było tak samo. Szanowni - sprawdźcie, czy na waszych CD też jest w tym miejscu trzask, wdzięczny będę za informacje czy _jakieś_ wydanie jest go pozbawione - będę próbował je zdobyć...

 

Kolejna płyta z podobnym problemem: Oren Bloedow (z Medeski, Martin & Wood), "The Luckiest Boy in the World", utwór 5, w 1:59 efekt podobny do przeskoku CD. Ma to ktoś?

 

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Teo,

 

radze Ci przede wszystim sprawdzic na innym odtwarzaczu. Czesto rozne CDP maja rozna odpornosc na takiego typu bledy. Cena nie gra tu roli. Czasami drogi odtwarzacz ma fochy a tani przechodzi przez zly fragment gladko. Plyty CD tloczone sa z matrycy i jezeli ta ma jakas wade to blad sie powiela. Rozne CDP zas maja rozne sposoby korekcji bledow i roznie to wychodzi.

 

Generalnie - nie stresuj sie. To tylko plyta. :-)

 

Z moich obserwacji - plyty tloczone byle gdzie i byle jak czasami maja rozne przypadlosci - np. otwor w srodku nie jest dobrze scentrowany i potem czytanie ostatnich, zewnetrznych utworow slabo wychodzi. Tak tlocza np. niektore polskie wytwornie oferujace skladanki za 10 zl - sam nabralem sie kupujac Skaldow z niezapomnianym Kroliczkiem i innymi hitami ;-)

 

 

pzdrw

 

soso

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.