Skocz do zawartości
IGNORED

na dobry początek


amplifon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Wydaje mi sie glista ze nie do konca masz racje. W dziedzinie wzmacniaczy tranzystorowych jedyna nowoscia ostatnich lat byly wzmacniacze cyfrowe. Natomist co do wzmacniaczy lampowych, to np. ciekawa konstrukcje wypuscil np. w tym roku Tom Evans (seria Soul). Pomysl tez, kiedy zastosowano po raz pierwszy ta wielka ruska triode militarna (ktora wlasnei Amplifon stosuje). Nie tak znowu dawno to bylo. Powstaja rowniez zupelnie nowe typy lamp, co juz wydaje sie abstrakcja biorac pod uwage ogolne pzrekonanie, ze technika lampowa to sprawa przeszlosci. Problem w tym, ze konstrukcje z nowymi rozwiazaniami sa zwykle drogie, drozsze niz "stardardowe" topologie na EL34.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich. Przepraszam że nie udzielam się częściej i musicie czekać na moje odpowiedzi ale mam ostatnio sporo obowiązków. Nie byłem również na spotkaniu w Warszawie ale myślę że i tak się dobrze bawiliście.

=>glista

 

Po części na twoje pytanie odpowiedział już jezowa. Nie tylko we wzmacniaczach lampowych nic wielkiego się nie zmienia lecz również w tranzystorowych. Jeżeli już coś ciekawego powstanie to jest tak cholernie drogie że o takim wynalazku dowiadują się nieliczni czyli ci których na to stać. Bardzo ciekawym przykładem może być np. wzmacniacz lampowy firmy SILTECH tej od kabli (nie wiem czy prawidłowo napisałem nazwę). Jakieś dwa lata temu zrobili wzmacniacz lampowy na ceramicznej triodzie mocy. Prawdopodobnie jako jedyna firma na świecie sięgnęła po lampę do tej pory stosowaną tylko w nadajnikach dużej mocy. Niestety cena tego wynalazku wynosiła z tego co pamiętam ponad 100 tyś $ !!!!

Osobiście również mam jeden ciekawy układ który stopniowo będę wprowadzał do swojej oferty. Z tego co mi wiadomo nikt go wcześniej nie stosował. Ze szczegółami technicznymi pozwólcie że się podzielę dopiero za jakiś czas kiedy wzmacniacz będzie już na rynku. Mowa tutaj o wzmacniaczu WT35 (wcześniej WT14-27 jako prototyp) potrwa to jeszcze z miesiąc. Stawiam na nowoczesne rozwiązania techniczne nie stroniąc od półprzewodników. Myślę że tędy jest droga do zbudowania jakiegoś nowatorskiego urządzenia. Zobaczymy czy mi się uda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.