Skocz do zawartości
IGNORED

tannoy fusion 3


szymanek17

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam bardzo małe pojęcie o sprzęcie i o dźwięku więc proszę wybaczyć mi pytania banalne. Mam możliwość zakupu kolumn tannoy fusion 3 nowych za 800 zł. Zastanawiam się ale mam duże wątpliwości gdyż boje się że będą za duże do mojego 15 metrowego pokoju. Nie mam także wzmacniacza, posiadam tylko miniwierze JVC MXJ10. Zastanawiam się czy te kolumny zagrają z tą miniwierzą i czy będzie poprawa dźwięku w stosunku do wspomnianej miniwierzy (gra fatalnie). Oczywiście kiedyś kupie dobry wzmacniacz, ale na pewno nie teraz gdyż suma którą mogę przeznaczyć na te kolumny to wszystko co mogę z siebie wycisnąć. Posiadam jeszcze wzmacniacz unitra 3015, może on będzie lepszy niż wzmacniacz mojej miniwierzy? Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odradzam podłączanie kolumn do miniwieży. To nic nie da. To już lepiej kup jakiś używany wzmacniacz albo amplituner i podłącz do niego te kolumny od wieży - na pewno zagrają o niebo lepiej niż z tą wieżą. Ja za butelkę wódki dostałem kolumny od jakiejś wieży philipsa bo właściciel stwierdził, że nie słyszał jeszcze czegoś grającego równie tragicznie. Chciał te monitory wyrzucić. A ja wziąłem, podłączyłem pod Yamahę i stał się po prostu cud. W życiu jeszcze te kolumny chyba tak ładnie nie grały jak grają teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy - ja mam podobny pokoik i mam monitory - mam je gdzie ustawić. Na ustawienie większych nie miałbym miejsca. Do siebie wybrałbym z tannoy raczej Fussion 2. Do pokoju mojej panny wstawiłbym natomiast juz Fusion 3 - ma lepiej zagospodarowaną przestrzeń, dobrze by się komponowały. CO do brzeminia to nie miałem okazji porównać Fusion 2 i 3 ale podejrzewam, że trójki będą miały większy potężniejszy i niższy bas. Ja jakoś ostatnio nie lubie nadmiernego basu w stereo - przyzwyczaiłem się do mniejszych kolumn po prostu i duże dla mnie brzemią inaczej. Ale to już naprawdę kwestia gustu. 15m2 to nie jest dużo więc polecam raczej Fusion 2. A jak stwierdzisz ze to nie to - zawsze możesz sprzedać - małe kolumny łatwiej jest sprzedać a i przesyłka zwykle tańsza sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ma podłączone Tonsile Ton 200 do jakies badziewnej miniwieży (LG albo AIWA - nie pamietam). Powiem tak, szału nie ma ale napewno jest lepiej niż można by się tego spodziewać po taki podłączeniu a łączy to wszystko kabelek tak cienki że prawie niewidoczny :) Najlepiej będzie jak pożyczysz sobie od kogoś kolumny podepniesz pod to swoje coś i sam zobaczysz jak gra a z czasem możesz dokupić sobie wzmaka i cd.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zmiana kolumn da poprawę dźwięku - najbardziej zauważalną. Jeśli na razie nie możesz kupić wzmacniacza, to zakup samych kolumn jest wyjściem bardzo rozsądnym. Nie zapomnij kupić też jakiegoś normalnego kabla głośnikowego, przekrój minimum 2,5 mm lub 4 mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Czesto jak podlaczysz lepsze kolumny do kiepskiego wzmacniacza, to zaczyna sie koszmar... Wszystkie braki wzmacniacza zaczynaja byc wyraznie slyszalne, krew z uszu lub co innego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo odczucie - lepiej najpierw zaopatrzyć się we wzmacniacz. Albo kupić kolumny i jakiś używany stary wzmacniacz za niewielkie pieniądze. Nie obawiaj się starych wzmaków - niejednokrotnie grają ślicznie w stosunku do swej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o smaych kolumnach i tej cenie? 800 zł za nowe z gwarancją. Czy to nie okazja? Także myślę żeby zacząć kompletowanie sprzętu od wzmaka, tylko wydaje mi sie ze lepiej nie trafie z kolumnami, a jeżeli sie myle to prosze o uświadomienie mnie. Słuchałem tych kolumn i mi sie podobało, ale tak naprawde to nie słyszałem zbytnio wielu innych i nie mam porównania. Od dzwięku chciałbym zeby wszystko było słychać szczególnie w średnicy, bas może być niewielki ale żeby był dobrze kontrolowany. Wydaje mi sie ze co do szczegółów te tannoye są ok ale co do basu nie jestem pewien, słuchałem ich w wielkim pomieszczeniu i nie wiem jak one mogą zagrac w moim pokoju. Oczywyście wiem że tego dzwięku nie uzyskam z tego wzmaka ktory mam, myślę o przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że najlepiej kupować okazyjnie. Jeśli jest okazja to się kupuje a poźniej pomyśleć można co z tym zrobić. Ja zawsze zanim coś kupie już sie zastanawiam czy bedzie to łatwo sprzedać. Jeśli wychodzi mi że tak to kupuje bez większego zastanowienia. Dzis kupiłem sobie Tannoy m2 i nie wiem jeszcze czy mi się spodobają - ale już wiem, że w razie czego posłucham z miesiąc i sprzedam dalej nic nie tracąc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze? Nawet jak się nie spodobają to sprzedasz bez straty.

 

Poza tym najsłabszym ogniwem niemal każdej miniwieży (z wyjątkiem pianocrafta i może jeszcze czegoś) są kolumny. Takie byle kolumny od miniwieży z niczym nie zagrają prawidłowo. Natomiast sama elektronika w miniwieżach często nie jest tragiczna, i po podłączeniu jakichś rozsądnych i łatwych do napędzenia kolumn (Fusion 3 są łatwe do napędzenia) potrafi zagrać zadziwiająco poprawnie. W Twoim wypadku zakup takich kolumn po naprawdę okazyjnej cenie może być dobrym początkiem dążenia do dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj te kolumny. Też kiedyś miałem miniwieże sony, która grała średnio ale jak zmieniłem kolumny zmiana była na dobre. Dziś zmieniłem wzmacniacz i teraz myśle o wymianie kolumn na lepsze, dużo lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

 

Odgrzewając nieco zamarły wątek mam jedno krótkie pytanie: Czy Fusion 3 (lub Mercury F3 bo to chyb to samo) poradzą sobie w dość dużym pomieszczeniu ok. 35m2 (25m2 typowego miejsca odsłuchu plus 10m2 otwartej kuchni za plecami)?? Chodzi mi tu głównie zakres niskich częstotliwości (bo o wysokie się nie martwie). Nie ukrywam, że lubię głęboki, masujący bas... ot takie moje skrzywienie :)

 

Prosze serdecznie o poradę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu - duża powierzchnia - basu potężnego bym się nie spodziewał, bo zaginie w takim pomieszczeniu. Może suba dokup albo jednak zdecyduj się na nieco większe głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. tego się obawiałem... A jak wg was wypadłyby u mnie na tle tych Fusionów np. Wharfedale 9.3 lub 9.4 ew. Missiony M33, a może 703?? Jeśli chodzi o suba... przyznam, że nie rozważałem tego ozwiązania, ale będę musiał pomyśleć nad tym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma grać bez suba to powinny być duże głośniki basowe w kolumnach - jakieś co najmniej 20cm średnicy głośnika. Może to nieprofesjonalne podejście do tematu, ale ja bym sie nie bał wstawić jakiegoś suba. Co więcej - przypomina mi się, że gdy słuchałem JBL E80 gdy grały same to bas był bardzo drętwy, a gdy grały w zestawie z subem to nie dość że dźwięk był bardzo przyjemny to w dodatku te kolumny świetnie się prezentowały i sub także. Pomyśl nad czymś takim może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Viniu

Zapoluj na Mission'y 704, powinny dać radę w dużym pomieszczeniu z basem. Może góry nie mają zbyt szczegółowej, ale ogólnie grają akceptowalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.