Skocz do zawartości
IGNORED

Resolution Audio - Co to jest?


Ableble

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam sobie odtwarzacza. Posłuchałem o różnych i w kilka się wsłuchałem, aż natrafiłem na Resolution Audio.

 

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy warto to coś nabyć (oczywiście po odsluchu), czy też lepiej skupić się na "znanych i czczonych" urządzeniach, słynnych i uwielbianych (Meridiany i spółka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Szukam sobie odtwarzacza

 

Ja też, ale U$ 3500 + vat,które woła dystrybutor to trochę dużo. Daj znać po odsłuchu - jestem ciekawy.

A firma ponoć zacna. Jest tam ktoś,kto maczał w powstaniu cyfry (niektórzy mówią,że red book od początku był spaprany).

 

Czy to początek łowów specjalistów,o czym piszesz w "o mnie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozyczylem go jakis czas temu i musze powiedziec, ze zrodlo warte uwagi choc niepozornie wyglada. Nie wiem jak porownanie z Meridianem G08 (dopiero chce posluchac w swoim systemie Merdidiana). Od 588 gra lepiej. Z tego co zdazylem wyczytac, Opus 21 jest 3cim dzieckiem firmy, szef Jeff Kalt chyba rzeczywiscie byl jednym z tworcow standardu CD. IMO rada jest jedna - krytycznie odsluchac i zastanowic sie, czy to jest to :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnię tylko zdziwionym, że niestety postawiono mi w domu ultimatum i nie mogę sobie sterełka zbudować. Mała dzidzia by podobno nie zniosła... Stąd też zestaw słuchawkowy. Na razie słucham na Sphinxie, ale jego mulastość i ciemnota mnie wnerwia. Stwierdziłem więc, że trza poszukać wyżej i niestety drożej. A czemu Resolution? A no po prostu z wyglądu mi się spodobał... Cena? nie wiem czy za wysoka, bo go nie słuchałem, a podobno płaci się za dźwięk. A poza tym jeśli tylko dystrybutorem nie jest firma machająca cena Yamahy i Rotela w te i spowrotem, to chyba jest uczciwa... Nie spodziewam się ceny USA, bo tam ceny podawane są netto, a u nas jest dość wysoki VAT... no i przywieść sprzęt jakoś trzeba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej sytuacji istnieje ryzyko, ze mala dzidzia bedzie niemuzykalna :) nie mowiac juz o pozbawianiu dziecka wrazen muzycznych. no chyba, ze sluchasz glosno sepultury (sluch) czy mandaryny (zdrowe zmysly i gust)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie... Broń Boże. Po prostu tak ma na razie być. A słucham wielu rzeczy, a Manndaryny w szczególności NIE.

Jakieś takie stare dobre rocki....

 

No więc jak, poznam choć kilka opinii zanim na odsłuch pojadę?? Bo to dość daleko... Chyba, że w Poznaniu jest jakiś sklep o którym nie wiem i mają to cudo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzut wysokiej ceny jest moim zdeniem nie na miejscu. WSZYSTKIE urzadzenia amerykańskie sa droższe w Europie, choćby z powodu na VAT, którego w US nie ma.

 

Cena US + VAT to w przybliżeniu przelicznik 1 USD = 1 EUR - moim zdaniem bardzo uczciwy.

 

Sam Resolution Audio cieszy się w stanach znakomitą opinią. Jak byś poczytał ichniejsza fora internetowe, to bys zauważył, że jest to chyba najczęściej polecany tam odtwarzacz w przedziale < 4000 USD. Także recenzje miał wiecej niż dobre.

 

Posłuchac na pewno warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Biedna dzidzia, podobno nawet krowom puszcza się Mozarta, a co dopiero ludziom. Przypuszczam że to raczej matka dzidzi nie lubi, jak gra, więc zasłania się dzieciną niewinną.

Co do Resolution, mam właśnie w teście dla HiFi i Muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Test jest przygotowywany do grudniowego numeru, więc długo się nie naczekasz :-) Jak na razie Opus, Meridian G8, i pewnie coś jeszcze będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Test jest przygotowywany do grudniowego numeru, więc długo się nie naczekasz :-) Jak na razie Opus,

>Meridian G8, i pewnie coś jeszcze będzie.

 

 

 

I ja jestem zainteresowany.

 

A przepraszam,jest już nr listopadowy ?

 

Czy test już na Beethovenach ? Nie znam tych kolumn.Testy na ProAc'ach były łatwiejsze w odbiorze, to dość powszechnie znana szkoła dżwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIE urzadzenia amerykańskie sa droższe

>w Europie, choćby z powodu na VAT, którego w US nie ma.

 

 

A nie ma już "state sales tax" czy cuś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sales tax jest tylko w niektórych stanach (np. w Illinois - chyba 7%).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa -> ha, jestem ciekaw na ile Wasze (Twoje i Mr Klosa) spostrzezenia beda (nie)zgodne z moimi co do RA. Uchylisz moze rabka tajemnicy jak wypadl na tle G08?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.