Skocz do zawartości
IGNORED

infra-woofer


misiomor

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jakie to ma zniekształcenia i szumy?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś szybko ten silnik musiałby zmieniać obroty. Ciekawe ile osób na 1000 zgadło by że ten wiatraczek pełni rolę przetwornika akustycznego ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi inna rzecz - ile płyt DVD ma odpowiednie częstotliwości w ogóle obecne w ścieżce dźwiękowej? Choć inna sprawa że bass-shakery się jednak sprzedają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płyt by nie miało, to i tak, kto usłyszy cokolwiek poniżej 20Hz? Częstotliwości od powiedzmy 18Hz, możemy uzyskać przy pomocy tradycyjnego głośnika, a wiatraczek zostawić w kuchennym wyciągu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż zdaniem producentów tego wichajstra granica słyszalności została ustalona na 20Hz bo w czasach kiedy przeprowadzano badania nikt nie umiał wygenerować niezniekształconych 16Hz z odpowiednim natężeniem. Poza tym tych 5-10Hz wcale nie trzeba słyszeć. Na pewno da się je odczuć w inny sposób.

 

Jeżeli takie cudo dałoby mi np. lepsze wrażenie przebywania w pobliżu startującego śmigłowca, then let's go for it! Byleby tylko ekran nie zaczął falować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie bał raczej o swój organizm niż o budynek. Kiedys czytałem jaks publikacje o obiekcie przemysłowym w którym była instalacja wentylacyjna (kanały wantylacyhne z wylotami w pobliżu miejsca pracy ludzi) Stacja wentylatorów znajdowała się w pewnej odległości od wylotów kanałów. Okazało sie że wyloty kanałów generowąły częstotliwiści w geanicach 0,5-2hz. Wszyscy pracownicy pod wylotami skarżyli się na hroniczne bóle głowy i inne "nerwowe" przypadłości. Dopiero po jakimś czasie zlokalizowali przyczynę. Poo zmianie systemu wentylacji ich problemy ustąpiły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jankesi robią doświadczenia z bronią ,,humanitarną" pracującą na 6, czy 7 Hz- ma to robić sieczkę z mózgu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jak kogoś nie lubisz wystarczy że będziesz przy nim otwierał i zamykał drzwi 6-7 razy na sekundę, będzie miał sieczkę z mózgu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą zobaczcie jak to działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) on wcale nie zmienia obrotów

A motor controller and electric motor rotate a set of blades at a constant speed.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odważny "basista"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4056-100008976 1170296486_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł normalnie godny Nobla, jak bum cyk cyk! Żeby wykorzystać silnik i śmigło w roli głośnika... nigdy bym na to nie wpadł!

 

Ciekawe jak by się to sprawdziło na chałturze...

Nie doczytałem się dokładnie, ale swoją drogą, przy odpowiedniej konstrukcji łopatek (lekki i mocny materiał), moc urządzenia praktycznie zależy tylko od mocy samego silnika. Wzmacniacz potrzebny jest tylko do sterowania łopatkami i jego moc prawdopodobnie może być o jakiś rząd wielkości mniejsza od mocy silnika.

 

Najnormalniej w świecie silnik 3-fazowy - 7kW, pudło, wzmak 1000W i można festyn robić!!!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz, 14 Lip 2006, 12:20

 

>co w tym nowego? ja juz dawno stawialem cichy wiatrak przed glosnikiem dla poprawienia basu.

 

senicz >

bas się od wiatraka robi szybszy, ale bardziej rozmyty...

ROTFL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmyty? ja nie wale z prysznica a zwiatraka!! moze rozwiany a nie rozmyty?

 

wystarczy na kompresor zainstalowac elektrozawor wylot do tuby i masz taki bas, ze budynkiem trzesie. Taki strumien modulowanego powietrza wpierniczlismy w system nawiewu na PW by niezly ubaw. Farba i tynk sie sypal z tych prostokatnych rur idacych przez caly budynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak przed głośnikiem? Szybszy bas?... eee tam...

Przecież taki zwykły wiatrak "pcha" powietrze tylko w jedną stronę...

To tak, jakby zamiast ciupać siekierą w pniak, usiąść na niej i czekać, aż się przerąbie, bo siła większa...

 

Za to pomysł z kompresorem i elektrozaworami spoko:-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na wprost a pod katem. Zaleznie od wiatraka ten kat trzeba dobrac. Najlepsze sa takie dlugie wiatraki od drukarek dajace strumien powietrza dlugi a plaski. Czasami sa tak dlugie jak srednica glosnika. te sa najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wiatraków:)

 

Myślałem, że mnie już nic nie zdziwi, a tu patrzcie - wiatrak przed kolumnami:).

Wczoraj rżałem jak koń oglądając fotkę w jednym z wątków, jak gość ustawił dvd na kulkach które spoczywały na puszkach. Aby radość była rodzinna :) pokazałem połowicy, a ta tak na mnie dziwnie spojrzała jakby obawiając się, że sam jestem na najlepszej drodze do podobnych działań:). Ale w razie czego wiatrak mogę postawić przed kolumnami i przed małżonką się nie zdekonspiruję:).

 

Oczywiście żartuję:), wiatraka stawiał nie będę. Na dobrą sprawę dopiero poznaję "świat hi-fi":). Naprawdę niezła zabawa, he,he,he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Otóż zdaniem producentów tego wichajstra granica słyszalności została ustalona na 20Hz bo w czasach kiedy przeprowadzano badania nikt nie umiał wygenerować niezniekształconych 16Hz z odpowiednim natężeniem. Poza tym tych 5-10Hz wcale nie trzeba słyszeć. Na pewno da się je odczuć w inny sposób".

 

Pamiętam artykuł z niemieckiej gazety sprzed kilkunastu lat (chyba Klang und Ton), o istniejących w labolatoriach głośnikach infra. Autor opisywał, jakie niesamowite wrażenie zrobiła na nim wielka membrana, która wykazywała jedynie powolny ruch.

 

Miałem kiedyś najwyższy model aktywnego subwoofera Kenwooda z lat siedemdziesiątych. Wzmacniacz około 20W ( podłączany do zwykłych wyjść głośnikowych), cięzka i sztywna membrana bierna około 40 cm napędzana przez niewielką komorę głośnikiem 20cm ,o dużej sprawności i wychyleniu (tak jak w agregacie dwóch, jeden za drugim, niskotonowych,drugi w dużej obudowie). Obudowa compact usztywniana aluminiowymi profilami.

Planowałem to jako uzupełnienie do 4 sztuk 30-to cm w kolumnach (93 i 94 dB). Było fantastycznie, czuło się muzykę całym ciałem. Można się tym było normalnie nawalić. Ale generowało to tak niski bas, (górna częstotliwość graniczna 50 Hz), że nie dało się tego u mnie w domu używać. Brzęczały mi wszystkie szyby, grały szafki, wszystko wibrowało.Po pół godzinie zaczynało się odczuwać jakiś niepokój, ale wspominam miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze prosciej i taniej zamontowac specjalne głosniki (buzery?) do kanapy/fotela i tez bedzie trząsło tyłkiem :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wierzyć lub nie, ale podobny pomysł chodził mi niedawno po głowie. I wszystko niby pięknie, ale szum turbulencji przy łopatkach zapewne będzie dużym kłopotem, a przynajmniej dlatego ten pomysł wylądował z mojej głowy do śmietnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat :-)

Jakieś 20 lat temu w Radioelektroniku był opisany głośnik, który stworzyli w USA na potrzeby producentów filmowych. Miał on odtwarzać dźwięk śmigłowca w naturalnym natężeniu. Zrobiony był z dużej membrany i napędzany silnikiem prądu stałego. Oś tego silnika za pomocą przekładni zębatej poruszała tą wielką membraną, obracając się (drgając) w obie strony. Niestety nie pamiętam jakiej mocy był ten głośnik :-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.