Jump to content
IGNORED

Do znawców radmor 5512


tolek

Recommended Posts

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem wzmacniacza radmor 5512. Chciłbym się dowiedzieć czy ma on może potencjometr głosu logarytmiczny bo na cyfrowym wyświetlaczu głośności od 0 do 40 dobiero tak od 25-30 zaczyna dostawać "kopa" i czuć że zaczyna wzmacniać a ma moć 2x65. Wcześniej miałem radmora 5510 2x40 i wzmacniał równomiernie od samego początku. Mam też pytanie czy trzeba już w nim zmienić kondensatory filtrujące (ze starości) czy nie. W serwisie gdzie dałem go do przegladu powiedzieli że nie trzeba bo są to dobre kondesatory.

Link to comment
Share on other sites

U mnie też wzmacnia równomiernie w sensie takim że słychać iż z każdą cyferką robi się głośniej ale od 25 czuć że każda cyferka więcej daje wrażenie głośności większej niż w przedziale 0 - 25

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się nasłyszałem na Radmorach wnioskuje że każdy typ tak ma u mnie w A-5510 na na skali 1-10 jak przekręciłem na 5 to jeszcze normalnie , dużej różnicy nie było ale wystarczyło przekręcić na 6 czy trochę powyżej to już ostro wymiatało [głośno było] tak samo się dzieje w radmorze 5102 , z tego co pamiętam to potencjometry są Logarytmiczne a nie Liniowe!!!!

Link to comment
Share on other sites

No więc myślę że bedzie to spowodowane regulatorem barwy dzwięku gdyż stary radmor miał tony niskie rególowane przy 30Hz natomiast nowy sprzęt ma przy 60-100Hz chyba rużnica jest:), charakter brzmienia może się żle wysłowiłem , raczej charakter regulacji głośności :D

Link to comment
Share on other sites

Nie wypowiadam sie na temat budowy radmorow bo malo ich nago widzialem, jednak brzmienie rozni sie diametralnie, nie wiem skad przekonanie, ze takie samo jest... Mialem okazje bezposrednio konfrontowac dwa z nich pod swoim dachem, jestem dobrze osluchany z jednym z nich, nie uzywam regulatorow barwy, roznice moim slonioprzygniecionym uchem wychwycilem bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Czy ma ktoś z was albo z waszych znajomych cd radmora 5550 lub 5552 na sprzedaż. Mam już wspomniany wzmacniacz 5512 i tuner 5522 i jakoś żaden inny cd nie chce mi pasować. Czy to prawda że jak w cd radmora padnie laser i napęd to naprawa jestrzędu 300 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam. Mam prośbę do forumowiczów. Czy mogli byście dać mi znać gdy chodząc po komisach, lombardach itp. zauważylibyście cd radmora 5552 ewentualnie 5550. U mnie w Bydgoszczy obszedłem wszystkie możliwe "obiekty" oferujące audio i nic. Bardzo mi zależy na tym modelu. Z góry dziękuję. Wiem, że nie jest to odpowiednie miejsce na tą prośbę ale bardzo mi zależy a wiem, że na tym forum są osoby, które bardzo często odwiedzają miejsca ze sprzętem audio.

Link to comment
Share on other sites

Obserwowałem ją ale sprzedał poza aukcją. Wiem bo dzwoniłem do niego jak się skończyła. Jak tylko wystawił dzwoniłem ale chciał tylko sprzedać komplet. Myślałem, że nie znajdzie kupca na komplet i wtedy zmięknie i sprzeda na części. Niestety sprzedał całość. Gdybym wiedział to wziąłbym ten komplet, zostawił cd, a resztę wyrzucił na śmietnik.

Link to comment
Share on other sites

Tolek. Nieźle się na tego 5552 napaliłeś :-) Za 500zł można już kupić naprawdę ciekawe CD np Marantz CD-73, 74.. Ja swojego niesprawnego 5552 kupiłem kiedyś za 120zł. Miała być padnięta taśma elektronika-laser a po jej wymianie okazało się, że laser pryka i po niedługim czasie padł całkowicie :( I mi szkoda 200zł na naprawę bo za to miałbym inne cd a cd już mam więc kółko się zamyka i 5552 stoi w szafie :D

Link to comment
Share on other sites

tolek, zanim się w coś wpakujesz radzę posłuchać kolumn wysokoskutecznych z lampą; np. widziałem starsze antale z drugiej ręki, bo nowe triangle dosyć drogie; zacznij zdecydowanie od kolumn, które ci się podobają; może ci się spodoba taka "estetyka" brzmienia, żadnym innym elementem toru nie zmienisz tyle, na koniec źródło

pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Od wczoraj w moim tunerze radmor 5522a zauważyłem dziwną rzecz. Gdy go włączam to na początku jest bardzo słaby sygnał, a w miarę grania zaczyna wzrastać i po około 2-3 minutach mam pełen zakres na wszystkich stacjach. Czy jest to jakiś problem ze sprzętem? Gdy jest już rozgrzany to po wyłączeniu i ponownym natychmiastowym włączeniu nie ma tego problemu od razu jest pełen zakres.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.