Skocz do zawartości
IGNORED

Do znawców radmor 5512


tolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem wzmacniacza radmor 5512. Chciłbym się dowiedzieć czy ma on może potencjometr głosu logarytmiczny bo na cyfrowym wyświetlaczu głośności od 0 do 40 dobiero tak od 25-30 zaczyna dostawać "kopa" i czuć że zaczyna wzmacniać a ma moć 2x65. Wcześniej miałem radmora 5510 2x40 i wzmacniał równomiernie od samego początku. Mam też pytanie czy trzeba już w nim zmienić kondensatory filtrujące (ze starości) czy nie. W serwisie gdzie dałem go do przegladu powiedzieli że nie trzeba bo są to dobre kondesatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawca to ja nie jestem ale kilka razy naprawialem tego klocka kondków napewno wymieniac nie trzeba sa solidne tam juz byle czego nie wstawiali

Z tym wzmocnieniem to on tak ma to w dziwny sposób zrobiony zmienic tego raczej nie mozna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wzmacnia równomiernie w sensie takim że słychać iż z każdą cyferką robi się głośniej ale od 25 czuć że każda cyferka więcej daje wrażenie głośności większej niż w przedziale 0 - 25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaobserwowalem nigdy by nierownomiernie wzmacnial w jakims przedziale, jak niezapomne to sprawdze z ciekawosci jutro, bo dzis troche zapozno, przy 25 bardzo glosno jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scalaki regulacji głośności czasem mają tak, że do pewnej granicy skok to np 1,2dB a powyżej np 2dB. Nie pamiętam co siedzi w 5512 ale może jest właśnie tak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się nasłyszałem na Radmorach wnioskuje że każdy typ tak ma u mnie w A-5510 na na skali 1-10 jak przekręciłem na 5 to jeszcze normalnie , dużej różnicy nie było ale wystarczyło przekręcić na 6 czy trochę powyżej to już ostro wymiatało [głośno było] tak samo się dzieje w radmorze 5102 , z tego co pamiętam to potencjometry są Logarytmiczne a nie Liniowe!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djeight -> W każdym wątku gdzie pojawia się pytanie o 5512 odpowiadasz na przykładzie 5510. To zupełnie inna konstrukcja! Tylko obudowa podobna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no wiesz 5512 miał mocniejsze końcówki , wyświetlacz , ale reszta układów była prawie identyczna :) Każdy radmor miał tę sam charakter brzmienia !!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie radmory mialy ten sam charakter brzmienia,, 51XX mialy calkiem inne brzmienie(duuuuzzo ladniejsze) od pozniejszych wersji 55XX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc myślę że bedzie to spowodowane regulatorem barwy dzwięku gdyż stary radmor miał tony niskie rególowane przy 30Hz natomiast nowy sprzęt ma przy 60-100Hz chyba rużnica jest:), charakter brzmienia może się żle wysłowiłem , raczej charakter regulacji głośności :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

">Hmmm no wiesz 5512 miał mocniejsze końcówki , wyświetlacz , ale reszta układów była prawie identyczna"

Nie. Może jedynie przedwzmacniacze gramofonowe były podobne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam sie na temat budowy radmorow bo malo ich nago widzialem, jednak brzmienie rozni sie diametralnie, nie wiem skad przekonanie, ze takie samo jest... Mialem okazje bezposrednio konfrontowac dwa z nich pod swoim dachem, jestem dobrze osluchany z jednym z nich, nie uzywam regulatorow barwy, roznice moim slonioprzygniecionym uchem wychwycilem bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się nie dziwie że różnice wychwyciłeś , jak testowałeś na tych samych kolumnach oba to pamięteaj że 5512 jest mocniejszy od 5510 który może nie wykożystał w pałni możliwości kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was albo z waszych znajomych cd radmora 5550 lub 5552 na sprzedaż. Mam już wspomniany wzmacniacz 5512 i tuner 5522 i jakoś żaden inny cd nie chce mi pasować. Czy to prawda że jak w cd radmora padnie laser i napęd to naprawa jestrzędu 300 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam prośbę do forumowiczów. Czy mogli byście dać mi znać gdy chodząc po komisach, lombardach itp. zauważylibyście cd radmora 5552 ewentualnie 5550. U mnie w Bydgoszczy obszedłem wszystkie możliwe "obiekty" oferujące audio i nic. Bardzo mi zależy na tym modelu. Z góry dziękuję. Wiem, że nie jest to odpowiednie miejsce na tą prośbę ale bardzo mi zależy a wiem, że na tym forum są osoby, które bardzo często odwiedzają miejsca ze sprzętem audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na Allegro skończyła się aukcja starszej wieży Diory z 5552. Wywoławcza 500zł, nie było ofert.. Ponegocjuj ze sprzedawcą, może sprzeda CD w niskiej cenie. Nie wyglądał na znawcę tematu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem ją ale sprzedał poza aukcją. Wiem bo dzwoniłem do niego jak się skończyła. Jak tylko wystawił dzwoniłem ale chciał tylko sprzedać komplet. Myślałem, że nie znajdzie kupca na komplet i wtedy zmięknie i sprzeda na części. Niestety sprzedał całość. Gdybym wiedział to wziąłbym ten komplet, zostawił cd, a resztę wyrzucił na śmietnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Starych urzadzen Diory, Kasprzaka i Radmora jest na Wolumenie na sterty, zwlaszcza tzw. szufladowa wieza Diory jest bogato reprezentowana. Stowa za klocek czy cos kolo tego. Mozna sobie wersje i kolor dobrac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolek. Nieźle się na tego 5552 napaliłeś :-) Za 500zł można już kupić naprawdę ciekawe CD np Marantz CD-73, 74.. Ja swojego niesprawnego 5552 kupiłem kiedyś za 120zł. Miała być padnięta taśma elektronika-laser a po jej wymianie okazało się, że laser pryka i po niedługim czasie padł całkowicie :( I mi szkoda 200zł na naprawę bo za to miałbym inne cd a cd już mam więc kółko się zamyka i 5552 stoi w szafie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tolek, zanim się w coś wpakujesz radzę posłuchać kolumn wysokoskutecznych z lampą; np. widziałem starsze antale z drugiej ręki, bo nowe triangle dosyć drogie; zacznij zdecydowanie od kolumn, które ci się podobają; może ci się spodoba taka "estetyka" brzmienia, żadnym innym elementem toru nie zmienisz tyle, na koniec źródło

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od wczoraj w moim tunerze radmor 5522a zauważyłem dziwną rzecz. Gdy go włączam to na początku jest bardzo słaby sygnał, a w miarę grania zaczyna wzrastać i po około 2-3 minutach mam pełen zakres na wszystkich stacjach. Czy jest to jakiś problem ze sprzętem? Gdy jest już rozgrzany to po wyłączeniu i ponownym natychmiastowym włączeniu nie ma tego problemu od razu jest pełen zakres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.