Skocz do zawartości
IGNORED

kable raz jeszcze przeciwnicy zwolennic


djedryk

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na pojawienie się pierwszych wzmacniaczy, cd-playerów itd. z bateryjkami od zegarków poutykanymi po całych płytach z obwodami drukowanymi, które uczynią z nich istny portret Najjaśniejszego Pana upstrzony przez muchy rodem ze Szwejka. A później tysiące wpisów na lukarze typu: wyjąłem bateryjkę w 1 st. przedwzmacniacza i w driverze końcówki ale przy górnym opampie zostawiłem - co za dźwięk. A gazetki wezmą się za odsłuchy samych bateryjek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn,

dobre pytanie i ciekawe, ze malo kto na nie wpada.

 

Co do kabli - jak przeszedlem z Audioquestow sredniej klasy na Harmonic Technology IC Truth Link i Pro-9 plus do kolumn zmiana jednoznacznie pozytywna. Nie chce sie rozwodzic.

 

Co do stolika z granitu - mieszane odczucia. Dzwiek zmienil sie na jasniejszy, bardziej otwarty, bardziej do przodu - to akurat nie bylo dla mnie pozytywne. Za to na pewno doszlo wiecej szczegolow i lepsza definicja zrodel pozornych oraz ladniej zroznicowany bas. Takze lepiej jest z wybrzmiawaniem i echami. To z kolei mile zmiany. Na werdykt ostateczny musze zaczekac bo na razie sprawdzam plytoteke - mam mase 'nowych' plyt choc to tylko zmiana stolika. Inna sprawa, ze niektore mniej nadaja sie do sluchania niz dotad. Tna jak noz. Ochlodzilo sie jednym slowem.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna-murna - grajace stoliki!

 

Ludzie, ja w te stoliki takze nie wierzylem i zapodalem sobie w celach czysto estetycznych. Jak przestawilem sprzet na nowe polki to nie wiedzialem w pierwszej chwili co sie stalo - zaczalem od sprawdzania czy nie pozajaczkowalo mi sie cos z kablami bo taka byla roznica. Dopiero po pierwszym uspokojeniu i opadnieciu na fotel zauwazylem, ze pierwsze i, szczerze, nie najlepsze wrazenie - cholernie sie rozjasnilo i przyblizylo - nie takie straszne bo sa i plusy: szczegoly + scena + ciekawszy bas.

 

Stoliki jednak graja! Wiem, ze teraz polowa czytelnikow wali sie wskazujacym w czolo ale taka prawda i jej nie zmienie. No i musze z tym zyc bo wywalilem niezla kase.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> soso, 7 Lis 2005, 13:54

 

No to teraz pora na ocieplające kabelki.

Można ew. te które są zapleść w warkocz za słomy.

Powinno dodatkowo wnieść do nagrań nieco rustykalnej atmosfery

(świeże wiejskie powietrze) ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole najlepiej przeprowadzić się na wieś. Ni chodzi o powietrze a poziom hałasu - uzyskamy zdecydowanie lepsza dynamikę odsłuchu, min. 20 dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"No teraz będzie ciekawie, bo o ile mnie pamięć nie myli, to józwa pisał kiedyś, że "grające stoliki" to bujda."

 

Za nic sobie nie przypominam. Że wolę prezydenta Tuska od prezydenta Kaczyńskiego - to owszem, ale że stoliki - raczej nie. Wszystko może wpłynąć na dźwięk (co nie znaczy, że ja wszystko zaraz wysłyszę, tak dobrze to nie ma).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, 6 Lis 2005, 23:57

>Qubric, jaki jest twój motyw, tym bardziej że jako skończony racjonalista jesteś chyba świadomy, że nie będzie happy endu?<

 

Znaczy że co tam imputujesz???

 

Skończony to jest Arek67 :)))

 

Wszyscy mu powtarzają ze kable nie grają. A on się pyta po co robić lepsze skoro wszystkie grają tak samo... Skończony ...... ! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso

Naprawdę zmiana jest taka ewidentna? A po zdjęciu ze stolika sprzętu też była zmiana ;-)

Jeszcze troche i sam będę w posiadaniu granitowego stolika. Nie liczyłem na jakieś wielkie zmiany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 7 Lis 2005, 11:26

>>józwa

>Ciekawe czy ten efekt jest trwały w czasie i czy po tygodniu grania wszystko nie wraca do 'normy'?<

 

No skąd! Przeciez kable się wygrzewają. I jak się wygrzeją to juz wtedy grają lepiej :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, 7 Lis 2005, 13:34

>Co do stolika z granitu - mieszane odczucia. Dzwiek zmienil sie ...<

 

Wystaw stolik ze sprzętem do innego pokoju i sprawdż czy to rozjaśnienie nadal istnieje. Skąd wiesz że to nie obecność nowej przeszkody akustycznej nie powoduje tego efektu? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, 7 Lis 2005, 13:54

>Stoliki jednak graja! Wiem, ze teraz polowa czytelnikow wali sie wskazujacym w czolo ale taka prawda i jej nie zmienie. No i musze z tym zyc bo wywalilem niezla kase.<

 

Aaaaa to to trza było od razu że chodzi tylko o dysonans postdecyzyjny :))) No jak kasy było kupę to MUSI wpływać na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stolikiem nie bede latal po domu bo wazy 100 kg. Roznica w dzwieku jest duza i skoro ktos wlasnie sie spodziewa stolika to sam sie przekona.

 

Czy stolik wplynal na akustyke wnetrza? Nie. Po pierwsze zastapil podobna konstrukcje w tym samym miejscu a po drugie pokoj mam silnie 'dedykowany', okrotnie wytlumiony i bardzo duzy zatem nie sadze by wplyw mogl byc znaczacy.

 

pzdrw

 

soso

 

PS

 

Nie krzycze: 'Ludzie, kupujcie stoliki' bo choc wplyw jest to mysle, ze gdbym mial jasny system to poczulbym sie rozczarowany. Zmiana nie w dobra strone. Inna sprawa, ze slyszalem juz hi-endowe fifi, ktore gralo jak zyletka. Zatem moze ten stolik jednak zbliza nas do hi-endu?

 

PS 2

 

Ktos wspomnial, ze nakarmilem sie bo wydalem forse i teraz musi byc fajowo. Nie. Mam kupca na pniu do tego stolika i moge zarobic na tej tranzakcji ale nie sprzedam bo ladnie wyglada a do dzwieku hajendowego moze sie przyzwyczaje. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable, stoliki, listwy to pryszcz. Wiadomo, zero wpływu na dźwięk. Nawet zamiana CD czy wzmacniacza nie ma znaczenia. Najbardziej dźwięk to zmieniają opowieści Qubrica, Graafa i Dudivana. Dlaczego nie chcecie ich słuchać? Przecież to co oni mówią to jest właśnie TO. Zrozumcie wreszcie, Wy nieoświeceni:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, 7 Lis 2005, 15:02

>Ze stolikiem nie bede latal po domu<

>Czy stolik wplynal na akustyke wnetrza? Nie. Po pierwsze zastapil podobna konstrukcje ...

 

Wymieniłeś jeden stolik granitowy na inny?

 

Zeby się przekonać jak dobrze gra... A nie chcesz latac z nim po innych pokojach bo za cieżki??? Tez mi argument ;)))

 

Tak pytam bo planuję podobny stolik tylko nie granitowy a z MDF. Gdyż powszechnie wiadomo że granit rozjaśnia dźwięk! Trzeba było zapytac to bys się dowiedział a nie teraz cierpiał z powodu zmiany brzmienia sprzetu :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez wszyscy teraz madrale! 'Trzeba bylo zapytac a bysmy Ci powiedzieli, ze granitowy stolik rozjasnia dzwiek.'

 

Wszyscy mordy na klody i czekaja az glupi soso kupi stolik i potem daja 'dobre 'rady' ;-)

 

Tak na marginesie - wszystko jest ok, to rozjasnienie takze przyjemne chocby dlatego, ze jest inaczej. :-)

 

pzdrw

 

soso

 

PS

 

poprzedni stolik to byl wlasnie MDF plus kamienne obciazenia - konstrukcja w pelni amatorska i, jak dzis widac, ocieplajaca dzwiek ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy wpływ na brzmienie sprzętu mają natchnione zachwyty arka67 piane nad drutem dostarczającym napięcie 230V do transformatora sieciowego. BTW, ze tez nikt jeszcze nie wpadł na pomysł przezwajania traf audiofilskim drutem w audiofilskiej emalii. Ludzie, zacznijcie przewijać trafa i wsłuchujcie się w dźwięk ! Tam jest multum metrów drutu, nie jeden jak w sieciówce. Lece zadzwonić do HFiM, może zaplacą za idee (arkowi zapłacą za odsłuchy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.