Skocz do zawartości
IGNORED

Przyzwoity średniotonowy


lancaster

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł mi ostatnio do glowy pomysł użycia głośnika średniotonowego w moim zestawie.

Narazie głośniki(2905/9900 i 18W8545K) i tak lezą czekając na obudowy.

Z głośników jakie mi przychodzą do glowy:

PL11MG-09/08

PL11WH-09/08

M13SG-09/08

P13MH00/08

P13WH00/08

PL14WJ09/08

Obudowę widzę jako klasyczny zestaw z 3 głośnikami na froncie. Średniotonówka mogłaby pracować np. 300-5K, w każddym razie możliwie szeroko.

Zależy mi na możliwie naturalnym brzmieniu średnicy, nie wnikam w superdetaliczność, ale nie chciałbym też, żeby dxwięk w tym zakresie był nienaturalnie wygładzony. Jeżeli mieliście kiedyś możliwość posluchania tych głośników napiszcie cos o ich brzmieniu. Wiem, że małe vify na średnicy stosował AP w Virgo i Avanti, ale nie miałem okazji posłuchać.

Jeżeli macie inne propozycje dobrych średniotonowych też dajcie znać.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, żeby się napracowal jako przetwornik, tylko, zeby całość możliwie dobrze zagrała. Jeżeli lepiej się to zgra np przy 3,5K to tak zostawię. Narazie to tylko taki zarys pomysłu. Natomiast brzmienie średniotonówki to już sprawa pierwszorzędna. W końcu mam ją kupić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Osobiście nie wydaje mi się, że którykolwiek z wymienionych powyżej głośników zabrzmiał lepiej powyżej 2 kHz od twojej wysokotonówki, nawet przy założeniu, że jesteś bardzo dobrym konstruktorem zwrotnic - bo na tym możesz się najbardziej wyłożyć wciskając na siłę średniotonówkę tam, gdzie jej wcale nie trzeba.

 

Chyba, że masz chęć poprostu się pobawić... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to, wogóle średniotonowkę można sobie darować:) Myśłałem o zrobieniu nowej zwrotki 2way włąśnie tak: 3rząd dla 9900, 2rząd dla midwoofera z ewentualną korekcją imp. Podzial właśnie przy ok 2K, nie wyżej. Z tym, że misiomor pisał kiedyś, że 9900 nie spisuje sie poniżej tej f. Z kolei 8545K woli klimaty poniżej 2K. No i bądź tu mądry:) Dzisiaj pewnie wybrałbym inny woofer, ale kiedyś skuszony wizją basu zapomniałem o połączeniu driverów. Co do konstruoawnia zwrotek to nie jestem niestety specem, chociaż przez kilka lat bawiąc się kilkoma głośnikami coś tam jednak dało sie usłyszec:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a pobawic to lubię sie swoją drogą:) Tylko jak już się bawić, to niech coś pożytecznego z tego będzie, oprócz doświadczenia, ktore bezcenne-wiadomo. Prawdę mowiac chciałbym oprzeć sie na opinii osoby, która ma w swoich zestawach dobrą średniotonowkę, lub bawila sie kilkoma modelami.

Zagadnąłby McGyvera, ale z tego co czytałem stosuje raczej 17-18cm niskośredniotonowe w różnych kombinacjach. A mnie jak na złość naszło na 10-14cm:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie na 100% podarował środek, a energię skupił na dopracowaniu podziału przy około 2 kHz (około, bo trzeba trochę pojeździć z czestotliwościami dla obu głośników). Są udane przykłady aplikacji tych lub bardzo podobnych przetworników nawet ze zwrotnicami niskich rzędów (RLS Nereida), więc warto sie trochę pomęczyć dopracowując zestaw dwudrożny i zamiast na średniotonówki wydać kasę na lepsze komponenty zwrotnicy.

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK., a taki dobry pomysł mialem w niedzielę z rana:) Nie upieram się, zeby na silę wkłądać tam dodatkowy głośnik. Jakiś czas temu słuchalem 2 konstrukcji na niedrogich Monacorach. Musze powiedzieć, że o ile bas i góra byly raczej nie dla mnie, to środek był całkiem do rzeczy. Nie mówię, że najlepszy jaki słyszałem, ale całkiem fajny, a głośniki to niedrogie szrokopasmowce. Teraz jestem w momencie przed budową skrzynek. Jeżeli mam zmieniać koncepcję zestawu, to praktycznie oststnia chwila. Póxniej tak jak piszesz można już tylko "dogrywać" głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w sumie pytanie sprowadza sie do tego, czy pasmo 300-2,5K lepiej zabrzmi na np. którejś z wymienionych wyżej średniotonówek niz na 8545K, i czy będzie to sporo lepiej. Zakłądając, że zwrotnice w obu przypadkach będą optymalnie zestrojone. Zdaję sobie sprawę, że dodatkowy głośnik to dodatkowa praca ze zgrywaniem zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancaster:

 

Zgodzę się do pewnego stopnia z Trim Audio - żeby średniotonowiec zagrał 2.5kHz lepiej niż Revelator 9900 to musi to być naprawdę dobry średniotonowiec. Dlatego przychodzi mi do głowy tylko 12M4631G. Choć inne, tańsze średniotonowce wcale nie muszą być gorsze niż 18W8545K przy 1kHz.

 

Zgadzam się również co do sporego potencjału jaki może tkwić w dopracowaniu podziału 18W / Revelator. Tyle że bez dobrych pomiarów wiele pomóc tutaj nie mogę.

 

A może tak - zepchnąć Revelatory (i tak większość ich zalet zostanie zmarnowana przy tak wysokim podziale) i za uzyskaną kasę kupić combo w rodzaju Seasów CA12RCY (a może Vif PL11WH09-08) z kopułką 22TAF/G (można ją spróbować lekko przytjuninkerować poprzez wywalenie ferrofluidu ze szczeliny skoro podział i tak będzie wysoko). 20mm kopułka będzie miała znacznie lepszą kierunkowość niż Revelator.

 

To co piszę to tylko rady uwzględniające techniczny punkt widzenia. O brzmieniu się nie wypowiadam jako że gusta bywają różne.

 

PS. ProAc stosował był kiedyś relatywnie tanie 19mm kopułki w konstrukcjach gdzie Revelator problemem cenowym nie był. I do dziś te konstrukcje mają status legendy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor, głośnikow raczej nie sprzedam. Ekonomia. Za reveletory używane dostanę może z 300zł(w audiocomonent są nowe poniżej 500zł). Aktualnie mam w domu Avance epsilon 930 z 19mm SS i po zapakowaniu do nich zwrotnicy z jednej z legend Proaca(R2,5) chociaż gra lepiej niz poprzednio, to pod względem blasku na górze do reveletora ma jeszcze kawałek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierunkowosci i ogólnie gory w wysokotonówkach o kiepskim rozpraszaniu. Z moich doświadczeń wyszło, że robienie płaskiego spl na osi daje takie sobie efekty. Jak dla mnie lepiej zrobić podbicie spl wraz z opadającą wypromieniowywaną mocą pod kątem...czyli z Polskiego na ludzkie ok +4dB przy 10K. Może to wynikać z tego, że prawie nigdy nie siedzimy centralnie na osi. Pozatym zestaw gra w określonym pomieszczeniu i być może na taki efekt ma wpływ całkowita moc wypromieniowywana przez głośnik. W każdym razie przy takim ukladzie jak pisałem glośnik gra żywiej. Pocałkowitym wyjęciu tłumika gra już za żywo:) Tak, ze poeksperymentowac napewno wart. O średniotonówkę pytam, bo nie slyszalem żadnej u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając te 2 scany tak szybko bym im nie odpuścił ;) Dla zachęty - kiedyś popełniłem zestaw na 9700 i 8545. Było to lat temu kilka, więc za nic nie ręczę, pewnie teraz wyszłoby inaczej. Cewka na basie - może być sporo większa, myślę że 1,5 mH by nie zawadziło - zależy jak chcesz ustawić poziom środka. W tym układzie grało dość ofensywnie, nie z każdą elektoniką dało się słuchać, ale za to otwartość i przestrzeń super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...całkiem fajna, poprobuję. Ostatnio miałem tak: 2,2ohm, 4uF, 0,33mH, 10uF dla9900

1,5mH, 12uF+2,2ohm dla 8545K

Nie mowie, ze to źle grało, alewiado mo zawsze(no prawie:)) można lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 9900 próbowałem też zwrotki 2,2ohm 4uF, 0,47mH, ale dźwiek był mniej żywy. Probowałem też 3rząd elektryczny filtr dla 8545 i zostawiłem z 2rzędem. Nie mierzyłem tego, więc niewyklucznone, że pojawiły się zaburenia spl, ale na ucho brzmiało to dość soczyscie i dynamicznie, czyli tak jak lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że lubisz jasny dźwięk lub masz wytłumiony pokój i spokojną elektronikę. Przy pojedyńczym 8545 wychodzi średnio nie więcej, niż 87 dB, więc dla mnie te 2,2 oma bez bocznika wydaje się trochę małą wartością.

 

Nie lubię komplikować toru, więc 18 dB to już ostateczność, a bez pomiarów łatwo narobić sobie bigosu "czebyszewami", fazą itp. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8545 ma powiedzmy te 86-87dB, reveletor ma 90-91. Z rezystorem2,2ohm efektywność spadnie niewiele, to fakt, ale i niewiele ma spaść jeżeli ma być o 4dB wyższa przy 10K. Resztę przyciszyłem zwrotnicą. Zamiast kondensatora 4uF możnaby zapakować np. 6uF i wtedy wysoka efektywność reveletora byłaby również niżej. Mi zależało na tym, zeby takim strojeniem zwrotnicy skompensować spadek efektywności revelatora poza osią główną. Np. taki 9700 ma sam z siebie lekko wznoszącą sie spl.

Ale co z tymi odsłuchami średniotonówki?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i uparty ;)

 

Ze znanych mi "nausznie" rzeczy 2 konstrukcje dość klasyczne, o lekkich papierowych, powlekanych membranach. Są liniowe, szybkie i fajnie brzmią. Spora efektywność i swoboda w doborze częstotoliwości podziału.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam - Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trim, z Carpowerem to przegiąłeś:)

Szukam czegoś o klasycznym okragłym obrysie, dlatego zaproponowałem te Vify. Efektywność 86-89dB. Wszystko niby jak trzeba. Teraz tylko znaleźc kogoś kto słuchał.

Ładna strona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wierzę na słowo, ale w układzie 2 drożnym może bym się skusił. Sam przyznasz, że lepiej ma szanse to wyglądać, jak wszystkie głośniki będą okrągłe:) Zresztą trochę sie uparłem na te Vify, bo nie są drogie, a i pogrywają w ponoć dobrych zestawach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej zostań przy kalibrze około 10 cm, bo inaczej przy zaledwnie 18 cm dole aż tak wielu korzyści chyba nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tylko Vifa ?? dlaczego membama w układzie V ?? dlaczego taki ziwny podział ?? Nie lepiej dac jakąś 17stke ktora pracowała by do ok 1kHz, do tego średniaka do 3,5kHz - 4kHz i wysokotonówke ??

 

Moja propozycja to Visatony ... AL170 + G50FFL + G25FFL... Mój kolego to ma, słuchałem tego bardzo wiele razy, słuchałem też wielu innych kolumn i tez na Vifach ... i żadna nawet do Visatona nie podskoczyła ... Dzwięk krystalicznei czysty, pokaże każdy feler reszty zestawu ...Vify przy tym to ciepłe kluchy. Ale jak ktoś lubi ... ja osobiście brałbym Visatona bo to są lepsze głośniki poprostu.

 

U kumpla AL170 chodzi w 30 litrach, a średniak i kopółka mająosobne komory gdzie siedzi też zwrotnica. Rura BR to wytoczona z MDFu tuleja z wyprofilowaniami długości 18cm i średnicy 10 cm. W pokoju 25m^2 gra to wyśmienicie ... i nikt o mi nie powie że bas jest mulaty albo że wypluwa głośnik bo to bzdura ... napędza to SONY TA-F690ES który moje Vify wysadzał w stratosfere.

 

Bardzo polecam taki układ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proby zrobienia wysokotonowki z podziale na 2k jak dotad sa nieudane. Graja kiepsko. Na wysok. przechodzi duzo sygnalu ze srednicy nawet przy ostrych filtrach a te zniwu dodatkowo podbijaja f w okolicach podzialu. Z moich badan wynika, ze lepeij uzyc dobra sredn9ce i obciac ja na 5-7k a wyzej to dac coc malego np, 19mm.

jesli uzyjesz 10-12cm i celuloze to mozesz liczyc na dobry piekny nawet dzwiek. Przy twardych membranach potrzeba specjalnych zabiegow i krecenia faza. Lepiej jest wyac wiecej na srednice i kupic cos dobrego mneij na wysokie ale calosc bedzie i tak lepsza od innego zestawu. Mozna sprobowac srednice edyton tylko 400zl za super hi-end a gora to moze focal? tani oczywiscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak jest ...niskie cięcie kopółki prowadzi do zapiszczenia i zaszumienai dzwięku ... poza tym na 2kHz to pierścienia można co najwyżej ciąć ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs bez nagród:)

Jak widać głośniki cięte przy 2KHz, niby nie może dobrze grać, a ponoć gra znakomicie.

Co to za zestawy? Pytam calowo o ten model, bo kopulka zupełnie nie nadaje sie do tak niskiego podziału, a jeszcze do tego filozofia firmy nie ulatwia jej pracy:) To tyle z podpowiedzi.

Na rysunkach pomiar poszczególnych głośników i zespolony zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3044-100000901 1170278456_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze rozwiazanie to edyton

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na srednicy i tania kopulka za nim. Ten sredniak moze miec pik na srednicy ale mozna go wyciac filtrem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektantem głośników edyton jest zapewnie senicz.

 

Ubawiłem się setnie, robiąc symulację obudów. Abstahując od tego, że średniotonówka jest całkiem dobrym nisko-średniotonowcem, to najlepsze są masy układów drgających:

 

dla basowego 8" - 36,6 g (producent podaje 20,0 g)

dla genialnego średniotonowca - uwaga! - 17,8 g (6,5 g)

 

Tak w ogóle, to na zdjęciach te wynalazki wyglądają, jak kewlarowe stx-y, tyle że te ostatnie mają lepsze parametry TS, ale wymagają właśnie usztywnienia membran...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzekomo Edytony są lepsze od Focal - bardzo ciekawa koncepcja. Tylko ciekawe czemu jeszcze nie zrewolucjonizowały high endu. Senicz, do Wilson Audio też wyślij :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.