Jump to content
IGNORED

The Wind czy CS 122?

jgx

Recommended Posts

witam

przymierzam się do mojego systemu (o mnie) zakupić cs122 ewentualnie dołozyć i kupić starsze Wind (nie mkII) tylko nie wiem czy brzmieniowo bedą pasowały do moich elementów? podobno Wind do tanich klocków nie nadaje się, jeśli ktoś udzieli porady poczatkującemu - z góry THX (posłuchać tego niemam jak)

pozdro

W 95% przypadków Wind powinien zdeklasować CS122. Jedynie wtedy gdybyś miał wyrażny niedostatek wysokich tonów CS122 może okazać się lepszym uzupełnieniem. VdH generalnie w ogóle nie uchodzą za najwłaściwsze okablowanie bardzo taniego sprzętu, ale raz że Wind akurat jest jak na VdH bardzo mało ingerującym w dźwięk, a dwa - twój sprzęt to może nie jakiś super drogi, ale całkiem już sensowny. Jakiego cd-ka masz do tych KEFów i Marantza?

no z tym cd to nastepny kłopot (cholera ktoś pomysli że facetowi sprzęt zamiast przyjemnosci sprawia same kłopoty:):) - rozglądam się dopiero, coprawda juz miałem na fali "świetnej prasy" zakupić wieloformatowego Philipsa DVP 9000 (podobno ten model w stereo ujdzie, ale podobno) i byłoby to dla mnie ze względu na żonke :) dobre rozwiązanie (i tak musze jakieś dvd zakupić) ale troche się zastanowiłem i chyba jednak poszukam jakiegoś cd bo zabardzo wszyscy odradzają dvd do stereo (ja się z tym w 100% zgadzam ale podobno (powtarzam - podobno) ten odtwarzacz ma akurat niezłe stereo a oglądanie filmów (żonka:) i sacd to byłby taki miły dodatek

pozdro

aha, rozpisałem się a chciałem spytac jak obydwa w.w kable zachowują się z basem - z tego co napisałeś rozumiem że The Wind mało ingeruje czyli można przyjąć że basu nie podbije a czy tak uczyni cs122? tzn. czy on może troszke basu "dołozyć" czego bym chyba oczekiwał, bo obawiam się że q1 w 16.5 mkw. mogą ociupinke mieć go za mało, niewiem czy to mądre podejście z mojej syrony żeby próbować dokładać basu kablem (o ile to wogóle możliwe) ale tak kombinuje, choć tak naprawde to wszystko wyjdzie "w praniu" jak będzie już żródło i zagra to wszystko

dzięki za pomoc i pozdrawiam

CS122 moim zdaniem nie zabardzo nadaje się ani na dół ani na górę. Na basie jest kiepsko kontrolowany i potrafi buczeć i troche zamula a na górze traci detale, szczegółowość. Spróbuj może coś z kimbera np. 4TC powinien poprawić dół znacząco.

cd i dvd kup osobno (jak dla mnie dvd to może byc naprawdę taniocha i odbiera się to ok), a co do kabli - CS122 basu ci nie dodada, pamiętam że mi brakowało soczystości i mięsa na basie jak go miałem wpiętego - wtedy to były duże podłogowe Dali 450 i wzmak Arcam Alpha 6 plus - zestawienie które akurat pod względem basu jest znakomite. tak że reasumując - bas nie powalał na tym kablu, nie był lepszy od nawet Cable Talka 3 i sporo gorszy od Audioquesta Indygo którego mialem póżniej. Wind to inna bajka - bas potrafi być wyśmienity, ale oczywiście o ile taki dostaniesz ze źródła i wzmacniacza. Pomyśl najpierw nad dobrym źródłem a potem dobierraj kable - jak masz wzmak Marantza to możesz sprobować cd Musical Fidelity, albo Regi. Kolumny KEFktóre masz potrafiądobrze dogadać się z dużą ilością sprzętu a i 16m2 są w stanie nagłośnić o ile nie preferujesz w muzyce trzęsienia ziemii. Kiedyś słyszałem je fajnie grające w zestawie z wzmakiem Micromega Minium i CD nad 541i porównywaliśmy wtedy z cd Cambridge Audio i ten ostatni grał w tym zestawie sporo gorzej od NADa.

• 1 year later...

No właśnie - CS122 już słyszałem w moim systemie, a Winda mam zamiar wypożyczyć w przyszłym tygodniu. Jedyny dylemat jeszcze przed odsłuchem, to fakt, że Wind jest ponoć prądożerny i potrzebuje wydajnego pieca. Generalnie pokazuje swoją wartość przy sprzęcie nazwijmy to z wyższej półki (podobno). Moja końcówka Creeka z Dali 450 wyrabia się nadzwyczaj sprawnie, ale zastanawiam się jak będzie po wpięciu Winda. Oczywiście najprościej posłuchać i tak zrobię, ale może warto wziąć pod uwagę inne kabelki VdH? Myślałem o Magnum i D352 - co Wy na to? Silver Sonic T-14 jest teraz wpięty, żeby najogólniej rzecz ujmując zdyscyplinować zbyt duże kolumny w zbyt małym pokoju i moim zdaniem robi to wyśmienicie. Jeżeli macie tego typu problem, naprawdę polecam posłuchać - spośród 6 różnych kabelków (w tym i sporo droższych) sprawdził się w małym pokoju najlepiej. No tak, ale w 20m dźwięk jest już za cienki, a w takim pokoju Dali staną niedługo na stałe. CS-122 w moim systemie dodały mięsistości, ale też trochę przymuliły, za bardzo jak na mój gust.

Pozdrawiam i uwaga na noworocznych imprezowiczów (kto czytał mój wpis nt. Tannoy M3 wie o co chodzi:)

Bluesound Node 2i - Naim XS 2 - Dynaudio X34 a wcześniej: Dynaudio X14, X32, Monitor Audio RX2, Dali 450, Tannoy M3, Unison Research Unico Primo, Rega Elicit R, Rega Brio R, Naim Unitiqute 2b, Arcam A32, 23T, CA SM 6v1, Creek "żabki", Onkyo...

Zdaniem dystrubutora VDH, to najlepsze kable na świecie. Tandetne wydają mi się opowieści jakoby producenci innych firm kablowych w USA robili kryminalną nagonkę na dystrybutorów kabli VDH, bo gdyby były powszechnie dostępne, to inne by się nie sprzedawały - takie są najlepsze :-) Z tego samego źródła biorą się opinie, że jak źle gra z VDH, to znaczy, że system jest marny.

Miałem CS122, Winda, Seconda, sieciowy Mainstream i inne Halogen Free wynalazki. U mnie w różnych zestawieniach zawsze grało krzykliwie, szczególnie słychać to było na wyższych poziomach głośności, jakoś tak chropowato, nieczysto i cyfrowo (myślę, że dobre będzie tu porównanie do tanich cd z przeszłości). Ja słyszę w dźwięku VDH coś nienaturalnego. Mnie niestety udawało się dostrzegać dziury w ciągłości pasma i przeszkadzał brak w podobieństwie do siebie charakteru prezentacji sopranów i basu. Trudno to opisać, ale gdy góra kojarzyła mi się z rockową otwartością, to bas był lekki i akustyczny (np. CS 122). Nie mam zamiaru sprawdzać już nowych produktów VDH (tak samo, jak kabli z czystego srebra).

Być może ktoś inny opisze odwrotne do moich wnioski po własnych odsłuchach. Starałem się pomóc zgłębić tajniki brzmienia tych jednak słynnych u nas kabli.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.