Jump to content
IGNORED

Pomocy-czyli gdzie sprawnie naprawić?!?!


adazz

Recommended Posts

Witajcie! Krótko, wzmacniacz lampowy audio innovatrions series 200, coś dzieje się z końcówka mocy niedobrego. No więc zauważyłem że w stopniu końcowym gaśnie mi jedna lampa na kanale-jakiś czas wzmacniacz pracuje-jest włanczany wyłanczany-zdażyło się dwa razy-lampa sama po prostu gaśnie.

Po wygaszeniu sprzętu, i ściągnieciu obudowy-delikatnie lampę poruszam i po chwili znów zaczyna świecić. Lampa najprawdopodobniej jest dobra-podmieniłem miejsca. Mam wielką prośbę...kto może polecić jakiś sprawdzony serwis w okolicach Poznania,Bydgoszczy???Lub ewentualnie kto mógłby się podjąć przeglądu i ew.naprawy?Oczywiście wiem o istnieniu firm typu Amplifon, ale niestety nie jestem w stanie dojechać do nich ze sprzętem ewentualnie moge wysłać spedycją :-/

 

jeśli coś konkretnego wpadnie Wam to proszę o kontakt adazz@o2.pl pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To ja sie podlacze do tematu

 

Siadlo mi gniazdo sluchawkowe (chyba) w MF X-Canes. Jak wkladam wtyk do konca to gra mi tylko prawy kanal. Przy delikatnym wyciagnieciu wlacza sie lewy kanal ale gasnie prawy. Przy wtyku wyciganietym do polowy graja oba kanaly ale brzmi jak mono ;)).

 

gdzie takie cos naprawiac ? (najlepiej w okolicach Wroclawia, ewentualnie Poznania).

Link to comment
Share on other sites

Pewnie przerwa w podstawce lampy na żarzeniu albo z gorąca się to odlutowało... każdy elektronik-serwisant który mial do czynienia ze sprzętem lampowym RTV to chyba naprawi, bo tonie jest żadna wielka awaria. Nie ma potrzeby jechać do Stolycy, można poszukać na miejscu. Dużo szybciej taniej, prościej. W kńcu wystarczy sprawdzić np. w książce telefoniczneji zadzwonić zapytać.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie przerwa w podstawce lampy na żarzeniu albo z gorąca się to odlutowało... każdy elektronik-serwisant który mial do czynienia ze sprzętem lampowym RTV to chyba naprawi, bo tonie jest żadna wielka awaria. Nie ma potrzeby jechać do Stolycy, można poszukać na miejscu. Dużo szybciej taniej, prościej. W końcu wystarczy sprawdzić np. w książce telefoniczneji zadzwonić zapytać.

Link to comment
Share on other sites

Molibden oby to była podstawka!!!Aż się boję, może być tak że coś z płytka pod lampą może być nie tak a to już nie do naprawienia-może rzeczywiście na początek wizyta u zwykłego elektronika,tylko czy taki gośc nie popsuje czegoś itd?znam pewien serwis w bydzi i wiem że grzebią w wzmacniaczach lampowych ale gitarowych,ale skoro miała by byc to podstawka to one są jednakowe wszedzie-po za tym konstrukcja wzmaka lampowego audio ponoć jest prostsza niż gitarowego....(ja wątpie w ten pogląd)

 

będę próbował...

 

może nawet sam zajrzę, tylko najgorsze jest to że akurat może być tak że usterka się nie ujawni i będzie wyglądało że wszystko ok :-/

Link to comment
Share on other sites

Zwykle naprawiają a nie psują :) a o fachowca rzeczywiście ciężko. Tylko uważaj! Po wyłączeniu wzmaka na kondensatorach nieraz długo utrzymują się napięcia rzędu 600V które są śmiertelnie niebezpieczne, należałoby je rozładować do masy przez rezytor kilkuwatowy, kilka K-ohm, zamnim czegos dotkiesz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.