Skocz do zawartości
IGNORED

Micromega Stage4, seryjny defekt???


opteron

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem rozbebeszyć moją kapryśną micromegę i przyjrzeć się elementom wewnątrz. Początkowo obwiniałem za problemy napęd. Szybciutko pozbyłem się starego i kupiłem nowy CDM12,4. Oczywiście problemu to nie rozwiązało. Najwyraźniej jest bardziej skomplikowany niż w klasycznych przypadkach problemów z czytnikami, zresztą Micromegi słyną z tych problemów.

Początkowo postarałem się o wymienienie kondensatorów monolitycznych, które są w bezpośrednim sąsiedztwie układów scalonych (DAC, układów servo itd.) Efekt prawie żaden, jeśli jakiejś płyty nie chciał wczytać to teraz tylko dłużej nad nią myśli. Te, które chodziły średnio, trochę lepiej. Znalazłem jakiś dziwny by pass przy układzie SAA(nie pamiętam oznaczeń w pracy jestem, jak wrócę do domu to dodam) jest to malutki kondensatorek, na pewno montowany ręcznie. Niewykluczone że jeszcze na etapie produkcji. Wypróbuje efekt bez niego i z nieco inną wartością ale szczerze wątpię w powodzenie tego zabiegu. Czy ktoś z forumowiczów zgłębiał te legendarne problemy owego typa?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Hi. Niestety z tego co się kiedys orientowałem wynikało, że kapryśność Micromeg wynikała raczej z błednie napisanego softu a nie wad natury sprzętowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam jakiś eprom z naklejką v3.2, moze by tak skopiować z takiej co dobrze chodzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bypass przy układzie SAA7345GP nic nie pomaga, zmiana jego wartości też. Znalazłem też informacje że serwis swego czasu wymieniał właśnie Eprom-y i pomagało to tylko tymczasowo. W innym źródle znalazłem, że jest to wina układu ustalającego złą jasność diody laserowej. Podobno wymiana tego "czegoś" o czym niestety w artykule nie wspomnieli rozwiązuje problem na dobre.

Darkul, piotrek608, peter daniel, dcuadio, gregaudio - HELP :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron->

mialem podobny problem w swoim poprzednim odtwarzaczu BAT. Tam siedzial Philips CDM12.4

Kiedys zauwazylem, ze ma problemy z odczytaniem kilku plyt CD i pary hybrydowych SACD. Nie czytal w ogole TOC, albo w koncowych track'ach szarpal dzwiek, a na wyswietlaczu pojawial sie zlowieszczy ERROR.

 

Myslalem, ze to po kilku latach najzwyczajniej zaczyna szwankowac laser. Zadne proby czyszczenia niczego nie poprawily.

Zamowilem CDM12.4 (chyba juz dawno nie produkowany?) i wlasnorecznie wymienilem.

Bylem zdziwiony, bo nowy naped zachowywal sie dokladnie tak, jak ten stary :-)

 

Wysnulem stad wniosek, ze stary projekt Philipsa 'juz tak ma' i wyslalem odtwarzacz do fabryki, gdzie za $$$ wymieniono mi caly modul na zupelnie inny typ (niestety nie wiem co to jest) - jakis wspolczesnie produkowany i powszechnie dostepny (na pewno nie jest 1:1 kompatybilny z CDM12.4: widoczna roznica obejmuje calkiem inne zlacze, ktore idzie na PCB).

 

Zamiana na wspolczesny naped pomogla, choc jest on jakosciowo jeszcze gorszy od CDM12.4. Mam na mysli to, ze jest glosny i wolny w odczycie TOC i generalnie jest licho wykonany.

 

Jeszcze cos smiesznego na koniec. Napisalem do Victora, ze nie ma wstydu pakowac do niezlego przeciez odtwarzacza trzesacy plastik za $20, itd, itp.

Odpowiedz :-)

 

"The critique is fine, however there is nothing that we can, at this time, do about the drive. That is what Philips makes today, and there are very few drives available to the high end producers.

And of course we pay much more than $20 for it… that is how it works with small companies that don’t have pull with giants like Philips.

(...)

However, what we managed to do was make that drive produce great sound in our unit. So yes, I too would like a better feeling mechanism, but baring that, I would go for good sound."

 

LOL

 

Apropos tego kondensatorka->kiedys na diyAudio pisali, ze jego dodanie umozliwialo odczyt CDROM'ow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KotFilemon, właśnie to jest bolączka widać większości CD pracujących na CDM12,4. Jak juz pisałem też mam nowy napęd i problem nie ustąpił. Kondensatorek usunąłem i nie było widocznej zmiany ani na + ani na -.

Mam już eproma z inną wersją software-u i wepnę ją wpiąć dla próby, ale z opisów w necie wynika że to też nie jego wina. Znalazłem ciekawy opis dotyczący automatycznej regulacji jasności diody laserowej w CDM12.4 w necie ale zapomniałem zachować linka. Poszukam, podobno problem jest do rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywlokłem drugą micromegę (tez stage4) która czyta absolutnie wszystko. Zatem rozebrałem czym prędzej żeby poznać sekret tego egzemplarza. Opad szczeny, płyta główna mniejsza o 1/3 (elementów również sporo mniej), zupełnie inny soft v5,2. No i chyba sprawa kluczowa napęd, nie jest jak się spodziewałem CDM12,4 a CDM12,1. Naturalnie przy tak rozległych zmianach konstrukcyjnych soft nie działał poprawnie. Model nowszy, na pewno tańszy ale i lepiej łykający płyty. Brzmienie mojego nieco na +, ale trudno obiektywnie to ocenić bo powymieniałem opampy.

 

Pozostaje chyba tylko powiedzieć "ten typ tak ma" i nagrywać na dobrych płytach...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.