Skocz do zawartości
IGNORED

Grundig Vision LCD - co o nim sądzicie?


3.14-ter

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sugerując się, przyznajmy to otwarcie, nienajlepszymi notowaniami Grundiga wśród polskich użytkowników chciałbym usłyszeć rzeczowe opinie o panelach tej firmy, a zwłaszcza modelu Grundig Vision 20 LCD 51-8510 TOP. Wzorniczo jest chyba jednym z najładniejszych telewizorów, matryca taka sobie, bo 16 ms, ale reszta parametrów zupełnie przyzwoita. Co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj go oglądałem w MM na Bielanach we Wrocławiu. Rzeczywiście design jeden z ładniejszych, jeśli nie najładniejszy-szczegónie wersja 32" wygląda efektownie. Niestety obraz wyraźnie odstaje od tego co prezentuje tzw. renomowana konkurencja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandylion - możesz sprecyzować co masz na myśli pisząc o konkurencji? Bo ja szczerze mówiąc, mając obok do porównania JVC, Panasonica (modele z 50 i 500 na końcu) i Sony od razu wskazałbym na Grundiga, bo tamte miały moim zdaniem gorszy obraz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyłącznie moja subiektywna ocena, a porównywałem właśnie z Sony, Panasonicem i Samsungiem. Być może to kwestia ustawień, ale obraz w Grundigu wydał mi się mniej kontrastowy, taki przygaszony z mniejszą paletą barw. Nie będę się upierał ze stwierdzeniem że jest gorszy, po prostu chyba nie trafił w moje gusta. Z resztą żaden LCD nie wywołał jeszcze u mnie na sygnale z kablówki zachwytu, ale to chyba oczywiste. Nawet wychwalany pod niebiosa Sharp z PAL-owską matrycą nie radził sobie w zasadzie lepiej od innych (podobnych cenowo) LCD. Generalnie wszystkie LCD mają specyficzy elemnent szuczności w obrazie i albo się z tym pogodzimy, albo nie. Z kolei na sygnale wysokiej rozdzielczości obraz jest tak ujmująco piękny, tyle że w rzeczywistości taki nie występuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.