Jump to content
IGNORED

Sampler OPUS w HFiM

zildjian

Recommended Posts

Zgadzam się z przedmówcą. Tylko nieco inaczej rozłożyłbym akcenty. Jakość audiofilska nagrań taka sobie, na kolana nie rzuca, ale też i nie ma dramatu. Natomiast wartość muzyczna, artystyczna to jakaś żenada. Jakieś Eriki Bibby, Katanki Wilson, no smutek jakiś straszny....

Pozdrawiam Stempur

>skąd masz - jest już w sklepach - i jak się ma do linn'a -testerka !

Natknąłem się wczoraj w Empiku.

Ani Linn ani Naim ani Opus mi się nie podoba. Nie przemawia przeze mnie zamierzone krytykanctwo. Odpuściłem umówionego Budvarka i pospieszyłem do domu. Już 1-szy numer mnie załamał - lepsze jam session miało m-ce w Teatrze Miejskim w Gdyni w poniedziałek.

Czy ustawienie mikrofonu pół kilometra od muzyków ma świadczyć o wybitnej realizacji ? (tak samo zresztą robi Chesky i Naim, co w tym wybitnego?)

Po przesłuchaniu włączyłem Neighbourhood z ECM a zaraz potem panienki z Nashville. Dżizus........

Sampler Naima był dla mnie lepszy muzycznie. Jakości tych nagrań (chodzi mi o Opus 3) bym się nie czepiał, nie są wcale złe, przeciwnie, życzyłbym sobie, żeby na takim "poziomie" nagrywano inne płyty, zwłaszcza te tzw. mainstreamowe. Ale w sumie ilu z nas wcześniej znało jakieś nagrania z tej firmy? Sampler jak to sampler - daje możliwość zapoznania się (bardzo pobieżnie) z ofertą wytwórni i nie ma co rozpatrywać całej sprawy w innym kontekście, no, chyba że w stosunku do innych samplerów.

Przestałem już interesowac się samplerami.

Linn i poprzedni Opus zarastają na półce kurzem.

Przesłuchałem kilka razy i niewiele było emocji, delikatnie mowiąc.

W świetle och-ów - ach-ów w HFiM to jak dla mnie bardzo duże rozczarowanie.

I co z tego, że płyta za 8 zł?

Bluesound Node 2i - Naim XS 2 - Dynaudio X34 a wcześniej: Dynaudio X14, X32, Monitor Audio RX2, Dali 450, Tannoy M3, Unison Research Unico Primo, Rega Elicit R, Rega Brio R, Naim Unitiqute 2b, Arcam A32, 23T, CA SM 6v1, Creek "żabki", Onkyo...

pitdog, 10 Lis 2005, 19:43

>no fakt, samplery jakos nie bardzo...

>a pism kupilem tym razem 5, reszta byla po niemiecku a to nie dla mnie

Może następnym razem warto zamiast tych gazetek sprawic sobie jedna ale za to dobrą płytkę i po kłopocie:-)

pozdrawiam

Na temat płyt Opus mam zupełnie inne zdanie. Uważam ,że są to jedne z najlepiej zrealizowanych nagrań. Brzmią bardzo analogowo i naturalnie np. instrumenty akustyczne bardzo dobrze wybrzmiewają. Nie są to jednak płyty, które grają spektakularnie na tzw. budżetowym sprzęcie i jest to chyba ich jedyna "wada".

Co do repertuaru nie będę się wypowiadał- każdy ma różny gust.

Sampler to sampler - nikt tam nie celuje w gust kupującego ;)

Kupiłem, jutro posłucham, wyrobię sobie zdanie i mioże coś napiszę. (BTW, interesująca dla mnie jest zawartość tegoż n-ru Hi-Fi i M.)

Żeby było sprawiedliwie, porównam z tylko co zakupioną normalną płytą OPUS 3.

Płytek kupowanych razem z czasopismami audio nigdy nie traktowałem poważnie !

Jest to dla mnie kwiatek do kożucha.

Dlaczego ? Z bardzo prostej przyczyny ; kupowanie płyty to dla mnie swoiste "przeżycie, misterium"

i sam wybieram miejsce i "partnerke" i nie wyobrażam sobie ,aby ktoś zrobił to za mnie ;-)

A już całkiem poważnie panowie redaktorzy to CZASOPISMA POWINNY BYĆ SPRZEDAWANE Z PŁYTĄ LUB BEZ do wyboru, bo 20 zł to dla wielu może być bariera nie do przejścia i pozbawiacie ich ulubionej gazetki !!!!

O ja cie kręce!!! No takich opini to się nie spodziewalem! Napisze tylko jedno- ci którzy nie kupili jeszcze plyty-biegnijcie do sklepów !!! No chyba że rzeczywiście sluchacie na jakiejś Yamasze lub Pionierze - zgadzam się plyta

nie brzmi na budżetówce .. Wlączylem wczoraj na innym sprzecie i klapa . U mnie doskonale ! Przestrzeń ! Naturalne wreszcie nie zkompresowane brzmienie basu i stopy ,, No chyba panowie że lubicie dudniące basssy .. Buehehe

Dla mnie Rewela!! - lampowe brzmienie na tranzystorze...

A od strony muzycznej ,, idealnie - naśmiewajcie się ale kto napisze taki prosty Zajebi.....numer na 4 funty jak ścieżka nr 16??

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.