Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o fachową konsultacje...


arturpj

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zdaję sobie sprawę ze wątkow z prosbami o pomoc w doborze tej lub tamtej czesci zestwu grającego jest sporo, zdecydowalem sie jednak dodac tez moj wątek dlatego ze różni sie dwiema podstawowymi rzeczami od innych wątków:

a) chce kupic zestaw "od zera" to znaczy potrzebuje wszystkiego (mam jedynie sluchawki sennheiser HD 555) :-)

b) jest to konkretnie spersonalizowany wątek odnoszący sie do moich upodoban muzycznych i mozliwosci lokalowo metrazowych.

 

No to zacznijmy:

 

Wiadomosci ogólne:

mój pokoj to prostokąt o wymiarach 2 metry na 4.5 metra, nie mam w nim za bardzo mozliwosci postawienie kolumn na polkach wiec potrzebuje albo malych kolumn z podstawkami albo kolumn podlogowych.

Muzyka której slucham to w wiekszosci jazz (80%) reszta to progresywny rock, klasyka, blues.

 

Wzmacniacz:

w tej chwili mam amplituner Denon DRA-345R, ale zamierzam go wymienic, uwaznie czytalem to forum i wiem ze bardzo dobrym wyborem byly by te oto wzmacniacze:

Koda/Conrad KD 261

Diora 704

Radmor 5102

NIestety z tego co sie orientuje zaden z nich nie ma wyjscia sluchawkowego a to dla mnie podstawa ( w koncu po coś te sennki kupowalem :) Moje fundusze na wzmacniacz to jakies góra 400 zł, wiem na przyklad ze na allegro mozna kupic bardzo chwalone przez Was Luxmany nawet do 200 zł, ale nie mam pojecia ktore z modeli Luxmana byly by dobre a które gorsze, ten sam problem z marantzami, harman/kardon, z rotelem. moze mi ktos podpowie co bylo by dobre dla mnie?

 

Kolumny:

Tak jak wczesniej napisalem nie mam polek w pokoju, kolumny muszą stac na podlodze albo na podstawkach, kwota jaką moglbym na nie przeznaczyc to powiedzmy tak do 800 zł, myślalem nad Tannoyami i Paradigm, nie wiem jednak ktore modele byly by zadowalające w moim przypadku, zastanawialem sie tez nad Tonsil Mistral (dwiema kolumnami przednimi z tego zestawu kina domowego). Wiem tez ze frontowe kolumny z zestawu Koda AV-702 są podobno bardzo dobre. moze ktos moglby mi doradzic czy raczej celowac w monitorki z podstawkami czy jednak w podlogówki, no i jaka firma i jaki model ?

 

Odtwarzacz CD:

Tu jest powazniejszy problem, otóz potrzebuje czegoś co czyta MP3 w kazdej kompresji (32-320bitrate) ale co najwazniejsze nagrane nie tylko na cd-r ale tez na dvd-r, wbrew pozorom nie zalatwo znalezc taki sprzet, kiedys znalazlem cos takiego: Yamada DVD 6500X i na niej w tej chwili slucham muzyki, jednakze ma ona problem czasem z plytami audio nagrywanymi ( z oryginalnymi nie), no i pomyslalem o zmianie jej na cos lepszego, ciekawe czy ktos z Was moglby mi podpowiedziec cos co spelnialo by wszystkie te kryteria i do tego brzmialo ładnie.

 

Interkonekty:

Tutaj niestety nie mam bladego pojecia, szukam czegos niedrogiego, powiedzmy 20-40 zł, prosze o porade.

 

Kable do kolumn:

Też jestem zielony w tym temacie, potrzebuje w zasadzie nie duzo tego kabla, mniej wiecej 2 razy po 2.5 metra, prosze o rade równiez w tym zagadnieniu.

 

Moze znajdą sie wsród forumowiczów tak mili którzy zechcą stworzyc dla mnie (wedlug wlasnej wiedzy i doswiadczenia) dobry, pelny zestaw, ale jesli ktos ma uwagi na przyklad odnoszące sie jedynie do pojedynczych czesci tej ukladanki to tez bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz prosze o pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunera bym się na początek nie pozbywał. Ale jeśli uparcie chcesz już kupić jakiś dobry wzmak to będę mial do sprzedania NAD-a 310. Chociaż jeszcze do końca nie wiem czy go chcę sprzedać. Jutro się nad tym zastanowię. Też nie ma wyjścia słuchawkowego.

 

Słuchasz jazzu - to tak jak ja. Mam obecnie Tannoy M2 i uważam że są rewelacyjne i że chyba nie ma nic lepszego w stosunku jakości do ceny. Do jazzu (smooth jazzu) dla mnie idealne. U mnie grają z amplitunerem Yamahy RX-350. Pokuj masz prostokątny, więc jeśli ustawisz kolumny tak, aby ich przody były równoległe do krótszych ścian to brzeminie powinno się ładnie rozchodzić.

 

Co do CD - jeśli możesz, to odpuść sobie MP3. Między oryginalną płytą a mp3 jest przepaść nie do pokonania - a zwłaszcza jeśli ma się dobre kolumny to słychać to aż nadto. Kup jakieś niedrogie dvd i dodatkowo jakieś niedrogie normalne, dobre CD. To będzie najlepszy wybór.

 

Co do kabli - to raczej nie usłyszysz na początku znaczącej różnicy. Za 20-40zł już Ci wystarczą - chyba nie będzie dla Ciebie miało większego znaczenia jakie to będą dokładnie modele.

 

I tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interconekty to w tej cenie DIY na kablu Gotham albo Klotz La grange .

Nawet na MP3 usłyszysz róznicę ,, gołym uchem '' w porownaniu do zwykłego kabla .

Jak je zrobić znajdziesz w wyszukiwarce . w 40 zł się zmiescisz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak: jesli chodzi o Tannoye M2 to czy one są nadal produkowane? a jesli nie to czy mozna je kupic uzywane gdzies? i jakie podstawki pod nie dobrac ?

 

Jesli chodzi o MP3 to niestety sprawa wygląda tak ze mam okolo 700 plyt audio i 3tysięcy albumow w formacie MP3, no niestety nie stac mnie zeby wszystko co mi wpadnie w ucho kupowac na oryginalach, na szczescie MP3 sciągam w dobrej jakosci, przy 320kbps naprawde jest to juz calkiem przyzwoity dzwiek.

Wiec musze miec jakis dvd player z mp3, ktory bedzie "widzial" mp3 nagrane na plyte DVD-R, chyba ze zostane przy tej mojej Yamada DVD 6500X a poradzicie mi jakis ładnie brzmiący niedrogi cd player ktory bedzie tez czytal plyty cd-r, wtedy bede mial dwa odtwarzacze.

 

Jesli chodzi o DIY to ja jestem zielony jak ufoludek, ledwo wiem jak zarówke zmienic w żyrandolu i na tym sie konczą moje zdolnosci manualne, ale sprobuje pogadac z moim kolegą "złota rączką" on by mi to zlozyl gdybyscie podali mi dokladniejsze namiary, jakos naprowadzili, gdzie kupic częsci i jakie częsci... i t p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, i czy tannoye M2 to najlepsze z tannoyi w przedziale do 800 zł? czy naprzyklad tannoy MX2 nie jest lepszy? (widzialem jak koles sprzedal uzywane MX2 na allegro za 700 zł).

 

I powiedzcie jak Tannoye (na przyklad M2) mają się do Paradigm Titan? albo jakichs innych Paradigm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pokoju o twoim metrażu będą pasować także M1, u mnie grają w 16 m2 i jest ok. gorzej bo serii M kilka lat już się nie produkuje-tak więc zostaje 2hand. jeszcze jedno tannoye to chyba nie najlepszy towarzysz do ampli Yamahy(tak jak piszesz, zmień na wzmaka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> arturpj

A skąd jesteś ? jak ze stolicy to mogę ci dać namiary na sklep gdzie wszystko kupisz .

A jeśli nie to forumowa wyszukiwarka odpowie Ci na dręczące Cię pytania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze zaczne od tak zwanego "tylca", ale trudno:-)

 

interkonekty z kabla gothama mozesz kupic gotowe na allegro, np tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) gosc sprzedaje tez odcinki kabla, nie musisz sie spieszyc, wyglada ze ma tego cala mase.

 

glosnikowe - kup jakies "profesjonalne", cordial, sommer cable, jantzen ostatnio byl dyskutowany. jak zwykle ta sama rade: sprawdz jakie opinie na ich temat pojawialy sie na forum.

 

kolumny - zdecydowanie podstawkowe. i to raczej male, chyba ze chcesz dudniacy bassssss ;-) M1 bardzo chwalone, M2, seria MX juz nie, moze Tannoy Fusion - tych przynajmniej moglbys posluchac w sklepie, bo to seria obecnie produkowana

 

CD/DVD/mp3 - szajsung, ups, przepraszam, samsung, oznaczenia nie jestem pewna, chyba 745. lyka wszystko, sama nie sluchalam.

 

mam nadzieje ze pomoglam, pozdrówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mieszkam w stolicy, mieszkam w Płocku, w sumie nie tak daleko, jakies 110km.

 

gwoli wyjasnienia posiadam amplituner Denona a nie Yamahy. Denon DRA 345R jak on bedzie pracowal z tannoykami ?

 

teraz te nieszczesne kable, oglądalem kilka aukcji tego goscia i wyszlo mi tak, jesli bede chcial kupic cztery polmetrowe takie kable to zaplace jakies 110 zł, jesli kupie je u tego Pana na czesci i sam bym umial je skrecic, to koszt wyniesie 60 zł, to spora roznica, czy takie skrecenie kabla z wtykiem jest trudne? czy moge to zrobic zle i przez to spaprac dzwiek ?

Aha i wybaczcie moj laicyzm ale powiedzcie czy ja dobrze mowie ze taki kabel jak ten pokazany przez Paulinke to jest po prostu pol chinch? i zeby podlączyc cos to potrzebuje po prostu dwoch takich kabli?

 

no i jeszcze jedno durne pytanie, co to są wtyki bananowe i po co to ? :>:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh i ten nieszczesny samsung... mam do niego tak olbrzymi uraz, a dokladniej do jego produktów przeznaczonych do czytania plyt ze nie wiem czy sie przemoge zeby ten szmelc kupic :/ nie znam nikogo kto by nie kupil cdroma, badz nagrywarki samsunga i zeby ona dzialala dluzej niz 2 miesiace :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet sprzedaje interkonekt - czyli 2 kable z cinchami. 2 odcinki po 50cm, standardowo. nie wiem czy mozna cos zepsuc robic DIY, ja dostalam od pewnego bardzo milego forumowicza :-)

 

wtyki bananowe - do kabli glosnikowych. niekonieczne, choc mozesz kupic. niektore wzmacniacze nie lykaja kabli bez konfekcji (czyli bananow lub widelek), ale to chyba rzadkosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinka ma rację. Z wyjątków wymienić można Naima akceptującego tylko banany i sporo bardzo starych wzmacniaczy i amplitunerów ( w tym poslkich) z wtykami DIN. To, do czego bym jednak namawiał - to by nie spieszyć się z zakupem droższych i grubszych kabli głośnikowych. O ile banany, widełki czy te wtyki DIN można zawsze dokupić - to problemem mogą się okazać gniazda z zaciskami, do których grubsze kable nie będą się chciały po prostu wejść. Ten sam problem może wystąpić "z drugiej" strony - czyli przy gniazdach głośnikowych. Może i warto takie gniazda wymienić - tylko, czy warto od tego zaczynać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec reasumując mam juz na oku interkonekty na kablu gothama i kable głosnikowe cordiala, poradzcie tylko czy 2,5 mm czy 4 mm.

 

Ale nadal nie wiem jaki wzmacniacz ewentualnie amplituner, ale koniecznie zeby mial wyjscie sluchawkowe.

 

Kolumny juz tez celuje w Tannoy M2 i Paradigm Titan, oglądalem tez Paradigm MiniMonitor v3 (1300zł za pare) moze poczekam dluzej, pozbieram kase i kupie je :):):):)

 

DZIEKUJE SERDECZNIE za wszystkie dotychczasowe rady i proszo o jeszcze :)

 

 

PS: pytalem o wtyki bananowe bo widzialem dobry kabel Klotza na allegro głosnikowy ale mial wlasnie te wtyki przez co pewnie byl duzo drozszy niz bylby bez nich...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi byc drozszy. same banany moga byc drozsze od golego kabla. jak masz ograniczony budzet to daj sobie spokoj z wtykami bananowymi. coridal 2,5mm, te grubsze sa ponoc gorsze. jakies problemy z basem przede wszystkim. wyszukiwarka prawde ci powie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi taką rzecz, przeczytalem tu na forum ze pod takie male monitorki jak M2 tannoya to potrzebne są dobre cięzkie podstawki i wtedy one potrafią grac mocno i niezly bas mają. To powiedzcie mi jakimi podstawkami sie zainteresowac i ile powinny mniej wiecej wazyc skoro mają byc ciezkie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na począte3l [poiem, ze jestesm pijany....

 

u mnie nie potzebują dobrychg podstawek. i tak super graja . jutpro dolkoncze...

PZDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ale nadal nie wiem jaki wzmacniacz ewentualnie amplituner, ale koniecznie zeby mial wyjscie

sluchawkowe.

 

Skoro już sie uparłeś na to, żeby od razu zmieić swój amplituner, to polecam jakiś troche mocniejszy i wydajniejszy sprzęt. Mnie się podoba brzmienie Yamahy. Denonów nie sluchałem jeszcze - ale mam zamiar posłuchać.

 

Tylko jeśli kupisz mocnego wzmaka to będziesz musiał uważać, żeby "przypadkiem" nie "zajeździć" kolumn. Jeśli lubisz słuchać muzyki dosyć głośno - to decydując się na mocniejszego wzmaka, zastanów sie czy nie lepiej byłoby kupić jakieś mocniejsze (wytrzymalsze) kolumny (z monitorów np. JBL E30)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tylko jeśli kupisz mocnego wzmaka to będziesz musiał uważać, żeby "przypadkiem" nie "zajeździć" kolumn

 

pamietaj, ze "zbyt slaby" wzmacniacz jest bardziej niebezpieczny dla glosnikow niz "zbyt mocny". Przeciazone koncowki doprowadzone do klipingu wytwarzaja "szpice" niebezpieczne dla srednio/wysokotonowych. Czyli zachowanie i dobor wzmak/glosniki jest odwrotny niz w powyzszym stwierdzeniu. wzmak mocniejszy niz glosniki jest zawsze lepszym wyborem (inna sprawa to to fakt jak mierzyc moc glosnikow w relacji do wzmaka...)

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xajas - zadam Ci tylko jedno małe pytanie - ile kolumn zalatwiłeś mniejszym wzmacniaczem i czy w ogóle jakieś osobiście załatwiłeś w opisany przez Ciebie sposob? Jeśli tak, to podaj jaki to był wzmacniacz i jakie kolumny.

 

Tymczasem ja opiszę moje doświadczenia w tym temacie. Po pierwsze - najbardziej skrajny przykład - mój kolega ma podłączone do wzmacniacza 3 Watowego kolumny o mocy 60W. I tak grają już około 2 lata i ani wzmacniaczowi, ani kolumnom nic nie jest. Co do jakości dzwięku to już zepełna porażka - ale to już inna bajka.

 

PO drugie: Mój sąsiad ma podlączone do małej wieży (2x10W) także kolumny 60W. I tak działa to już od paru lat i nic się nie psuje.

 

Trzeci przykład: do mojego byłego Harmana Kardona hk330i (około 2x20) mój brat podłączył sobie kiedyś estradowe kolumy LDM-a (o mocy 100 albo 150W tego już dokładnie w tej chwili nie pamiętam) - chodzilo to przez kilka dni - słuchał techno i nic sie nie stalo.

 

czwarty przyklad - Mam w domu 2 bardzo ciężkie (około 30 kg każda) końcówki mocy. Gdy gram jakieś mniejsze imprezy to nie chce mi się tych końcówek targać ze sobą. Zabieram więc tylko jedną - około 2x200/4omy, 2x150/8. Do niej podłączam dwie kolumny 250W i dwie 300 wat - czyli jest konkretnie dociążona i przez calą noc nic się zepełnie nie dzieje.

 

Mogłbym opisać jeszcze wiecej przykładów - podałem te najciekawsze.

 

Za dużym wzmacniaczem natomiast zajeździelem już jeden głośnik w kolumnie Peavey-a, mój brat natomiast popsuł jakieś swoje monitory. Jeden z kolegów podłączył głośniki od wieży do jakiegoś mocniejszego wzmaka i jego słuchanie muzyki skończyło się po około 10 minutach. Tego typu przykładów mógłbym także wymienić dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo, pojawila sie nowa nazwa kolumn :-) obejrzalem sobie te JBL E30, i powiem ze mi sie podobają, recenzje tez mają przychylne, tylko ze to są satelity z kina domowego, nadają sie one do sluchania stereo ??? no i jak brzmi na nich jazz? jakie one mają brzmienie ?

 

Wzmacniacz pewnie wymienie na jakies inne brzmienie ale wcale nie powiedziane ze na cos mocniejszego, moze nawet odwrotnie, celuje w starsze luxmany, one są słabsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz naglasniac imprezy i disko, to sluchaj icemana. na tym sie chlopak wyraznie zna. jezeli nie, to dostales tu calkiem niezle inne porady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinko- nie tylko na tym się znam. To, co napisałem wyżej wynika z mojego własnego doświadczenia, a nie z wyczytanych niewiadomo gdzie źródeł. Ponadto uważam także, iż słuch mam nie najgorszy - gram na dwóch instrumentach, w swoim niedługim dotychczas życiu nasłuchałem się wielu różnych instrumentów w rzeczywistości, miałem okazje pograć z różnymi ludźmi, wieloma instrumentami się bawiłem i wiem jak brzmią w oryginale i jak powinny brzmieć w kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman

 

Sory, wybacz, ale ja też pomimo tego, że jestem dosyć świeży w sprawach audio to z niepokojem czytam Twoje porady :-) Po prostu sa one bardzo inne, powiedziałbym nawet sprzeczne w porównaniu do rad, których udzielają inne porsona, dosyć sznowane na forum. No nie wiem, może to tylko moje spostrzeżenie. Mimo wszystko pozdrawiam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Iceman

Żeby zniszczyć głośniki w kolumnach to trzeba być niezłym d....., bo zanim się one spalą to wydają tak "przyjemne" dzwięki że każdy w pełni sprawny , zdązy przyciszyc gałke wzm.

 

..dotychczas życiu nasłuchałem się wielu różnych

>instrumentów w rzeczywistości, miałem okazje pograć z różnymi ludźmi, wieloma instrumentami się

>bawiłem i wiem jak brzmią w oryginale i jak powinny brzmieć w kolumnach...

 

I na cytm się tego dosłuchałeś na monitorach philipsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam do Samsunga awersję. W przeciagu miesiaca w moim otoczenia zapsuł się discman, CD-room i monitor tej "zacnej" firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacchu - w rzeczywistości sie nasłuchałem, w rzeczywistości !!! Niegdy kolumny nie oddadzą muzyki słuchanej bezpośrednio na żywo chłopie. A do sluchania radyjka monitory philipsa mi w zupełności zawsze wystarczały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacch

 

>Żeby zniszczyć głośniki w kolumnach to trzeba być niezłym d....., bo zanim się one spalą to wydają

>tak "przyjemne" dzwięki że każdy w pełni sprawny , zdązy przyciszyc gałke wzm.

 

Jeśli nie masz o czymś pojęcia to o tym nie pisz.

 

Końcówka 2x500W, kolumny 2x200W - grały normalnie, bardzo głośno, dynamicznie i dzwięk był przyjemny i NIC nie zwiastowalo jego śmierci. Gdy głośnik zaczął charczeć oczywiście reakcja była momentalna - jednak już charczeć nie przestal mimo przyciszenia.

 

Uważam, ze to nie miejsce na kłótnie - jeśli ktoś ma ochotę na wymianę poglądów w powyższym temacie to proszę pisać na maila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.