Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o fachową konsultacje...


arturpj

Rekomendowane odpowiedzi

-> Iceman

 

Nie wgłebiając się w szczegóły techniczne na tych samym poziomach głóśności łatwiej spalić głośniki słabym wzmacniaczem niż mocnym (wydajnym).

Xajas miał rację.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez Panowie i Panie, nie bijcie sie... po co ?

 

Lepiej powiedzcie mi jakie są roznice w dzwieku miedzy Tannoy M2 - Paradigm Titan - JBL E30 - Acoustic Energy Evo 1 ??? jakie one mają brzmienia, co najlepsze do jazzu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o niedrogi wzmacniacz to polecam Denona PMA 350 SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustawie - moje doświadczenie temu przeczy. Slabym wzmacniaczem to można spalić głośnik wysokotonowy ale wtedy, gdy zwrotnica jest źle zaprojektowana. Ale tym bardziej stanie się to używając mocnego wzmacniacza.

 

Nie jestem tu ekspertem - odsyłam do McGyvera, do Elektroniki dla wszystkich i książki do fizyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Iceman - nie masz racji.

 

Slaby wzmacniacz przesterowujac sie pod wplywem zbyt silnego sygnalu na wejsciu (zbyt odkreconego potencjometru) odesle Ci wysokotonowki do krainy wiecznych lowow bez wzglegu na konstrukcje (klasyczne pasywnej) zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzęcie profesjonalnym (estrada, kluby) gdzie system ma 8 czy 15kW stosowanie mocniejszych wzmacniaczy to zabójstwo dla głośników. Nie usłyszysz zniekształceń, bo wszystkie głośniki mają progresywne zawieszenie. I to bardzo progresywne. Natomiast karkasy cewek tak się nagrzeją, że w pewnym momencie zwoje się z nich zsuną. Oczywiście jeśli wzmacniacz będzie miał relatywnie dużą moc może dojść do uszkodzenia mechanicznego. Tyle tylko, że takie systemy to nie tylko wzmanciacz i głośnik, ale limitery, kompresory, procesory z filtrami...

 

W domu natomiast sprawa wygląda inaczej, bo przy dużej mocy słyszymy takie zniekształcenia, że wracamy z gałką głośności na 10-tą. Osobiście raz byłem świadkiem kiedy wzmacniacz się tak przesterował, że uszkodził dwa 25mm czechy. W dobrym wzmacniaczu to się raczej nie zdarzy.

 

Podsumowując, rozważny użytkownik nie spali głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem maly, test.

 

Wlączylem nagłośnienie, podłączyłem mikrofon, odkręciłem gałkę wzmocnienia i przystawiłem na 5 sekund mikrofon do głośników wysokotonowych. Pisk niesamowity, jeszcze mnie uszy kłują. Ale głośniki żyją (na szczęście!!). Moc kolumn 300W sygnal podawany 105 W.

 

Z mocniejszą końcówką nie będę już robił tego testu - chyba że ktoś jest chętny ewentualnie zafundować mi nowe głośniki :D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - mnie podoba się brzmienie Yamahy - więc spójrz na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to naturalnie kwestia gustu, ale yamaha bardzo mocno podbija krance pasma (czyli zarowno niskie jak i wysokie tony), przy czym bas jest jednak slabo kontrolowany. ot, taki dzwiek, na poczatku moze sie podobac, ale niewykluczone ze szybko bedziesz mial dosc. najlepiej posluchaj kilku wzmacniaczy, np. rotela, nada, yamahy, cambridge audio i zobaczysz jakie brzmienie ci pasuje. a uzywane i od dawna nie produkowane - coz, mozesz zadac sie na forumowiczow albo probowac sam posluchac jezeli bedzie sprzedawal ktos w okolicy. kupno w ciemno to spore ryzyko, a odsprzedaz nie zawsze jest latwa. lepiej jednak zastanowic sie troche przed zakupem zeby niepotrzebnie nie marnowac potem czasu i pieniedzy przy probie odsprzedazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stryjek dzieki za rade, przyglądne sie temu wzmacniaczowi

 

Do reszty forumowiczów: Posluchajcie, ja tych kolumn potrzebuje do pokoju 10m2, ja nie mam zamiaru robic dyskoteki, slucham muzyki raczej nie za glosno, od glosnego sluchania mam sluchawki. Nienawidze stradowo-dyskotekowego brzmienia, interesuje mnie ładna barwa i kultura brzmienia, dzwiek ma byc selektywny, przestrzenny i dynamiczny ale nie ma to byc dyskoteka, wiec dywagacje na temat palenia kolumn czy tym podobne chyba jednak są nie na miejscu w moim temacie???????? prosze Was idzcie z tym gdzies indziej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wlączylem nagłośnienie, podłączyłem mikrofon, odkręciłem gałkę wzmocnienia i przystawiłem na 5

>sekund mikrofon do głośników wysokotonowych.

 

E, założe się, że tak na pół minuty to nie wytrzymają;-) I daj więcej czadu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturpj - taka wiedza też Ci się przyda, żeby nie spalić nowych nabytków :-)

 

Za 800PLN tak naprawdę nic dobrego nie kupisz. Kupisz jakieś małe monitory które będą grały płasko i bez basu. Albo dołóż kolejne 800PLN, albo skorzystaj z jakiegoś gotowego projektu DIY, których w internecie jest tysiące.

 

Kiedyś kupowałem narzędzia TOPEX, pewnego razu się wkurzyłem i stwierdziłem, że nie kupię już nic taniego (po tym, jak nowe wiertło trójka było scentrowane i po przyciśnięciu pękło na 3 części). Albo kup/zrób coś porządnego, albo idź na giełdę warzywną i kup głośniki od ruskich. Kompromisy są ZAWSZE nieopłacalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ... Tak sobie czytam to forum i dochodze do wniosku ,że powinna się pojawić nowa zakladka -"Ring" a jednoczesnie obok ikonek "ignruj"i "dodaj wpis" pwinno byc "wyślij na ring"... ;) Co Wy na to ?

Chlopak pyta o porade a Wy sie bijecie o jakieś pierdoly!!! Litości, troszkę szacunku do siebie nawzajem panowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada ,kup sobie Radmora 5102, toć przecież on ma nawet 2 wyjścia słuchawkowe, dołącz do niego zestaw kolumn podłogowych [Tonsil ZG-30C do Jazzu są wsam raz ] grają przy wolnym bicie bardzo dojżale a i potrafią impulsem udeżyć , trąbki i saksofony będziesz miał super wyraziste dzięki sopranowi kopułkowemu w lejku.

CD kup jakiś za 300zł i a do tego DvD osobno jak chcesz sobie mp3 posłuchać wyżej już ktoś takie rozwiązanie przedtawił, Kabli głośnikowych nadzwyczajnych nie kupuj , starczą normalne po 3zł za metr, sygnałowe kup jakiejś znanej firmy nie muszą być IC, do Radmora to bedzie kabelek z 2chinch na DIN5 , Nie kupuj przejściówek jakiegoś Alpharda itp obe mają niekiedy opór 5ohm a na 1m kabla to dużo.

 

Miłego odsłuch , zdziwisz sie jaki dzwięk potrafi być dojżały na tym sprzęcie rodem z PRL:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem na Allegro pojawiają się podłogówki Radmora LS20, LS30 w cenach koło 800zł. Recenzje miały dobre, może warto spróbować. Po drugie polecam Denona, o którym wspomniał Stryjek. Słuchałem go na Visatonach i jestem pod wrażeniem. Po trzecie odradzam wzmacniacze firmy na Y. Do jazzu i bluesa potrzebny jest środek a te Yamahy mają go strasznie zmulonego. No i to kretyńskie pokrętło loudness.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wiec jak wetknąc sluchawki z duzym jackiem do takiego gniazda jak w radmorze? podobno na kazdej przejsciowce dzwiek duzo traci.... :/

 

2) naprawde myslicie ze do pokoju który ma niecale 10m2 kolumny podlogowe to dobre rozwiązanie? chyba jednak niekoniecznie? :( za to slyszalem wiele wiele wiele dobrego o Radmorach LS 10, to sa kolumny podstawkowe, ale najlepszą ich rekomendacją jest chyba to ze nie mozna ich kupic w 2nd hand, po prostu nikt sie ich nie pozbywa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiscie, mozesz to dostac w kazdym "elektroniku".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.