Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz wraca do gry?


Fr@ntz

Rekomendowane odpowiedzi

ja opisalem jedynie zjawisko, ktore zaobserwowalem. kilka razy bylem swiadkiem kupowania klockow za dziesiatki tysiecy, raz nawet mloda parka wybrala marantza z "tymi ladnymi okraglymi wskazniczkami". innymi razami klienci podpytywali mnie co by tam do salony wstawic, mowiac o swoich preferencjach :)

 

natomiast moj stosunek do wysokich klockow marantza - pozytywny, jako drugi system czemu nie, podobaja mi sie bo je widzialem live, sa solidnie wykonane (do pewnych granic oczywiscie), ciezkie :) takze nawet niebieskie podswietlanie mi nie przeszkadza, bo to solidne klocki, chetnie bym to mial w gabinecie na przyklad.

 

ale jako glowny system - cos zgola odmiennego wole :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podswietlanie marantzow niepotrzebne, ale jakos nie draznilo by mnie chyba. wezmy Mcintosha - wielkie, im wyzszy klocek wym wieksze wielgachne juz ekrany pozna powiedziec jarzace sie na niebiesko.... na szczescie tez mozna wylaczyc. co za duzo to niezdrowo, a przynajmniej za niebiesko.

na marginesie - ten design nomen omen pasuje do tego, jak Mac gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ze wszystkim. Wyswietlacze w popularnej elektronice Marantz, Denon, Yamaha, Sony, HK, Accu, etc sa wg mnie po prostu beznadziejne i to jest znakomitey segment na wdrazenie nowych technologii, oraz po prostu zmian. Siedzac 3-4m od grajka nie widac dzisiaj po prostu nic. Ja chce widziec numer utworu z drugiego konca pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

imageman: "Już kilkadziesiąt lat temu dźwięk przestrzenny nagrywano na winylu,"

 

Owszem, i nic z tego nie wyszlo. Format sie nie utrzymal

 

"potem płyty CD nagrywano w surround np. Roger Waters tak obecny z takimi nagraniami w salonach audio."

 

To jest wciaz stereo. Nagrania Watersa pokazuja, co mozna wycisnac ze standardu CD w dziedzine stereofonii (stereofonia OZNACZA dzwiek przestrzenny)

 

"Potem nadeszło DVDAUDIO z doskonałą stereofonią 24/192, czy też SACD w wersji stereo. To co się teraz dzieje to tylko całkowita światowa rezygnacja ze standardu płyt kompaktowych i systematyczne zastępowanie ich:

1- wszystkim co związane z mp3 dla zwykłych smiertelników

2- wszelkimi gestymi formatami dla audiofili gotowych wyłożyć na odtwarzacz więcej niż 200-300zł (dobrej klasy odtwarzacz wieloformatowy kosztuje 500 za Yamahę czy Samsunga do 1000zł za najnowszego Denona z HDMI)"

 

I to ma byc postep? Z jednej strony masowosc formatu downgradujacego, z drugiej zas praktycznie nie istniejace formaty, ktore maja jakoby zrewolucjonizowac jakosc dzwieku, tylko tego nie robia, bo sie niestety nie przyjely?

 

"Natomiast tylko od producentów i realizatorów nagrań zależy w ilu kanałach nagrana zostanie płyta, zresztą większość płyt nagrywa się wielościeżkowo i za jakiś czas każdą z nich będziemy mogli kupić w wersji 10.1 Najnowsze rozwiązania sprzętowe pozwalają na konfigurację 13.1 więc droga wolna."

 

Bardzo dyskusyjne. Wielosciezkowo bo wielomikrofonowo. Kazdy instrument oddzielnie. Mozna z tego klecic roznosci, owszem, tak sie robi. Niestety, niektore najlepsze nagrania wciaz powstaja na jednym lub dwu mikrofonach. Co z nimi poczac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jazz otoz to, wezmy taki Accuphase, fajne cd, ladnie i solidnie wykonane i graja, ale wyswietlacz - tragedia. po ostatnim odsluchu pomyslalem sobie, ze jednak wole tego nie miec. jesli bym juz kupowal dobry cd to z czytelnym wyswietlaczem. sprzet za kupe kasy a nie mozna odczytac co sie aktualnie dzieje - beznadzieja.

to powinien byc w miare spory wyrazny wyswietlacz, widoczny i w dzien, gdy slonce wpada do pokoju.

Marantz nie jest czytelniejszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze nie jest. Czasem mam wrazenie, ze stwierdzenie "designed in USA & made in Japan" jest w polowie nieprawdziwe. Czy Marantz jest amerykanski, czy jest japonski? Wg. mnie jest dzisiaj po prostu japonski. Stylistyka jest identyczna do reszty japonskich japonsko/chinskich produktow. Od kilku tygodni powtarzam w MD (miedzy innymi) 4 wyrazy "large dot matrix displays". Niebieskie chetnie zamienie na bardziej przyjemnieszy dla ludzkich zmyslow "bursztynowy" a la BWM. Sadze, ze juz niedlugo nadajdzie fala programowanych, podwietlonych wyswietlaczy LCD na klockach. OLED, i tradycyjne technologie znajda nowe miejsce w ogromnych ilosciach. Teraz byc moze bedzie mozna wybrac sobie pilotem rozmiar cyfr na ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę tak tak jak wtedy gdy po raz pierwszy otwierasz pudło z Mac'iem i widzisz napisane "designed in California" i rozpiera Cię duma. A potem coconutIdentity pokazuje Ci czerwoną flagę z żółtymi duperelkami w rogu... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co ci producenci czekaja... mozna tak uatrakcyjnic klocki, przecie nowe technologie malych wyswietlaczy sa bardzo fajne. w glupich malpkach mps widujemy niezle wyswietlacze, a klocek za pugilares i flaszke nie raczy nas informowac co wlasnie gra.

jest taki dwuczesciowy cd.. bylo o nim na forum, juz jakis w miare wyrazny wyswietlacz, ale to mozna jeszcze ladniej zalatwic :) nie tracac niz z ergonomii.

 

sporo jest takich produktow. np. ukochane przeze mnie ostatnio (i pewnie juz na dobre) ATC - ach, jakie to swietne kolumny, zalet od cholery - ale ale - terminale glonikowe tak cholernie niewygodne, ze bawiac sie kabelkami sklalem juz wszystkich inzynierow ATC 5 pokolen wstecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

imageman - smieszny jestes chlopie... czy Krell 25-tka obsluguje SACD albo DVD Audio? A Linn CD 12? A moze Ancient Audio Lektor Grand? A wiesz ile kosztuja/kosztowaly? Fakt ze pojawilo sie mnostwo odtwarzaczy wieloformatowych za duze pieniadze - ale za 999zl DOBREGO CDEKA NIE KUPISZ... Chyba ze lubisz - tak jak ja - sprzet z drugiej reki wtedy mozna poszalec. Ale w tym poscie mowa jest o nowych konstrukcjach.

PS Wybor sprzetu z drugiej reki w moim przypadku jest zupelnie swiadomy - nie toleruje tandetnych plastikow i chaly za klikanascie dolarow w obudowie za kilka tysiecy (cena calosci) a na te konstrucje ktore graja i wygladaja (sa przerazajaco drogie ale na szczescie sa - jeszcze...) mnie nie stac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.