Jump to content
IGNORED

Pochylony obraz w JVC Av-28X4


marcessco

Recommended Posts

Witam,

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem JVC Av-28X4. Telewizor działa sprawnie, za wyjątkiem jednego, bardzo denerwującego "szczegółu": obraz, niezależnie od formatu powiększenia, jest cały czas lekko pochylony w lewo i w dół (albo w prawo w górę, jak kto woli). W pobliżu telewizora nie trzymam żadnych urządzeń generujących pole magnetyczne - zresztą pochylony jest CAŁY obraz, jakby go ktoś po prostu przekręcił, a nie jego część. Być może winne jest pole magnetyczne Ziemi, ale i tak w różnych miejscach w pokoju obraz jest taki sam, czyli po prostu krzywy. Czy jest na to jakaś rada? A jeśli nie, to czy serwis JVC potrafi to wyregulować? Z góry dzięki za odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

witam

nie czyta się instrukcji !!!

Otóz seria X - JVC - to jedyna seria na rynku która jest produkowana w Anglii . Produkowana jest nie tylko na Europę. Przed wprowadzeniem tej serii -przedstawiciele JVC zauważyli ,że w różnych regionach globu jest różne przyciąganie. W związku z tym w menu jest umieszczona możliwość regulacji pochyłości obrazu w zależności od przyciagania ziemskiego.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem dokładnie intrukcję, z której wynika, że możliwość regulacji pochylenia obrazu mają tylko telewizory z przekątną 32 cali (32X4SU lub 32X4BU). Zapewne istnieje możliwość wyregulowania obrazu w 28X4, ale na pewno nie da się tego zrobic przez zwykłe menu użytkownika.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałem trochę na forach zagranicznych, i wychodzi na to, że podobne 28-calowe panoramiczne modele JVC (choć nie było tam mowy o serii X4) nie tylko nie mają w menu opcji korekcji pochylenia obrazu, ale po prostu nic się z tym pochyleniem nie da zrobić, gdyż cewki są zespolone z kineskopem i nie ma możliwości ich przekręcenia! Niesamowite! Mam nadzieję, że w serii X4 28 cali można jednak coś zrobić, gdyż inaczej świadczyłoby to o braku wyobraźni kontruktorów z JVC i lekceważacym podejściu do klienta, który wydaje sporo kasy, a obraz ma bardziej krzywy niż w 15-letnim Samsungu 14-calowym...

Swoją drogą szkoda, bo jakość obrazu w JVC28X4 (poza krzywą geometrią w prawym górnym i dolnym rogu - którą, mam nadzieję, da się jakoś wyregulować) jest naprawdę znakomita.

Link to comment
Share on other sites

...niektórzy mówia wiele poto tylko zeby zwiekszyc obroty i przychody

 

 

zamiast czytac po tysiąc razy "bezinteresowne"porady lepiej poswiecic chociaż pięc minut na zapoznanie ze sprzetem a jesli nie jest to możliwe może lepiej wybrac z tego co widziało sie na oczy

 

 

p.s. ciekawe że tak znakomici dystrybutorzy JVC udzielający sie na forum po setki razy ani słowem nie zająkneli sie na temat wad sprzetu widocznie te łatwo umykają uwadze

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.