Skocz do zawartości
IGNORED

Czy wiek kabla ma znaczenie?


jgx

Rekomendowane odpowiedzi

>Qubric po raz kolejny apeluje, nie zmieniaj tematu. a to na co zmieniasz i tak cie osmiesza, nie rozumiesz wielu rzeczy. ok ja koncze bo to kolejny przyklad na prawidlowosc - gdzie qubric na forum, tak chamstwo i bagno sie robi z watku, pomijajac stek bzdetow... wracaj brylowac na bocznicy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz się okazuje że mamy społeczeństwo niedouków i matołów. Którzy jak nie wiedzą dlaczego im kable sniedzieją to próbują udowodnić na kazdym polu wyższość swojej moralności nad moralnością rozmówcy... A najlepiej znaleźc mu jakies wady w kręgosłupie ideologicznym...:)))

 

DO SZKOŁY GAMONIE ! ! ! Chemii sie uczyć a nie książeczki do nabozeństwa przegładać i kadzidłeko wdychać - szkaplezyki szarpane ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedno wyjaśnienie.

Marksizm (jestem specjalistą, podobnie jak w przypadku większości pozostałej filozofii) nie był zły z założenia. Miał być wyzwoleniem ludzkości, aczkolwiek bezsensownie zakładał, że stanie się to poprzez przejściowe zaprowadzenie tak zwanej dyktatury proletariatu. Tego pojęcia Marks jednak nigdy nie rozwinął, toteż nie wiadomo, co dokładnie pod nim rozumiał. W każdym razie powszechna wolność i szczęśliwość miały być podstawowymi znamionami komunizmu, który właśnie w imię ich urzeczywistnienia powołano do życia. A jak wyszło, to wszyscy wiedzą, może oprócz Qubrica, ale tym raczej bym się nie przejmował, bo brzydki on jakiś i do pominięcia. Mamusia go nie wychowała, a czytankami na lekcjach rosyjskiego za bardzo się przejął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr to co napisali marks&engels bylo bardzo zle w zalozeniach, tam bylo sporo bardzo zlych pomyslow na zniewolenie mas. chyba co do tego sie zgadzamy, bo inaczej odniose wrazenie, ze ich nie czytales...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego miałem też czytanki na lekcjach niemieckiego i angielskiego - głabie jeden.

 

I pisałem już że jestem anarchistą... jak was znajdę to sie przekonacie... Zwłaszcza BRODA bo nie lubię oszustów którzy mnie wyzywają od komunistów... Jestem do głebi wolnosciowcem i antypaństwowcem, anatytotalitarystą i antyideologiem... I odcisnę mu to na twarzy, żeby sobie dobrze zapamietał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o bogu na pasach Wermachtu. To nie był bóg chrześcijan, bucu niechszczony, tylko Germanów, bo księży katolickich hitlerowcy mordowali w obozach koncentracyjnych w pierwszej kolejności razem z żydami, cyganami, homoseksualistami i komunistami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric - Ja nigdzie nie napisałem , że produkuję kabelki , natomiast Ty piszesz wszędzie o wyższości komunizmu nad kapitalizmem i tu jest ta różnica !

Nie produkuję kabli , jedynie ich słucham , czego i tobie życzę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qubric napisa: "jak was znajdę to sie przekonacie"

ooo, czyzby jakas zmiana? zamierzasz sie wreszcie ujawnic? zamiast wiecznego chamstwa za kompa. ja juz dawno sugerowalem spotkanie live, moze jednak sie skusisz? jak chcesz ich znalezc chowajac sie za klawiszami ciagle, no badz troche bardziej towarzyski :)

no qubric, moze juz zmezniales troszke, chetnie zapoznam in person

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w imię boga germanów i mordowanych ksieży Watykan przerzucał hitlerowskich zbrodniarzy do Argentyny - fajansie...

 

Zresztą ja się nie będę cyrtolił... Za PRLu zwalczałem komunę a teraz Szkaplezyki bogo-narodowe - totalitaryzm zawsze wygłada tak samo niezaleznie jaką ideologia się podpiera... Tobie tez moge to odcisnąć na twarzy jeśli nie rozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitdog - ale ja wiem gdzie mieszkasz... juz od dawna... Sądzisz że się dam tak kiepsko podpuścić żebyś wiedział skad możesz oberwać ? ;)

 

oj nieładnie, nieładnie - tak obrazac moją inteligencję :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog

Jako odpowiedź wkleję Ci fragment mojej historii ontologii, którą właśnie piszę.

 

Pseudonaukowa doktryna społeczno-etyczno-ekonomiczna Karola Marksa, wspierana scjentystyczno-dialektyczną filozofią Fryderyka Engelsa, to bodaj najniezwyklejsze zjawisko w sferze ludzkiej duchowości od czasów narodzin islamu. Na wzór wiary religijnej obiecywała wszystko i podobnie jak religia wyjaśniała arbitralnie i wycinkowo. I podobnie jak każda szanująca się religia wybiła się na rząd dusz. W dziejach ludzkości wiele było doktryn religijnych ingerujących w życie gospodarcze, a siłą rzeczy wszystkie ingerowały w życie duchowe. Były nawet takie, które, podobnie jak marksizm, ignorowały bogów (chociażby buddyzm), ale niewiele z nich może się równać z marksowską utopią pod względem zniewolenia poddanej sobie społeczności. Na myśl o życiu w urzeczywistnionym marksowskim systemie ciarki biegają po plecach. A tak miało być pięknie! Co za rozziew. Kiedy jednak czytam u Marksa, że w przyrządzonym według jego przepisu społeczeństwie wszyscy dobrowolnie (sic!) zrezygnują z osobistej wolności i indywidualnych pragnień, składając je na ołtarzu zbiorowego interesu, to całkiem serio przychodzi mi na myśl, że Marks był wariatem. To był chory człowiek; ciężko i przewlekle chory na samego siebie i w dodatku, jak się okazało, bardzo niebezpieczny – na co są niezbite i niezliczone dowody.

Krytycy Marksa bardzo słusznie zwracali uwagę na nader osobliwe traktowanie przez niego imponderabiliów. Marksowski mieszkaniec nowego świata, to osobnik całkowicie wyzwolony (i tą swoją wolnością wielce ukontentowany) poprzez, jak wspomniałem, zupełne utożsamienie osobistych interesów z interesem zbiorowości. Tak naprawdę, to człowiek całkowicie abstrakcyjny: ani stary, ani młody, ani zdrowy, ani chromy, ani głupi, ani mądry. Za to w całości zdeterminowany swoim uplasowaniem w społeczeństwie bezklasowym, jako ex definitione pozbawiony wszelkich ludzkich przywar (w szczególności wiary w boga), które są wedle Marksa pochodną społecznej nierówności i wraz z nią zanikają. Kiedy ulokujemy tego marksowskiego wyzwolonego, uspołecznionego człowieka w engelsowskim wszechświecie, dla którego człeczyna ów jest całkowicie nieistotny i w kosmicznej perspektywie skazany na nieuchronną zagładę, to nieuniknione wyda się pytanie – jakże on może być taki; szczęśliwy, spełniony, zajęty wyłącznie pracą i wolny od trwogi? Azaliż nie lęka się śmierci własnej i swej zbiorowości? Nie przeraża go własna niemoc i przypadkowość? To gigantyczne wszystko wokół, nie napawa go trwogą? Ale Marks nie zadawał sobie takich pytań. Nie darmo naczytał się Hegla i zapożyczył od niego przekonanie o nieuchronności procesu dziejowego. Dla niego wolność to zrozumiana konieczność, a indywidualne i zbiorowe zadowolenie ma wynikać właśnie z tego zrozumienia, tudzież faktu, że w wykoncypowanej przez niego postaci owej nieuchronności miejsce finalne przypada społeczeństwu bezklasowych wytwórców, mogących bez żadnych ograniczeń realizować swe człowieczeństwo poprzez działania na rzecz zbiorowego dobra. To zdaniem Marksa całkowicie wystarcza i niczego więcej ludziom już nie potrzeba.

Myślę, że właśnie ta wizja duchowej autarkii bezbożnych trybików machiny społecznej wystawia mu najgorsze świadectwo i pozwala mniemać, iż był opętanym przez własną wizję doktrynerem, doszczętnie uwikłanym stworzony przez siebie system, którego gotów był bronić i wcielać go w życie za każdą cenę. Uwikłanym tak bardzo, że przestał dostrzegać rzeczy zupełnie oczywiste, jak to, że ludzie chcą sami decydować o swoim losie (choćby nawet było to tylko ich złudzeniem), że lubią mieć coś na własność i że z przyrodzenia troszczą się bardziej o siebie niźli o innych, co nie zmienia faktu, że o innych troszczyć też się potrafią. Że wreszcie dostrzegają także i coś poza sobą i swą społecznością – ową ukrytą stronę bytu, bez obecności której wszystko z ludzkiego poziomu wydaje się bezsensownym splotem przypadków wiodących nieuchronnie ku śmierci, a za której istnieniem przemawia, jak to pisał św. Tomasz, widomy ład świata. Ale Marks na żadne ontologiczne rozwarstwienia nie daje zgody, idąc za Heglem w jego ujednoliceniu bytu, mającemu w pierwotnym heglowskim zamyśle zaradzić niespójności systemu Kanta. Zarazem odrzuca heglowską metodę powszechnej absolutyzacji istnienia, ponieważ bóg, czy w ogóle myśl poprzedzająca bądź zawczasu wcielona w materię, jawi mu się niedorzecznym przesądem, wynikłym z poszukiwania utraconej niegdyś sprawiedliwości, a zatem czymś tylko ludzkim i w konsekwencji wtórnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie krepuj sie , zapraszam, virtualny kozaczku :) juz dawno zapraszalem na spotkanie, a ty tylko klepac w klawisze dalej potrafisz. jaka inteligencja? przecie moj adres jest ogolnie znany

no wiec? moze jakies konkrety?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog - chyba żartujesz - ja to nie jozwa z kodeksami jakiegoś pomyleńca Bochdziewicza... ja mam od tego ludzi ;)

A ty jesteś kiepski chojrak, który sie lubi mądrzyć...

 

Zabolało was że wyszliście na durniów w prostej kwestii sniedzenia kabli - w zagadnieniu na poziomie szkoły podstwowej. Wiec się zaczęliście rzucać i mądrzyc na wszelkie sposoby i we wszelkich tematach... Oj śmieszni jesteście...

 

Jakbyś przy tych tekstach o cywilicacjach śmierci i życia nie wstawiał usmieszków to moze bym sie dał nabrać, że piszesz poważnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwybitniejsza postać ruchu anarchistycznego - Michaił Bakunin - był śmiertelnym wrogiem i zawziętym krytykiem Marksa. Na forum Międzynarodówki Socjalistycznej żarli się jak wściekłe psy. Każdy światły anarchista powinien to wiedzieć.

Nieuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak pittog mówisz, że u Marksa było bardzo wiele żłych rzeczy??? Ze tylko chrzescijaństwo jest z gruntu dobre???

 

No ale ty się od chcreścijaństwa odcialeś przeciez... Więc zły jesteś, oj zły człowieku... A złych ludzi trzeba karać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem,że Bakunin był pierwszy, tylko najwybitniejszy. A Prudhona Marks wyśmiewał. Natomiast ideę powrot do stanu przedwłasnościowego powołał do życia Jan Jakub Rosseau na długo przed Prudhonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.