Skocz do zawartości
IGNORED

muzyka progresywna z rockowym pazurem


WOJTEK2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie odgrzebałem na winylu SBB - "Memento z banalnym tryptykiem" i znów jestem pod dużym wrażeniem. Szukam coś w podobnych klimatach tzn - prawdziwa muzyka progresywna , długie utwory w których nie czuje się pośpiechu ograniczającego czas nagrania , z bogatym instrumentarium (niekoniecznie z wokalem) , muza przy której można się zapomnieć ale z jednym warunkiem - nie może być nudna i musi być rockowa , musi zawierać ostrą rockową gitarę (niekoniecznie cały czas) , zmiany rytmu, potęgowanie i zmiany nastroju. Z muzy którą posiadam porównał bym to do : suita z Atom Heart Mother Pink Floydów , Hots Rats Frania . Nie chodzi mi do końca o klimaty typu Dreaam Theater i pochodne choć R.Rhudess - Rhytm of time to jest właśnie to o co chodzi.

Czekam na propozycję i z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cyjanpan - miałem kiedyś pożyczone od kogoś Edge Of Sanity nie pamiętam którą płytke chyba Cryptic albo Infernal i z tego co pamiętam to na pewno nie jest to o co mi chodzi w założonym wątku -:).

Choć muzyczka sympatyczna ale rzeczywiście przekraczająca założenia rokowego pazurka. Jeśli już jesteśmy w cięższych klimatach to chyba z jeszcze cięższej i gotyckiej muzy podobał mi się Candlemass - Ancient Dreams. (ha - nawet byłem kiedyś na ich koncercie)

Czekam dalej na propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Devil Doll ? To za to przekracza ramy progresji, jest bardziej teatralne i bardzo specyficzne, jednak każda płyta to osobna całość. Polecam The Girl Who Was... Death oraz ostatnią Dies Irae.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dodii - genialne , na początku miałem wrażenie że strasznie chłodne ale jest bardzo ok- chyba właśnie o to chodzi. Dodii - gdzie to kupiłeś ?

Cyjanopan - nie znam ale poszukam coś w necie - dzięki

A coś jazzrokowego - fani Mahawishnu, Colloseum itd - na wasze wpisy też czekam .

A stronka z progresją super - słucham, słucham a MP3 się nie kończy -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dodii - genialne , na początku miałem wrażenie że strasznie chłodne ale jest bardzo ok- chyba właśnie o to chodzi. Dodii - gdzie to kupiłeś ?

Cyjanopan - nie znam ale poszukam coś w necie - dzięki

A coś jazzrokowego - fani Mahawishnu, Colloseum itd - na wasze wpisy też czekam .

A stronka z progresją super - słucham, słucham a MP3 się nie kończy -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memento kupiłem jak miałem jakieś naście lat, lubiłem tę płytkę ale pamiętam że zawsze przegrywała z płytką Krzaka "Blues Rock Band" - zresztą obie płytki przetrwały wg mnie próbę czasu.

Mc iek - nie daj się prosić - napisz choć 3 najlepsze płytki które wg Ciebie najbardziej pasowały by do wątku i 3 które najbardziej lubisz.

>dodii - Anglagard - Hybris słucham już chyba z piąty raz !!!

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wersje tego Anglagarda znajdziesz na koncercie. Choć dźwięk jest tam dużo gorszy.

A skoro jesteśmy przy literze A to poleciłbym :

After Crying - Megalazottak Es Megszomoritott

Amon Düül - Phallus Dei

Anekdoten - From Within

Arzachela

Ayreon - The Human Equation

 

A ulubione ? Paatos, Sylvan, Overhead ... sporo tego. Z polskich zespołów Indukti, Riverside.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Crimson" w ogole nie pasuje do tego tematu, ale nie zmienia to faktu, ze jest to plyta wybijajaca sie i najlepsza w dorobku Edge Of Sanity.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Slav, 13 Lis 2005, 01:00

 

>YES - Tales From Topographic Oceans

 

 

>prawdziwa muzyka progresywna , długie utwory w których nie czuje się pośpiechu ograniczającego czas >nagrania , z bogatym instrumentarium (niekoniecznie z wokalem) , muza przy której można się zapomnieć ale z >jednym warunkiem - nie może być nudna i musi być rockowa , musi zawierać ostrą rockową gitarę

>(niekoniecznie cały czas) , zmiany rytmu, potęgowanie i zmiany nastroju

 

cały klasyczny Yes tu pasuje jak mało co innego - nie wpisywałem się wcześniej bo pomyślałem, że to wybór oczywisty

z takich klasyków pasuje tu też zwłaszcza dla kogoś kto lubi SBB - Mahavishnu Orchestra

SBB było pod wpływem Mahavishnu i Yes

klasyczny Yes i Mahavishnu - nic tak nie pasuje do tego: >>muza przy której można się zapomnieć ale z jednym warunkiem - nie może być nudna i musi być rockowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Slav, Graaf - no właśnie , nie wiem dlaczego ale YES zawsze omijałem. Koniecznie muszę nadrobić zaległości - dzięki.

>Mc iek - wstyd się przyznać ale z wymienionych przez Ciebie kapel znam tylko : Paatos i Riverside i to nie jakoś nadzwyczajnie, dlatego na razie nie proszę o literę B choć może kiedyś do tego dojdziemy

>Graaf - Soft Machine - znam, znam ,choć nie posiadam ale od dawna jest na mojej liście płytek które trzeba by kiedyś kupić , nie słuchałem natomiast UK.

>Cyjanopan -szukałem trochę w necie - Devil Doll też odpada -:)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: WOJTEK2, 13 Lis 2005, 22:28

 

>>Graaf - Soft Machine - znam, znam ,choć nie posiadam ale od dawna jest na mojej liście płytek które

>trzeba by kiedyś kupić , nie słuchałem natomiast UK.

 

co do "Bundles" to mam to tylko na pirackiej MC ze starych licealnych czasów ;) a cała płyta jest znakomita a suita "Hazard Profile" to wręcz palce lizać

U.K. jest bardziej rockowy - estetyka dźwięku tak między Yes a fusion typu "Bundles"

to jedna z ulubionych płyt Billa Bruforda, jego partie i sola Holdswortha są WSPANIAŁE

solo Holdswortha w "In the dead of night" to absolutny klasyk (wielkim fanem Holdswortha jest Van Halen)

 

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devil Doll odpaść nie powinien. Album Sacrilegum to przykład zdecydowanie progresywnego grania ( solówki gitarowe porażają !!! ) - a do tego w jakich klimatach !!

Słucham dziś od rana After Crying. Tak, moja rekomendacja jest celna. Album jest po prostu znakomity 10/10. Inne ich albumy jak np. Profundis też są warte uwagi.

A na A znalazłoby się jeszcze sporo. Ale najpierw ten Ayreon, który nagrał też fenomenalny album The Universal Migrator part 1.

Tyle że ściąganie tej muzyki z netu to nieporozumienie :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

spróbuj Caravan - For Girls Who Grow Plump in the Night,

Caravan - In the Land of Grey & Pink

Gong - You

Heldon - Un Reve Sans Consequence Speciale, Stand By

Genesis - Seconds Out

a z nowych rzeczy może Oceansize - Everyone Into Position

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

POlecam płytę Terria Devina Townsenda. Ukazała się jakieś 4 lata temu i przeszła bez echa, a szkoda. Koleś jest genialnym gitarzystą i kompozytorem, jego muzykę określiłbym jako progresywę 22 wieku. Są tam tam również przepiękne rockowe ballady, jakich nie słyszałem już od lat.Chwyta za serce i porywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - genialna płyta. Świetny jest także jego album Ocean Machine z 97 roku. Tegoroczny Accelerated Evolution nie specjalnie jednak przypadł mi do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. trochę zbyt metalowy, a Terria aż skrzy się od pomysłów. Proponuję słuchać tej płyty w miarę głośno, jest w niej masę smaczków, tak poza tym bardzo dobrze zrealizowana. Townsend zyskał sobie miano zappy new metalu, z pewnością zasłużenie. Jeszcze raz polecam tę płytę. Ja zamówiłem ją w rock-serwisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o new metalu niepotrzebnie zniechęcasz potencjalnego słuchacza. Płyta ma ostrzejsze momenty - jednak jest zdecydowanie skierowana do słuchaczy prog rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż znam aż za dobrze klasykę progrocka, to bardzo podobają mi się dźwięki The Flower Kings. Niby nic nowego nie odkryli, a wzrusza. Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A pamięta ktoś jeszcze Sensational Alex Harvey Band ?

Może nie do końca prog rock ale myślę że zmieści się w ramach wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fates warning

mostly autumn

liquid tension experiment

john arch

explorers club

anglagaard

cynic

mullmuzzler

mars volta

bozzio-levin-stevens

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrimosa - Lichtjahre, trzy utwory można przesłuchać ściągając cały program Noc muzycznych pejzaży z dnia 14.07.2007 stąd:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.