Skocz do zawartości
IGNORED

Wysyłam kolumny podłogowe - pomozcie


pep22

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, prawdopodobnie bede wysylac moje kolumny podlogowe nowemu wlascicielowi. Mam oczywiscie kartony, powinny sie w miare dobrze trzymac w srodku. Naczytalam sie duzo o fuszerce ze strony kurierow, ale obawiam sie ze nie mam innego wyjscia niz powierzyc ktorejs z firm kurierskich ich dostarczenie. Ktora firme byscie polecili? A moze jednak poczta polska? I do tego jak to wszystko zapakowac? Jeszcze owinac kartonem? Papierem pakunkowym? Czy da sie z 2 kolumn zrobic 1 przesylke? Czy 2 osobne pudla traktowane sa zawsze jako 2 przesylki?

Wiem ze sporo z was przesyla czesto kolumny (sprzedaje swoje, wlasne produkowane, przerabiane itd.), bardzo prosze o porade, bo jak widzicie jestem przerazona.

Pozdrawiam

Paulinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam firme gls.lampiak przyszedl bez najmniejszej ryski.z dhlem roznie jest ale tez raczej nie powinno byc problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ciezkie kolumny to dla bezpieczenstwa bym kupil po 4 glosnikowe narozniki i wsadzil jeszcze pod nie jakis kawalek gąbki/maty bitumicznej dla jakiejs amortyzacji. Warto je w kazdym razie dobrze zabezpieczyc bo tam najczesciej dochodzi do obtluczen.

powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amadeuz, mozesz wyjasnic o co chozi z tymi naroznikami? Gdzie sie takie cos kupuje? A inne zabezpieczenia - czy chodzi o przestrzen pomiedzy kartonem a sama kolumna?

Annawroc, dzieki, zaraz poszukam ich strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko wyjasni -->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co do reszty to na ogol ludzie wsadzaja zwiniete gazety i pomaga, mozesz tez w pusta przestrzen wcisnac zakreconą butelke, dobra amortyzacja, tak czy siak samą kolumne dobrze owinac jakas bombelkowa folią. Kiedys jak koledze wysylalem to jeszcze glosniki przykrylem sztywna dyktą by sie nic nie przebilo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto owinąć je "streczem" i to grubo na pewno dzięki temu nie masz szans na jakieś porysowania czy otarcia kolumny. Potem dopiero można martwić się o dalsze pakowanie. Kilogramowa rolka takiej folii kosztuje około 15 zł, zawsze owijam tym sprzęt jak coś wysyłam, w domu też znajduje zastosowanie, ogólnie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paulinka: Wysyłam kolumny podłogowe - pomozcie

 

Przenieść? :-)

 

Polecam Pocztex. Wysyłałem tym TV i przeżyło nawet w dwie strony szło :-) Co prawda ja to targałem do sklepu i stamtąd paczką, więc nie wiem czy do indywidualnego nadawcy tak samo Pocztex przyjedzie, zważy, odbierze paczke i skasuje nalezność.

 

Jeśli kolumny mają styropian w pudełkach to powinien wystarczyć. Ale jeśli jest troche luzu w nich i rogi nieosłonięte to zrób tak jak radzą koledzy. Dodatkowo owinąć folia bąbelkową - albo też wypchać niezbyt ciasno wolną przestrzeć gazetami - będzie taniej. No i osłonić narożniki.

 

Dlaczego się pozbywasz ? Jak dobrze pamiętam, jeszcze niedawno je kupowałaś - to są te Eltaxy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to dokladnie sa te eltaxy. kupowalam 2 lata temu i juz zmieniam:-) kupilam cabasse tobago i bardzo sobie chwale. eltaxy dobrze graly ale chyba za bardzo zlapalam bakcyla audio;-)

 

czy wyslac 2 pudla osobno? da sie jako 1 paczke z 2 fragmentow? bo co jakby mi (odpukac, tfu tfu) zniszczyli albo zgubili 1 kolumne.... co bym wtedy zrobila z 1 eltaxem?? hehehe

 

dzieki jeszcze raz za sugestie, konotuje wszystko i czekam na dalsze porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam pocztę polską. Ostatnio przez nią szedł do mnie wzmak słuchawkowy produkcji jednego z forumowiczów i dotarł w kawałkach, pomimo że był dobrze zapakowany. Z tego co wiem, to większość firm kurierskich ma usługę przeznaczoną specjalnie dla delikatnych rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobago - podobno niezłe kolumny, choć w cenie powyżej 2000 zł. powinni zrobić podfrezowania dla głośników i mogłyby być ładniejsze.

 

Dwie paczki pewnie można ze sobą skleić taśmą i przesłać jako jedną. Ale nie wiem czy to nie będzie jeszcze gorzej ze wzgledu na trudności w transporcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer

 

pocztex jest firmą kurierską. Zaś usługa dla delikatnych rzeczy dotyczy raczej kryształowych wazonów a nie kolumn po 15 kg każda.

 

Przy pakowaniu warto się trochę wysilić by ułatwić pracę kurierowi, np. wycinając odpowiednio ergonomiczne otwory w pudłach ... takie na ręce, do przenoszenia ... Ideałem byłyby taśmy parciane do wykonania odpowiednich szelek ... - ale to już wymaga więcej czasu i nie każdy jest krawcem albo amatorem żeglarstwa lubiącym robić rózne ciekawe węzły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ciekawe te wezly, ale chyba sie nie douczylam na lodkach ;-)

 

co sdzicie o uslugach stolicy? pakowac kartony w papier?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paulinko: Na Stolicę, UPS i innych takich kurierów też strasznie tu na forum psioczono. Każdy kurier może ci zgubić lub uszkodzic przesyłkę - nie ma pewności.

 

Pocztex ubezpiecza przesyłki - jeśli nie podasz wartości to jest ubezpieczona na iles tam złotych - chyba 50 zł. od każdego kilograma niedoręczonej przesyłki. Zresztą kurierzy Pocztexu są obciązani odszkodowaniem za zagubienie przesyłki - dlatego u nich nic nie ginie (pieniądze do banków i hipermarketów też wożą, to chyba o czymś świadczy).

 

Odbiorca powinien sprawdzić stan opakowani przed przyjęciem przesyłki. Jesli wszystko dobrze zapakujesz a opakowanie nie będzie uszkodzone to znaczy ze cuda się nie zdarzają i to w środku też musi być całe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mapowac kartonów w papier ale lepiej je dobrze oklej. Papier oszywiście nie zaszkodzi - na czystm i dobrze zapakowanym lepiej widać ewentualne uszkodzenia - cięcia i rozerwania, za to może byc gorzej widać jakieś wgniecenia kartonu.

 

Ja szarych kartonów nigdy nie owijam. Tylko pudełka w lakierowanych nadrukach, bo nie ma gdzie przykleić listu adresowego. No i czasem dobrze kiedy kurier widzi po pudełku ze wiezie np. TV i z której strony ma ekran ...

 

Własnie przeczytałem wszystki epoprzednie posty ....

Ale Ci rad udzieliłem :-)

Że ani tak, ani siak ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

"mapować kartonów" ? ? ? Co to jest ? :-)

 

"pakować kartonów" w papier. Ale i tak powinny być dobrze oklejone taśmą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam stolicą. Wysyłałem tez Eltaxy i dotarły cało i zdrowo. Zapakowałem w oryginalne pudło i powkładalem troche folii bombelkowej w wolne miejsca i dodatkowe kawalki styropianu dla wzmocnienia. Wszystko dotarlo w bardzo dobrym stanie. Podobnie jak wysylalem cd`k tez nie bylo problemow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda sprzętu... Najlepiej zawieźć samemu - umówić się wpół drogi z odbiorcą i luzik. Praktykowałem parę razy i nie żałuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wytrzymam ,jestem z tej branży hmm kurierskiej:)i powiem tylko dwie rzeczy:nie klej dwóch paczek do kupy ,bo tego żaden kurier nie podniesie tylko będzie przetaczał..(tego chyba nie chcemy),i zabezpiecz dobrze oryginalnym opakowaniem i nic się nie powinno stać,a jeśli bardzo się boisz o sprzęt do go bezwzględnie ubezpiecz...niewiele kosztuje a w razie czego dostaniesz kasę jakbyś sprzedała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2D2, to byl faktycznie glupi pomysl z laczeniem paczek. mam oryginalne kartony, zabezpiecze zgodnie z poradami (dzieki!) i fru. a jak bede miec troche szczescia to moze i bez kuriera sie obejdzie:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artuditu

 

w razie czego dostaniesz kasę

>jakbyś sprzedała.

 

po przeczytaniu wątku -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nabiera się nieco dystansu do tego odszkodowania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odswiezam watek, bo wlasnie dzisiaj wyslalam kolumny. trzymajcie prosze kciuki za powodzenie przedsiewziecia pod tytulam "kurier" :-)

 

opakowalam kolumny w folie, ktora dostarczyl producent, z podwojnego kartonu zrobilam na wymiar ochrone glosnikow/maskownicy (przydal sie idealnie karton po winku, hehe), sporo tasmy zeby sie dobrze trzymalo. taka paczuszke wrzucilam do kartonu, wsunelam caly styropian, ktory dostarczyla fabryka, puste przestrzenie z bokow kolumn dodatkowo wypelnilam zmietymi gazetami. kartony dobrze zakleilam tasma, wszystko niezwykle gustownie opakowalam w szary papier z typu pakunkowych, podkleilam dodatkowo tasma rogi. konstrukcja wyglada porzadnie, mam nadzieje ze dojdzie bez problemu. odbieral bardzo mily kurier, mam nadzieje ze dalsza droga eltaxow tez bedzie niewyboista.

 

dla zainteresowanych wrzuce zaraz zdjecia z pakowania, moze komus pomoga jak bedzie mial podobny problem:)

 

pozdrawiam

paulinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki. moze byc wiecej jak kogos to interesuje:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-728-100009928 1170280077_thumb.jpg

post-728-100009929 1170280076_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.