Skocz do zawartości
IGNORED

WLM .... czy kroś zna tajemnicę PAC ?


Yogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już kolejny raz na Audio Show zachwyciło mnie brzmienie głosników Austrackiej firmy WLM. Zastanawiam się czy ktoś z was wie dokładnie co kryje się pod czarną siatką skrzętnie okrywanego tajemnica modułu średnio - wysokotonowego PAC. Nie udało mi się znależć żadnych informacji na ten temat. Moduł przwdopodobnie odpowiedzialny jest za większość pasma gdyż woofery to profesjonalne Eminence i sięgają co najwyżej do 2,5 kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w audiofilskiej audycji w Radio Jazz człowiek z Hi-Fi i M mówił, że jak dostaną skrzynki do testów to je dokładnie przebadają. Ponoć sam prezentujący nie za bardzi wiedział co tam jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, podejżewam że jednak nie rozbiorą PAC'a gdyż jak słyszałem jest nierozbieralny. No ale chociaż pomierzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLM stosuje głównie głośniki pochodzące z rynku PRO AUDIO - z wygladu trudno dociec jaka to firma.

Góra to prawdopodobnie HEIL ale nie dam ręki uciąć. Niewiele jest firm stosujacych drivery PRO w HI FI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak i są to EMINENCE Beta 8 w systemie viola i EMINENCE Kappa Pro 10 w Grand Viola. W subach stosują EMINECE Magnum FL 12", 15" i 18" po dwa głośniki w obudowie zamkniętej. Zeczywiście f3 na poziomie 50 Hz więc sub basu raczej nie dodaje, za to odciąża głosniki średnioniskotonowe i zwiększa potęgę dźwięku. Ale co kryje się za czarną siatką? Tyle tajemnic ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi, 14 Lis 2005, 11:12

 

>ciekawe, podejżewam że jednak nie rozbiorą PAC'a gdyż jak słyszałem jest nierozbieralny. No ale

>chociaż pomierzą.

 

taaaaa... w HFiM na pewno pomierzą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że słuchając konstrukcji WLM z elektroniką CARY odkryłem nowy wymiar dzwięku. Jeszcze czegoś podobnego nie słyszałem, muzyka nie była niczym ograniczona. Potęga dźwięku, dynamika, transparentność, rozdzielczość i to przy ogromnych poziomach głośności. Ja chcę coś takiego mieć w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLM'y na AS 2005 grały bardzo efektownie i czytelnie zarazem, ale czy nie mieliście wrażenia, że wszystkie dźwięki były wyolbrzymione? Prezentujący włączył jakąś płytę z perkusją i miałem wrażenie, że bębny pałuje Godzilla, takie były ogromniaste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Maro

Może odrobinę... w tym małym pokoiku gdzie grały Grand Viole. Ale mógłbym z tym żyć... ;-) Moim zdaniem kolumny i tak udowodniły (rok temu w wielkiej sali i teraz w małej), że radzą sobie znakomicie w każdym pomieszczeniu. Zdecydowany numer 1 na mojej liście życzeń... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś przetwornik w tym sabłuferze? Rozmiar średniej wielkości miednicy. To musi grać DUŻYM dźwiękiem.

Granie tegoż subwoofera było czuć piętro wyżej, nie pamiętam juz w którym pokoju. Myślałem, że niżej jest prezentacja KD, a to "tylko" grała muzyka na WLM ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>inżynier

A zauważyłeś jak dobrze był zestrojony ten sub z kolumnami? Wygląda na to, że chłopcy z WLMa znają się na swojej robocie... ;-) Co więcej, te cholerne WLMy sprawdzają się przy najróżniejszej muzyce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie WLM to też nr 1 tegorocznego AS, szczerze mówiąc tylko przy tych kolumach zacząłem wyciągać szyję żeby zobaczyć jak wygląda ta pani , która tak pięknie śpiewa (siedziałem w ostatnim rzędzie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pokoju z WLM trafiłem pierwszy raz właśnie wtedy, gdy grały fostexy w tubce. Dla mnie za ostro. Ostatnio słuchałem dłużej monitorów z wstęgą i wiem, że można mieć wszystkie szczegóły i smaczki, ale bez ostrości. To było ciekawe doświadczenie.

 

Bardzo byłem zainteresowany Totemami. W niedzielę cały dzień grały One, ale ja chciałem usłyszeć Mani2. Pan powiedział - "Wczoraj grały." i to zakończyło dyskusję. Chyba minął sie z powołaniem. W innych pokojach jednak chętniej przełączano głośniki (na życzenie), albo przynajmniej mówiono, za ile czasu będzie zmiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc wbrew wielu opiniom ośmielam się zauważyć, że one (one, bo mani nie słyszałem) nie grały - nic ciekawego w tym dźwięku nie było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlm, Fostex i Lowther to były moim (i nie tylko moim) jedne z najlepszych dźwięków na wystawie.

Do tych pokojów zwabiło mnie to, ze idąc korytarzem myslałem, że gra tam muzyka na żywo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inżynier

 

ja byłem w niedziele w sobieskim i najpierw grały Model1 a potem Mani2. Nie wiem czy była jakaś kolosalna różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lowtherów dało sie jeszcze słuchać ale przy innych tubach miałem wrazenie że siedze w kolumnie a nie przednią. dla mnie ten pudełkowy nalot jest nie do strawienia choć przyznaje że z wyjątkiem tej cechy wszystkie inne aspekty brzmienia były super. nawt w Avantgardach dało sie sie usłyszeć tubke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są Emience to grubo się pomyliłem, że góra to może być HEIL. Eminence to budżetówka, HEIL to jedne z najdroższych głośników, wątpliwe aby firma stosowała takie połączenie. WLM wpało na świetny ( i tani ) pomysł z tymi głośnikami PRO AUDIO i z tego co słychać trafiony w 10. Jakie są ceny tych kolumn ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: a_men, 16 Lis 2005, 11:57

 

>Wlm, Fostex i Lowther to były moim (i nie tylko moim) jedne z najlepszych dźwięków na wystawie.

>Do tych pokojów zwabiło mnie to, ze idąc korytarzem myslałem, że gra tam muzyka na żywo:)

 

to się nazywa "LIAR test" (LIAR jako skrót od "Listening In Another Room")

termin ukuł Robert Deutsch ze Stereophile

 

ten sposób oceny naturalności brzmienia jako szczególnie miarodajny rekomenduje Linkwitz (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ale też wielu innych - np. von Schweikert

 

ciekawe że ani WLM-y ani Fostexy ani Lowthery w zupełności nie odpowiadają projektowym priorytetom Linkwitza ani von Schweikerta

a jednak LIAR test zdają

 

jeszcze jedna zagadka

 

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inżynier

w skrócie: Mani 2 grały niższym, pełniejszym dołem i, przynajmniej w moim odczuciu, nie tak ciepło i słodko, jak Model 1. Oczywiście nie znaczy to, że Mani 2 nie były przyjemne w odbiorze, po prostu były bardziej obiektywne, Model 1 za wprost 'śpiewały' muzykę. ALE wszystko to z mocarną eletroniką Moon'a, wartą krocie. Z Holfi za ok. 5 kafli za sztukę, nie było już tak magicznie, na mój gust odrobinkę za sucho, ale ja jestem lampowcem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.