Jump to content
IGNORED

Lubię to, co już znam?! :)

vorpane

Recommended Posts

Jak w temacie. Prawda li to?

Przykład 1: Słuchanie instrumentów służących muzyce klasycznej zacząłem od muzyki filmowej. Potem sięgnąłem po klasykę (wcześniej nielubianą) i oswajam się z nią. W tej chwili słucham tak muzyki z "Amelii", jak i mozatrowego "Requiem". Gdy słyszę coś nowego, wciąż łatwiej przyswajam filmową (nawet "cięższą") niż klasykę.

Przykład 2: Gdy zdarza się że najpierw słyszę wykonanie koncertowe jakich utworów (tu mam głównie doświadczenie z metalem) to nie ma takiej siły która by mnie przekonała, że wykonanie studyjne jest lepsze. W drugą stronę to też działa, choć nie zawsze.

Przykład 3: Jestem niezwykle podatny na muzykę z gier komputerowych (tak, można się śmiać. Otóż w większości to kicha, ale na szczęście są chlubne wyjątki) w których słyszę ją często i długo. Dotyczy to nawet gatunków, po które nigdy bez pomocy gry bym nie sięgnął np. punk czy amerykański hip-hop (w małych ilościach i rzadko, ale jednak).

Teza wygłoszona w "Rejsie" wydaje się być dla mnie więc prawdziwa, ale wiem że jest to absurd. Kto to wyjaśni?

Jakie są Wasze doświadczenia? Zapraszam do dyskusji.

AD 1. Pamiętam że kiedyś zrobił na mnie wrażenie fragment z taką pompatyczną muzyką w filmie Polowanie na Czerwony Październik, na samym początku gdy okręt wypływał w morze :-) No i oczywiście potem jak marynarze śpiewali hymn Związku Radzieckiego ;-) Za to późniejszy skok na Mehlera był już dla mnie za trudny, choć powoli, na bieżąco staram się coś przyswajać.

I love the sound of crashing guitars

To powszechnie znane prawo inż. Mamonia, wedle ktorego (ludzie lubia przede wszystkim to, co juz znaja) kręci sie (i to bardzo dobrze kręci sie;) przemysł muzyczny. Truizm.

Trafiają się, na szczęscie, różni 'odszczepieńcy':

'My favorite music is the music I haven't yet heard.' John Cage

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.