Skocz do zawartości
IGNORED

Karta muzyczna USB na PCM2906


ChUmI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z robil cos na USB kodeku PCM2906 BurrBrown’a albo ktoryms z tej serii? Po bardzo pozytywnych doswiadczeniach z PCM2702 postanowilem sobie poskladac cos co mialo by dodatkowo wyjscie optyczne TOSLINK oraz zestaw wejsc audio :) Zdecydowalem sie na wykozystanie gotowej plytki AVT509 bo wygladala bardzo sesownie – pozmienialem sobie jedynie niektore elementy na lepsze niz te zalecane przez AVT :) Uklad odpalil i zainstalowal sie bez zadnych problemow zaraz po podlaczeniu do USB. Na poczatku wydawalo sie ze wszystko jest OK ... przez niecala minute :( potem plecialy wzmacniacze operacyjne :( Okazalo sie ze na liniach zasilajacych USB jest 6,5V a zastosowane przeze mnie wzmacniacze AD8532 mialy napiecie zasilania do 6V, w sumie mialy graniczne zdefiniowane jako 7V ale niestety poszly z dymem ... :( Coz ... nie przypuszczalem ze na USB bedzie takie wysokie napiecie ... Tak mierzac napiecie poszedlem po plytce i stwierdzilem ze jeszcze jedno napiecie mi sie nie zgadza – nie dziala stabilizator U7 TPS76038 na 3,8V ??? wymienilem na nowy i znowu sie okazalo ze napiecie na jego wyjsciu jest takie jak na wejsciu ??? cos generalnie jest nie tak :( W miejscu gdzie oryginalnie byl uklad klucza U6 TPS2051 zamontowalem stabilizator LDO z dodatkowym wejsciem zalaczajacym ktory teraz sluzy jednoczesnie jako regulator 5V i klucz wlaczajacy napiecie z opoznieniem. Wymienilem wzmacniacze operacyjne i zaczelo grac :) Dzwiek bardzo fajny i o dziwo bez zadnych zaklucen ze strony USB. Trudno pisac tu o jakiejs ocenie brzmienia bo calosc dopiero co poskladana – napewno nie jest tak fajnie jak PCM2702 z symetrycznym zasilaniem ale jak na uklad bez zewnetrznego zasilania (calosc zasila sie bezposrednio z USB) i do tego niestymetrycznie na 5V to jest naprawde bardzo bardzo dobrze :) Po pierwszysch doswiadczeniach jestem pozytywnie zaskoczony jakoscia dzwieku ale mam niestety kilka problemow z ta karta. Pierwszy to to za duze napienie za stabilizatorem U7 a drugie to to ze nie udalo mi sie zobaczyc wejsc audio tej karty pod Windows :( ??? Tak jak by to byl tylko DAC ??? Juz sie powoli zastanawiam czy przypadkiem nie upalilem wejsc ??? ale skad driver by o tym wiedzial ???

 

W zwiazku z tym mam pytanko czy ktos z was odpalal moze juz ten uklad u siebie ? Czy ktos sie spotkal z takim problemem i ewentualnie mogl by podpowiedziec gdzie moze tkwic blad ? A moze z zalozenia bazowanie na konstrukcji z AVT bylo podstawowym bledem :) Zalaczam schemat w wersji raczej pogladowej bo rozdzileczosc nie pozwala na wiecej, powiekszenie samej czesci z zasilaniem oraz fotke ukladu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3138-100000561 1170279071_thumb.jpg

post-3138-100000562 1170279069_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni troche nad tym pracujemy z Peteram ;) Z tym, ze jemu bardziej chodzi o sam interface USB > SPDiF (I2S), a ja chce jeszcze dodac do plytki druga, z zewnetrznym przetwornikiem DAC (np. 1543). Do tego stabilny zegar/generator i dobre zasilanie. Jutro wrzuce schemat - narazie jestem w domu.

W PCM2706/7 mozna 'mieszac' w konfiguracji HISa - zewnetrzna pamiec (I2C) lub SPI. Dostalem rowniez informacje o mozliwosci przetaktowania szyny SPDiF. Podobno rezultaty sa ciekawe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie zasilania obwodow karty to 3.3V i 3.8V to moim zdaniem nieco za duzo. Z tego co pamietam to nie posiada ona rowniez wejsc audio (mowimy o 06/07). Najlepiej, gdyby gdy jest zasilana autonomicznie, a nie z portu USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy ktore mi pozostaly z skarta AVT509 dotycza na szczescie tylko przetwarzania Analog->Cyfra :) DAC + wyjscie cyfrowe SPDIF/Toslink dziala bez zarzutu :) Podpinalem to to do NOS DACa Petera i gra bardzo fajnie :) Mysle ze to moze byc wyjatkowo dobre polaczenie taki konwerter USB->SPDIF/Toslink z wyjsciem na NOS DAC na TDA1543 .. albo myslalem od AD1695 (marzeniem byla by lampa do tego wszystkiego na koncu) :) teraz chce spiac oba moduly swiatlowodem bo od kompa do sprzetu audio mam ponad 10m wiec najwygodniej pociagnac mi cieniutki swiatlowod dookola pokoju :) Docelowo tez chce poskladac sobie malutki modul oparty tylko na PCM2906 + wyjscie optyczne - moze nawet cos co bedzie wbudowane z mla obudowe z gniazdkiem optycznym wiszaca bezposrednio na kabelku USB - calosc nie powina byc wieksza nic 5*5 cm albo jeszcze lepiej :) calosc oczywiscie bez zewnetrznego zasilania tylko wszystko na USB.

 

Jezeli chodzi o zasilanie to jasne ze najlepiej miec porzadny wydajny specjalizowany tor zasilania do audio :) ale to nie stety znacznie komplikuje i podraza uklad. Powiem ze jestem naprawde zaskoczony jakoscia dzwieku przy zasilaniu prosto z USB - spodziewalem sie ze cos bedzie sie przedostawac minmo wszystko z kompa ... a tu nic :) podlaczylem oscyloskop zeby sprawdzic czy nie ma jakis smieci HF i tez czysto ??? mysle ze przy zastosowaniu dobrego stabilizatora z dobrymi kondensatorami filtrujacymi mozna osiagnac calkiem niezle rezultaty bez osobnego zasilacza :) Texas produkuje tez bardzo dobre scalone przetwornice DC-DC w postaci hybrydowych modulow z minitrafami na pokladzie - wszystko na wysokiej czestotliwosci i duzej sprawnosci :) kusi nie zeby jeszcze tym sie pobawic :))) ale o tym yslalem bardziej do PCM2702 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChUmI, 14 Lis 2005, 12:32

 

>... ups, oczywiscie chodzilo mi o AD1865 - najlepiej N-K taki jaki stosuje Audio Note :)))

 

Jestem w trakcie od kilku miesięcy... Naiwnie i na szybko podpiołem 2707 (płytka AVT + scrosowana jedna nóżka - zabawa przednia aby ją przelutować i uruchomić I2S!) poprzez I2S do AD1865 - wyjąłem CS8412 i tam wsadziłem podstawkę z której do AN popłynął I2S... Niestety to nie działa i nie będzie działać bez poważenj cyfrowej obróbki... (nie podejmuje się jestem za "cienki"). Słychać było tylko świst od czasu do czasu...

 

Jedyna szansa dla laika to SPDIF i przetaktowanie I2S lub patent Doede Douma (DDDac). Z TDA 1543 działa oczywiście bez zarzutu.

Teoretycznie ta USB->DAC to chyba najbardziej przyszłościowy pomysł - szczególnie jeśli pominiemy CS8412/14.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard_wpl, 16 Lis 2005, 10:14

 

>>ChUmI

>

>Lepiej tak - 10m USB z aktywnym kabelkiem -> USB->I2s ->TDA1543 (w jednym pudełku).

 

Może coś takiego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy zabiją w nas chyba nawet wolę DIY. Faktycznie o to chodziłoby ale aby jeszcze trochę .... pewnie już to zrobili.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na możliwość wykorzystania tego układu jako zewnętrzny DAC do CD transportu (może nawet DVD ). Czy będzie to miało sens (dźwiękowy)?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten układ obsługuje, w odróżnieniu od PCM 2702, także sygnał cyfrowy SPDIF, który można mu podać albo światłowodem do złącza Toslink albo elektrycznie koncentrykiem, ma także wyjścia cyfrowe. Te wszytkie możliwości aplikacyjne przewidziano np. na płytce kitu AVT-509 ztym układem, zobacz na początek tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co można poprawić w karcie z kitu AVT odnośnie pasma przenoszenia ?! Jakieś specjalne audiofilskie przeróbki typu wymiana rezystorów na 0.01% i kondensatorów mnie nie interesują bo dałem to na co miałem kasę i działa teraz chcę tylko polepszyć nieco paramaetry hee a tak wogóle to dziś wieczorem zrobie pomiary RightMarkiem i zobaczę jak jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za wiele. Ograniczyłbym tylko wyjściowy filtr do najwyrzej I rz. (1 kondensator) gdzieś na 30-60kHz i tyle. Wewnętrzna filtracje powinna być wystarczająco skuteczna, tam jest przecież oversampling x8 więc łatwo odfiltrować resztki a wbudowany filtr nieźle tłumi, są tam już także filtry analogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O który konkretnie kondek Ci chodzi ? No i ja też mam taki problem, że mi windows xp sp2 nie widzi w mikserze wejść (wejścia)... Coś na ten temat wiadomo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szopler ~ witaj w klubie ... u mnie tez nie widac wejscia :( wydaje mi sie ze to wina zlego drivera pod Windows - troche sie rozgladalem po sieci za tym problemem ale dalem sobie spokoj - niestety nie jestem specem od kompa :( moze Tobie uda to przeskoczyc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R23, C24 out! Bardziej radykalnie to R21, C22 też można, w drugim kanale tak samo. C10, C11 też bym usunął (zwora) i zwiększył pojemność na wyjściu do 2.2 uF MKT.

W sprawienowych sterowników trzeba by napisać do producenta albo sprawdzić na stronie TI albo Microsoftu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym C24 i R21 to chyba trochę przesadziłeś ;) - co ze sprzężeniem zwrotnym ?! Jak nie było C24(C23) [R20 i 21 były] to dźwięk to była istna masakra (coś jakby przester) dlatego wlutowałem ale odnośnie C10 C11 C25 C26 to masz rację...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy słowa do zainteresowanych driverem ;) - ASIO USB Driver (szukajcie a znajdziecie) - niestety w necie jest trial (beep co 30 sekund z głośników), więc polecam "DC, Muła, etc..." (sic!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no tak czegoś nie dopatrzyłem bo schamat taki mały :-) a widocznie opamp bez C23, C24 się wzbudza. Zostawiamy R18 - R21 w NFB razem z C23, C24. R22, R23 można zastąpić zworą, usunąć C21 i C22 wtedy filtracja będzie minimalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja użyłem pewnych driverów dzięki którym widzi wejście... Jest jedno ale - te drivery sie nie nadaja do niczego bowiem suwaki regulacji glosnosci sa w nich zablokowane w jednym niemaksymalnym polozeniu...

Piszta na e-mail to wyślę, może coś zdiełacie ;)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam! Jest problem - złożyłem kartę na PCM2906, nie działa. Po włączeniu i wykryciu w systemie Win 2000 SP4 urządzenia audio USB nie może znaleźć sterownika. Nie rozpoznaje karty jako urządzenia HID, nie znajduje właściwego sterownika, ani lokalnie ani z serwera Windows Update. Czy usmarzyłem układ? Może trzeba włączyć jakieś usługi systemowe (większośc zbędnych mam wyłaczone). Napięcia w układzie wygladają na dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.