Skocz do zawartości
IGNORED

srednice z electry


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawa sie skonczyla ale pozostaly wspomnienia. W Bristolu nie bylem bo mi sie nie chcialo. A w Sobieskim to bylem dwa razy bo mam blisko od domu. Temat ten bedzie o srednicach i ogolnie o dzwieku. Duzy zawod to gld. Duze ale jednak kiepskie kolumny. Srednica podbarwiona. Akkus tez sie nie popisal. Srednica kiepska. Robienie na sile 2droznych systemow nie powodzi sie. Ladnie zaplikowane byly scanspeaki u czechow w pok. 502. Napedzal je wzm. rotel. Caliem ladnie. Choc jak sie zblizylo ucho do glosnikow srednicy i wysok. to niemilo trzeszczalo, draznilo. Coc tam jest skopane w tych glosnikach. VIFA pokazala kino ale jakosc niehiend. Tak wiec srednice raczej kiepskie. Nie bylo wystawionych edyton ale mistrz Waldemar pokazal sie na wystawie. Ucialem sobie z nim dluga rozmowe. Chwalil srednice thiela ale ja nie slyszalem bo w Brystolu. No i dowiedzialem sie jak sikora robi wzm.

 

A co pochwale? a electry focala. Szkoda, ze nie mozna kupic juz glosnikow tej firmy. Kilka miessiecy temu sluchalem i porownywalem B&W diamenty z focalami diva i alto. Te ostatnio zagraly dosc nosowo w porownaniu z diamentami. teraz focal naprawil blad w brzmieniu i zrobil super sloneczne i jasne elektry. Baqrdzo udane zestawy. Zmieniony zostal sredniotonowy na typ z mniejsza cewka napedzajaca teraz chyba 25mm. I chyba lzejsza membrana. Kolumna stala sie bardzo dokladna i detaliczna. Swietnie odtwarza mikrodetale. Niestety wymaga super wzmacniaczy. O bardzo delikatnym brzmieniu i super malych thd. Ciekawe ile takie srednice kosztuja? kolumny tylko 20000zl co wydaje sie okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem kupić Edytona, a tu teraz jednak Focal. Tylko jak je zdobyć , ile mogą kosztować i czy będzie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze kupic edytona calosc. Samych glosnikow firma narazie nie sprzedaje. Mam zrobic Mistrzowi Waldemarowi wzm mocy to moze dostane parke. Co do focali i membran typu W to marne szanse. Na allegro jest frma majaca jakies sztuki ale jak to sie ma do electry?

Wzm dla mistrza to chyba bedzie hybryda sprzegnieta kondensatorowo ze stopniem wyjsciowym. Jak tylko zalatwie bierzace sprawy to sie zabiore do roboty. Schemat umieszcze w necie bo bedzie super gral. Wprowadze jedna ciekawa inowacje wysmienicie poprawiajaca dzwiek. Dlaczego hybryda? a bo ma najdelikatniejszy dzwiek. Kolumny Mistrza sa bardzo precyzyjne i slychac na nich znieksztalcenia typowych wzm tak lampowych jak i tranzystorowych. I to jest wada tych kolumn. Kosztuja malo bo tylko 5kzl ale wymagaja wzm najwyzszej klasy pewnie za 20-30kzl. Dla Inteligentnych ludzi ktorzy zainwestuja w kolumny aby za jakis czas dokupic drogi wzm te kolumny to niesamowita okazja. No coz w cenie electry mozna miec super kolumny za 5k i wzm za 15k.Goraco polecam.

Z tymi kolumnami to jest tak. Jak je masz w domu i posluchasz kilka dni to juz musza zostac. Sluchanie innych to katorga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz popadłeś w jakiś patologiczny samozachwyt chyba. wpierw tytułujesz się śmietanką audiofilską tego kraju, ba nwet europy, teraz masz już guru w postaci MISTRZA WALDEMARA, dajesz czadu stary :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senicz jesteś HiFi Winnetou No 1 tego forum.

Słychać, że zrobiłeś (robisz) wzmaki dla tego, czy innego znanego konstruktora hiendu, lub znanej firmy. Jestem pełen podziwu.

Jak z tymi konstrukcjami można się zapoznać? Gdzie można poczytać opinie o tych klockach napisane przez ich użytkowników? Są na jakichś stronach tych firm? Może ty masz jakąś stronkę z review?

Chętnie bym poczytał i pooglądał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>senicz

Pytanie całkiem poważne, bez ironii:

czy któreś z tych chwalonych przez Ciebie kolumn (focale, czy też Mistrza Waldemara) mają wytłumienie w postaci słomy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich ludzi jak Mistrz Waldemar trzeba cenic. I dlatego zrobie mu super wzm. hybrydowy. Chyba 4xe88cc i stropien na tranzystorach wyjsciowych. prosty ale skuteczny. Do pilnowania zera na wyjsciu uzyje tl72 a do stabilizacji spoczynkowego 2sc3422.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chwili gdy sloma trafi do jakis pupy wilsona to nikt nie odwazy sie jej stosowac. Ja tam p........ opinie fachowcow od siedmiu bolesci i stosuje. Choc oczywiscie wysmiewanie sie przez kretynkow jest troche irytujace choc zalmi troche bo jednak sa to ludzie chorzy.

 

Co do wzm. to nikomu nic nie robie. Pierwsza sztuke zrobie Mistrzowi. Darmo w podziece za odwage i wysoka kulture osbista.

Wzm to sa dla mnie wypadkiem przy pracy. NormALNIE ZAJMUJE SIE TYLKO MFB. a co udalo mi sie zrobic znadziesz na motionalfeedback.com wiem, ze jeszcze mi troche brakuje do tych 40db na mfb ale prace trwaja dopiero kilka lat. W przyszlym roku zaczne powazne konstrukcje. 2x40cm stx z mfb + 2 srednice z mfb i 4 wysokie z mfb na jedna kolumne. Red. Kisiel powiada, ze beda znieksztalcenia fazowe na wysokich. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam zatem jeszcze jedno pytanie:

Czy focal albo Mistrz Waldemar stosuje w swoich (tych pięknie grających) kolumnach MFB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to nie. Mistrz nie stosujemfb a czy focal? aktualnie chyba nie. Z francuskich firm cabbase stoosowalo kiedys na srednicy i basie. temat bardzo trudny. nawet tak inteligentnemu czlowiekowi jak ja zajelo to kilka lat.

Oczywiscie chodzi o wielkosc sprzezenia. Typowe maja mfb na poziomie kilku decybeli. To troche malo. Duza roznica w jakosci to 20-25db. A tego jak dotad nie robi nikt na swiecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz ~ musze Cie zmartwic bo to nie Ty robisz najlepsze wzmacniacze :( najepsze wzmacniacze na swiecie robi moj kolega Edek z sasiedzwtwa :) szkoda ze nie moge wam tu wrzucic zadnego schematu ani zdiecia anio nawet blizszego opisu bo mi nie pozwolil udostepniac ale wierzcie mi to sa dopiero maszymy :) Mark Levinson to przy nich przedszkole ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie jest ktos kto robi lepsze niz moje. Z wielka przyjemnoscia zrzucilem z barkow brzemie zwyciescy. Uf ale ulga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electry juz sprzedane!!! cholera, nawet se nie posluchalem!!!!!

Proponuja mi na niedziele jakis inne. Ale ja chce electry!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz ~ abstrahujac od najlepszych wzmacniaczy na swiecie i wracajac do srednicy elektry - tez kiedys chorowalem na JMLaba :( ale na elektry za nic nie bylo mnie stac :( a wszystko nizsze niestety nie gra :( i wtedy odkrylem ELACa :) - slyszales jaka srednice na X-JET z ELACa ??? polecam - sam mam ELACki niestety z klasycznym JETem ale od czasu jak dwa tygodnie temy uslyszalem 609 X-Pi to powaznie choruje ... jak bys mial gdzies mozliwosc posluchaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elacki? sluchalem jakis ale ktorych? nie pamietam. Co to za glosniki? jaki typ moze sobie przypomne. Byly w testach audio?

jest ogromna roznica miedzy srednica z electry a z alto czy divy focala. Zupelnie inaczej graja. Mistrz Waldemar postepuje podobnie do focala. Nie sprzedaje juz golych glosnikow. Brakuje mu do produkcji kolumn. Same glosniki to trudna technologia i dlugotrwala. Ale jego membrany sa nadzwyczj lekkie i sztywne z duzym tlumieniem wewnetrznym. Dlatego sa tak dokladne w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Mistrz Waldemar już nie sprzedaje, jestem zmuszony kupić z Elektry , tylko który to model Elektry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>senicz

a nie przyszło Ci czasem do głowy, że zabawa w MFB to gra nie warta świeczki?

na świecie jest maaaaasa firm, firemek, manufaktur, wielkich, małych, bogatych a jakoś ŻADNA się w takie rzeczy nie bawi jak sam powiedziałeś.

może jednak nie jest to droga do dobrego dźwięku?

może takie same efekty da się uzyskać bez zbędnego kombinowania?

 

Jeszcze jedno mam pytanie, tak z ciekawości: jakie komponenty stosujesz w zwrotnicach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany pawcio!

MFB jest bardzo trudne do zrobienia. Jak probowales to sam wiesz. Na swiecie stosuja uklady o glebokosci najwyzej 5-6db a to jest zbt malo aby sie odczulo duza poprawe brzmienia. Oczywiscie istnieja firmy ktore robia mfb np. Back&Miller slawne bm20 czy bm30 i inne. Sa drogie i maja wady takie jak slabe wzm i systemy sensorow. Np. bm stosuje magnetyczne na srednicy i basie ,chyba pojemnosciowe na wysokich ale czy teraz? w najnowszych kolumnach? Ja stosuje duzo glebsze sprzezenia na basie i srednicy ok. 20db czyli 10 razy poprawiajace parametry. A co to oznacza? chyba sam rozumiesz? Niestety firmy nie chca stosowac moich rozwiazan? moze sa zbyt rozwiazle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heniek

te electry to 1027 be

sluchalem dzisiaj 1007 be takie maluchy. Bardzo dobre tylko wzm musi byc bardzo delikatny. Zwykly tranz bardzo barwi. Ale jakie przestrzenie!!!!! super sloneczny dzwiek. Idealny na zime. Nie zimny ale cieply i delikatny. Bardzo precyzyjny. Zalatwili konkurencje na cacy. Jedynie Mistrz Waldemar moze podniesc rekawice ze swoimi piankowymi. Acha beda nowe modele glosnikow. Ribbon i bas grubopiankowy wzmocniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem do mistrza opinie jak budowac glosniki o malej kompresji na niskich poziomamch. I jesli pare glosnikow ma mala koloryzacje dzwieku to niestety nadal problemem jest kompresja dzwieku na malych poziomach. Wstegi troche rozwiazuja ten problem ale sa drogie i trudne w produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wkoncu sie zdecydowalem i wzialem na kilka dni te electry do osluchania. Z pewna niesmialoscia podlaczylem je do wzm z duzym df ale wiecie licho nie spi. Zagralo to niesamowicie. Bas wiadomo electr-yczny ale srednica i gora przepiekne. Slyszalem i wiele kolumn i glosnikow ale te sa olsniewajace. Tylko ta cena. 12kzl za pare malych kolumn. Pieknie wykonane ale ta cena. Dla nas diyjowcow kierunek jest jeden. Srednice z electry i nic wiecej. Gore i dol mozna zalatwic ineczej ale srednicy niczym innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna narada z Mistrzem Waldemarem. Jednak moich propozycji nie kupil. Szkoda. bede musial zrobic je sam. Potem wyniki pomiarow wysle do focala i scana ciekawe co mi odpowiedza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te electry 1007 graja coraz lepeij. Nigdy nie myslalem ze moga sie tak "rozgrzac" !!!

Teraz dlaczego daja mi do testow kolumny. Jak wracaja do sklepu to sa juz dotarte i gotowe do sprzedania.

Ja je przynioslem do domu takie zmarzluchy to troche dudnily. teraz bsik malina. Cudowna przemiana!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Potem wyniki pomiarow wysle do focala i scana ciekawe co mi odpowiedza?"

 

na pewno zaproponują MASTER WALDEMAROWI 10000$ za poradę w konstruowaniu głośników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrz Waldemar to jest Mistrz robiacy najlepsze glosniki sredniotonowe i basowce 20cm.

Firma jego to edyton. Niestety glosniki mozna kupic tylko w kolumnach ale bardzo tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.