Skocz do zawartości
IGNORED

srednice z electry


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

electry bardzo dobrze sie sprzedaja. Wielu juz docenilo ten dzwiek. Oczywiscie bez mojej zaslugi. sprzecik sam z siebie jest dobry. Zastanawiam sie czy sammemu nie zrobic podobnego glosnika? wlasciwie wszystko jest na rynku tylko zlozyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zazdroszce tym co ich stac na electry. Niestety musialem oddac kolejne bo kolejka sie zrobila chetnych do kupienia. Skad ci ludzie maja pieniadze na electry? te duze kosztuja mimo wszystko tyle co tani samochod. I zamiast kupic zonie matiza wola sobie kupic electry? nieslychane!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senicz -> zupelnie szczerze - jestes moim nowym idolem :-) Stryjecki zachwycal sie Yaba a ja moge Twoimi tekstami :-) Tak trzymac, nic lepszego juz na tym forum na pewno sie nie wydarzy. Oby wystarczylo Ci konsekwencji ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem dzisiaj electry 1027 na amplifonie 40. Zagralo to jak typowa lampowa. Czyli metny dzwiek na basie. Basu troche malo. Posluchalem szybko na tactcie bo akurat dostalem do sprawdzenia wejscia cyfrowego ale to inna sprawa. Lampa dala dobra gore swobodna srednice z poglosami i mikroelementami ale bas slaby. Takie kolumny wymagaja jednak duzego kopa pradowego lub moze wzm o wiekszym df na basie niz ten amplifon.

Calosc bardzo smaczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electry spokojnie poczekaly az sie ten amplifon rozkreci. Teraz po 20h grania na nim dzwiek sie zrobil bardzo ciekawy. Co jest w nim interesujacego? duza przestrzen i swovoda oddech itp. typowe dla lampy. Bardzo przyjemnie sie slucha muzy na tym wzm. podlaczalem inne kolumny do niego ale nie jest to co electry. One sa klasa dla siebie. Takim idealnym zestawem stereo to ten wzm. na srednice i gore i w tym pasmie electry a nadole jakis sub z servo z podzialem na 70-100hz. Nazwa electry jak dla mnie pochodzi z ich iscie electrostatycznego brzmienia. Sa tak dokladne i swobodne. Bija na glowe wszystkie iine glosniki w tej cenie a i wsrod duzo drozszych trudno cos znalezsc lepszego. Ten sredniak jest super. Oczywiscie niestac mnie na takie kolumny a i same glosniki beda chyba dosc drogie wiec podniecony mozliwosciami electry zaczne chyba sam cos plodzic podobnegoze styropianu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senicz, zainspirowany Twoimi doświadczeniami ze słomą wykonałem ostatnio plecionkę słomianą. Wzór Panama. Musze przyznac, że po odpowiednim usztywnieniu membramy głośnik jest nie do pobicia. Tłok ma 30cm średnicy i tak dobrane parametry, że w 25litrach obudowy zamkniętej bez problemu osiąga 24Hz(-3dB). W pomieszczeniu można się spodziewać zejścia do 12Hz, niby bez sensu, ale możliwości są. Kontrola poza zasięgiem czegokolwiek. Do tego zakres średnicy i góry odtworzony z elektroststyczną przejrzystością, dodatkowo słoma produkuje wyłącznie parzyste harmoniczne. Dźwiek jest niebywale barwny, nasycony, precyzyjny, wieloplanowy. Do tego świetne ch. kierunkowe w najwyższej oktawie, dla 20KHz pod kątem 60st ciśnienie spada zaledwie o 1,3dB! Acha, efektywność 94dB/16ohm. Jest to dobra wiadomość dla lampiarzy.

 

Dziwi mnie, że wewnątrz kolumn słoma nie spisuje sie tak dobrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, dociążyłem membranę, teraz schodzi do 10Hz. W miejsce słomianej nakładki przeciwpyłowej zastosowałem styropianowa kopułkę i głośnik ciągnie do 2GHz z przeźroczystością powietrza górskiego i gorącą rozgrzaną średnicą ala karnawał w Rio. Odbyło się to kosztem efektywności, teraz driver ma 92,3dB, wszędzie te kompromisy.

Okazało sie też, że zrobilem szkolny błąd z wytłumieniem obudowy. Słomy było zwyczajnie za mało, teraz kiedy dołożyłem kilka kilo wszystko jest ok.

Pojawił się niestety problem wołków zbożowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancaster, 9 Gru 2005, 21:42

 

Problem wołków zbożowych spróbuj rozwiązać poprzez zamoczenie słomy przed włożeniem do obudowy w kilku

procentowym roztworze jakiejś mikstury ziołowej. Jakiej, nie wiem, ale na początek wybierz trzy najpopularniejsze, muszą być koniecznie trzy składniki.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów jednak w trudnej dziedzinie jaką jest audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancaster:

 

A może to włanie wołki zbożowe zapewniajš tak potrzebne w hifi motional feedback na poziomie 40dB? Własnoci piezoelektryczne wołków zbożowych to rzecz odkryta przez ruskich już w latach 50-tych (jak w gruncie rzeczy wszystko co istotne w hifi, podobnie jak wszyscy wiedzš że tak potrzebna rzecz jak dupa została odkryta przez uczonego radzieckiego Wołowa). Grunt to poszukiwać nowych rozwišzań. Jeżeli przyłożysz się do karmienia Twoich małych przyjaciół odpowiednim zestawem ziół oprócz dostarczania im wieżej słomy, to może nawet osišgniesz motional feedback na poziomie 96dB a więc dynamiki CD? - ach te kompromisy, tak ograniczajšce twórczy geniusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>do wszystkich

Zostawcie w spokoju wołki i słomę. Za wszystko odopwiedzialny jest sporysz, występujący czasem na zbożu. Polecam opis jego działania i wpływu na narządy zmysłów i postrzeganie - wtedy wszystko będzie jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

focala glosniki moge miec jakie chce.

 

zwykly wtornik ma nfb 100% i nic sie nie dzieje.

 

sloma to moje odkrycie i prosze szanowac prawa autorskie

 

-40dB nfb udaje mi sie uzyzskac tylko w ukladach eksperymentalnych - niezdolnych do upowszechnienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>focala glosniki moge miec jakie chce>

 

senicz, pytałem Cie na priv o Focale i nic z tego nie wynikło a już na pewno nie możliwość zakupu tych głośników.

CASKP, które masz modele do sprzedania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge miec ale dla siebie. Tylko ceny zbyt wysokie. Jak bede mial potrzebe to do Mistrza Waldemara uderze.

Pewnie bede mial jakies chody gdy mu zrobie wzmacniacz przecudnej urody dzwiekowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz, 12 Gru 2005, 13:26

 

>moge miec ale dla siebie. Tylko ceny zbyt wysokie. Jak bede mial potrzebe to do Mistrza Waldemara

>uderze.

>Pewnie bede mial jakies chody gdy mu zrobie wzmacniacz przecudnej urody dzwiekowej.

 

Ciekawe ile osób na forum bierze na serio Twoje wypowiedzi?

Jest ktoś taki? niech się wpisze!

pozdrawiam, miłej zabawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biore na serio a reszta? jesli sa to zadufani w swoja wiedze smutasy? no to chyba wyja ze zlosci, ze ktos potrafi zrobic cos o czym oni nie maja zielonego pojecia. No i napewno jest to denerwujace, ze ten sprzecik ktorym ja moge sie codziennie bawic oni moga se tylko polizac na okladkach czasopism!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>no to chyba wyja ze

>zlosci, ze ktos potrafi zrobic cos o czym oni nie maja zielonego pojecia

 

Nie wiem czy masz świadomość tego, że NIKT nie wie co ty potrafisz zrobić!

Albo inaczej. Dla większości (wszystkich?) nie potrafisz nic.

wciąż pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i napewno jest to

>denerwujace, ze ten sprzecik ktorym ja moge sie codziennie bawic oni moga se tylko polizac na

>okladkach czasopism!!!

 

no i jesteś niegrzeczny.

nie pozdrawiam tym razem

 

p.s.

a zrobisz jakieś zdjęcie tego sprzęciku? w tle z twoją osobą i dzisiejszą gazetą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_igod_, 12 Gru 2005, 16:37

 

>Nowa postać, "florian z wolumenu".

 

Pan Florian to nie całkiem nowa postać, wręcz przeciwnie!

To TYTAN LAMPOWY, CZŁOWIEK-LEGENDA.

Chyba wszyscy lampofile o jako takim stażu o NIM słyszeli. A jesli nie, to niech szybko odrobią zaległości, czytając wypowiedzi Sz.P. Senicza na forum "Trioda".

 

S

 

P.S.

Tak między nami, chodzą słuchy, że Pan Florian i Pan Senicz są sobie bliscy duchowo. Ba, co śmielsi wypowiadają teorię, że to jedna i ta sama osoba.

Ale ja stanowczo twierdzę że to nazbyt śmiała teza.

A wspólne zdjęcie Pana F. i Pana S. na Wolumenie w niedzielę zapewne obali tą teorię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Florian" ma ogromna kolekcje lamp. Sam mu sporo roznych dziwacznych typow donioslem. Ceny wysokie ale sa. Ja juz z lampami skonczylem i zostalo mi ich kilka tysiecy? ale poczekaja na jakis fajny projekt - korektorow riaa?

wsadze kilka do wzm dla Mistrza Waldemara a moze powiele ten projekt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz, 12 Gru 2005, 13:38

 

>Ja biore na serio a reszta? jesli sa to zadufani w swoja wiedze smutasy? no to chyba wyja ze

>zlosci, ze ktos potrafi zrobic cos o czym oni nie maja zielonego pojecia. No i napewno jest to

>denerwujace, ze ten sprzecik ktorym ja moge sie codziennie bawic oni moga se tylko polizac na

>okladkach czasopism!!!

Obym sę mylił, ale mam podejrzenie że jest właśnie odwrotnie. A co do Focala to też pewnie nawet go w ręce nie

miałeś, chyba że trzymałeś jakąś okładkę jakiegoś czasopisma ze zdjęciem.

Pozdrawiam-H.P.

Ps. Focal'ami to się już bawiłem jakieś z 10 latek temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi henryku. mnei ludzie lubia poprostu lubia i maja zaufanie. Nacieszylem sie electrami i wystarczy. Po krotkim zastanowieniu doszedlem do wniosku, ze sam moge wykonac lepsze glosniki ale raczej inna technologia niz membrana stozkowa. Pierwsza rzecza ktore ten rodzaj glosni8kow nie spelniaja jest zbyt duza masa ruchoma. Powoduje to efekt kompresji i zmiane barwy dla malych poziomow. Powinno sie stosowac elementy ktore same sa i napedem i promiennikie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za pewne opuznienia w pracach nad patentowymi rozwiazaniami ale zmienilem diete z korytkowej na postepoworyzowa i mam oslabiony organizm. Mistrz Waldemar dzwonil w sprawie wzmacniacza no i ogolnie pogadac. Nie wiem czy wyrobie sie na swieta z jego wzm. Niby trywialna sprawa ale czasu brakuje tez. Swoje projekty musze pokonczyc. Z redakcja klopoty ale nie bede was zanudzal swoimi problemami. Gdyby mial jakies przyjaciela fachowca na odpowiednim poziomie wiedzy technicznej to bym se popisal z nim maile o problemach tech a niestety poziom wiekszosci potencjalnych przyjaciol jest maly oczywiscie techniczny. A nawet jak maj odpowiednie wyksztalcenie i odpowiedni poziom oglady to o mfb wiedza niewiele albo nic. Podobnie jest z damping factor. Wiedza, ze takiego wzm o duzym df nie da sie zrobic i dyskusja/pogawedka sie urywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.