Jump to content
IGNORED

Sony TA-5650


g_piejak

Recommended Posts

Dzis natknąłem się na bardzo ciekawy wzmacniacz u kumpla w komisie. Za bagatelnie niska cene 160zł... Ów wzmacniacz to legendarny Sony TA-5650. Wzmacniacz rewelacyjny choć mój Luxman L-210 wypada przy nim lepiej. Co do barwy dźwięku... Niestety testowałem go na średniej jakości kolumnach, ale grał wyjątkowo dobrze... Basy przyjemne i soprany nie sypiące się tak jak w Technicsach... Swoją klasę pokazuje w pełni podczas słuchania z gramofonu. Użyłem do tego Grundiga z wkładką Audio-Technica (modelu nie spisałem, bo nie wiedziałem, że wątek założę:P). Na pierwszy rzut poszła płyta Metalica - Master of puppets. Wrażenia niesamowite, tak jakby ten wzmacniacz był stworzony do analogowego źródła dźwięku. Kolejnym etapem testów była płyta Prince'a (zaznaczam że ta jak i poprzednia są wydania zachodniego)... Znów ta sama ocena... TA-5650 jest stworzony do analogowego źródła dźwięku. Potem czas był na test odsłuchu ze źródła cyfrowego... Do testu użyłem Technicsa SL-PG390. To nie było już to samo ale nadal byłem zadowolony z brzmienia... Gdyby nie to, że posiadam Luxmana to pewnie by zagościł on u mnie w pokoju.

 

Jeśli ktoś słyszał jak to gra i chciałby się podzielić swoimi opinią na temat tego wzmacniacza to zapraszam.

 

P.S. Kosztował 160zł !!! Potencjalnych chętnych zmartwię, że został sprzedany.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9459-100000532 1170279123_thumb.jpg

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Tego Sony nie miałem i nie słuchałem, ale miałem Luxmana L-210. Był w kolorze złotawym i miał dorobione drewniane boczki w lakierze fortepianowym! Kupiłem go ok. 7 lat temu ( jak jeszcze ceny były dośc wysokie ) na Wolumenie za 130zł...Grał jak pamiętam nieźle, choć czasem brakowało mu mocy. Miałem wtedy Kefy Q75 i ledwo sobie radził. Potem miałem L-230, wyglądał identycznie lecz ważył o połowę więcej, i ta moc...:-)).

Pozdrawiam Lux-maniaków :-)))))

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

To jest cudowny wzmacniacz i bardzo Ci go rekomenduje. VFETy stosowane w nim maja wsrod uzytkownikow opinie brzmienia podobna do wzmacniaczy lampowych:) Jako minusy trzeba napisac ze VFETy maja tendencje do spaöania sie glownie dzieki modulowi BIAS preamp (dioda w tej czesci). Moja rekkomendacja jest wymiana diod, kondensatorow i kilku innych podzespolow, a to co z tego wyniknie to wzmacniacz ktory jest w stanie konkurowac z wzmacniaczami za kilka tysiecy zlotych:-)) Ja dzis uzywan TA-E5450 i TA-N5550, jest to osobny przedwzmacniacz i koncowka mocy specyfikacjami i dzwiekiem bardzo podobne do TA5650. Acha, wiem ze nigdy tego zestawu nie sprzedam:-))

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem model niżej TA-3650. Bardzo przyjemnie wspominam ten wzmak, niestety z niewiadomych przyczyn spaliły się tranzystory na jednym kanale. W tej chwili mam Sony 550ES, ale mimo większych szumów dość mocno słyszalnych to barwą dźwięku starszy 3560 zjadał na śniadanie 550ES.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.