Skocz do zawartości
IGNORED

Co jest nie tak z Cerafine ?


Alex2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Spotkałem się z wieloma opiniami o niezbyt trafnej wymianie kondensatorów na Cerafine przy modyfikacjach CD lub wzm. Podobno lepiej spisują się (np. przy opampach itp.) Panasonic FC lub wręcz nie ruszane Elny standardowe wsadzane fabrycznie np. w Marantzach. Natomiast niektóre szacowne firmy zajmujące się tuningiem wsadzają np. Silmci.

Mam pytanie do osób, które miały możliwość porównania kilku rodzajów kondensatorów i m.in. Cerafine: jakie konkretnie są te negatywne efekty brzmieniowe przy ich zastosowaniu ?

Serdecznie dziękuję za wszelkie informacje i sugestie.

Pozdrawiam, Alex2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje opinia, że "grają" stare tzw. Red Cerrafine, zdajsie już nie produkowane, a nowe są zdecydowanie gorszej jakości. Na szczęście nie musiałem jeszcze próbować nowych, więc jest to info podane ze zródeł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam na myśli czerwone, ale czy są to tzw. nowe czy stare to nie wiem. Zapoznałem się natomiast z wieloma wręcz sprzecznymi opiniami, że w niektórych aplikacjach zagrają okropnie (i tu właśnie mam pytanie, czym to się objawia w poszczególnych aspektach dźwięku) a w niektórych wręcz wspaniale, ale nie przesadzając ze zwiększaniem pojemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex2, ja przetestowałem sporo, FC, FA, LXY, i przy opampach najlepiej sprawdziły mi się czerwone Cerafiny 470uF .. mają super średnicę i szczegułowość oraz basiorek ... zostały u mnie, tak samo cerafine na 100uF na zasilaniu kostki DAC'a również najlepiej wypadł spośród wymienionych jak i OSCONów..

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewnie tyle opinii, ilu tuningujących.

Do wypowiedzi na temat brzmienia kondensatorów w różnych ich zastosowaniach trzeba podchodzić ostrożnie, bo można się bardzo zaskoczyć. Jest niewiele osób, które miały możliwość obsłuchać wszystkie zalecane kondy w tych samych warunkach (po prostu finanse). Natomiast prawie wszyscy wypowiadają się autorytarnie i nieomylnie.

Ja lubię (może tego słowa trzeba by użyć zamiast słów "grają lepiej") Red cerafiny w torze analogowym, a Black Gaty w torze cyfrowym. Jako same kondensatory sprzęgające wolę jednak kondensatory stałe- Siemens MKV i Frako LMP (Bartek miałeś rację!), choć tu zaczynają się problemy z mocowaniem. Gdy nie ma miejsca, bipolarne BG, Muse, albo Cerafine for audio- chyba w takiej kolejności. Komu innemu może podobać się coś innego.

Na naszym forum znajomość tematu, jak spostrzegłem, wykazują Bartek1 i Peter Daniel i ich wartoby naciągnąć na wyrażenie opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywalem Cerafine duzo, glownie 470/25 (stara produkcja). Nie zauwazylem tez nic szczegolnie negatywnego odnosnie tych kondensatorow. Do tej pory trzymam je jeko bypasy za regulatorami w transporcie i wybralem je jako lepsze w tym miejscu od BG N. Te ostatnie dawaly mi troche przesloniety dzwiek, Cerafine sa bardziej przejrzyste (lepsze wyeksponowanie wysokich tonow), aczkolwiek moze troche analitycznne.

 

Zastosowanie danego typu kondensatora zalezy w duzym stopniu od samego ukladu i miejsca w danym ukladzie. Cos co sie sprawdza w jednym miejscu, moze kompletnie nie pasowac w innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge potwierdzić opinię Petera o przejrzystości Cerafine, wybrałem Elnę na wyjściu w Marantzu CD-50, zamiast zielonych Nichicon Muse.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem też ciekawy opis, m.in o kondensatorach Elna:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antoś - tylko problem polega na tym, że wywaliłeś kondki bipolarne ........ na to miejsce pasuje np. BG-N

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG N....kto wie ...nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa:-)

Mając jednak do wyboru Elnę i Nichicon Muse wybrałem Elnę , gra mniej sucho i bardziej swobodnie.

Zmieniałem je kilka razy dla pewności, z resztą przewaznie tak robię że wkładam po kilka razy naprzemian kondensatory i sprawdzam czy wrażenie nie miało znamion autosugestii....chyba że poprawa jest ewidentna to daję spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem też zamienić niebieskiego Nichicona Panasonikiem FC w zasilaniu preampa Nad`a C 340 ale było gorzej i dałem spokój ....natomiast wymieniłem cztery małe Nichicony na BG N i jest lepiej.....jest coś takiego w BG że nie słychać ich w torze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rambo

Antoś ma Cerafiny bipolarne.

Sam mu je dałem do testów bo miałem na zbyciu.

I tak już u niego zostały.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem o bipolarnych cerafine, ale muszę założyć że takie są, choć to mocno dziwne..... tyle lat żyję i lutuję Cerafine a tu taka zaskoczka ...... może ktoś inny potwierdzi jeszcze, że są takowe kondensatory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyjąłem je z tej płytki (zdjęcie).

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.