Skocz do zawartości
IGNORED

Cyfrowy amp Panasonic SA-XR55 - opinie ?


PawelP

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jest może użytkownikiem lub miał styczność z tym cyfrowym full-digital amplitunerem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakieś opinie o dźwięku, dlaczego wybraliście ten, czy wykorzystujecie inaczej niż zwykły amplituner ?

W przeciwieństwie do doktrynerskich audiofili jestem przekonany, że ta tachnologia ma przyszłość o ile to nawet nie "jest przyszłość".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

 

taka np. cyfowa końcówka mocy Jaffa Rowlanda - to musi być niezły wypierdek

 

Jak to dobrze, że świat nie zatrzymał się jednak na rozowju technologicznym 15 lat temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

pawelo - widziales tego wypierdka? tona plastiku - a kretynskie aluzje schowaj sobie miedzy bajki

15 - ba 20 a nawet 25 lat temu robilo sie lepsze koncowki mocy jak dzis i lepsze wzmaki - a Jeff Rowland to tylko maly wyjatek

dzis kroluje plastik i swiecidelka i cuda pokroju w/w wypierdka

post-1457-100000443 1170279284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR-45 był REWELACYJNY!!! Bił wiele sprzętów za tysiące zł. Był naturalny, szczegółowy o wręcz lampowym rodowodzie, nie zniekształcał dawał mnustwo przyjemności i szokował - jak taki "wypierdek" może zawstydzić audiophila?! A miał do zaoferowania naprawdę dużo (bez tuningu - fabrycznie!).

 

Nowy 50 nie był może wypierdkiem, ale kaleczył już uszy.

55 - nie słuchałem - wszystko zależy od celów Panasonica - jest szansa że niestety DISCO man ma częściowo rację. ALe na disco powinien się nadawać!

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicznie - scalaki w Panasonicu to TI - technologia z TacT Millenium.

Bardzo wydajny zalisilacz impulsowy (oczywiście słuchałem tylko na 2 kolumnach!) więc prądu starczało dla 2 końcówek.

 

Semi cyfraki - jak JEFF - kolejni to Belcanto eVo (stereophile class A), Audio Research itd (technologia Tripath).

W pełni cyfrowe to S-master Sony - słuchałem amplitunera z cyfrą 2000 w nazwie (około 3kzł) też grał audiofilsko)!

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Chlopie ampy cyfrowe graja jak wypierdki - daruj sobie...

 

Te wszystkie niżej wymienione Amerykany ? Lyngdorf i NU Force także ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Rysiek jakbys dokladnie czytal forum wiedzialbys ze dyskomanem nie jestem i skad jest moj nick

A co do tego cudaka - zasilacz impulsowy i scalaki nie daja potegi dzwieku. Do tego potrzebna jest solidna koncowka mocy i porzadne trafo. Zasilacz impulsowy dobry jest do dvd. Znam pare ampow cyfrowych w tym Sony i Panasonica i innych i wierz mi nie maja konkurencji ze zwyklymi wzmakami. Aby ta technologia zaoowocowala potrzeba troche czasu choc ja i tak w nia nie wierze. Na razie mamy high-end za 1300zl czyli swiecidelko tonace w plastiku. Ani toto nie wazy ani nie gra. Byc moze jesli porownasz to z jakims smieciowym audio z najnizszej polki sprzed wielu wielu lat to bedzie konkurencja ale dla porzadnego analogowego wzmaka na razie konkurencja naprawde nie jest. Chyba ze masz inne wymagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR 45 był kultowym wzmakiem w USA, XR 55 powoli się nim staje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu jest wszystko !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadużywanie słowa kultowy jest wkurzające...

Kultowy to był Jim Morrison, kultowe są być może kilkuwatowe SET-y - ale nie amplitunery do kina domowego (kto się przejmuje "kultowo" kinem domowym??)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> darekk

Nie nadużywam, piszę o USA - tam ludziska właśnie za stereo chwalą te amplitunery.....przerabiają, ba nawet gniazdo sieciowe i porządną sieciówkę wstawiają......

Sam miałem kontakt z XR 10 czy 15 i beznadziejnie grał....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71:

Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego personalnie - po prostu uwielbiam żywe polemiki (mam nadzieję, że pozostanie ona kulturalna też ...). Rozumiem, że jesteś ekspertem w obszarze wpływ materiału obudowy na jakość dźwięku (plastikowa obudowa) oraz pokrewnego tematu niesłychana korelacja pomiędzy ceną sprzętu a jakością dźwięku. Jestem tylko ciekaw jak się do tego mają kolumny DIY, na których słuchasz ? Rozumiem, że to wyjątek na zasadzie "dobre, bo polskie" ?

Natomiast rozumiem, że za nic masz argumenty typu:

- wielu innym się podoba,

- technologia jak TacT Millenium (oczywiście tu jeszcze pozostaje kwestia jej aplikacji, rozumiem że kości TI nie są gwarantem sukcesu).

Jednocześnie chyba byłoby dobrze wypowiadać KATEGORYCZNE sądy posłuchawszy czegoś uprzednio ? Choćby tego śmiesznego T-ampa za 30 USD, nad którym też pieją z zachwytu.

Pomogłoby może również jakieś stwierdzenie dlaczego wg ciebie cyfrowe wzmaki nie mogą grać dobrze (mam na myśli technologiczne argumenty) ? Bo ja mam argumenty dlaczego może być lepiej - może ominąć konwersję DAC/ADC, która rozumiem ma istotny potencjał w degradacji dżwięku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej zerwać generalnie z przekleństwem ADC/DAC od ponad dwudziestu lat czarującym nasze uszy śmieciem powyzej 12kHz po to tylko aby brzuchacze z wytwórni płytowych mogli sprzedać jeszcze raz to samo ?

Audiofilia zamienia się w protetyke do kwadratu, wymienilismy zdrową kończynę na protezę ale ta coś nie klapuje, więc na protezę nakłada się protezę II. Jakie racje stoją za wzmacniaczami cyfrowymi gdy pominiemy kwestię konwersji ? Na pewno jest znacząca korzyść dla producentów - mozliwość wielkiej obniżki kosztów wytwarzania. A dla słuchaczy ? Rysuje się tu analogia do sprzetu lampowego. Anachroniczny, bez jakichkolwiek perspektyw, energochłonny, awaryjny i wielkogabarytowy został spisany na straty gdzieś w polowie lat 60-tych, gdy dostatecznie dojrzała nowoczesna, oszczedna, miniaturowa technika tranzystorowa. Tymczasem jaki fenomen dane jest nam obserwować na poczatku XXI wieku ? Zabawne, pionierzy jeszcze nowszej i jeszcze "lepszej" technologii cyfrowej w swych najlepszych wydaniach podobno brzmią prawie jak lampy (sic !)

 

P.S. W jakich obudowach powinna pracować elektronika wiadomo od dawna - niemagnetyczne metale.

Czy cyfra nie potrzebuje ekranowania ? Wręcz przeciwnie, bardziej niż analog.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pawel odpowiedz co do obudowy dal Ci juz dudi. To ze wielu innym to sie podoba to ich sprawa - kazdy ma swoje poglady ja tez. Sluchalem tych ampow: Panasonica ale akurat nie tego modelu i jakiegos Soniacza. Spostrzezenia mam podobne jak zyzio - tandeta. Co do moich kolumn to nie rozumiem Twojej argumentacji. Polskie sa w nich tylko glosniki natomiast wszystkie elementy zwrotnicy sa wykonane na podzespolach renomowanych "specjalistycznych" - jak to kiedys powiedzial elfan - firm. Obudowa robiona jest na zamowienie. Nawiasem mowiac rozgladam sie za jakas przyzwoita wysokotonowka - Vifa, Seas a moze nawet Fostex. Tylko co technika DIY ma do ampow cyfrowych? Bo tego nie rozumiem.

Uwazam ze porzadny wzmak powinien miec porzadne zasilanie - tego nie da sie ominac nawet kosmiczna technika ukladow scalonych. Panaska nazwalem wypierdkiem bowiem kryje sie w nim malo wydajny zasilacz impulsowy znany z odtwarzaczy dvd. Generalnie jestem za technika analogowa bo zaden wynalazek mnie jeszcze nie zachwycil a moda ktora jest w USA zupelnie mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wracajac do relacji cena/jakosc. Wiesz wszystkie wspolczesne plastiki sa tanie. Zobacz ile kosztuja plastikowe plasterki dvd. Podejrzewam ze gdyby do tego Panska wpakowali uczciwy zasilacz (na pewno nie do plastikowej obudowy) to cena wzroslaby moze nawet wielokrotnie. Wzroslaby tez jakosc. Wtedy mozemy pogadac o odsluchu. Dotychczasowe odsluchy pozostawily bardzo zle wspomnienia.

A co do moich kolumn - wierz mi kosztowaly wiele wiecej niz 1300zl... A jak graja? Zapraszam na odsluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wytrzymam! Disko !

 

Mylisz sie bardzo!

1. Zasilacz - Jego wydajność jest lepsza od sensownie dużego transformatora ! Mam zdjęcia ze środka tego XR45 i miło było popatrzeć na średnice drutu w trafie ... Belcanto miał na początku trafo 600VA i stereophil oceniał że powinieno być troszkę lepiej z basem. Nowe wcielenie wzmaka (i uprgade) to trafo 1200 VA do tej samej mocy. Z basem 8 Ohm panasonic nie pierdział wcale! Z cyfrakami jest tak że wiele osób odbiera ich bas za słabszy.. A tajemnica polega na tym że wiele głośników jest tak trzymana za "pysk" przez cyfraka że po prostu nie dudni i nie wlecze się bezwładnie.

 

2. Przeczytałem zestaw którym grasz na codzień. Hmm - wydaje mi się - że ze względu na żródła sygnału które używasz preferujesz wzmaki powolne i maskujące szczegóły. Cyfrak jest bardzo czuły na sygnał SPDIF (jitter) a do tego panasonicowi zajmuje na mój gust prawie pół sekundy!!! zanim przetworzy sygnał. Słaby transport słaby dzwięk.

Na pocieszenie ma on tuner wbudowany. Pięknie gra !!!! A jaka baza, lokalizacja miód.

 

3. Obudowa - W cyfraku jest isotne tylko aby odizolować jego fale elektromagnetyczne od otoczenia (bo trochę sieje). Panasonic zrobił to co najmniej dobrze (patrz uwaga na temat tunera wewnątrz!).

wibracje nie robią na nim wrażenia jiter nie ulega wyeksponowaniu.

 

Do porawy jest trochę - głównie w filtrze wyjściowym - cewki możnaby dać ciekawsze i kondki. Nie wiele więcej.

Do najlepszego dźwięku trzeba tylko wyłączyć bajery i słuchać tylko na 2 kanałach (choć przy 6 kanałach można zrobić tri-amping!)

 

Poza tym nie uważam go za Hi-end ale ma on aspiracje do niego i dla wielu początkujących jest bezpiecznym rozwiązaniem. (warunek to 6-8 ohm bo tak były strojone filtry wysciowe.)

Mam do żąglowania pod ręką i wzmacniacze SET 8 i 16 W na 300B, Gainclona, Tripatha (prawiecyfra) 300W, na półce jeszcze nie zrobiony 2*400W, Shanling SP80 (EL34), różne źródła od komputera i discmana iRiver 550 przez poważene CD i DAC AN. I ten Panasonic mnie zadzwił ! Poważnie. Po nim (chyba ze 2 lata temu to było) przebudowałem zasilacz w Tripathe z użyciem ogromnych traf i dławików na rdzeniu. Teraz to waga super ciężka.

Opłacało się i Panasonic wymiękł.

Ale szacunek do niego został.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

"Jakieś opinie o dźwięku, dlaczego wybraliście ten, czy wykorzystujecie inaczej niż zwykły amplituner ?

W przeciwieństwie do doktrynerskich audiofili jestem przekonany, że ta tachnologia ma przyszłość o ile to nawet nie "jest przyszłość".

 

Jak dotad raczej nie zdarzaly sie tanie dobre aplikacje wzmacniaczy cyfrowych. Najtanszym dobrym jakiego slkyszalem byl Lyngdorf za jakies 6000 pln. Jesli Panasonic wydobyl z taniego projektu bardzo dobry dzwiek, to chapeau bas. Jesli nie - coz, nie on pierwszy, nie ostatni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi z discomaniakiem ;-), opinia kogoś kto testował ten amplituner

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w takim zestawieniu :

 

Panasonic SA-XR55 receiver

B&W 802D mains (powered in bi-amp mode)

B&W HTM1 center

B&W SCMS rears

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi z discomaniakiem ;-), opinia kogoś kto testował ten amplituner

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w takim zestawieniu :

 

Panasonic SA-XR55 receiver

B&W 802D mains (powered in bi-amp mode)

B&W HTM1 center

B&W SCMS rears

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

oki niech Wam bedzie ze ampy cyfrowe sa super... jak takowego super cyfraka poslucham na pewno dam znac - nie ulegam euforii nowych wynalazkow to co dotad slyszalem to gnioty...

jestem zwolennikiem starej teorii - marze ze ktoregos dnia przyniose do domu Maca, Marka Levinsona lub monobloki Krella - ale ja starej daty jestem... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój. Discomaniak, jak wielu na tym forum, walną beretem o ziemię (czytaj usiłował podszyć sie pod prawdziwego audiofila co to tylko wielkie zasilacze, lampy ble ble pierdu pierdu0, a tu oberwało mu się.

wniosek- trzeba sledzic forum i prasę. Ostatnio sam zauwazyłem wiele zmian w mysleniu ludzi. wystarczy że ktoś źle się wypowie o Tonsilu a oberwie po uszach (i dobrze bo to nasze krajowe więc nalezy wspierać jak Niemcy swoje samochody), ktos powie coś złego o wzmacniaczach cyfrowych- po mordzie. I dobrze bo dla audiofila nic gorszego jak stanie w miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

imageman jestes na forum jak widze od niedawna wiec zachowaj kulture wypowiedzi i badz uprzejmy nie oceniac ludzi ktorych nie znasz - nie wiesz kim jestem jakie mam doswiadczenie itp

gratuluje poczucia humoru: kolorowe gazetki i lektura forum to zadne doswiadczenie - ba to brak doswiadczenia - liczy sie tylko to co sie sluchalo - wlasnie na podstawie odsluchow a nie bzdurnej lektury gazetek i podneicania sie forum wyrobilem sobie zdanie na temat wzmakow cyfrowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan- z tym porównaniem do lamp do dobry pomysł, ale trochę nie w tą stronę. Lampy zagościły w naszych duszach na nowo z powodu miernej jakości dźwięku jaką otrzymywaliśmy z płyt CD w latach 80-tych. Wszyscy pamiętamy te twarde spłaszczone brzmienie, na które lekarstwem były właśnie lampy we wzmacniaczach ale tez w torze analogowym odtwarzaczy CD. Obecnie płyty CD są dużo lepiej nagrywane, ale też mamy sentyment no i walory estetyczne pieknych lamp.

Pozdrawiam

PS- a jeśli wzmacniacz cyfrowy za 15zł zagra lepiej od analogowego za 15kzł to ja się ucieszę i nawet dam kasjerce napiwek w markecie ! Razem wyjdzie 16zł i zostanie mi 14984zł na auto i zapas piwa do końca roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.