Skocz do zawartości
IGNORED

Harpia Acoustics na AS'05


gonarek

Rekomendowane odpowiedzi

To była moim zdaniem najlepiej przygotowana prezentacja na wystawie nie tylko dzwiekowo ale i komercyjnie. Przemyslana promocja poczynajac od wykupienia przestrzeni reklamowej na biletach, poprzez porzadne materialy informacyjne i wreszcie pelna adaptacja akustyczna pomieszczenia - inni wystawcy woleli poswiecac energie na narzekanie albo obwieszac sciany kocami. W pokoju usmiechnieta obsluga, rzeczowe odpowiedzi, ciagly kontakt ze zwiedzajcymi - podejscie do potencjalnego klienta wzorcowe. Tutaj nie bylo zadnej selekcji nagran, co wiecej - panowie wrecz zachecali do puszczania slabo zrealizowanych plyt - krotko mowiac pelne zaufanie do swojego produktu. Co do dzwieku podlogowe Dobermanny zasilane Krellem i Wadią to dla mnie czołowka wystawy, natomiast monitorki Diana z NADem w swojej cenie daleko poza zasiegiem konkurencji. Panowie, gratuluje debiutu - jestem pod wrazeniem i czekam az wasze produkty pojawia sie ma śląsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

zgadzam sią z Tobą całkowicie, monitorki Gaetano po prostu wycięły konjkurencję w pień (relacja brzmienie/cena). Poza tym producent nie dość, że miał bardzo dobry kontakt z "publicznościa" to jeszcze nie ukrywał co skrzynki mają w środku. Poniższe zdjęcie zwrotnicy nie oddaje jej reaklnych rozmiarów (płytka drukowana formatu A5)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2651-100000450 1170279272_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, fotka nie oddaje rozmiarow tych zwrotnic. jak to pierwszy raz zobaczylem, myslałem ze to jakas makieta zwrotnicy w skali 5:1. dopiero od jednego z Harpistow dowiedzialem sie, ze to monstrum faktycznie siedzi w Dobermannie. nie wiem jaka jest waga, ale lezacej na oparciu kanapy zwrotnicy nie dalo sie przesunac - tak jakby byla przyklejona ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cos mi sie zdaje ze w glosnikach Harpia Acoustics macza swoje palce wlasciciel juz nieistniejacego krakowskiego sklepu ze sprzetem audio Zena Studio Dodam tylko ze w mojej pamieci sklep ten prezentowal niezwykle wysoki poziom jesli chodzi o podejscie do potencjalnego nabywcy...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram autora wpisu. Juz wczesniej pisałem na forum o podłogowych kolumnach Pat tej marki. Słuchałem ich w Melomanie w Lublinie z elektronikę Exposure.

W Sobieskim słuchałem nieco droższych monitorów tej marki na metalowych Seasach, niestety nie pamietam ich nazwy. Wrazenia były jak najbardziej pozytywne.

Bylismy umówieni na odsłuch najwiekszych podłogowych Dobermannów, ale niestety brak czasu nie pozwolił nam wrócić z Bristolu:( Bardzo tego żałuję, bo tańsze konstrukcje pozwalały oczekiwac sporo:)

W każdym razie gratuluję twórcom szerokiej palety udanych modeli o korzystnym stosunku jakości do ceny i udanej prezentacji oraz życzę sukcesu rynkowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

ale jakby jeszcze Gaetano miały podfrezowania pod głośnik nisko-średniotonowy to byłoby wręcz idealnie a tak jest po prostu bardzo dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w niedziele,ale w sobote nie dalo sie sluchac harpii-przynajmniej tak do godziny 15:00-probowalismy kilkakrotnie.strasznie duzo ostrych,wysokich tonow.pewnie pozniej bylo lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie - bardzo fajna prezentacja, bardzo mili panowie, otwarci, przyjcielscy, ono byli dla nas , zwiedzających, a nie ma dla nich jak na niektórych stoiskach. Najbardziej podobało mi się, jak pan w okularach porwany jakąś muzyką zachął tańczyć machając rękami. rewelkacja. I bardzo często mówili do widzów, że puszczają fajną muzykę.

Co do brzmienia, to dobermany mi się podobały, inne mniej. Ale to kwestia gustu.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroze tej firmie wielka przyszlosc. jesli nie popelnia wiekszego bledu, sadze, ze moga stac sie wkrotce numerem jeden na rynku polskich producentow glosnikow. co moze im podciac skrzydla? na przyklad pogawedki z forumowiczami na audiostereo.pl:-))) panowie z harpii, ostroznie z tym wszystkimi hienami na tym forum:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki dzwiek nie potrzebuje lobby forumowego bo broni sie sam. byle tylko strona warsztatowa calego przedsiewziecia nie zaczela dryfowac w kierunku darkulizmu*.

i jeszcze odnosnie podejscia do zwiedzajacych - widzac nasze zainteresowanie podczas prezentacji Dobermannow, jeden z panow >>>odszukal nasza grupke w innym pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>i jeszcze odnosnie podejscia do zwiedzajacych - widzac nasze zainteresowanie podczas prezentacji

>Dobermannow, jeden z panow >>>odszukal nasza grupke w innym pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpia- debiutanci a pokazali taki profesjonalizm, że reszta może się uczyć jak sie bierze udział w wystawie. Ja wszedłem jak grały PAT-y. Byłem zszokowany jak one grają z ... no właśnie , z NAD-ami ! Dynamika, wykop, kontrola, szczegół i wiele innych zalet. Po prostu mamy polskie Totemy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Zaluje ze nie mialem czasu posluchac tego porzadnie. Jakas prezentacja, np. w Klubie AiM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpia to nie tacy znowu debiutanci, tzn na AS i owszem, ale o ile mi wiadomo wystawiali sie juz zagranica, a przynajmniej przygotowywali sie do takiej wystawy - nie bylem wiec glowy nie dam :) Ale nie da sie ukryc, ze byl to najbardziej profesjonalnie przygotowany pokoj odsluchowy, a i dzwiek niczego sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wspominam pogawętki z wystawcami z Harpii , było bardzo wesoło .

 

Dzwięk bardzo dobry .

 

Podobało mi się że panowie zestawili budżetowy zestaw Nad a obok wyższa pólke Krella i na nasze zyczenie porównywaliśmy jak zagraja poszczególne utwory na tym a jak na drugim zestawieniu aby ocenić róznce jak wielka będzie , no i Nad tak z połowe mniej dynamiki i wyrazistości basu miał .

 

I także spotkaliśmy pana z Harpii w inym pokoju podszedł zażartował zagadał , tak trzymać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni minęło ale pozwolę sobie potwierdzić wcześniejsze pochlebne opinie. Do żadnego pokoju nie wracałem, a u Harpii byłem 3 razy. Mam zamiar się przyjrzeć bliżej ich produktóm. Zwłaszcza że oferta jest zróżnicowana cenowo.

A najbardziej podoba mi się ich podejście. Czyli wysiłek przy adaptacji pomieszczenia + stosowanie zestawu NADa dla porównania. Czyli wachlarz możłiwości jest spory. Mam nadzieję że ta firma nie zniży lotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.