Jump to content
IGNORED

pomoc przy zakupie DIY i z drugiej ręki

baq85

Recommended Posts

Totalnie nie orientuje się w tej zakładce, dlatego rzucam taki temat

Przechodząc (sprawnie) do sedna sprawy:

1) Kto zobowiązał by się skonstruować dla mnie IC (albo już ma gotowy i np. nie używa)

2) Kto ma do sprzedania kabelki z drugiej ręki (może jakieś oferty z allegro)

3) Czym kierować się przy zakupie np. takiego IC, na co zwrócić uwagę, oraz jak kupować kable z drugiej ręki by nie dać przerobić się na szaro - mam tu spore obawy, w sklepie zawsze bezpieczniej (gwarancja zakupu oryginalnego komponentu)

A teraz to z czy miało by to ewentualnie zagrać:

- NAD C320bee;

- 542 (tego cd jeszcze nie mam ale już niebawem będzie mój - obecnie technics SL-PG380A); - W.Diamond 8.4;

- IC profigold wersja standardowa (modelu nie pamiętam kosztował 50 zł);

- kable głośnikowe zwykłe za 1,50 zł m/b

A czego bym ewentualnie oczekiwał (?) :

- poprawy bassu, chciłbym go odmulić (obecnie jest zbyt buczący)

- poprawy sceny

- więcej blasku / energii

- i dalej już nie będę wymyślał bo sam nie wiem czego chce - mam totalny mętlik od tego całego komponowania swojego sprzętu.

Co do ceny za kabelki to około 300 - 500 zł najlepiej 2x3 m (moga być już z "jakimiś wtykami" albo gołe). Zresztą cena do uzgodnienia, (jesli miałby ktoś jakąś ofertę)

jeśli chcesz poprawić brzmienie i masz na to blisko równowartość pojedynczych klocków to jesteś ofiarą wpływu gazet i tego forum :-) w takim systemie kable nie uratują dźwięku, sprzedaj kolumny, dołóż te 500zł i wtedy będziesz miał skok jakości jakiego nie dadzą Ci żadne kable, nawet te cudowne.

Ten bas to pewnie wina wzmacniacza, tak przynajmniej z opinii wynika

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ok, pewnie jest wina tego wzmacniacza, głośników, ale teraz nie mam najmniejszej ochoty wymieniać wzm. i kolumn chce się zaopatrzyć w przyzwoite okablowanie, które choć w 1% zmienią dźwięk od tego obecnego na lepsze o nic węcej mi nie chodzi. Mam nadzieje że jak już wyraziłem się jaśniej usłysze jakieś dobre rady/propozycje.

Guest kotbury

(Konto usunięte)

Na poczatek zafunduj sobie kable głośnikowe ze skretki, nadal jestem pod wrazeniem zmiany, jaka nastapila w moim zestawie, po załączeniu takiego kabla. Do tego kabla, ktory juz masz, dodaj jescze jeden, splec w jeden kabel i posluchaj. Potem omysl o IC. Zajżyj tutaj:

http://www.audiostereo.pl/DIY_Kable_ze_Skretki_kable_glosnikowe-329-1643-12.html

O interkonektach wlasnej roboty, byl caly poezny wątek (albo i ze dwadzieśia :)) ) poczytaj:

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=15438&all=1

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.