Skocz do zawartości
IGNORED

System słuchawkowy


Papamek

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum dużo wątków poruszało temat słuchawek i wzmacniaczy słuchawkowych.

Czy moge jednak prosić o zebranie sugestii na temat zestawienia CD - wzmacniacz słuchawkowy - słuchawki w nowym wątku? Szczególnie interesują mnie Wasze opinie o własnych systemach. Co jest super, czego brakuje, co byście zmienili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzyki wyłącznie w tym trybie(kwestia finansów i nidogodności lokalowych). Mój sytemik to CD Arcama 5+, wzmaka Creek OBH-11(z wyższym zasilaczem), łączówka Reson i słuchawki Grado SR-60. Czyli budżet. W rzeczywistości taki systemik w wielu aspektach prezentuje - moim zdaniem - poziom zestawu za 8-10 tys. (oczywiście nie licząc kwestii przestrzenności, lecz i ta jest w Grado ponad przeciętna). Aktualnie nie chce mi się zbierać kasy na pełne stereo(może z wyjątkiem gramofonu) i wolę wydawać ją na płyty.

W "słuchawkowych" wątkach uderza mnie zwłaszcza niedocenienie kwestii źródła. Pojawiały się o ile pamiętam propozycje łączenie CD klasy NAD541 z zestawami Staxa, lub kombinacjami opartymi na wysokich modelach Senheisera. Moim zdaniem to duży błąd. W wypadku zestawu słuchawki+wzmak. za ok. 2 tys. źródło powinno reprzentować klasę co najmniej 3-4 tys. Takie kompakty sprawdzają się już często w drogich systemach i róznice między nimi a maszynami za 6-8 tys. są wyraźne, ale nie dramtyczne. Inaczej jest w wypadku różnic na niższych poziomach. Porównywałem kiedyś 541 z Cd43 Creeka, gdyż w "separowanym" odsłuchu NAD wydawał mi się ciekawszy. To wrażenie okazało się złudzeniem. Dźwięk NAD-a okazał się dość mocno podkolorowany, dopiero Creek dawał poczucie względnej neutralności i naturalności brzmienia. Obawiam się, że b. dobre słuchawki obnażą takie wady bezlitośnie. Dlatego też sam zrezygnowałem z wyższych modeli Grado(róznice w cenie były do przełknięcia), które zbyt wyraziście demaskowały wady reszty toru psując przyjemność słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> dzarro

 

To z CD to szczera prawda CD do 2-2,5 tys to graja ....cienko a i sluchawki to jeszcze uwypuklaja, wiec nie wychodzi to dobrze.

 

Wiem cos o tym ;) od wczoraj przesluchuje wszystkie plyty ponownie

bo polaczenie Pioneera z D/A dalo bardzo ciekawy dzwiek, ktorego

na innych CD do 2 tys spotkac nie sposob

 

W systemie trzeba wlasnie postawic na jednym, albo sluchawki

albo stereo. Polaczenie 2 systemow powoduje przejscie duzej ilosci

kasy na wzmacniacz i kolumny ... przez co CD staje sie duzo tanszy

i gorszy ... Samemu mysle czasami czy dobrze zrobilem inwestujac

w system stereo ... tylko ta muzyka ... no nic :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Fryca

Na ile Q-audio wycenia swojego DAC-a? To w tej chwili niemal wymarły gatunek - przynajmniej na niższych przedziałach cenowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Fryca

Na ile Q-audio wycenia swojego DAC-a? To w tej chwili niemal wymarły gatunek - przynajmniej na niższych przedziałach cenowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony SCD777ES przez Harmonic Technology ProSilway II przez Skorpiona HV1 do HD 600 ... w tej cenie mnie osobiście nic nie brakuje, oczywiście są lepsze systemy (i droższe) ale o ile mam chęć i zamiar zmienić główny system to tego po prostu nie czuję najmniejszej potrzeby, można z nim szczęśliwie żyć (nawet bardzo)... natomiast w systemie słuchawkowym, chocby takim jak mój kwestie źródła i kabli stają krytyczne ... rzecz nie do porównania z systemami opartymi na kolumnach.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lisor do dzarro

(Konto usunięte)

No właśnie te źródła dźwięku . Dobry wzmacniacz słuchawkowy z dobrymi

słuchawkami bezlitośnie obnaży niedostatki odtwarzacza CD i płyt.

W moim francuziku - Cairn - słychać jak pracuje napęd , jak piszczy część cyfrowa , brumi zasilacz , a przecież nie jest to taki budżet. To znakiem

tego jaki odtwarzacz nie sieje słyszalnych zakłóceń , ile ma kosztowac ?

Czy odtwarzacze w przedziale cenowym do 3 tyś. PLN te kryteria spełniają ? Czy w tej sytuacji ultra przezroczysty tor sygnału poza odtwarzaczem nie jest przerostem formy nad treścią? Wywala się kasę na

dobre słuchawki i wzmacniacze lampowe , a jak się wsłuchac to kaszana . A gdzie tu miejsce na dobrze nagrane płyty ?

Może tgz.audiofilskie ( wg mnie koszmary - poza muzyką poważną ) ?

Tak więc trzeba chyba rozważyć czego będziemy słuchali . Czy niedostatki

sprzętowe i ,,nagraniowe ,, i nie popsują całej radości ze słuchania muzyki.

Może lepiej zainstalować system bardziej budżetowy ?

 

Lisor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> dzarro

 

A no jest to tanie gowienko, ktorego teraz juz nie oplaca robic, jakis model z dawnych lat ... ostaly w zbiorach. Jest lepsze niz to co siedzi w CD na "sluch" ;)

Z zalozenia nie malo to byc cos .... W miare przyplywu kasy bedzie rozbudowane do lepszej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lisora

Mój stareńki Arcam też troszkę hałasuje, ale przy słuchawkach to akurat nie przeszkadza. Zgadzam się z twoimi uwagami, dlatego nie jestem fanem "studyjnej" neutralności, Grado SR-60 są raczej jej zaprzeczeniem. Problem nie musi być kwestią ceny. Np. podejżewam, iż prawie każdy recenzent wykaże wyższość kolumn Avance Signature3 nad SF Concertino. Co nie zmienia faktu, że na tych drugich z przyjmnością słuchać można większości "normalnych" nagrań, zaś w wypadku Avance słuchanie zamienia się w "odsłuch"(co za okropne słowo) analizujemy wady nagrań i reszty toru - jednym słowem, odmóżdżamy się... Wśród droższych klocków nie brakuje przecież takich, które po prostu przyjemnie ukazują muzykę, a że nie zawsze mają dobre recenzje - to już inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie posiadam zestaw: sluchawki HD-580, CD to NAD s 500 a wzmacniacz to konstrukcja Piotrka608. Jedyne czego mi brakuje to przestrzeni choc niektore plytki milo mnie zaskakuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 11 letniego Pioneera PD 5700 i Seenheisery HD 600. Przez 5 lat słucham muzyki w wiekszości na słuchawkach. Niedawno zmieniłem wzmacniacz DYI z opartego na TDA 2030 na wzmak Piotra608. Skok jakościowy ogromny jak dla mnie, wszystkie płyty brzmią na nowo.

Słychać wybitnie niską jakość CD.

Jako dalszy kierunek zmian obieram zasilanie wzmaka ze źródła akumulatorów, byc może w dalekiej przyszłości także CD. Także wymiana CD-playera.

 

Moim zdaniem słuchanie przez słuchawki ma jedna wadę: Dośc często trace kontrolę nad głośnością i podkręcam za mocno. Nie wiem czy inni też maja ten problem. Po kilkudziesięciu minutach słuchania mam wrażenie ze słysze po prostu słabiej dżwięki z otoczenia. Na dłuższa mete prowadzi to do osłabienia słuchu lub zmiany progów słyszalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój systemik słuchawkowy: NAD C541i, VDH BayC5, Pro-Ject Headbox i Sennheiser HD-600. Jako piersze kupiłem słuchawki, a że ich dźwięk mi się spodobał, nie chciałem go zbytnio zmieniać poprzez podłączenie do Skorpiona, czy jakiegoś innego lampowego wynalazku. Headbox okazał się być neutralnym wzmacniaczykiem, a podłączony do HD-600 uwydatnił ich zalety i wręcz podkreślił ich charakter. Otrzymałem dźwięk, który bardzo mi przypomina opis AP Avanti w "Hi-Fi i muzyce", może poza basem, który jest owszem głęboki, ale jego ilość może byc dla niektórych niezadowalająca. Ja jednak szukałem w słuchawkach czego innego - przejrzystości i prawdy, a te cechy osiągnęły w tym zestawieniu prawdziwie hi-endowy poziom. Jasne, że droższe źródło poprawiłoby brzmienie, ale źródełko mi wyschło i przyszedł czas napełniania portfela:-)

Konkluzja: Załóż na dyńkę HD-600 i zdecyduj, czy to Ci pasuje. Jeżeli tak, to dodaj Headboxa, a twoje uszy znikną z toru:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten wątek, gdyż zamierzam zbudować drugi system tylko do odsłuchu słuchawkowego i umieścić go w pokoju, gdzie sporo pracuję przy komputerze. Wybór źródła (prawdopodobnie używane CD do modyfikacji) pozostawiam na koniec. Na razie będzie to "przenośny" Exposure 2010.

>Frycu

Widać szkołę QAudio :) Mnie Darek też namawia na DT-150. Boję się tylko, że słuchawki studyjne będą za dokładne, przy założeniach, że system ma towarzyszyć pracy (mam nadzieję, że także uczestniczeniu w tym forum:))

 

A wzmacniacz słuchawkowy... Marzyłby się lampowy !

Skorpiona i Linnart już mi polecono, ale to już sporo ponad 1000zł. W zasięgu jest QAudio, w kilku opcjach. Optymalna ok.900zł, topowa z zasilaniem akumulatorowym za ok.1800zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, też myślałem o czymś do pracy, ale jak tam postawić coś takiego nie wzbudzająć komentarzy? Jak sobie z tym radzisz? :) Jak narazie, mówią na mnie "czołgista" jak zakładam słuchawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj (a właściwie wypożyczyłem) Beyerdynamic'i DT990Pro. W porównaniu z moimi starymi Sennheiser'ami HD535 brzmią super. Są bardziej szczegółowe i prezentują szerszą scenę i nie są tak stłumione jak HD535. Mam tylko wrażenie że są troszkę zbyt jasne, szczególnie na płytkach nagranych w HDCD. Sprzedawca zaoferował mi HD600 w niezłej cenie (900zł). Słuchawki podłączam do mojego Rotela RA1060 grającego z RCD1070. Poradzcie mi co mam zrobić. Nie znam brzmienia HD600 i nie wiem czy pozostać przy DT990Pro czy zamienić je na HD600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Dużo się pisze o tym, że do porządnych słuchawek potrzebne jest dobre źródło i nie można na tym elemencie oszczędzać. Oczywiście wiadomo, że ustalanie granicy byłoby absurdalne, ale w jakiej minimalnej klasie/przedziale cenowym, Waszym zdaniem, można znaleźć przyzwoity cd-ek do systemu słuchawkowego. Myślę, że warto byłoby się skupić na second handzie. Jeśli chodzi o słuchawki, to przyjmijmy, że będę one klasy np. HD-600 czy BD DT-150, itp. (tylko proszę, nie rozpoczynajcie polemik nt. wyższości jednych nad drugimi;-) ), a wzmacniacz słuchawkowy np. klasy forum608.

Mam nadzieje, że pojawi się tutaj sporo ciekawych wpisów z opiniami, gdyż na pewno będą one bardzo pomocne dla użytkowników zestawów słuchawkowych.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jako że słuchawki są mi bliskie dodam coś od siebie.

Słychawek używam od prawie 8 lat ( Sennhaisery 565 ) razem z CD Sony 779 ES przez swój wzmacniacz słuchawkowy. Nazwu jego nie podam, bo nie uważam za właściwe reklamowanie na forum własnych wyrobów. Mogę tylko powiedzieć, że cały tor audio jest symetryczny. Oczywiście fabryczny przewód Sennhaiserów musiałem wywalić, zrobiłem własny w formie plecionki litych, posrebrzanych żył. Wcześniej, kiedy używałem do odsłuchu wzmacniacza wbudowanego w odtwarzaczu ( nota bene takie układy spotyka się w odzielnych obudowach u innych wytwórców za spore pieniądze - brawa dla team-u z Sony ) jakość dżwięku była świetna - przynajmniej wtedy.

Oczywiście te słuchawki to nie 600-tki ale byłem zadowolony. Soniak jest bardzo detalicznym klockiem, a ja preferuję raczej dokładne żródła i brak żadnych podbarwień. Zresztą mój cd został stuningowany jak tylko zdobyłem jego serwisówkę. Obowiazkowa wymiana WO i zmiana parametrów filtrów wyjściowych na łagodniejsze zbocze przy 75 kHz. Już wtedy podobało mi siię to, co słyszałem. Ale przełom nastapił, kiedy zepsuł się przewód w słuchawkach - miałem przerwę - od tej chwili zaczęła się historia mojej f-my i profil produkcyjny. Teraz, przy nowym przewodzie i symetrycznym sterowaniu słuchawek nagle pojawiła się przestrzeń. Co ciekawe, wcześniej też była ( świetna ) , jednak mogła być jeszcze lepsza ! Oczywiście do kolumn jeszcze daleko ale pod względem oddania barwy to żadne kolumny nie mogą sie równać słuchawkom ( dobrym ).

Pozdrawiam słuchawkowców !

P.S.

Popełniłem również zestawy głośnikowe ( aktywne ), ale ze względu na brak porządnych stolarzy nie prędko ujrzą one światło w sklepach......Zresztą wolę słuchawki za ich FANTASTYCZNA BARWĘ !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak trochę obok

wie ktoś coś może o słuchawkach SONY MDR-V5

wiem że chyba był używany swego czasu w studiach, ale jakby ktoś miał coś więcej to bm prosił o info,

bo jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu, lecz nic o nim nie wiem :(

 

ale wzmak słuchawkowy w budowie , w przyszłym tygodniu bedzie gotowy i zoabczymy jak gra z dedykowanym wzmakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnawiam wątek.

Czy mógłby się ktoś jeszcze podzielić jakimiś opiniami na temat atrakcyjnych (najlepiej używanych, niezbyt drogich) źródeł dobrze sprawdzających się w systemach słuchawkowych (lub tych cd, które były zbyt słabe do słuchawek)?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 17

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.