Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki LCD 32 cale? Locoloco


R2rt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam prośbę o pomoc przy wyborze telewizora gdyż….

 

Ale może najpierw konkrety a później rozterki.

 

A więc LCD 32 cale

Odległość oglądania 2.5 do 3.0 metra.

Wykorzystanie: 80% - TV (źródło dekoder PHILIPS’a Polsat cyfrowy) 20% - DVD (póki co podstawowy model SONY bez progresive scan ale to może ulec zmianie), śladowo magnetowid Panasonic’a

 

Cena około 5 kzł (raczej do lub niewiele ponad)

 

Wymagane przystosowanie do odbioru HDTV. Tak obserwuję, że telewizor kupuje się tak na około 10 lat i więcej. W takim przedziale czasowym na pewno pojawi się to medium w Polsce. Nawet więc gdyby to miałby być drugi czy trzeci odbiornik byłoby miło gdyby potrafił taki sygnał wyświetlić, nawet jeśli cokolwiek ułomnie. Inaczej pewnie stanie się całkowicie bezużyteczny. No chyba, że padnie…..

 

A teraz rozterki.

 

Tak zasadniczo po lekturze forum i własnych obserwacjach skłaniam się do wyboru pomiędzy SHARP LC3250E a SAMSUNG’iem LC 32RB51. Alternatywa to SAMSUNG LE32R31S którego w ogóle nie znam, tylko cena jest w okolicach.

 

Ostatnio Byłem w Saturnie i dzikim trafem udało mi się porównać te dwa odbiorniki, bo stały obok siebie. Niestety sygnał był kiepawy. Pojawiało się echo konturów i tak w ogóle był deko rozmyty. No ale na szczęście taki sam dla dwóch porównywanych telewizorów.

Najpierw ustawiłem parametry obrazu w sposób najbardziej zbliżony dla obu TV i…. porównywałem. SHARP (wbrew nazwie) wcale nie był ostry tylko taki jakiś hmm... zwykły jak CRT, za to SAMSUNG ostry jak brzytwa. Ale co z tego przy takim sygnale. Wyświetlał w zasadzie kolorowe plamy w jednopłaszczyznowym wymiarze, przy czym te plamy były prawie jednorodne. Słowem zero jakiejkolwiek głębi. SHARP różnicował kolory i nadawał głębię obrazowi. Ale był sporo mniej ostry. Generalnie lepiej oceniłem SHARP’a podobnie jak gościu, który się przyłączył. Takie same wrażenia były z bardzo bliska (do 1m) jak i z dalszej odległości (około 3m).

 

I pewnie bym się nie wahał ale tego samego dnia poszedłem do kumpla, który ma tego SAMSUNGA. Źródło DVD SAMSUNG 950 (przez HDMI) TV z dekodera PHILIPSA’a Cyfra +. Na spokojnie i przy piwku wrażenia były deko inne. Obraz z DVD – bardzo dobry. Popróbowałem upscalera. Najlepiej było na 720P. 1080i lekko migał. Extra wyrazistość i klarowność obrazu. No i pojawiła się może nie za duża ale zawsze jakaś tam głębia obrazu. Kolory OK. Z Cyfry obraz też był bardzo dobry. Duże znaczenie miała jakość obrazu generowana przez poszczególne stacje. Z polskich TVN + niemieckie OK. Słabo TVP 1 i 2.

 

No i w końcu nie wiem co tu wybrać. Jak przy dobrym sygnale świeciłby SHARP? Tak się zastanawiam co do tej PAL’owskiej matrycy? Skoro jest taka super to czemu w nowszych labo lepszych modelach ta firma używa matryc o większej rozdzielczości 1366x768 czyli takiej jak SAMSUNG? Czyżby patent przestał działać? Czy też większa rozdzielczość przekłada się na lepszą jakość tak przy DVD jak i przy telewizji?

 

Wiem, że kontakt organoleptyczny jest the best ale to ma być prezent więc pokaz nie wchodzi w grę.

 

A tak na marginesie. Widziałem w Saturnie dwa duże TV Panasonic’a i SHARP’a. Tak z 50 cali. Źródłem był blue ray chyba? No i sharp był nieporównywalnie lepszy. Obraz był po prostu piękny.

 

Locoloco (oraz wszystkich zaznajomionych z tematyką) proszę o pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

przy 32 cale full hd - jeszcze nie robia

Samsung R 51 - Sharp P 50 - w Twojej klasie cenowej tylko te dwa modele są warte zachodu.

Obydwa ok. 5300 zł Samsung lepiej sprawuje się we współpracy z komputerem, Sharp lepiej działa w Pal.

Zależy od celu wykorzystania.

pozdrawiam

kiki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.