Skocz do zawartości
IGNORED

kable do Marantza


JARO 66

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę w doborze okablowania do mojego systemu.Posiadam ampli Marantz sr7000,cd Marantz 6000 ose tuningowany przez Gregaudio,kolumny Avance Dana 503 tuningowane przez McGyveraoraz okablowanie ;interkonekt Real Cable i głośnikowce Cabel Talk Concert 2.1 .Za moje lekkie niezadowolenie jest prawdopodobnie odpowiedzialny interkonekt-proszę o poradę bardziej doświadczonych forumowiczów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w drugim systemie PM7200+CD 7300. Okablowane AQ, Coral i Type 6+. Po kilku próbach uzykałem najlepszy możliwy stosunek jakości do założonego budżetu, z tym że mam trudne do grania kolumny z Marantzem. Dźwięk jest do zaakceptowania.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Audioqest type 6+ ale mieszkam w małym mieście i nie specjalnie mam jak sobie te kable dobrać,jeśli chodzi o interkonekt to myślałem o Straight Wire dlatego że miałem okazję podpiąć u siebie chyba najtańszy model i grało to dość dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do PM7200 (fabryczny) + CD6000 (po tuningu Garmina) "gram" na IC Klotz LaGrange (polecam) i kabelkach głośnikowych CABLE TALK TALK3 z Minasami MGyvera i jestem zadowolony.

Dźwięk jest zrównoważony, neutralny.

IC, które miałem poprzednio, to były Audionova i system grał zbyt jasno (jak dla mnie oczywiście).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Piszesz o niezadowoleniu z dźwięku, ale konkretnie w jakich aspektach brzmienie Ci nie odpowiada, za ostro, za ciepło, brak sceny itp. itd ?

Ja do PM7000 i CD67Mk2 (kiedyś CD6000) wybrałem Van den Hul The First Ultimate i CS122, nieżle też wypadł głośnikowy AQ CV-4 i Cable Talk Concert 2.1, kiepsko SonikLink AST200 Grałem też na: Transparent Audio Music Wave, XLO, VdH C5 Bay, Siltech SQ28G3, Albedo Blue, Albedo Flatline, Cardas Crosslink własnej roboty z głośnikowego odcinka 60cm, Cable Talk, Cambridge Audio, Monitor Lemnos i Thasos, Monster Interlink 400Mk2, Oelbach itd... lecz First dał mi prawdziwą przyjemność słuchania muzyki i najmniej cyfrowy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżwięk jest mało rytmiczny i jest słabo kontrolowany bas,dzięki McGyverowi i tak bas jest o wiele lepszy jak w oginalnych Avance Dana 503 mam nadzieję że te lekkie korekty da się zrobić kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm kable tutaj niewiele pomogą Amplituner jest największą przyczyną twego niezadowolenia.

Miałem kiedyś Marantza PM7000 i CD6000 OSE LE + B&W604S3 i w najniższym pułapie cenowym do 500 zł

kable DNM Reson są cenowo bezkonkurencyjne może nawet w przedziale cenowym do 1000 zł.

Nieco przycinają górę ale Marantz słynie z ostrej góry, świetny bass i średnia średnica ale naprawdę warto kupić ten interkonekt.

Gra dobrze nawet w droższych zestawach. Naprawdę w powyższym zestawie w pokoju

32 mm grał rewelacyjnie. Aha wielkim jego plusem jest głębia sceny czy przestrzenność jak kto woli.

Pożyczałem od znajomych wiele kabli nawet za kika tysięcy ale Dla takiego Marantza to najlepszy kompromis.

Lepszych już nie ma sensu pchać. Pozdrawiam Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MySlę że to jednak interkonekty Reala , jeli chodzi o ampli Marantza to gra lepiej jak wzmaki marantza do 2000 zresztą pisano o nim że wielbiciele kina mogą być rozczarowani natomiast w stereo jest bardzo dobry jak na ampli kina domowego.Uparłem się że to wina interkonektu dlatego że po modernizacji cd sprawdzaliśmy u kolegi Gregaudio razem cały system i po wypięciu reali i wpięciu srebrnych kabli no names było zdecydowanie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.