Skocz do zawartości
IGNORED

Kable Albedo Silver


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Gierszewskiego z Albebo miam w domu na odsłuchach sygnałowy i głośnikowy przewód z serii Silver. Przewody są całkioem surowe więc już się wygrzewają. Pierwsze spostrzeżenia - ładna stylistyka, nie za sztywne i nie za cięzkie, łatwe do podłączenia (szpilki).

Co do dźwięku to kagle te nawet surowe dają piękną przestrzeń i potęgę dźwieku. Nie spowalniają, nie wycinają nic z pasma. Pierwszy rzut ucha - ocena B.dobra!!!

Zobaczymy jak się wygrzeją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber kurcze mole w "o mnie: nie napisałeś nic o sobie, a o innych w tym o sąsiedzie bardzo wiele Wścibski jestes! Jestes krytykiem?? Czy nie ma w Tobie nic ciekawego, skoro zajmujesz się tylko innymi? A powyżej kolejna wypowiedź krytka. Ideale kim jesteś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaro4444

a która to dokładnie seria ta Silver - bo Silver to srebro a całość Albedo to chyba srebro. Na stronce Albedo nic nie ma o nowościach ???

as

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber pisz sobie co chcesz a ja robię co uważam za słuszne. I wrażeniami z tego co robię podziele się z kolegami.

 

Przepraszam za poprzedni chatyczny wpis ponieważ śpieszyłem się na ślub znajomych. Teraz już sobie siedzę spokojnie i słucham. Kable pograły ok 5 godzin już. Zmiana na plus jest wyraźna.

 

Może coś o systemie. Otrzymałem te przewody w nie najlepszej chwili dla mnie ale doskonałej do ich odsłuchu. Dlaczego tak? Jestem przed zmianą dwóch ważnych elementów toru (kolumny i CD) w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Dlatego niedobrze - bo nie wiem jak Albedo zagrają w nowym systemie. A dla odsłuchu dobrze bo znam doskonale swój system i wiem na co go stać.

 

Jak na tą chwilę przewody te grają z:

- wzmacniaczem PM-75 Marantza,

- CD Marantza CD 63 SE po tuningu Made by McGyver,

- kolumnami DIY mojego autorstwa na Vifa M18WH + Seas KT 28F.

 

Pierwsze wrażenia z odsłuchu - bardzo neutralne przewody, bez śladu ponoć chcarakterystycznej dla srebra ostości na wysokich. Doskonale wyrównane pasmo, bas głęboki i dobrze kontrolowany. Co najbrdziej mnie urzeka to czystość dzwięku - kiedy instrumenty nie grają to panuje prawdziwa cisza, taka głęboka i ciemna. Jak po chwili gra na harfie Kim Skolvbye to scena sięga daleko w głąb i szeroko na boki. Dokładnie słychać każdy kiks ale nie ma ostrości w dźwięku. Jak na razie mam same pozytywne doświadczenia z Silver Albedo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd mi :(

Dziś przez ten ślub coś zakręcony jestem :( Sliczna sąsiadka przestał być wolna ;)

A poważnie kable to BLUE!!! Nie wiem skąd mi się ubzdurało Silver. Przepraszam za zamieszanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem okazję posłuchać z górnej pólki tych kabli i na poczatku nawet podobały mi się, lecz na drugi dzień i póxniej poprostu zmuszonu byłem je oddać gdyż poprostu znudziły mnie -pompowały dzwięk w każdym aspekcie.(za dużo sztucznoeći) do kina domowego tak do stereo nie zabradzo.Mówię o kablach słuchanych jakies 3-4 lata temu i nazwy ich teraz nie pamiętam.Byc może z innym sprzetem zagrałby lepiej ale akurat w tym nie wyszło to za dobrze.Później miałem okazję posłuchać głośnikowego rówenież górna pólka z lampą Audio-Note i równiez nie podobało mi się.Nie wiem byc może te kable sa nie pod mój gust.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wygrzały się, więc czas na podsumowanie.

 

Siadłem sobie dziś i posłuchałem spokojnie. Wrzuciłem kilka znanych mi doskonale płyt, przeanalizowałem parę razy i co zauważyłem:

Kable Albedo Blue dają bardzo plastyczny dźwięk. Spójny, muzykalny, taki bardzo organiczny. Dają ładną stereofonię i rozbudowaną scenę.

Nie stwierdziłem charakterystycznego ponoć dla srebra wyostrzenia przeciwnie - męczące sybilanty na płycie Diany Krall zostały wygaszone ale wysokie tony niosły co trzeba. Średnica paselowa, muzykalna, urzekająca. Wyższy bas - szybki i ciepły, ale nie podbarwiony, nie męczący, dobrze zespojony ze średnicą. Niski bas dobrze kontrolowany, głęboki o miłej dla ucha barwie.

Może nie będę rozpiosywał się rozkłądając dźwięk na nuty, ale podziele się ogólnym wrażeniem. Komplet Blue w moim zestawie daje fenomenalną przyjemność słuchania. Dźwięk niesie wszystko co potrzeba ale nie męczy, nie drażni, nie uwiera. Pozwala przy dobrej muzyce i dobrym drinku zamknąć oczy, oddalić się od rzeczywistości i wypoczywać. Nie każdemu będzie odpowiadał taki charakter dźwięku, więc dla uprzedenia zarzutów - Rammstein też brzmi jak powinien :)

 

Pewnie są inne kable w podobnej cenie, może bardziej detaliczne, może niosą lepszy bas. Ale Blue daje to co najważniejsze - komfort i radość ze słuchania muzyki.

 

Osobiście bardzo polecam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w takim razie pytanie, wprawdzie piszesz, że Albedo Blue nie wyostrzają jak charakterystyczne "srebro", jednak mój system MF z Avancami gra dość ciepło i zastanawiam się, czy zmiana na tego typu kable wraz z wymianą okablowania wewnątrz jest w stanie poprawić charakter dźwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro a do czego porówynywałes te kable w tym przedziale cenowym??to co opisujesz to tylko porównanie do nakamichi OPC 4mm czy miałes cos jeszcze do porównania??pytam bo chciałem sie dowiedziec czy sa tez takie swietne z porównaniem do drutów innych firm za te pieniadze.

 

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan czy ja się myle czy chciałeś zdyskredytować moja ocenę? :)

 

Tam pisałem czym ostanio się bawiłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie napisałem, że są świetne napisałem, że Albedo są bardzo dobre i podobają sie MI. Dodatkowo zwróć uwagę, że podpinałem komplet Albedo Blue - IC + głośnikowe.

Dodaj do wymienionych w wątku jeszcze mojego Audioqesta IC, STRAIGHT WIRE Sonata + Octave, Kimber Kabla 8 VS głośnikowego w różnych kombinacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vetori daleki jestem od radzenia Ci czegokolwiek jeśli nie znam brzmienia Twojego zestawienia. Ja się podzieliłem uwagami na teamt brzmienia tych kabli w MOIM systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan ----> w najbliższych dniach daje sobie spokój z szukaniem kabli. Wiem, że przed Wigilią będę miał nowe kolumny, więc czekam na ich przybycie. Dopiero wówczas będę szukał sobie pod nie kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Elfan czy ja się myle czy chciałeś zdyskredytować moja ocenę? :)"

 

w zadnym wypadku,na mysl mi to nie przyszło,z tym ze pomyslałem znów ze porównanie do nakamichi 4mm do tego albedo samo za siebie mogło sugerowac jaki wynik bedzie:) ale jesli porównywałes do innych o czym nie wiedziałem to spoko,dzieki za odpowiedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

żeby nie zakladać wątku, dziś slucham systemu z monolithem, nie wiedziałem że to może tak grać, a próbowalem już trochę. monolith jest rzeczywiście monolith ! nie jest to reklama, ale chciałem się tym podzielić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpiąłem go do zestawu jak w o mnie, jak na srebrne druty są wyjątkowo potoczyste, muzykalne ale jak najbardziej detaliczne. właśnie detaliczne a nie analityczne z czym mialem do czynienia przy innych srebrnych przewodach ( argentum, siltech etc.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable detaliczne są płynne i spójne. Np. Velum, cardass, mit, transparent, HG.

Analityczne nie są. Np. średnio-wyższe Siltechy, Tara Labs czy słynne Red Dawny i zdecydowana większość kabli srebrnych. Większość IC AQ jest bliżej analityczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.