Skocz do zawartości
IGNORED

Płyta testowa


fadeover

Rekomendowane odpowiedzi

a moze wystarczy jedna plytka - zmieszcza sie wszelkie sygnaly, szumy, efekty, piardy, pojedyncze instrumenty itp. Muzyka kazdemu gra troche inna i trudno bedzie wyselekcjonowac utwory do testowania, zeby kazdemu pasowalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się wszystko , pod warunkiem, że np generatory o stałym przebiegu skrócę o połowę, czyli do 30 sek.

Zawsze można puścić sobie przebieg w pętli , prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dwóch płytek to jest to moim zdaniem warte rozważenia. Myslałem o tym już wcześniej. Jedna płytka byłaby do testowania pomieszczenia, wygrzewania, rozmagnesowania, (różne efekty typu piardy też mogą być). Druga byłaby bardziej "oficjalna" tzn kompozycje fadeovera (świetne !) i muzyka, pare efektów może też. Z tą płytką każdy mógłby wybrać się do sklepu na odsłuch - a tam przecież wygrzewanie, rozmagnesowanie czy analiza rezonansów nie jest potrzebna a piardy mogłyby wywołac niezdrową sensację.

 

Co wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Bardzo mi się podoba pomysł. Posiadam juz dwie takie : z ''AUDIO'' i z jakiejś gazety samochodowej ale czekam na coś poważniejszego, co właśnie się tu tworzy, sam mam jeszcze małe doświadczenie więc narazie sam niestety nic niedoradzę.

pozdrawiam Łukasz

 

Ja także sie zapisuje na płytki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem jak najbardziej za tym, żeby rozłożyć materiał na dwie plyty.

 

Może ma ktoś w swoich zbiorach płytę testową firmy kenwood? Na jej okładce jest chyba hamak nad brzegiem morza czy coś takiego? Miałem kiedyś tę płytę przez pare chwil w swoim CD i naprawdę długo potem nie mogłem spać. Są tam różne dżwięki przyrody (las, strumyk, itp...) oraz dźwięki pochodzące bardziej z działalności człowieka (stadion, statek, itp...). Dwa najlepsze kawałki z tej płytki (fadeover może nawet dało by się to zrobić od podstaw) to dźwięki z kawiarni - przestrzeń i niesamowita ilość różnych odgłosów: ludzie, muzyka w tle, stukające filiżanki, ktoś odsuwa krzesło, itp..., drugi to rewelacyjny test mocy, dynamiki i stereofonii - ktoś wyżej już pisał o przejeździe kolejowym, a co powiecie na przejazd samochodów WRC? Realizm na tej płycie był niesamowity. Jak ktoś ma taką płytę to niech się odezwie. Fadeover sprubój coś pomyśleć nad takimi dwoma tematami, może dało by się coś takiego zrobić z sampli?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym jeszcze dorzucił odgłosy mojej sąsiadki i sąsiada zza ściany, którzy bezustannie uprawiają miłość. To jest dopiero dynamika! Szczególnie pomocnym materiałem byłyby zwłaszcza odgłosy sąsiadki, która kiedy drze się "O Jezuuuu! Jezuuuuuuuuuuu!" to myślę, że spokojnie osiąga jakieś 20kHz.

Jedyny problem może stanowić nagranie takiej sesji, ale w razie czego zawsze można zorganizować sesję studyjną w Zetce. Są ochotnicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

To nie bylo, gutten, na twoj ostatni wpis. Mysle ze w poruszanej sprawie kazdy obywatel tego forum poradzilby sobie znakomicie. Ale to O Jezu... Fanatyczka religijna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawą płytkę AUDIO z deszczem, rechotaniem żab, jazdą samochodów po drodze w deszczu - w przeciwnych kierunkach, tłuczeniem kieliszków o posadzkę i przepięknie zrealizowanym przestrzennie efektem uderzenia pioruna....

Choć słuchałem jej kilka razy i wiem, kiedy p...e, zawsze robię się czerwony na twarzy po wszystkim, bo takie to jest zaskakujące, głośne i przerażające. Efekt przepiękny, długi pogłos przetaczajacego się dźwięku po niebie. Cośzupełnie fantastycznego : ) Inni reagują strachem wypisanym na twarzy, mimo, że ich uprzedzam.

Płytka nie jest moja - testowa, fi 8cm. Mogę jednak zagadać z kim trzeba.

 

Poza tym mam płytę wydaną z okazji 20 lecia Stereoplay'a. Dla mnie - bomba. Zwłaszcza 12 kawałek z kotłami kompromituje wzmaki i żle zaprojektowane z zasilaniem końcówki mocy, hihihi

Prócz tego dużo różnej, efektownej muzy- różne gatunki. (Mam na CD-R)

 

Ostatnia to wydana na 24karatowym złotym nośniku Millenium-CD.

4 utwór- mało komu się nie spodoba. (Też nie moja, ale mogę zapytać...)

Aha ! Hiena, Robson i pall55- słuchaliście tego kawałka ze mną w AudioSytemie, ale zapomniałem Was zapytać o wrażenia, z wrażenia...

* * *

No to jak, fadeover ? Mam działać i zawracać komuś głowę ?

A z tym piorunem i burzą to gacie Wam pospadają i o ile wcześniej nie skorzystacie z wc będzie krucho ; ))))

(Oby tylko na piardach się skończyło, hihihi, bo mogą wyjść także bączki "okraszone", hihihihihi)

 

Pozdrawiam : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem fajna plytke "na uspokojenie". sa tam rozne dzwieki natury - slowiki spiewaja, swierszcze cykaja, zaby kumkaja, deszczyk pada, burza grzmi, i tego typu klimaty. Myslicie, ze takie odglosy przydalyby sie na naszej plycie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Andrea

Mam te płytki - z Audio i Stereoplaya -rzeczywiście świetne. A jedna - zdaje się firmowana przez Duala, ma nagrane różne testowe tony - częstotliwości, polaryzacji głośników, nawet nagrania Bacha z różną rozdzielczością - od 8 do 16 bitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już propozycję mixów z efektami. ok 6 min.

Zainteresowanym mogę wysłać na priva.

Mpg ma 4,08Mb

 

Proszę o odsłuchanie i opinię.

 

Ps. Z piardów zrezygnowałem, ponieważ nie pasowały mi do koncepcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.