Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka nagrywarka do audio: CD czy DVD ?


jgx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

temat kopiowania płyt audio był tu wałkowany wiem, czytałem, pomijam kwestie co lepiej nagrywa audio (stacjonarana czy komp), czytając setki wpisów sądze ze jest to dalej kwestia sporna (informatyk swoje, audiofil swoje :) ) ale ja nie o tym, załóżmy że z braku laku (mysle nad PDR 05 ale narazie brak kasy :( ) nagrywamy na wypalarce komputerowej i tu mam dylemat: czy wiadomo coś który typ CD czy DVD nagrywarki jest leprzy do audio? czy może niema to żadnego znaczenia? pomijam kwestie samej różnicy w markach załóżmy ze mówimy o tym samym producencie, (podobno najlepiej Plextor ale ostatnio nie mozna dostać tego producenta w polskich sklepach), soft ten sam (EAC, Feurio), jeśli ktoś ma jakieś empiryczne lub choćby teoretyczne doswiadczenia w tym temacie prosze o wpisy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/22816-jaka-nagrywarka-do-audio-cd-czy-dvd/
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupilem TEAC CD-W540E(podobno ostatni model ze szklana optyka) za 35zł na allegro i na nim nagrywam płytki. Mam go od niedawna i nagrałem na nim 15 płyt, ale sie nie zdażyło zebym miał jakikolwiek trzask. Nagrywam 4x . Do zrzucania uzywam EAC i w nim też nagrywam, bo jakos nie chcialo mi sie czytac o obsludze Feurio :)

Niestety ten TEAC nie radzi sobie z odczytem zabezpiezonych plyt, wiec u mnie stanowi tylko urządenie do nagrywania audio.

Możesz sobie kupić nagrywarke DVD. Jakiegos liteon. Bedziesz mial pewnosc ze zripuje Ci każdą nawet zabezpieczoną płytke a za 30-40zł upoluj sobie na allegro uzywanego TEACa :)

U mnie wazniejsza sprawa od wypalarki jest nosnik. Mam NAD 522 i ledwo mi czyta plyty. Czasem nawet opryginałow nie widzi. Za to jak nagram sobie np na cdr DYSAN audio to zawsze załapie. Zauważyłem ze dobrze czyta plyty ktore maja srebrny kolor, np.: bardzo dobryh Verbatim azo z podwójna powłoką zabezpieczajacą od porysowania mi nie chce za bardzo czyta, nie wspominajac o EMTECah ktorych wogole nie widzi.

Na nagrywaniu z technicznego punktu widzenia sie nie znam. Sadze jednak ze komputerowa nagrywarka wcale nie jest gorsza nic stacjonarna. Jakby nie bylo technika komputerowa rozwija sie duzo szybciej. Poza tym caly proces kontroluje procesor ktory ma niesamowita moc obliczeniowa i korekcja bledow jest duza.

podobno lepiej jest nagrywać na nagrywarce CD - DVD jest przystosowane go większej gęstości zapisu i mimo faktu wymaganej większej precyzji nagrywania nagrywane płyty CD mają większą ilość błędów od tych nagranych na tradycyjnych nagrywarkach - trzeba poszukać na forach komputerowych i testach nagrywarek

Z mojego doswiadczenia moge powiedziec, ze jedna z wazniejszych rzeczy jest predkosc nagrywania. W zasadzie nie powinno sie przekraczac 4x, najlepiej nagrywac 1x. Taka plytka powinna wtedy zagrac na prawie kazdym odtwarzaczu audio. Z tym ze wiele nowych nagrywarek DVD nie nagrywa wolniej niz 8x, wiec lepiej ich unikac. Przy duzych predkosciach nagrywania pojawia sie wiele problemow: rosnie jitter, ilosc bledow w odczycie, ktore na dodatek rosna w miare uplywu czasu i starzenia sie nosnika. A korekcja bledow w standardzie CD jest bardzo prymitywna. Osobiscie nagrywam na starym Plextorze ze szklana glowica i jeszcze mnie nie zawiodl.

ja najlepsze wyniki mialem na nagrywarce cd yamahy (20x), ktora udostepniala predkosc 1x. niestety nagrywarka padla i nie jest juz dostepna. obecnie uzywam nagrywarki cd plextora(52/24/52A), ktora nagrywa lepiej niz dvd liteona, jednak to juz nie to co yamaha...

(niestety nie pamietam dokladnych modeli tych nagrywarek, i nie mam jak aktualnie sprawdzic)

 

odradzam kupowanie uzywanej yamahy, poniewaz to bardzo awaryjny sprzet. moja psula sie 3 razy, z czego 2 razy bzla wymieniona na gwarancji, za trzecim razem okazalo sie ze yamaha juz nie produkuje nagrywarek, gwarancja sie skonczyla, a czesci sa praktcznie nie do zdobycia..... odpuscilem temat

Ja mam w zasadzie do dyspozycji nagrywarki: CD LG, DVD LG i DVD Liteona - i najlepiej w nagrywaniu płyt CD wypada bezapelacyjnie nagrywarka CD. DVD nadają się jedynie do płyt DVD i nic poza tym - z CD radzą sobie marnie - chyba tylko dlatego że muszą, to taka ostateczność dla nich.

Rzeczywiście, również zauważyłem (Liteon LTR24103s / DVD Pioneer 109 XL...) , iż o wiele lepiej sprawuje się nagrywarka CD - zarówno przy odczycie w EAC jak i zapisie. Z tego tytułu , że mój Liteon jest już dość leciwy zacząłem się rozglądać za Plextorem, ale nie wiem jakim modelem - może ktoś doradzi. Poza tym wydaje mi się, że za korekcję błędów odpowiada raczej oprogramowanie napędu, a nie moc procesora... Również nagrywanie z prędkością x1 nie jest chyba ergonomiczne w czasach nagrywarek i nośników x52 ( kalibracja i moc lasera ). Osobiście nagrywam x8. Jeśli jestem w błędzie, proszę mnie uświadomić...

ja nie mam klopotow przy odtwarzaniu moich plyt cd-r audio na zadnym spzrecie (nawet leciwym CD Pionerra) a nagranych np x32. a ilosc bledow nie jest wcale wieksza niz przy zapisie 4x albo 1x gdyz przy wyzszych predkosciach zapisu sa stosowane inne techniki zapisu. a do do nagrywarek DVD to wszyztko tylko nie Liteon. CD-RW owszem ale DVD to juz lepije niech i LepszeGowno bedzie iniz Liteon... nie pytajcie czemu tylko, 99 na 100 osob posaidajacych wypalare DVD Liteona mialo z nia klopoty - padaly. Dlaczego. Niech dociekliwi sami zanjda cos na ten temat.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.