Jump to content
IGNORED

I znowu cos dla amatorow fotografii

xajas

Recommended Posts

Hi,

wszystkim tym, ktorzy posiadaja digikamery bez mozliwosci podlaczenia zdalnego wyzwalacza polecam proste rozwiazanie, ktore zmajstrowalem w pol godziny uzywajac stary mechaniczny wyzwalacz (kupiony przed 40-tu laty), kawalek blachy (stary bialy plaskownik) i plastikowa glowke od szpilki (by nie porysowac przycisku wyzwalacza kamery). Cale ustrojstwo jest mocowane do statywu. W moim przypadku moj Cullman umozliwia wsuniecie tego wygietego plaskownika pod kamere i przymocowanie dwoma srobkami niezaleznie od kamery, ale jesli nie m,acie takich mozliwosci to mozna ten plaskownik podlozyc bezposrednio miedzy statyw i kamere (wywiercic jedna dziure) przykrecic jedna wspolna sruba mocujaca kamere do statywu.

Calosc fotografowana "na szybko" w lustrze w przedpokoju...

xajas

www.jaschiks.com

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1239-100009497 1170280740_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Niezły pomysł. Może skorzystam, bo mój aparacik też nie ma wejscia na wężyk. Ma co prawda 2-sekundowy tryb zamowyzwalcza co ułatwia robienie nieporuszonych zdjęć z długimi czasmi ze statywu. Ale samowyzwalacz wyłącza się po każdym strzale, co może ma sens dla zwykłego 10 sekundowego, ale raczej nie dla 2-sekundowego. A tak naprawdę powinno to byc ustawiane przez opcję w menu.

Hidden Content

>A w Canonach ustawia się w menu

tak, tylko ze ten ciagly wybor trybu z samowyzwalaczem przed kazdym ujeciem przy wiekszych sesjach jest upierdliwy.

Nastepny projekt to

- dwa parasole + slave flash

- pirscieniowa lampa blyskowa do makro w oparciu o high power LEDs

xajas

www.jaschiks.com

Hidden Content

• 3 weeks later...

Heja, pomysł z samowyzwalaczem dobry, choć dla starego czytelnika Młodego Technika znajomy.

Tak się składa, że bawię się ostatnio sporo fotografią cyfrową, kiedyś bardzo bardzo makrofotografią "analogową" i próbowałem patentu z Ledami - w analogowej nie za bardzo, w cyfrowej kicha z oddaniem barw, niezależnie od aparatu i korekcji.

Miałem kiedyś własnej konstrukcji lampę makro (4 palniki) zrobioną z czterech taniutkich lampek kupionych po 30 złotych w Stodole (jakieś Nissiny), schemat "elektroniki" był w młodym techniku dla dwupalnikowej, skolonowałem i z Practicą VLC 2 oraz mieszkiem od Zenitha się to wcale fajnie sprawowało. Teraz przy D70 mam po prostu komplet kabli do synchronizacji i z SB800 steruję 2 x SB 23 i jest gites. LEDami można się pobawić, ale lepiej się pracowało na halogenach, których światło filtrowałem folią polaryzacyjną.

Pozdrawiam

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.