Jump to content
IGNORED

Piano Craft E400 i przekroczenie poziomu

surt

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Prosze o pomoc. Ostatnio moj sprzet /Yamaha Piano Craft E400/ dostal sie przez chwile /na szczescie :)/ w niepowolane rece. Moze jest to pytanie dyletancke i smieszne ale nie daje mi spokoju.

Przy poziomie dzwieku okolo 80% i maksymalnym poziomie na "regulatorze" basow pojawily sie rzecz jasna znaczne znieksztalcenia dzwieku i brzydko mowiac glosniki zaczely "charczec" i "rzezic". Czy kilkukrotne kilkunastosekundowe osiagniecie tego poziomu "charczenia" glosnikow moze spowodowac trwale uszkodzenie glosnikow?- /niestety nie mialem mozliwosci w pore interweniowac/. Nie ma co prawda objawow uszkodzenia ale czy incydenty te mogly spowodowac wystepowanie znieksztacen przy coraz nizszych poziomach dzwieku?

Nadmienie iz sa to kolumny glosnikowe standardowo dodawane do systemu E400.

Prosze o odpowiedz

pozdrawiam

Surt

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"(...) glosniki zaczely "charczec" i "rzezic" (...)"

W instrukcji do mojego piano 600 jest cos takiego: "jesli glosniki zaczna rzezic nalezy zmniejszyc poziom glosnosci, bo mozna spowodowac uszkodzenie glosnikow" :-)

Kolumny mam chyba takie same (NX-E400)

Wydaje mi sie ze wzmak od piano ma pewien "zapas mocy" w stosunku do kolumn, w zwiazku z tym sluchanie na 80% mocy z basem odkreconym na full nie jest chyba zbyt zdrowe dla glosnikow. Jest to tez kwestia rodzaju muzyki jakiego sluchasz. Mam nadzieje ze nie drum'n'bassu na tym 80% mocy.

pozdr.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.