Skocz do zawartości
IGNORED

Zakład, ślepy odsłuch kabli sieciowych.


wqwqw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam znajomego, który jest całkowicie pewien, że kable sieciowe to kompletna bzdura i uważa, że różnicy w brzmieniu miedzy kablem komputerowym a najbardziej wypasionym i najdroższym audiofilowskim kablem sieciowym ludzkie ucho nie jest w stanie usłyszeć. Powiedział mi nawet, że może się ze mną założyć w stosunku 10:1 (np. jak wygram, daje mi 5000 zł, jak on wygra, daję mu 500zł). Warunki zakładu: wygrywa ten, kto w 8 na 10 przypadków w "ślepym" teście wskaże, który kabel jest wpięty w system. Reszta jeszcze nie jest ustalona, ale chyba będzie tak, że na każdą próbę mam 10 minut słuchania tego, co sobie sam wybiorę (zresztą nie muszę to być tylko ja - jak napisał, mogę przyjść z 10 kumplami . Sprzęt, którym dysponuje to aa hyperion 3 i parę wzmaków raczej z niskiej półki. Mam teac ax-1000, mogę podłączyć yamahę (niezbyt nową, ale też nie starą) i fishera; kabli też nie mam audiofilowskich. Sam do końca nie jestem pewien wpływu kabli sieciowych na brzmienie, ale przekonałem się, że np. z kablami głośnikowymi i konektami wpływ jest, i to nie maly. Mam do Was taką prośbę - pomóżcie mi w wygraniu zakładu. Najlepiej jakby ktoś z Was się zgodził i zabrał swój kabel (wygrzanie kabli podobno istnieje); jeśli jest pewien rozpoznania różnicy to oczywiście dostanie połowę mojego zysku, a jeśli nie rozpoznamy, to tylko ja stracę. Poza tym znacie swoje kable, a jeśli nikt nie ma ochoty iść na układ, to prosiłbym o doradzenie, jaki kabel (jak najtańszy) zmieniałby brzmienie możliwie najbardziej, nawet niekoniecznie na lepsze, ale żeby jego obecność dało się łatwo odróżnić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego czy ty słyszysz różnice w brzmieniu pomiędzy kablami sieciowymi wpiętymi w system?

Zakładam że tak, bo jeśli nie ... statystyka to piękne ale nieubłagane narzędzie i raczej nie masz szans ;)

 

Ale załóżmy, że słyszysz różnicę więc:

 

- było by dobrze gdyby ten konkurs odbył się na zestawie który bardzo dobrze znasz... jeśli będzie to na sprzęcie Twojego znajomego może byc trudno...

 

Mogę pomóc w ten sposób że dostarczę Ci kabel który znacznie pogarsza brzmienie wszystkiego w co zostanie wpięty... to kabel zrobiony przez mojego brata :) ze starego sparciałego i przerwanego kabla od wierzyczki SONY/PHILIPS nie pamiętam już jaka to była firma ... kabel troszkę leżał w wodzie, troszkę się powycierał ... jest to najgorszy kabel jaki słyszałem .... zabrzmi gorzej od kabla komuterowego gwarantuję !!!

 

... ale czy to obejmie ten twój zakład? Różnica będzie niesamowita ale na niekorzyść... więc jak bo chętnie zainkasujemny z bratem te 2500?

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Warunki zakładu: wygrywa ten, kto w 8 na 10 przypadków w "ślepym" teście wskaże, który kabel jest wpięty w system."

 

To bez sensu. Wygrywasz jeśli rozpoznasz 8/10 a przeciwnik będzie komisyjnie wpinał sieciówki i robił notatki.

 

Jeżeli potem zamienicie się rolami to może np. okazać się, że facet zrobił wynik 10/10.

Bo takie to właśnie będzie łatwe jeśli do cd z budżetowego zestawu zapniecie sieciówki za np. 3,4,5 kPLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konkurencja ma jeden haczyk - jak zapniesz sobie taka sieciowke to zrobisz sobie male kuku i trudno Ci bedzie przyzwyczaic sie do dzwieku po jej wypieciu . To oczywiscie po paru dniach bez muzyki powinno wrocic do normy , ale znam jednego zawodnika , ktory zaprzedany szukaniu dobrego dzwieku po dlugich walkach z samym soba zakupil sieciowke warta mniej wiecej jego odtwarzacza . Dodam dla dociekliwych , ze w miedzyczasie odsluchiwal CD-ki o wartosci bedacej suma cen jego CD i wspomnianej sieciowki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wqwqw - przegrasz. I nikt Ci na tym forum nie pomoże.

Był już jeden ślepy test na tym forum, gdzie ludzie nie potrafili odróżnić od siebie formatów mp3, wav, mpc i innych. Zbłaźnili się tylko. Do tego mają niezły tupet, bo dalej wypisują historie, jakich to rzeczy nie potrafią usłyszeć mimo wielkiej plamy.

 

A do sieciówki to jeszcze daleka droga.

 

 

 

Ktoś się nie zgadza z tym co napisałem?

Chętnie powtórzę taki test, zapraszam wszystkich chętnych. Nie trzeba wychodzić z domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wqwqw

 

Niemasz szans. Nawet porowanania na bardzo dobrym sprzecie i to kabli Vallhalla Nordosta za 2700 Euro sztuka z najtanszymi kablami niewychodza na dobrze dla kablologii. A ty - jak chcesz cos nieznanego tylko pozyczyc ...

Dla czego myszlisz, ze znajomy daje spoko 1:10?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Był już jeden ślepy test na tym forum, gdzie ludzie nie potrafili odróżnić od siebie formatów mp3, wav, mpc i innych. Zbłaźnili się tylko. Do tego mają niezły tupet, bo dalej wypisują historie, jakich to rzeczy nie potrafią usłyszeć mimo wielkiej plamy."

 

Daj linka, musiałem to przeoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn =>

 

Prawdopodobnie chodzi o ten eksperyment:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tylko nie wiem co to ma wspolnego z blazenada.

 

Igod, Ty sie nie zblazniles odrozniajac te formaty czy jak?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie które raz po raz zadaję na różnych forach i które jest zupełnie ignorowane.

Czy jest możliwe że kabel zmienia charakterystykę sprzętu, a jednoczesnie czuły mikrofon ustawiony przed głosnikiem nie bedzie w stanie uchwycić tych zmian ? Nawet 0,5 dB różnicy na wykresie ?

To gdzie są różnice między kablami ? W efekcie stereofoni - czyli w mózgu ? W takim razie powinniśmy zacząć rozmawiać o tym w jaki sposób mózg składa z dzwięków 3D-obraz.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slav - ja nie jestem audiofilem i nie twierdzę, że słyszę cynę. Wypowiadam się tylko w DIY.

 

Natomiast całą sytuację świetnie podsumował Antek:

 

"Gratuluję eksperymentu, pomimo niezbyt czytelnych efektów można chyba jednak zaryzykowac kilka wniosków:

1. na przynajmniej kilkuset czytelników forum którzy odsłuchali nagrania, w większości nazywających się audiofilami tylko kilku odważyło się na wyrażenie opinii na forum. Można domniemać, że reszta albo różnic nie usłyszała, albo bała się je opisać choćby dla uniknięcia ew. kompromitacji.

Wg. mnie ten niemal brak komentarzy jest właśnie kompromitujący dla całego forum - dowodzi jak jest jednak marne zaufanie do własnego słuchu i jego rzeczywista jakość u zwykle bardzo gadatliwych i spostrzegawczych w tym temacie forumowiczów."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igod, teraz rozumiem i zgadzam sie w 100%. Dla tez zblaznili sie Ci, ktorzy uczestniczyli w tej zabawie, ale sie nie przyznali do tego czy slysza roznice czy tez nie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jajo.

Teraz już wiem, kupiłem mimo, że nie mam prawa usłyszeć.

Biada mi. Co ja zrobiłem.

Ciężko zarobioną monetę wyrzuciłem do ścieku.

 

NA POHYBEL PRODUCENTOM SIECIÓWEK :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zwrócić uwagę na trochę inny aspekt, może trochę off topic ale myślę że w pewien sposób tłumaczy sens zakupu kabla sieciowego. Porównajmy ulepszanie własnego sprzętu audio, z tunningiem np. samochodu. Czy gdybyśmy posiadali jakiś dobry samochód zostawilibyśmy w nim np. seryjne felgi z kołpakami?? Myślę że nie i nie chodzi mi tutaj o aspekt wizualny, ani praktyczny. Jednak faktem jest że samochód czy z takimi czy z innymi kołami jeździć będzie. Z drugiej jednak strony czasem możemy odczuć pewne różnice w jeździe na plus, no chyba że będziemy jeździć w obu przypadkach 10 km/h .To samo według mnie tyczy się kabli sieciowych. Osobiście czułbym się dziwnie jeżdżąc np. Porsche 911 z kołpakami. Nawet gdybym nie czuł żadnej różnicy w jeździe. Gdybym kupił nową sieciówke do mojego sprzętu czułbym się po prostu lepiej :) i myślę że to też jest ważne, nawet gdyby nic się nie zmieniło w dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot polega na tym, że producenci i sprzedawcy kołpaków nie twierdzą, że zwiększają one prędkość maksymalną samochodu czy obroty silnika. Bo kazdy samochód ma prędkościomierz i obrotomierz, na którym każdy kierowca się wyznaje. A audiofilowi bez oscylografu a może nawet "z" ale potrafiącym z nim zrobić to, co malpa z zegarkiem mozna wciskać ciemnotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moll, 12 Gru 2005, 17:03

 

O ja pierdykam....

Wsiadam do samochodu i na 400 m mam czas 14 s

Maluję autko na czerwono i znowu mam 14 s.... jednak wyskakuje z samochodu i krzyczę: NO TERAZ TO JEST PRZYSPIESZENIE !!!!!!!!! Kiedy słyszę że czas jest taki sam stwierdzam że jacyś naukowcy z Francji tez kiedyś nie wierzyli że z nieba moga spadać kamienie.........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet, 12 Gru 2005, 17:07

>Gdzie mozna zobaczyc te wykresy, warunki pomiaru itp?

 

No ja myśle że nie ma takich wykresów dlatego że nie ma różnic :)) A Ty jak myślisz ?

Dlaczego na stronie producenta kabli nie ma jasno pokazane że jego kable wyrównują chrakterystyke kolumny czy coś takiego ? Przecież w ten sposób nie zdradzi tajemnicy zawartej w kablu.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukowcy od kamieni twierdzili tak a nie insaczej, bo opierali się na bzdurnych przesłankach i tylko na nich. Nowoczesna nauka działa inaczej, więc orzyklad jest do niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zdażyło się wam usłyszeć jak małe radyjko turystyczne się wygrzewa ? Wystarczy wyjechać z takim radyjkiem na 2 tyg. do lasu... Powinień w pewnym momencie pojawic sie bas !!

Oczywicie coś takiego jak autosugestia nie wchodzi w rachubę - posłuchajcie sami a przekonacie się !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan, 12 Gru 2005, 18:05

>Naukowcy od kamieni twierdzili tak a nie insaczej, bo opierali się na bzdurnych przesłankach i

>tylko na nich. Nowoczesna nauka działa inaczej, więc orzyklad jest do niczego.

 

Ludzie którzy przekonują że kable grają przywołują ten przykład. Np. Ururam Tururam z tego forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym sie zalozyl np stawiajac 10tys ze w 9/10 przypadkow sluchajacy nie rozpozna high-endowej sieciowki w slepym tescie oczywiscie w prawidlowo zaprojektowanym sprzecie, nie potrzebujacym uziemienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian, 12 Gru 2005, 15:55

>Czy jest możliwe że kabel zmienia charakterystykę sprzętu, a jednoczesnie czuły mikrofon ustawiony

>przed głosnikiem nie bedzie w stanie uchwycić tych zmian ? Nawet 0,5 dB różnicy na wykresie ?

 

JFSebastian, 12 Gru 2005, 18:02

>No ja myśle że nie ma takich wykresów...

 

Zdecyduj sie, prosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian, 12 Gru 2005, 18:02

 

>Dlaczego na stronie producenta kabli nie ma jasno pokazane że jego kable wyrównują chrakterystyke

>kolumny czy coś takiego ?

 

Jak to nie. A słynna już - i moja ulubiona - akcja z Transparent Audio? :-)

 

Obwód Zobela [

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ]- bo to się tam znajduje - tłumi wznoszącą się wraz ze wzrostem częstotliwości impedację zestawu głośnikowego.

 

Dla przypomnienia oraz tym, którzy nie widzieli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu tłumacznie na angielski:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe większość wzmacniaczy ma tego typu obwod na wyjściu tylko, ze działający na kilka - kilkadziesiat razy mniejsze czestotliwosci i znacznie bardziej a na charakterystyke wpływ jest praktycznie żaden

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.