Skocz do zawartości
IGNORED

I po spotkaniu:)


Hiena-podrobka

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkanie było. I dla mnie było super.

Szczególne uznanie dla parmenidesa za pomysł. Z tego co wiem, niestety nie dotarł (?)

HiFiClub specjalnie dla nas przedłużył godziny otwarcia - dziękuję jeszcze raz Pawłowi, Darkowi i Arkowi :)

Sprzęt był jak na zamówienie. Wiem, że nie każdemu odpowiadał. Jeśli coś można krytykować, to może niezbyt udane pierwsze połączenie lampowych pieców McIntosha i monitorów Dynaudio. Drugi wybór, czyli SF Amati były z kolei nieco za duże do pomieszczenia odsłuchowego. Ale pokazały dobrze różnice pomiędzy analogiem i CD. Rzeczywiście dysproporcja cenowa obu torów była wyraźna. Sam Linn CD12 to ponad 80.000 zł. Clearaudio model Champion Level 2, z ramieniem Unify, wkładką Aurum (nie wiem niestety, który model) kosztuje ok.12.000zł. Do tego koszt phono QAudio z zasilaniem bateryjnym (poniżej 1.000zł).

Część płyt dostarczyłem sam. Płyty CD DSOTM i Wish You Were Here nie byly hybrydowe. Pochodziły z boxu Shine ('92). Analog DSOTM to było nowe wydanie z okazji 30 lecia nagrania. Wish You... to stare wydanie, kupione w pierwszej połowie lat 80-tych w Pewexie (pół ówczesnej miesięcznej pensji, nie zapomnę tego tato :)))

Wiem, że w tak dużym gronie trudno o skupione i dokładne słuchanie. Ale cierpliwi mogli jeszcze na koniec posłuchać dzielonego wzmacniacza QAudio (ok.5.000zł). Byłem strasznie ciekaw, jak wielkie Amati zareagują na prąd z niepozornego QAudio 2x20W. A one jak dobrze ułożony koń pod super jeżdźcem w konkursie ujeżdżenia. Zagrały szybko, z gracją i dokładnie, dla mnie z lepszą kontrolą basu niż pod lampą, reagowały całą swoją mocą na najdrobniejsze niuanse i sygnały ze wzmacniacza. Nie potrafiłem wymyślić żadnych zarzutów do tego zestawienia.

No ale solą ziemi byli uczestnicy :) Dobrze było Was osobiście poznać.

W Radio Zet nie byłem, ale fadeoverowi dziękuję za pamięć i płytki.

Piwo bardzo dobrze smakowało, tym lepiej, że w takm gronie.

Wierzę, że to nie ostatnie spotkanie naszej grupy :)

No gdzie te zdjęcia - trzeba będzie popodpisywać, bo gęby niektórym tak się śmiały, że zniekształcenia mogły być bardzo duże ;)

Nie odpoczywajcie za długo i znowu piszcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parmenides był w Harendzie...

 

dołączam się do podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tego zacnego celu... :)

 

Parmenidesowi - za genialny pomysł, Fadeoverowi - za naprawde wciągającą przygodę, Mikowi - za podwózkę do zetki... ludziskom z HiFi Clubu - za bezszelestne tolerowanie wścibskiego tłumu... WIELKIE DZIEKI PANOWIE!!!

 

Hienka, jakoś sobie nie pogadaliśmy za wiele - kiedyś nadrobim, okazja zapewnie przecież bedzie...

 

nie sądze, żebyśmy na tym jednym spotkaniu poprzestali... kto wie ilu i gdzie nastęnym razem... napewno jednak "następne razy" będą.. btw. oprócz miasta gościnnego największą reprezentację miał Lublin... a jak - toć to audiofilskie miasto ;DD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacni Panowie - bylo mi bardzo milo Was poznac. Rowniez dolaczam sie do podziekowan dla Fadeover'a za goscinnosc i upominki oraz dla kolegow z HiFi za goscinnosc i rowniez upominki (hihihi.. nie wiem jak wy ale ja dostalam piwo ; ))) Ogolnie rzecz ujmujac bylam nieco zdezorientowana tym zaproszeniem do badz co badz zamknietego grona pasjonatow-audiofili ale okazalo sie, ze jestescie calkiem sympatyczni i na tyle otwarci, ze nawet osoba "z zewnątrz" bardzo milo spedzila czas w waszym towarzystwie : )

 

Pozdrawiam serdecznie

Ania

 

Andrea - historia o czarno-bialych telewizorach jest doskonala! Poza tym nadaje sie naprawde na rozne okazje. Mam nadzieje, ze nie bedziesz mial nic przeciwko jesli kiedys prowadzac szkolenie powolam sie na nia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do podziękowań dla inicjatorów spotkania. Pozdrawiam też wszystkich obecnych. Naprawdę super było Was poznać. A nieobecnym mówię - żałujcie, ale nie załamujcie się - będą kolejne okazje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już żałuję, że nie doświadczyłem tego spotkania organoleptycznie, czy poza Lublinem w ramach spotkań wyjazdowych przewidujecie jakieś inne miasta ? Może coś na południu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w Krakowie na Kazimierzu? To jest bardzo dobre miejsce!!!!, mało dobre, pyszne miejsce!!!!!. No ostatecznie może być gdzieś w centrum bo to niedaleko i bedzie tanio dojechać.

No i jeszcze jedna bardzo, ale to bardzo ważna sprawa proszę szanownych Panów, czy to koniecznie musi być w sobotę?????

jest przecież tyle dobrych dni w tygodniu.

Wielu będzie to wygodniej, a w sobotę to Wy sobie lepiej muzyki posłuchajcie!

Szalom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Mosze

Ludzie na tygodniu pracuja a Warszawa jest najlepszym miejscem, poniewaz wiekszosc forumowiczow pochodzi wlasnie stad a jest gdzie i czego posluchac.

 

do glass_girl

"calkiem sympatyczni"?! To ja sie tak staralem a Ty teraz...:)

 

do sovajazz

Pewnie ze pogadamy, i to przy duzym piwku.

 

do wszystkich

Dziekujemy, dziekujemy a przeciez zapomnielismy o jednej bardzo waznej osobie - Papamku. To on przeciez wzial na swoje barki duza czesc organizacyjna i dzieki niemu moglismy sluchac tych wspanialych klockow.

Wielkie dzieki stary. Troszke mi sie przykro zrobilo, jak z darowanych przez Fadeovera singli powybierales same boys bandy ale co tam, o gustach sie nie dyskutuje:):):) A za taxi to sie jeszcze zrewanzuje, obiecuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to krakowskim targiem, w niedzielę, ludzie nie pracują przecież w niedzielę.

Panie Hiena-podróbka ja Panu powiem prawdę, tylko Kraków tu jest lepszy klimat na takie spotkania, a i audiofile z Warszawy moga się przewietrzyć i przyjechać do Krakowa, niech sie Pan, panie Hiena-podróbka tak nie upiera przy tej Warszawie, Krakow tylko Krakow no i oczywiście w niedzielę, w sobotę wszyscy sobie wypoczną i w niedziele będą jak nowo narodzeni, tacy wypoczęci, ja to Panu mowie Panie Hiena-podróbka.

Szalom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Rockfanolder, Pan sie nie przezywa, ja Pana bardzo proszę, a może Pan nie lubi Żydów, co? a może Pan jest antysemit, co?

Pan sie zastanowi nad sobą, Panie Rockfanolder, Pan się nieładnie zachowuje, niech się Pan wstydzi, proszę Pana.

Szalom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mosze, Pan wiedzial ze ja tak sympatycznie do Jozwy powiedzialem.

Pan sie nie wydurnia, Pan zostal zdemaskowany. Aloha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słówko o porównaniu analogu i CD. Bez cienia wątpliwości - winyl zagrał dużo lepiej. A ponieważ różnica była szokująco duża zacząłem zastanawiać się nad przyczynami - stąd "techniczne" wątpliwości, o których napisała Hienka. W końcu gdyby to było aż tak oczywiste to na Audio Show każdy zestaw ze źródłem analogowym nie dawałby szans cyfrowej konkurencji - a jak wiadomo bywa z tym różnie, w jednym pokoju jest lepiej w innym gorzej i nie stwierdziłem by zależałoby to w jakikolwiek sposób od źródła. Tak więc pytanie co do przyczyn dysproporcji w HiFi Club pozostaje otwarte.

Tak czy owak - sam zacząłem zastanawiać się czy nie zakupić jakiejś niedrogiej "frezarki" - tylko z tą dostępnością płyt ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Jozwa nie ma się czego wstydzić, proszę Pana, Pan Jozwa pewnie jest dumny z tego, proszę Pana, a Pan mnie nie zdemaskowa,ł ja sie sam zdemaskowalem, ot co!

A na Pana wcale sie nie gniewam, Panie hiena-podrobka.

Szalom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Hienka

Bardzo dziekuję za dobre słowo:) Zrobiłem to z czystą przyjemością.

A te boys bandy są super, naprawdę, i ta możliwość dokładnego odsłuchu singli (wciskam repeat i kilkanaście razy numer o nieszczęśliwej miłości), aż to łez. Muszę kupić nowy CD z opcją shuffle/random ;)))

Dworzec był po drodze, nie ma o czym mówić.

 

Pozdrawiam jeszcze raz uczestników spotkania, a szczególnie glass_girl (za wytrwałość i gust).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Widze ze chyba cos ominalem... A tego Apfelbauma to ja znam, i on sie przedtem nazywal Appletree.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem : ))) (Wróciłem dopiero 4h temu do domu.)

 

Dołączam się do wszystkich ochów i achów powyżej nt. spotkania.

Było b. sympatycznie.

Cieszę się, że byłem, Was poznałem i piwo piłem, hehe

 

Pozdrawiam w szczególności obie panie, które odważyły się być, gratuluję organizatorom oraz dziękuję w imieniu uczestników forum Starym Znajomym z Hi Fi Klubu za okazane zrozumienie i umożliwienie obcowania bandzie w sumie nieznanych ludzi z hiendowym sprzętem grubo po godzinach.

 

* * *

 

Zdjęcia mam w kompie. W 4 partiach po 4 szt. wysyłam je Lukarowi, by umieścił je w stosownym wątku.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłęm przy opisach, ani się nie pomyliłem.

 

Chętnym mogę wysłać zdjęcia wprost od siebie, w postaci "nieskompresowanej". Proszę o podawanie do n-rów zdjęć, jakie mam Wam przesłać.

Mój mail w "o mnie"

 

Pierwszy, wraz z Lukarem otrzyma je kornik, bo widzę, że wyżej już poprosił.

Osoby, które już otrzymają zdjecia, mam nadzieję, że wspomogą mnie w pracy wysyłkowej ; )

* * *

glas-girl: z przykładem cz-b. tv - ów (który sam wymyśliłem), rób użytek na jaki masz ochotę : )

* * *

Mam nadzieję, że już jutro rano wspólnie obejrzymy zdjęcia na forum.

Reklamcji nie przyjmuję. Jak ktoś do siebie niepodobny - nie moja wina, hihi

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Fadeover,Mik Dzięki

>Hienka Wiem! Jakem Leszek Mazowiecki ;o) A Ty czuwaj dalej!Tak trzymac ;o)

>Gutten Tag chiba wczoraj widziałem Cię w TVP(zdjęcia z dni otwartych PR) Twoje fizys nie do zapomnienia ;O)

Do wszystkich uczestników zlotu gwiaździstego Fajnie bylo Was poznać.

>Mosze.A ja jestem Polakiem i też jestem z tego DUMNY!!!Pozdrawiam przdstawiciela obcego narodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan sie myli Panie jozwa maryn, ja nigdy nie zmienialem nazwiska, tak zresztą , jak Pan, szanowny Panie jozwa maryn, i to jest bardzo dobre, nie trzeba sie wstydzić swojego nazwiska i go zmieniać; to ostatnie jest do Pana, Panie kornik a dokladnie do Pańskich dziadków.

Nie ma się czego wstydzić proszę szanownych Panów, bo to nieladnie tak sie wstydzić.

Szalom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mosze

Ata miszuga , tembel gadol, zona gdola. Daj motek daj . Olech wa Falestina.

A nachnu po lekulam hawierim . Daj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Pan chce od moich dziadków panie Apfelbaum? Wątpię, by Pan ich w ogole znał po pierwsze dlatego, że niczym specjalnym się nie wyróżniali, a po drugie nie sądzę nawet, żeby Pan znał chociażby moje nazwisko. Jezeli naprawdę ma Pan coś ciekawego do powiedzienia o moich dziadkach to proszę walić na priva. Może mój dziadek podrzucił Pana na działkę maluchem, albo jadł Pan ogórkową wyrobu mojej babci i tak panu posmakowała? Niechże się Pan nie wydurnia Panie Apfelbaum. Hienka zgłodniała ostatnio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wstydem przyznaje, ze w pierwszym wpisie pominalem pomyslodawce - Parmenidesa (a byl w Harendzie i na dodatek to ziomek :) ), Papamka - czyli glownego organizatora, oraz Fadeovera i Mika czyli przewodnikow po Zetce - wyrazy szacunku dla kazdego z Was :)

I jeszcze apropos porownania gramofonu z cd -> czy aby rodzaj muzyki nie wplynal na nasza ocene? W koncu sluchajac Floydow nikt nie oczekuje cyfrowego, idealnego dzwieku - raczej (przynajmniej mi) zalezy na poczuciu klimatu tamtych czasow. Nie jestem pewny czy np wspolczesny Santana (chocby Shaman) zabrzmialby lepiej z winylu niz z cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> andrea

Pszę o foto .

ps. Gratulacje za popis taneczny.

Wszystkim nieobznajomionym w temacie wyjaśniam ,że Andrea obdarzył nas wspaniałym pokazem sztuki Tai _Chi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno - od czasu do czasu pojawia sie tu ktos, kogo jedynym celem jest sianie zametu - odpusccie sobie - takich ludzi nalezy ignorowac, oni tylko czekaja na to by ktos z nimi podjal "dyskusje". Tak zwany ignor jest najlepszym rozwiazaniem - tych wpisow nie zauwazamy i z glowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.