Jump to content
IGNORED

Szukam kabla glośnikowego - sugestie.

gutekbull

Recommended Posts

System to wzmacniacz - końcówka mocy McIntosh 252 CD Accuphase DP-65

preamp AVM 4.

Do tej pory używałem głośnikowych Red Dawna na średnicę i górę, a na bas Kimbera 8 TC.

Kable poszły pod młotek.

O co chodzi ? System jest za jasny, równowaga tonalna jest przeniesiona na wyższą średnicę i górę,

która jest uwypuklona..

Chcę poprawić tą równowagę tonalną, ale też chcę mieć czytelną górę - blaszki na tle ciszy - ciemności ;-) i dobrą podstawę basową bo Nautilusy 804 nie mają olbrzymiego basu dlatego nie chcę uszczuplać tego co mam .

Lubię dźwięk analityczny ,barwny, spójny - trudno mi się pogodzić ,że po Red D. z innym kablem nie będę miał tej ilości szczegółów. Cena - kupię z drugiej ręki -także nie wysoka ;-)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na dół spróbowałbym najzwyklejszego, taniego Resona lub to:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , albo coś z oferty Furukawy:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Frank => mam w tej chwili u siebie na testach najnowszą - poprawioną wersję kabla głośnikowego Sonus Oliwa.

Jest bardzo dobry i niezbyt drogi, cały dźwięk bardzo szybki ,dynamiczy z dużą ilością szczegółów ze sporym basem, ślicznym pianinem ;-) - słuchałem do późnej nocy , bardzo ładna szczegółowa gora. Ale cały kabelek trochę za jasny dla mnie, posłucham i jeszcze coś napiszę o nim ;-)

Hidden Content

zyzio = > nie da się , nawet Kimber 8 TC zestawiony z Red Dawnem nie wypalił.

R.D pokazał klasę na średnicy i wysokich ,nadmiernie to eksponując , inaczej muszą być dwa kable jednej klasy !!

Teraz szukam jednego kabla w wersji bi wire za ok. 2500 zl, ale używanego min. 2 x 3m.

Hidden Content

Gutekbull -> nie wiem czy da sie znalezc uzywane w dobrej cenie, ale ja bym chyba na Twoim miejscu sprobowal Coherence Fadel'a i AZ Hologram. Nieglupi moze byc rowniez glosnikowy CGR. Dziwi mnie jednak fakt rozjasnienia z zestawienia Mac'a i DP-65 nawet z N804...tutaj zadne kable nie powinny przejaskrawic. Moze to subiektywne przejasnienie wynikajace z wyszczuplenia basu, bo jak sadze 'krew z uszu' nie leci...

Pozdr.

Hidden Content

"Moze to subiektywne przejasnienie wynikajace z wyszczuplenia basu, bo jak sadze 'krew z uszu' nie leci..."

Może tak być jak mówisz, jakoś do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale R.D daje taki wgląd w średnicę i wysokie, a niżej......... Zrobiłem samego Kimbera 8-TC na calość ,jest ok. ,ale to już nie to co R.D ;-)

Hidden Content

Gutek -> Wiem, czlowiek jak sie przyzwyczai do rozciagniecia wysokich tonow, to potem brzmienie, w ktorym go brakuje zaczyna sie wydawac matowe. Sam to przezylem :-) Niestety obawiam sie, ze Nordost wlasnie wprowadza taki efekt. Jesli moge cos jeszcze poradzic, to jesli masz czas i bawi Cie przerzucanie kabelkow, poeksperymentuj z psuciem dzwieku sieciowkami. Nie wierzylem w ich wplyw, ale one rzeczywiscie psuja w porownaniu do zwyklego kabla zasilajacego. Masz w poblizu firme Ansae. Sam uwazam ich sieciowki za nieszczegolne i zbyt drogie. Jednak jeden, wyraznie slyszalny efekt, ktory wprowadzil do mojego systemu Lamat to wlasnie zmiana w basie. Ja i wszyscy, ktorzy ze mna sluchali, stwierdzilismy, ze bas zrobil sie ciezszy i pojawilo sie wiecej kontroli. Zrobilismy slepe testy i okazalo sie, ze udalo sie rozroznic Lamat bez trudu (szczegolnie panie trafialy bezblednie). Gore niestety minimalnie zmatowil, ale w porownaniu do np. zamiany Nordosta na Cardas NR spkr byla to niezwykle subtelna zmiana. Nie namawiam do zakupu, bo uwazam, ze za te cene nie warto, sadze jednak, ze w ramach rozrywki na okres swiateczny mozesz sobie taki eksperyment zafundowac.

Pozdr.

Hidden Content

qb_1=> To nie wchodzi w rachubę ,słyszałem ,że 252 jest bardziej dynamiczny od 402 ;-)? no i po co mi więcej watów w 18m2 i tak jest ich dużo.

Napiszę do ciebie na prv. jak rozszyfruję twój adres ;-)

Hidden Content

Gutek -> to byl zart oczywiscie :-) Porownywalem MC-252 i MC-402 tak, MC-252 sprawia wrazenie chlodniejszego i dynamiczniejszego, 402 jest gladszy. Mail: jkbfila @ yahoo . co . uk (wywalic spacje).

Pozdr.

Hidden Content

PMD -> Furukawa to calkiem niezly pomysl. VdH (szczegolnie Revelation) to czolowka najgorszych kabli jakie slyszalem. Kazdy system, w ktory wpialem the Revelation zaczynal grac lepiej w prawie kazdym szczegole, z jednym zastrzezeniem, zupelnie przestawal grac muzyke :-))

Hidden Content

Gutekbul-> za 3000zł będziesz miał Agentuma głośnikowego drugi model od góry w długościach preferowanych do Twego systemu 2x3m. "Zje" on wszystko do ceny ....? Nie chcę robić antyreklamy innym drutom, ale A. cięzko znaleźć konkurencję w cenach sklepowych do hm. np. 10000zł. I wierz mi nie zalewam.

Hidden Content

Obecnie mam w tym samym systemie AQ Slate i dopiero widzę jak łagodny a miły był Albedo, na AQ mam rozjaśnienie i mnóstwo ssssyyyyybilantów ale czekam na kolumny na Morelu wysokotonowym, więc może z nim się AQ zgra...

Hidden Content

Jaro -> to Albedo w ogole dziala? Jakies pol roku temu wyslalem do nich b.grzecznego maila z zapytaniem o mozliwosc testu ich kabli glosnikowych. Bylem na serio zainteresowany. Firma sama zreszta podala adres mailowy z prosba o wysylanie zapytan o odsluchy...no i od pol roku zero odzewu :-)) Moze moje pytanie o najwyzsze kable z ich oferty wzbudzilo nieufnosc :-)) W zwiazku z tym, gdyby ktos mial okazje, jestem b. zainteresowany opiniami. Wlasnym odsluchem i zakupem juz z oczywistych wzgledow zupelnie nie...

Hidden Content

Opisałęm całą sprawę wypożyczenia w wątku 22661. Działają jak najbardziej!!! Bardzo miła obsługa. szalenie profesjonalny kontakt a Pan Grzegorz Gierszewski jest osobiście przesymaptycznym człowiekiem. Mam obiecane, że jak będę miał już docelowe kolumny (Made by McGyver) to znów dostanę Blue na odsłuch.

qb_1 do Pana Grzegorza tel to 605 931859.

Hidden Content

>>>gutekbull

ja również sugeruje Ci wypróbowanie sieciówki, która "psuje".

jak chcesz to dam Ci namiar na kogoś kogo sieciówki znam ( bez problemu Ci wypozyczy do odsłuchu), ale nie kupiłem bo u mnie psucie za bardzo psuło, równowagę systemu, właśnie przesuwało ją zbytnio w dół, ale wyższa średnia i góra dostaje bęcka, dlatego może jeszcze nie pozbywaj się RD skoro będzie Ci pewnych aspektów jakie wnosi brakować.

Koszt samych przesyłek malutki, a sam koszt kabla też nie jest duży, więc może warto przynajmniej spróbować....?

Hidden Content

gutekbull - proszę bardzo ,to może być czego szukasz .Akkusa masz pod ręką.

1. Goertz MI3 + MI2

2. Goertz MI2 + MI1 ale tę konfigurację w drugiej kolejności ,masz silny wzmacniacz, to z pierwszą konfiguracją poradzi sobie bez problemu ,tak myślę. Warto też sreberko tej firmy spróować , ale ceny to kosmaos jak na kable , po prostu z nieba.

Próbuj tylko w bi-wire w takich zestawieniach jak podałem.IC może jakiś wysoki Cardas, ale tu specjalnie nie sugeruję.

Hidden Content

-> Abudzik

Gutek mial problem z basem. Oprocz kabli sieciowych, zasugeorowalem tylko, ze gore mozna jeszcze wydatnie popsuc uzywajac pewne ogolnie chwalone kable sieciowe :-))

Hidden Content

Ok. Aluzju pońjał - prijezżaju :) - jak w starym ruskim kawale.

Zgadzam się, że ogólne zachwalanie nie ma sensu i wie o tym najlepiej our frend - przeciwnik fryzjera :)

A uogólnianie na podstawie jednorazowych doświadczeń też jest nieuprawnione.

Piękno brzmienia to sztuka doboru elementów, wcale nie najdroższych, ale najlepiej ze sobą brzmiących.

Dlatego m.in. ten sam kabel w różnych systemach zachowa się różnie, a do tego upodobania ludzkie są bardzo różne.

Przewlokłem sporo różnych węży - od tanich po najdroższe i to co np. w/g innych ograniczało górę, u mnie (i dla mnie) było idealnym strzałem w 10.

Hidden Content

>gutekbull

jeszcze raz zareklamuje na forum kabel wybitny, kabel dla ludzi ktorzy juz cos niecos posluchali i wiedza co moze w trawie piszczec ;-/ Kondo SPC-KSL, kabel ktory Kondo zrobil do KD, zeby zlagodzic nalecialosci cyfrowe...

Hidden Content

ABs

A ja słyszałem o Kondo (chociaż to chodziło o IC), że on gra z właściwą sobie klasą tylko ze sprzętem Audio Note. Prawda li to?

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.