Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ,że dom dość nowy. Ogrzewanie podłogowe. Czy również zastosowałeś ogrzewanie geotermalne? Bo jak nie to wpisz sobie w google. A kotłownia zostanie tylko z UPSem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczere gratulacje ! wreszcie porządna instalacja a co najważniejsze to we właściwym metrażowo pomieszczeniu ! - no i 800-tki B&W - jedyne kolumny które biorę pod uwagę w przyszłości dla siebie...

co do suba - zgadzam się w 100% że należało go wywalić - kolumny frontowe mają być tak mocne żeby w kinie domowym "sub się chował" a w stereo grało jak należy, odsłuchiwałem 802D i stwierdzam że suba nie wymagają a Twoje 801-ki mają mocniejszą sekcję basową także sprawa jasna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie bardzo ciekawe, chociaż nie typowo kinowe. Jedyne co bym dodał to znacznie więcej wykładziny na podłoge. Też kiedyś miałem kino w salonie, ale jak przeniosłem to do dedykowanego pomieszczenia (wykładzina na całej podłodze i drzwiach), to dźwięk i pozostałe aspekty uległy znacznej poprawie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOpyt25, najlepiej mieć dedykowane pomieszczenie do kina ale drugiego tej wielkości (a tylko duża przestrzeń ma sens czyli znów 70 m2) nie było już szans poza tym musiałbym zdublować sprzet audio ponieważ salon jest otwarty a ja lubię słuchać często muzyki która dzięki otwarciu sączy się po całym domu, a w przypadku dedykowanego pomieszczenia nie mógłbym tego robić, poza tym przy oglądaniu relacji TV też używam nagłośnienia wielokanałowego (głównie transmisje F1) nie tylko przy filmach.

 

Salon jest tak skonstruowany że jak wspominałem wcześniej pogłosy są optymalne a typowe pomieszczenia kinowe za nadto wytłumiają/przygaszają dźwięk - co jest logiczne w przypadku ścieżek filmowych aby zredukować ich ostrość tak jak to robi z założenia obróbka THX-a a mając na myśli stereo oraz ścieżki wielokanałowe SACD czy też DVD Audio to już nie jest za dobre, ja lubię długie wybrzmienia instrumentów, pogłosy itd. Swego czasu zaglądnąłem do Nautilusa (w Krakowie) aby przesłuchać swoich płyt w dedykowanym pomieszczeniu odsłuchowym i po prostu dźwięk zbyt szybko wygasał, był dla mnie nienaturalny - po prostu mam tutaj określony gust i lubię to co lubię.

 

Co do pułapek basowych - z uwagi na to że salon ma nieregularny kształt, oraz to co wczesniej opisywałem (min. naroża wypełnione gęstą wikliną) nie ma żadnego dudnienia/buczenia czy też rezonansów szkła, mebli itd. Całe ściana ze szkłem od strony przeszklenia jest przesłonięta firanami co redukuje odbicia do tego na szkło od wewnątrz opuszczane są rolety materiałowe co tym bardzie oddziela szkło od wnętrza (tak to wygląda na zdjeciu poniżej), plus na wszystkich ścianach gruba, z wypukłym wzorem tapeta z włókna szklanego również pomaga pochłaniając i rozpraszając dźwięk więc nawet gładka podłoga nie wniosła negatywnych zmian (zdjęcie ściany również poniżej). Na marginesie Z11 likwiduje fale stojące w przypadku ścieżek filmowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu tapeta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kret, dziękuję. Szczera prawda - bas z 800-tek wykończy prawie kazdego suba, ktoś kto tego nie słyszał na żywo nie ma pojęcia o czym pisze. Dla przykładu stojąc około 3m od 801 efekty LFE powodują że łopoczą nogawki od spodni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX Ultra 2, tak jak napisałem powyżej nie było konieczne zakrywanie podłogi - akustyka salonu i czasy pogłosów są dla mnie optymalne z tym co jest, zresztą nie wchodziło to w rachubę ze względu za zawarty kompromis z żoną która i tak nawet gdyby nie zgodziłaby się na zakrycie w większym stopniu drewnianej podłogi (którą na marginesie sama wybierała).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam ważne chyba ostatnie pytanie. Czy salon był przygotowany za pomocą specjalnych urządzeń mierniczych? Czy wszystko robiłeś na oko.

Osobiście w moim salonie kinowym robię to na ucho bez przyrządów i efekt jest bardzo zadowalający. Firmy specjalizujące się w tym biorą za to po kilka tyś zł. Dla mnie nie warto!

Przedwczoraj byłem w kinie. Dźwięk zdecydowanie mają tam za suchy. Za mocno wytłumione ściany. Tak jak wspomniałeś "szybko zanika dźwięk"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOpyt25, wszystko robiłem sam - na oko i ucho, trochę już czasu siedzę w tym temacie więc mam jakie takie pojęcie, a biorąc pod uwagę że sam również budowałem dom mogłem dostosować całą instalację, materiały wykończeniowe, projekt itd. wg. swojego uznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrjr, ponieważ kończę właśnie nowy dom z podobnym układem - salon 75m2 otwarty na resztę domu i z przeznaczeniem m.in. kinowym i także podobnie jak ty robiłem projekt od podstaw pod siebie, to zapytam o kilka rzeczy :

- z jednej strony masz scenę zamkniętą ścianą a z drugiej nie, jest przestrzeń - u mnie będzie podobnie i czy nie powoduje to istotnych zakłóceń stereofonii ?

- jaką masz wysokość od podłogi do sufitu ?

- masz podciągi oraz słup (przy takiej powierzchni stropu to nieuniknione) - nie myślałeś o zabudowaniu po całości sufitów podwieszanych z jakimiś figurami - z doświadczenia w poprzednim domu wiem że pozytywnie wpływało to na akustykę a dodatkowo są plusy w postaci efektownego oświetlenia ?

- dlaczego nie zdecydowałeś się na pełne 7.0 a jedynie 5.0 ? - w takiej powierzchni są już konkretne korzyści z dwóch dodatkowych kolumn...

no i na koniec jak szeroką masz bazę stereo - ile m od osi jednej 801-ki do drugiej ? oraz jakie dałeś odległości od tylnych ścian, jaką od bocznej ? - zastanawiam się jak ustawię swoje 802-ki a Ty masz już jakąś praktykę w tym temacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kret, więc tak :

- z lewej strony przestrzeń jest zamknięta ścianą ale ściana ta jest w sporej odległości od lewego głośnika (średnio 4 m) i co więcej rozchodzi się pod kątem rozwartym więc kompensuje to fakt że prawy głośnik stoi (1,5 m) od strony dużego otwarcia salonu (3x3 m), stereofonia nie jest zaburzona

- wysokość to 3,20 m

- myślałem o tym ale optycznie za nadto zniżyłoby to salon ponieważ jest on po przekątnej dość długi (prawie 10 m) jakkolwiek jest to dobry i wiualnie atrakcyjnie pomysł który być może zrealizuję w przyszłości

- nie decydowałem się na 7.0 ponieważ nawet przy odsłuchu stereo przestrzeń kreowana jest tak realistycznie że można przysiąc że grają również i tyły, poza tym nie chciałem za nadto "zagracać" salonu dodatkowymi głośnikami. Przy tym co mam czyli 5.0 kazdy cm3 jest wypełniony dźwiękiem, nie sposób znaleźć (z miejsca odsłuchu) jakiejkowliek dziury w scenie dźwiękowej.

- z bazą stereo trochę zeszło ale finalnie wygląda to tak : odległość od tylnej ściany (liczona do frontu 801) to 1,85 m, odległość prawego głośnika od bocznej ściany (liczona od osi głośników) to 1,35 m, szerokość rozstawu (w osiach głośników) pomiędzy lewym a prawy to 3,75 m, odległość natomiast do słuchającego to 3,85 m zarówno od lewego jak i prawego a więc baza to praktycznie trójkąt równoramienny, aha a lewy głosnik jest dokładnie 2,90 m od lewej ściany. 801-ki są lekko skręcone do środka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrjr - salon masz piękny, zazdroszczę Ci przestrzeni której ja nie mam.

Ciekawe jak to gra w stereo i jaki masz dźwięk koncertowy.

Jak wpinałeś kable bo z moich obliczeń półka waży sporo a z tego co widzę stoi blisko ściany.

Przesuwanie półki po podłodze mogło by uszkodzić parkiet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie..piotr masz super chate pozdzdrosci Tobie szczegolnie metrazu.. nie rozumie tylko gadki innych osob..ze akustyka nie taka, ze odlegosc nie taka, rozstawieie zle..kuzwa..nie dosc ze nikt z tych osob nie syszal 801 a zapewne nawet na oczy nie widzial, nie byli w Twoim domu wiec skad oni moga wiedziec czy akustyka jest ok czy nie? Jak dla mnie bezsens troche.. Uwazam ze taki ustawieniu gra super. Sam mam B&W 803 i wiem jak powinny one stac zeby graly ladnie. Msyel ze jedyna rzecza kotra mozna by popawic to wzmak, napewno ten obecny nie wyciaga z nich wszytkeigo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh rozmarzyłem się .... gratuluję Piotrze, pięknie i gustownie , takiego sprzętu posłuchać - skórka cierpnie ... przyznam się że chociaż ze względu na zawód sporo nieruchomości obszedłem to jeszcze nie widziałem czegoś takiego , niech Ci służy, może kiedyś ... jak będę następny dom budował ... kto wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, dla mnie to spełnienie marzeń czego i Wam wszystkim życzę.

 

Szyba - sprzęt gra wybornie w stereo a w dobrze zrealizowanych nagraniach wielokanałowych jeszcze lepiej. Szafka była robiona pod zamówienie dlatego też dolna i środkowa półka ma głębokie i szerokie wcięcie do strony tylnej tak aby właśnie bez żadnych problemów (bez załamywań) podłączyć wszystkie kable.

 

Blady99 - długo zastanawiałem się co odpowiednio napędzi 801-ki i końcówka MX-D1 (znamionowo 2x500W przy 8 ohm.) spisuje się znakomicie, wysterowuje i kontroluje je bez żadnego wysiłku. Nad wyborem MX-D1 zaważyła bardzo pozytywna recenzja w Stereophilu gdzie podkreślali jej wydajność i zdolność wysterowania jakichkolwiek trudnych zespołów głośnikowych. Końcówka ta to naprawdę ekstraklasa, szkoda że jej cena odstraszała i Yamaha zaprzestała jej produkcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Piotrjr

poniewaz moge kupic w USA nowa MX-D1 za ok 5500PLN +transport chcialbym sie zapytac Ciebie jako posiadacza:

- czy koncowka ta posiada mozliwosc przelaczenia napiecia zasilania na 230V?

- czy nie bedzie przesada do B&W703 w 60m2 salonie?

 

-> All

jesli nie ma opcji 110/230V czy uwazacie, ze konwerter napiecia jest dobrym rozwiazaniem czy raczej tylko kosztowna wymiana trafo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekdz, tylko MX-D1 na rynek europejski ma nasze zasilanie (230V/50Hz), bez możliwości zmiany napięcia, co do konwerterów to trudno mi coś napisać, nigdy nie miałem z tym do czynienia. Jeśli masz możliwość i kogoś kto ma oscyloskop to sprawdź jakie parametry ma na wyjściu (porównując do sieci czyli gniazda do którego fizycznie podczas analizy jest wpięty). Jeśli parametry wyjściowe będą takie same (ten sam układ sinusoidy napięcia, ta sama wartość napięcia, częstotliwość) to powinno być ok. jakkowliek musi on mieć możliwość zasilenia MX-D1 którego nominalna moc wynosi 350W).

 

Na pewno nie będzie to przesada jak chodzi o wysterowanie B&W703 ponieważ zawsze lepiej mieć mocniejszą końcówkę mocy niż słabszą, do tego jeżeli w przyszłosci zmienisz zestaw na inny, trudniejszy w wysterowaniu to będzie jak znalazł, a po trzecie bardzo dobra cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To japońska specjalność-perpetum mobile ;o) Podzielą, pomnożą i tylko patrzyć jak elektrownie zamkną, bo będą nadmiar prądu od właścicieli japońskiego KD skupować. Zawsze się zastanawiam, dlaczego oni ludzi za niemoty uważają i takie bzdety w danych podają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zlozyc dobry cyfrowy wzmacniacz wielokanalowy opierajac sie na tripath, hypex albo modulach bang and olufsen, to tych b@w zrobilbym koncowki mono 3x 1000 watt ice power na przod, 2 x 500 watt na tyl, u moich rodzicow zrobilismy z kolega 6 x 100 wat tripatha z zasilaniem w oddzielnej obudowie, trafa for audio itd., tanio nie wyszlo, ale wie sie co sie ma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest ladny modul hypexa 2000wat na 4 ohmach, w sumie sporzedaja pelne kity wiec wystarczy obudowe jakas dobrac:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo bardziej znany 700 wat na 4 ohmach:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub 400:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

tanio nie bedzie, ale efekt gwarantowany bo sprawdzone projekty , ktore wystarczy tylko zlozyc do kupu dolutowac wejscia wyjscia i z glowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrjr - niniejszym przyznaję ci nieoficjalny tytuł NAJBARDZIEJ EFEKTOWNEJ INSTALACJI KD wśród użytkowników forum audiostereo.pl

Choć od kilku lat interesuje się światem AV, to obracając się w budżetówce, dopóki nie zobaczyłem co posiadasz nie miałem pojęcia o istnieniu takich cudeniek. Żadne tam badziewia przystrojone marketingowym znaczkiem THX. Poprostu górna półka okraszona świetnym gustem i smakiem. SZACUNECZEK!!!

 

Fajnie ktoś wyżej napisał - "...odtąd już nic nie będzie takie jak kiedyś..."

 

Nagroda dodatkowa: MISTRZ FENG_SHUI Naszych instalacji KD ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CuoreRosso - miło mi :)

Choć łatwo się domyśleć że gdyby większość forumowiczów dysponowała podobnym budżetem to ich instalacje były by równie dobre a nawet i lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak sobie radzi ten wzmak ice power.. kiedy przymierzalem sie do cyfrowego to opinie byly różne, ogólnie ze graja one sucho.. no ale poki sie samemu nie posłucha to cięzko się wypowiedzeić. Własnie koncze swoje mieszkanko pierwsze i widze duzo podobieństw:).. biale kanapy, podloga mahon/jatobe, ekran projekcyjny mam 102', kolumny B&W ciut mniejsze, salon z kuchani 40m2 wiec tez cut mniejszy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze moze powinnismy zrobic 2 oddzielne watki. Jeden to dedytkowane kino domowe a drugi kino domowe w salonie/pokoju czy tym podobne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ice powery mogę polecić. Od niedawna używam Audiomatusów 500 i z brzmienia jestem bardzo zadowolony. W najbliższych miesiącach planuje jeszcze zkup jednego na centralny, na tył to byłaby chyba przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.