Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ne mam w sumie wielkiego porównania. Miałem kiedyś szary ekran ramowy Adeo. Ten ma zdecydowanie lepszy kontrast. Trochę denerwująca moze być zauważalna w jasnych scenach ziarnistość ekranu...jest to jednak wada, która już mi nie przeszkadza.

 

Ja podczas seansów korzystam z zastosowanego w tym ekranie podświetlenia ledowego ... robi to na serio dobrą robotę jeżeli chodzi o czerń. Generalnie mogę polecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie robi różnicę.

Choć w MS jest jakoś dziwnie zrobione, że oświetla też sufit podłogę i ściany po bokach.

To Wam nie przeszkadza?

Mam ekran diy i podświetlana jest tylko ściana za ekranem.

W MS powinni nad tym popracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaamar fajnie salka zrobiona pod kino domowe.. teraz tylko mieć czas na oglądanie:- ) fajnie mieć pokój wyłacznei na taki cel - wszystko można zrobić.. i Paradigmy rządzą jak to Kolega wyżej napisał :- ) U mnie to nawet razy dwa bo i w sypialni mam Paradigmy tylko seria Monitor ... Choć te w salonie za 2-3 lata jak Bóg da, zdrowie i praca będzie to pewnie się z nimi pożegnam .. ale puki co Paradigmy rządzą.. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie z całkiem innej beczki. Czy ta końcówka i amplituner nie za bardzo się grzeją w tej szafce?

Centralny też mi się podoba :):)

 

Lubię takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie z całkiem innej beczki. Czy ta końcówka i amplituner nie za bardzo się grzeją w tej szafce?

Centralny też mi się podoba :):)

 

Lubię takie

 

było kilka wpisów wyżej - wiedziałem, ze zapytacie....napiszę raz jeszcze.

 

Końcówka oczywiście grzeje się dość mocno. Zamontowałem dla niej dwa 12cm wentylatory skierowane tak, aby wypychały powietrze z przestrzeni pomiędzy nią a półką.

Amplituner podobnie, tyle, ze ma tylko jeden (chyba 10cm) wentylator.

Wentylatory uruchamiane są po załączeniu sprzętu - sterowanie z amplitunera 12V na przekaźnik, a ten załącza napięcie z zasilacza sieciowego 12V.

Przekaźnik jaki i zasilacz zamontowałem pod stolikiem na sprzęt. Nic nie przeszkadza, podpina się tylko jeden kabelek do gniazdka 230V.

Wentylatory są wyposażone z regulację obrotów. Dzięki temu mogłem tak ustawić ich prędkość obrotową, ze nie są słyszalne, a sprzęt jest zimny - dosłownie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obu stronach jest tak samo:

 

Kompjpg_qhrqwnq.jpg

 

Poza tym na stronie 164, 4-te zdjęcie od góry widać, że jest dystans pomiędzy subwooferem a podstawką dekodera..

Stoliki były wykonane oczywiście na wymiar (około 2cm powyżej suba)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaamar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne mam w sumie wielkiego porównania. Miałem kiedyś szary ekran ramowy Adeo. Ten ma zdecydowanie lepszy kontrast. Trochę denerwująca moze być zauważalna w jasnych scenach ziarnistość ekranu...jest to jednak wada, która już mi nie przeszkadza.

 

 

Kauber tez ma ziarno, widoczna gramature w b.jasnych scenach, ale mozna sie do tego przyzwyczaic.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kauber tez ma ziarno, widoczna gramature w b.jasnych scenach, ale mozna sie do tego przyzwyczaic.

Skąd wiesz - masz taki ekran? (Kauber 3D)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ziarna na swoim kauber gray nie widzę, natomiast poziome ślady co ok 30 cm od rury nawojowej i owszem. Po ok 20 min po rozwinięciu jest lepiej ale w jasnych scenach dalej widać.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ziarna na swoim kauber gray nie widzę, natomiast poziome ślady co ok 30 cm od rury nawojowej i owszem. Po ok 20 min po rozwinięciu jest lepiej ale w jasnych scenach dalej widać.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam mam to samo... :-( wcześniej miałem inny ekran Kauber z innym rodzajem powierzchni i tego efektu nie było ale był za to inny faldy na bocznych czarnych pasach. W obecnym tego nie ma ale są za to te paski od rury nawojowa. ..:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jaamar1 pisze o efekcie ziarna (ja bym powiedział że widać srebrzystą, ziarnistą strukturę/powierzchnie ekranu w jasnych scenach co moim zdaniem dyskwalifikuje ten ekran jak dla mnie) na ekranie MS czyli typu ARL a wy piszecie bezmyślnie o tym że na zwykłem grey nie widać - pewnie ze nie widać bo ta przypadłość może występować na ekranach mocno odbijających czyli właśnie ARL. Mam nadzieje że kolega hifibloke jak bardzo doświadczony user nie popełnił tej gafy co Wy i pisząć to co napisał miał na mysli odpowiednik Kaubera do MS czyli wlasnie powierzchnie 3D - stąd moje pytanie do niego i czekam na odpowiedż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pisze : "Ekran w technologii ARL"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nomenklaturze anglosaskiej używa się skrótu ALR.

Ambient Light Rejection.

ARL to albo literówka na stronie MSa, albo jakaś "magic" technologia. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No ale jaamar1 pisze o efekcie ziarna (ja bym powiedział że widać srebrzystą, ziarnistą strukturę/powierzchnie ekranu w jasnych scenach co moim zdaniem dyskwalifikuje ten ekran jak dla mnie) na ekranie MS czyli typu ARL a wy piszecie bezmyślnie o tym że na zwykłem grey nie widać - pewnie ze nie widać bo ta przypadłość może występować na ekranach mocno odbijających czyli właśnie ARL. Mam nadzieje że kolega hifibloke jak bardzo doświadczony user nie popełnił tej gafy co Wy i pisząć to co napisał miał na mysli odpowiednik Kaubera do MS czyli wlasnie powierzchnie 3D - stąd moje pytanie do niego i czekam na odpowiedż.
.

 

 

...u mnie występuje ta "ziarnistość srebrzysta" ;) ...ale delikatnie i tylko w jednym miejscu ....miejscu gdzie występuje hotspot... a hotspot jeśli już jest to występuje na bardzo małej powierzchni ekranu... :) ... i tylko przy bardzo jasnych scenach

 

 

I szczerze... to bardziej akceptuje ten mały hotspot niż ślady belki na ekranie (rozwijanym)...u znajomego zawsze mnie to raziło i razi...bo niestety jest to na całej szerokości ekranu.... ekran ramowy to jednak ekran ramowy...ale wiadomo nie każdy ma na niego miejsce....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie występuje ta "ziarnistość srebrzysta" ;) ...ale delikatnie i tylko w jednym miejscu ....miejscu gdzie występuje hotspot... a hotspot jeśli już jest to występuje na bardzo małej powierzchni ekranu... :) ... i tylko przy bardzo jasnych scenach

Ty to masz Yodas szczęście - zawsze masz super hiper (przynajmniej jeśli chodzi o MS :) a ja to mam pecha bo ja w każdym miejscu gdzie wyświetlany jest obraz (a powierzchnia mojego ekranu to 264x131) widzę tą "ziarnistość srebrzystą" :) w jasnych scenach pod warunkiem oczywiście że taka jasna scena w danym fragmencie ekranu występuje - pech to pech :). No ale może niech się wypowie jaamar1 jak tam u niego z tym jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarno jest widoczne...taka jest specyfika tego ekranu.

Widać to np na twarzach aktorów + różnego rodzaju jasne sceny. Jak będę oglądał dzisiaj film zerknę czy jest tak jak mówi Yodas.

Ogólnie Jestem zadowolony z obrazu i nie przeszkadza mi to zbytnio.

Ciekaw jestem natomiast jak się to ma na drugiej generacji MS. Ponoć ten ekran ma mniejszą gradację ziarna o którym mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ty to masz Yodas szczęście - zawsze masz super hiper (przynajmniej jeśli chodzi o MS :) a ja to mam pecha bo ja w każdym miejscu gdzie wyświetlany jest obraz (a powierzchnia mojego ekranu to 264x131) widzę tą "ziarnistość srebrzystą" :) w jasnych scenach pod warunkiem oczywiście że taka jasna scena w danym fragmencie ekranu występuje - pech to pech :). No ale może niech się wypowie jaamar1 jak tam u niego z tym jest.

 

Nie mam szczęścia mam po prostu cały ekran.... A nie tacke na kawę(próbke) na podstawie której snuje teorie.... poza tym mam go już około dwa lata i wiem co widzę...

 

A powiedz jak to robisz z tą tacką na kawę...? Bo jeżeli stajesz przy Swoim DIY ekranie...za każdym razem ją ("tackę") przykładasz w innym miejscu....trzymając ją w ręku oglądasz z odległości wyciągniętej ręki i na tej podstawie wydajesz werdykt to chyba świadczy to o Twojej głębokiej ignorancji...

 

Ja oceniam obraz z odległości 3.5m jako calość i opisałem to co widzę. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem... rzeczywiście ziarno jest widoczne bardziej w okolicy środka ekranu - czyli tak jak napisał Yodas.

Im bliżej bocznych krawędzi - tym ten efekt jest mniej widoczny.

Trudno to mimo wszystko zaobserwować, ponieważ to co najważniejsze w filmie - dzieje się w centralnej części ekranu i tam w największej mierze skierowany jest nasz wzrok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ziarnistość którą zauważam jest tylko w miejscu hotspota...

.....gdybym miał próbkę zwykłego ekranu i dokladał bym ją do MSa to być może MS uwidocznił by swoją ziarnistość w każdym miejscu w porównaniu ze standardowym ekranem...

Sprawdziłem... rzeczywiście ziarno jest widoczne bardziej w okolicy środka ekranu - czyli tak jak napisał Yodas.

Im bliżej bocznych krawędzi - tym ten efekt jest mniej widoczny.

Trudno to mimo wszystko zaobserwować, ponieważ to co najważniejsze w filmie - dzieje się w centralnej części ekranu i tam w największej mierze skierowany jest nasz wzrok.

 

Ziarno jest widoczne tam gdzie hotspot. ...mówisz że na środku ekranu bo siedzisz na środku a przesuń się w prawo lub w lewo i zobaczysz że hotspot przemieści się za Tobą a co za tym idzie ziarnistość ,która zniknie ze środka a pojawi się w miejscu na przeciwko którego siedzisz... ;)

Taka jest charakterystyka dotychczasowych ekranów ALR ,która zależnie od modelu jest mniej lub bardziej widoczna...oczywiście że jest to wada ale w porównaniu do zalet jakie oferują ekrany ALR w środowisku antyprojektorowym(jasne ściany) jest to tylko drobna wada....

Bo kosztem tej ziarnistości srebrzystej (w miejscu hotspotu) zyskujemy nieporównywalny wyższy kontrast, żywsze naturalne kolory i czerń....

W moim pokoju gdzie mam jasne ściany zwykły ekran to porażka i już pisałem wielokrotnie że gdyby nie technologia ALR to pozostalbym przy mojej 65 calowej plaźmie.... ale to jest moje zdanie...

A wiem że wiele osób ma zwykle ekrany w pokojach z jasnymi ścianami i są zachwyceni projekcją... i dobrze .... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jestem świadomy "fenomenu", że przesunięcie się względem środka ekranu powoduje zmianę położenia hotspotu. Jestem również świadomy wszystkiego tego o czym piszesz o specyfice tego typu ekranów.

 

Myślę, że szkoda się dalej nad tym rozwodzić - tak już jest i tyle. Czy to komuś odpowiada, czy tez nie jest to sprawa indywidualna.

W dniu wczorajszym podczas oglądania filmu starałem się skupić na tej niedoskonałości. Patrzyłem tu, tam, porównywałem. Szybko jednak wciągnęła mnie akcja filmu i zapomniałem, że w ogóle miałem coś sprawdzać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jak to robisz z tą tacką na kawę...? Bo jeżeli stajesz przy Swoim DIY ekranie...za każdym razem ją ("tackę") przykładasz w innym miejscu....trzymając ją w ręku oglądasz z odległości wyciągniętej ręki i na tej podstawie wydajesz werdykt to chyba świadczy to o Twojej głębokiej ignorancji...

Nie tak nie robię - nad ekranem mam centralny na jego wieszaku wieszałem na nitce (o zgrozo wymalowana ściana i nitka!!!! :) próbkę MS i w zależności czy próbka swobodnie wisi czy odciągam ją drugą nitką :) do boków mam każdy dowolny punt ekranu - ale to nie ma znaczenia - jak pisalem i Ty i Kolega jaamar1 potwierdzacie najbardziej to widać po środku czyli tam gdzie najczęściej patrzymy wiec..... tak czy owak - dla mnie to nie do przyjęcia, Tobie nie przeszkadza i jest OK :). W najbliższych dniach bedę miał próbkę kaubera która jest tego typu (ALR) więc porównam z moją ścianą :) próbkami MS i Adeo które posiadam i dam znać. Na razie w porównaniu z Adeo i MS moja ściana :) wygrywa mimo że niektórym nie mieści się to w glowie :). Zaznaczam że w moich warunkach (dość ciemny pokój)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.