Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny salonik ale jedno mi się nie podoba. Jak wy możecie oglądać z tymi światłami wokół ekranu - dla mnie to wygląda odpustowo jak to niedawno ktoś tu ujął. Gościom może i szczena opada ale po co w miarę zaadaptowanym pomieszczeniu takie cuda? Był z was ktoś w Kinie gdzie takie cudo jest?

 

Dzięki. Hehe ledy wkolo moze i odpust (choc wtedy podobnie nalezaloby sklasyfikowac cale ambilight itp systemy).

Efekt jest ok wg mnie - przynajmniej mi sie podoba i ma to swoje zastosowanie w praktyce:

dekoracyjne i rozswietlajace pokoj jak sie nie oglada i w trakcie ogladania, zeby wzrok sie nie meczyl rodzince.

Osobiscie nie ogladam z tym, bo wole jak jest pelne zaciemnienie / lepszy kontrast.

Z ciekawosci mozna dokupic sterownik, ktory robi z tego takie ambilight, ale to juz bylby odpust do kwadratu przy projektorze :)

Do kina przestałem chodzić wiec juz nie wiem czy tam są takie wynalazki ;) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Hehe ledy wkolo moze i odpust (choc wtedy podobnie nalezaloby sklasyfikowac cale ambilight itp systemy).

Efekt jest ok wg mnie - przynajmniej mi sie podoba i ma to swoje zastosowanie w praktyce:

dekoracyjne i rozswietlajace pokoj jak sie nie oglada i w trakcie ogladania, zeby wzrok sie nie meczyl rodzince.

Osobiscie nie ogladam z tym, bo wole jak jest pelne zaciemnienie / lepszy kontrast.

Z ciekawosci mozna dokupic sterownik, ktory robi z tego takie ambilight, ale to juz bylby odpust do kwadratu przy projektorze :)

Do kina przestałem chodzić wiec juz nie wiem czy tam są takie wynalazki ;) ;)

Ja nie krytykuję , ale tez uważam ze to nie jest potrzebne . Teraz ledy są łatwo dostępne i dają nieograniczone możliwości zabawy ale podświetlanie sprzętu czy ekranu uważam za przesadę i to jest odrobinę odpustowe . Masz ładny pokoik a te ledy to jak powiedział ktoś powyżej bardziej dla wrażenia gości . Ja zrobiłem na suficie światłowodowe niebo skopiowane z map Googla , dwukolorowe , białe pulsujące tło z gwiazd i niebieskie gwiazdozbiory . Daje to niedużo światła ale jest przydatne aby trafić do kieliszka czy filiżanki ale przy samej projekcji wolę aby było wyłączone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie też nie osądzam, bo skoro Tobie się podoba to tak ma być pamiętaj.

Ja jednak wole oglądać w zupełnej ciemności. Salki które do tej pory robiliśmy miały tego typu rzeczy gaszone na czas projekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik ja ogladam bez tych swiecidełek, ale mam w rodzinie osoby starsze preferujace ogladanie ze swiatlem.

Wlączyłem je na potrzeby fotek - that's it :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zrobiłem na suficie światłowodowe niebo skopiowane z map Googla , dwukolorowe , białe pulsujące tło z gwiazd i niebieskie gwiazdozbiory

 

A możesz wrzucić fotkę jak to wygląda?

 

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubie i z ledami i bez. Choc z dodatkowym swiatlem to oczy sie tak nie mecza.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wrzucić fotkę jak to wygląda?

 

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Bardziej interesuje cie technologia czy efekt ? Próbowałem to fotografować komórką ale nigdy nie byłem zadowolony z efektu , rozmywało mi zawsze punkty świetlne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesuje cie technologia czy efekt ? Próbowałem to fotografować komórką ale nigdy nie byłem zadowolony z efektu , rozmywało mi zawsze punkty świetlne

 

Jedno i drugie.

Jeśli chodzi o zdjęcie to najlepszy byłby jakiś "normalny" aparat gdzie można wybrać preselekcję przysłony i statyw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie.

Jeśli chodzi o zdjęcie to najlepszy byłby jakiś "normalny" aparat gdzie można wybrać preselekcję przysłony i statyw.

Spróbuję coś zrobić . Efekt jest bardzo fajny ale to zależy od twojej inwencji ; Wydrukowałem sobie na ploterze małe punkty które jeden kolor oznaczał rozsiane tło z gwiazd , drugi kolor to były konkretne układy gwiazdozbiorów .Nakleiłem to na płytę karton/gips i otwory przewierciłem mikro wiertarką (Dromel lub podobne ) W firmie w Łodzi zakupiłem dwa projektorki jeden ze światłem białym , drugi niebieskim . Przez te otworki przewlekasz światłowód ( zakupiony w komplecie z lampkami ) - tło nieba do lampki niebieskiej , gwiazdozbiory do białej. Światłowody pozostawiłem wystawione na 2 ck i zabezpieczyłem taśmą klejącą aby końcówki nie pouciekały . Ustawiłem konstrukcje na dwóch krzesłach i pomalowałem wna ciemnoniebieski - w kolorze całego sufitu. Później zawiesiłem to na suficie . W tym sklepie nabyłem cażki do przycinania , po zawieszenie poucinałem wystające końcówki . Efekt fajny ,. robota na dwa popołudnia a satysfakcja przeogromna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie czeka zabawa z tym niebem, fajna sprawa gratuluje wytrwałości.

 

Kilka fot po zrobieniu oświetlenia - wiem, wiem odpust :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

c41b420eff039096med.jpg

 

52aa5487fd90fe4fmed.jpg

 

66034969707dd6f5med.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpust jak odpust ale przynajmniej nie upadniesz i sobie głupiego ryja nie rozwalisz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechalo mi takie cus :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic screan. Ekran pod projektor.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto pogladowe cykniete z telefonu, wiec prosze nie sugerowac sie jakoscia obrazu.....Swoja opinie napisze troche pozniej w temacie Ekrany Magic Screen.

Teraz jestem zajety pakowaniem Kaubera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-50975-0-48411300-1511031769_thumb.jpg

post-50975-0-26757400-1511031793_thumb.jpg

post-50975-0-23174100-1511031840_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Foto pogladowe cykniete z telefonu, wiec prosze nie sugerowac sie jakoscia obrazu.....Swoja opinie napisze troche pozniej w temacie Ekrany Magic Screen.

Teraz jestem zajety pakowaniem Kaubera.

 

...czyli MS zostaje skoro pakujesz Kaubera... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto pogladowe cykniete z telefonu, wiec prosze nie sugerowac sie jakoscia obrazu.....Swoja opinie napisze troche pozniej w temacie Ekrany Magic Screen.

Teraz jestem zajety pakowaniem Kaubera.

 

czy obraz na srodku ekranu na twarzach nie jest czasem jaśniejszy na tych fotkach, czy to złudzenie na zdjeciach ?

Jakiego miałeś Kaubera szarego czy białego ? Ja ost prownywałem cinegrey 5d (ekran ALR) z białym w dedykowanym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ost prownywałem cinegrey 5d (ekran ALR) z białym w dedykowanym pomieszczeniu.

Chyba 3D bo tak się nazywa no chyba że to jakaś nowość :) - opisz swoje wrażenia z tego porównania jak możesz - miałeś próbke tego Kaubera czy cały?

 

hifibloke szkoda że nie masz 260 cm bo wziołbym od Ciebie. Nie odpisałeś ile masz cali nowy ekran

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w końcu w moich progach set Audio dogonił jakością set Video... :) ;)

 

P.S.

Może troszeczkę za dużo tych fotek wrzuciłem. ...ale spodobała mi się różna "gra świateł"... która zupełnie inaczej oddaje to samo pomieszczenie..... :) ;)

 

 

97a6d18adfdd56378c068da73826aa32.jpg5a5e103791c64423349d1fdc2e6170a5.jpg9647b51b661ce7b5d7d357d0994628fb.jpg1f9a543edca3114273ceb0aa2b6cfbae.jpgefa50f457f0382a0ab25ba44fe9c983e.jpg

 

...

 

5987359d966854cb2097e50ec10ebc9a.jpg82d38e9ba4f362efb0fab9b2ed380659.jpg943586c3ca6c16a3b50ff9e9079f79c3.jpg524e27c3d5edf1a605076ea3f2396ecf.jpg80b14401187a3098f7b850eefaa74a56.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
C robi pod sufitem ten RS ?:) Widzę, że sprzedajesz MS.
...chyba pisałeś do mnie... :)

 

Pod sufitem to stary poczciwy Sony HW55...

 

Czyżbyś wyłapał moje ogłoszenie na O.X... ;)

... co do sprzedaży MS-a... to jak go sprzedam to się przesiądę na nowego (może większego) MS-a RS... jak nie sprzedam to dalej będę leciał na tym zestawie...nie mam mu nic do zarzucenia...

 

...a może chodzilo Ci (z tym pod sufitem) o surroundy.. to nie są RS tylko RP... i nie jest pod sufitem tylko na wysokosci 180cm od podłogi... :) .... na fotkach takie złudzenie że wyglada jak "pod sufitem".... ;)

..wiem ,że tego typu konstrukcje powinny wisieć niżej... ale malowanie może w przyszłym roku a nie chcę teraz dziurawych ścian zostawiać po uchwytach...poza tym naprawde jest bardzo dobrze w tej konfiguracji...jest niesamowita przestrzeń ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 3D bo tak się nazywa no chyba że to jakaś nowość :) - opisz swoje wrażenia z tego porównania jak możesz - miałeś próbke tego Kaubera czy cały?

 

hifibloke szkoda że nie masz 260 cm bo wziołbym od Ciebie. Nie odpisałeś ile masz cali nowy ekran

 

5d. Jest tez 3d ale ma gorszy efekt ALR. Ogladalem go dwa razy i nie ukrywam ze tez po lekturze forum napalilem sie na ten ekran no i po pierwszej prezentacji. Dobrze ze obejrzalem go dokladnie jeszcze raz w porownaniu z białym w jaskini, na symulowanych warunkach jakie mam u siebie. Ogladalem na calych ekranach nie na probkach. 5d stal z tylu i na potrzeby testu rozwijalismy kaubera z przodu :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w moich zasymulowanych wrunkach, w ciemnym pokoju, przy dodatkowo jasnym projektorze (testowany ekran 110 cali) przy odleglosci projektora ok 3,4m od ekranu wygladalo to jak na ww zdjeciu. Ciekawe, ze za pierwszym razem w ogole nie widzialem jasniejszego srodka ekranu, dopiero jak zrobilem zdjecie, pojechalem jeszcze raz potestowalismy i faktycznie potem widzialem to juz za kazdym razem. Jestem przeczulony na takie zjawiska. Instalacja i odleglosc od ekranu jest w przypadku ALR mega ważna.

 

Ekran ALR zgodnie z info od producenta Elite potrzebuje odpowiedniej odleglosci minialnej ogladania od ekranu (wg elite scr 1,5 x szerokosc ekranu) zeby mozna docenic zalety tego ekranu. W moich warunkach bylo to na granicy / troche ponizej tej wartosci stad taki efekt uboczny.

 

Wg mnie wiekszy sens do takiego ekranu jest jak pokoj jest jasny (wtedy korzysci sa najwieksze), w ciemnym dedykowanym pomieszczeniu przy porownaniu z bialym Kauberem (ogladalismy jednoczesnie na obu ekranach) nie widac bylo wiekszych roznic, poza tym ze minimalnie ciemniej bylo w pomieszczneiu (mniejsze odbicia od ekranu do otoczenia przy ekranie ALR, obraz bardziej kierunkowo wracal do widza, ale kosztem wiekszego podswietlenie centralnej czesci ekranu) to przy odleglosci 3,4m jesli zwiekszyc ta odleglosc rownomiernosc podswietlenie byla lepsza.

Ekran bialy mial bardziej naturalne kolory i detale w czerniach, czernie minimlanie gorsze.

 

Finalnie wzialem bialy beramkowy. Zreszta te fotki jakie uzyskalem na bialym w swoich warunkach wg mowia same za siebie:

 

87fbb708f3d4c91amed.jpg

 

cc3512ae30fa9528med.jpg

 

ae9bbf5ef5e660a0med.jpg

 

af5aa609cbe7f84fmed.jpg

 

bcbb3c1bb3dbfb4cmed.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada kauber bialy a szary? Ktory w jakich warunkach stosowac?

 

Mam teraz bialy ekran z allegro za 300zl ale wykorzystuje sama szmate, ktora napieta jest jak struna. Jest sens zmieniac to na kaubera? 5500za Magicascreena 110° to jednak dla mnie cena zaporowa.

 

Projektor epson 5350.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie wzialem adeo 113 bialy swieci podobnie jak bialy kauber.

 

Ekran szary to zalezy jaki masz pokoj. Mialem wczesniej ekran szary.

Po remoncie pokoju i zmianie projektora wymienilem na ekran bialy. Bialy jest lepszy do "jaskini" jak masz projektor z dobrym kontrastem i nie musisz kombinowac z poprawianiem obrazu ekranem.

Szary przyciemnia caly obraz tzn czern troche lepsza ale kolory na tym cierpia sa gorsze niz na ekranie bialym (mozna oczywiscie kombinowac z kalibracja) Alr to troche takie polaczenie zalet bialego z szarym jak sa odpowiednie warunki i masz swiatlo w pokoju np w salonie lub np ogladasz przy swietle i chcesz zminimalizowac jego wplyw na projekcje.

 

Ja bym rozroznil to tak

 

-Pokoj nieprzystosowany: Ekran Alr lub szary

-Pokoj dedykowany i zaciemniony:

Ekran bialy (szczegolnie do HDR)

 

Przy okazji taka ciekawostka ekran ALR z gainem 1.4 nie byl jasniejszy niz bialy 1.0 przynajmniej ten ktory ogladalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie wzialem adeo 113 bialy swieci podobnie jak bialy kauber.

Sory, bo nie czytałem wszystkiego, rozumiem że porównywałeś Alr ze standardowymi ekranami. Czy zatem można stwierdzić że dobry biały ekran w zaadoptowanym pomieszczeniu wg. Twojej oceny jest lepszy od Alr?

Ten co wybrałeś to Adeo RW ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, bo nie czytałem wszystkiego, rozumiem że porównywałeś Alr ze standardowymi ekranami. Czy zatem można stwierdzić że dobry biały ekran w zaadoptowanym pomieszczeniu wg. Twojej oceny jest lepszy od Alr?

Ten co wybrałeś to Adeo RW ?

 

w bezposrednim porownaniu wybralem Adeo RW do swojego setupu.

Czy lepszy ? Do zaadaptowanego / ciemnego pomieszczenia jesli nie ma sie odpowiedniej odleglosci instalacji od ekranu wg mnie roznice sa male dlatego uwazam ze bialy jest sensowniejszym wyborem do takiego pmieszczenia przy wysokokontrastowym jasnym prjektorze, dodatkowo pozbawiony jest problemu spadkow jasnosci jesli nie ma sie zachowanej odpowiedniej odleglosci projektora od ekranu.

ALR jest bezkonkurencyjny w jasnym / nieprzystosowanym pomieszczeniu. Jak zapalalismy swiatlo w salce roznica byla sporoa na korzysc ALR. W moim przypadku bialy byl trafniejszym wyborem bo na mniejszej odleglosci bialy nie mial roznic jasnosci, detale w czerniach lepsze przy troche gorszym poziomie czerni

 

nie znaczy to ze do ciemnego nie mozna wybrać ALR jesli ma sie zachowaną odpowiednia odległość instalacji projektora od ekranu, tylko ze bialy ekran zapewni porownyalny obraz.

Takie ekrany potrzebuja odpowiedniej odległości zeby pokazac swoje zalety no i ambient light, ktore w salach dedykowanych z reguly jest zminimalizowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.