Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz możliwość Marantza kupienia nowego w cenie używanego Denona to bierz Marasia, będzie gw.

W Kd Heco jak i Monitor Audio dobrze zagra z Denonem, wiadomo małe kolumny tak że sub nadrobi efekty.

Taka mała ciekawostka, nowe modele Denona i Marantz będą posiadać kodek IMAX Mode. Tak jak jeśli komuś na nowościach zależy to już np. Denon avr-x4500h będzie to mieć.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bilole , a je wiesza się 180 cm od podłogi

 

Sorki pominąłem gdzieś Twój post.

One właśnie wiszą mniej więcej na takiej wysokości.

 

P.S.

Dzięki za wsparcie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha kejup tu nie o wsparcie chodzi ,można się wspierać oczywiście będąc w błędzie.

 

Hehe luzik ;-)

Mam duży dystans do siebie i do tego co posiadam.

Tak jak pisałem sztuka kompromisu i ukłon w stronę małżonki :-)

Jak kiedyś będzie mnie stać na typowy pokoik pod kino-stereo to wtedy ogarnę to profi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@subfan

 

generalne krytykowanie ustawienia subwoofera w kacie to bzdura!

 

Sa konfiguracje/koncepcje, ktore swiadomie wykorzystuja efekt wzmonienia basu przez graniczace sciane, albo niemalze bez nich nie funkcjonuja (sciane wkalkulowane w konstrukcje subwoofera). Malo tego sa tez sytuacje gdzie symetrycznie ustawisz po jednym subwoopferze w kazdym rogu,... itd. itp.

 

Zarzucasz innym niekompetencje -> popatrz w lustro :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie spójrz w lustro tylko pomysl logicznie . Piszesz tak jakby to było wręcz wskazane naukowo więc trzeba Ci to wytłumaczyć naukowo że jesteś w błędzie a od tego jest Pro Cinema tzn ten od thx i wszelkich kursów, czuje że będzie sobie na tobie używał, o ile to przeczyta oczywiście co napisałeś

 

Są koncepcje - no właśnie koncepcje ,dawno takich głupot nie czytałem pisanych z taką pewnością siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinema Pro

(Konto usunięte)

Pojedynczy subwoofer w narożniku to istotnie najgorsze rozwiązanie. A jeżeli zaleca tak producent, to IMO tym gorzej dla producenta, gdyż najprawdopodobniej sprzedaje produkt z ograniczeniami konstrukcyjnymi.

 

Natomiast jeżeli chodzi o koncepcję dwóch subów w narożnikach, to są one codzienną praktyką projektantów i kalibratorów KD. Taki duet tworzy wektorowy głośnik wirtualny, dzięki któremu rozwiązuje się wybrane problemy modalne pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli co do tego miałem rację co sam sprawdziłem, dwóch w sumie nie testowałem. Ogólnie pozamiatane pytań chyba więcej nie ma ,pozwieszać głowy i okazać pokorę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale w sumie właśnie,jeżeli jeden buczał i brzeczal u mnie w rogu to po dodaniu drugiego w drugim rogu sprawa by się poprawiła? Ciężko poprawić chyba bas przez dodanie drugiego suba który to też grał by słabo po wyłączeniu pierwszego, dziwna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinema Pro

(Konto usunięte)
Ale w sumie właśnie,jeżeli jeden buczał i brzeczal u mnie w rogu to po dodaniu drugiego w drugim rogu sprawa by się poprawiła?

Rozwiązywanie problemów z niskimi częstotliwościami nie polega na dostawieniu drugiego subwoofera, ale na dostawieniu go we właściwym miejscu. Może się bowiem okazać, że najlepszym miejscem dla drugiego suba nie będzie drugi narożnik, a ściana boczna. Dlatego kalibrator posługuje się najpierw pomiarami, a dopiero potem uchem.

Edytowane przez Cinema Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@subfan

Praca i czasami sobie wejdę poczytać co i jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I widzisz teraz , jak mało wiesz :)

Max gdzie byłeś jak dyskusja trwała,kto w niej brał udział wie już że się mylił czy miał rację a Ty postałeś z boku i dorzucasz coś po zakończeniu?

Nie bądź śmieszny.

Z dwoma subami nie wiem i nie sprawdzam jak będzie sytuacja wyglądała bo nie zanosi się na to żebym miał dwa więc przyznaję się bez bicia że to czytam jako nowość

 

Dodaj "wiedziałem że tak jest tylko nie chciałem się kłócić "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ta ale o dziwo odpisujesz szybko i śledzisz temat jak widać tylko Wtedy jak to jest wygodne(prawie 2 strony Cię chłopie nie było)bałeś się że się osmieszysz swoją opinią na temat subów w rogach ?

 

I piszesz " i widzisz jak malo wiesz " a sam wiesz ....mniej ?

 

Nie masz pojecia na dany temat do nie pointuj go w taki sposób bo ciśnienie skacze

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy każde forum musi być opanowane przez oszołomów.Kiedyś te forum było bardzo fajne,i na wysokim poziomie.Ludzie mieli szacunek do siebie,teraz to jest śmietnik.Czego miał dotyczyć założony wątek .Nasze instalacje,niech nas zobaczą.Gdzie są zdjęcia ja się grzecznie pytam. Kłótnie to może rozwiązujcie sobie w Przedszkolu,Szkole sam nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Do kogo się czepiasz? Do tego co obwieszcza oczywistą prawdę czy do tych którzy stanowczo się sprzeciwiają tylko po to żeby się sprzeciwiać? Dlatego robi się brudel jak ktoś pisze o czymś czego nie widział, słyszał itp.a żeby się do błędu przyznać też trzeba mieć charakter czego też niezbyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@subfan , kolega na hdtvpolska.com podał pewną informacje, że w czarny piątek ma być Sony 65 xf 9005 w bardzo dobrej cenie. Dzisiaj w MM jest za 7100 .

Będziesz polował ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na potwierdzenie moich słów z poprzedniego postu i zgodnie z tematem.

Jest foto i jest dwa suby w rogach i jest ok.

To moje praktyczne spostrzeżenie.

A teoretyczne wyjaśnienia, dlaczego jest ok, podał kolega THX.

b98ae2e3d1ed8e1426bbe8ff4ae18477.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.