Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, 5z0p3n napisał:

Fronty matowe a centralka w błysk? Dobrze widzę? To świadomy zabieg?

Niestety nie kupiłem z tej samej serii centralnego,wtedy akurat było krucho z kasą.Byłem zmuszony kupic pozniej  ,drozszy i z innej serii model.Jednak mnie to nie przeszkadza.Kawał kloca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2019 o 00:11, fetek napisał:

nie problemów ze spójnością ?

Mozesz rozwinąć ? Bo jezeli chodzi o wygląd , jest ok.Natomiast jezeli chodzi o dzwiek jest ...tez ok :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójnością. Czyli czy fronty i centralny grają takim samym charakterem dźwięku.

U mnie na przykład nie. Ale to świadomy zabieg. Słysze to zdecydowanie przy szumach (testach volume) jest po prostu inny. W filmach jest jednak rewelacja!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
12 godzin temu, 5z0p3n napisał:

U mnie na przykład nie. Ale to świadomy zabieg. Słysze to zdecydowanie przy szumach (testach volume) jest po prostu inny. W filmach jest jednak rewelacja!

Możesz to spróbować skorygować, jeśli w amplitunerze ma equalizer dla każdego kanału z osobna. Jak ten szum jest np. trochę ,, wyższy'' to albo dodaj trochę na wyższych pasmach frontów albo ujmij na centralnym. Lub odwrotnie.

I posłuchaj szumu ponownie. Zawsze możesz wrócić do ustawień na zero jak jak zabieg nie przyniesie korzyści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Equalizerem nigdy nie zmienisz charakterystyki brzmienia. Możesz tylko podkręcić lub przytępić np wysokie częstotliwości  . W kinie chodzi tu głównie o tweeter przy wysokim cięciu ale próba połączenia horna klipscha z tanoyem zasługuje naprawdę na uznanie panie szopen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Opisał to jeszcze lepiej - " słyszę to zdecydowanie przy szumach (testach volume ) jest po prostu inny ,w  filmach jest jednak rewelacja " czyli coś co się wyklucza już na początku jest jednak rewelacyjne hahaha jest temat obok jak to gość chce spasować randomowy central do polków,  czuje że powinien się zaprzyjaźnić z Szopenem:)))))

Polaczenie tannoya i klipscha powinno się opisać " jest ch......o ale mi pasuje " a nie jako " rewelacje "będąc przy zdrowych zmysłach. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To nie jest obrażanie tylko logiczne wnioski. 

Nikogo nie obrażam tylko właśnie przedstawiam swoje racje a ktoś kto łączy klipscha z tannoyem i opisuje to jako rewelacje jest dla mnie cudakiem,  to nie jest negatywne określenie.  Czytaj cudak jako - inny, odmienny.

I jak można dyskutować po przeczytaniu takiej opinii . Poważnie 

O czym ?

Fetek przyznał puchary i Oskary a kilka wpisów wcześniej pisał sam o wątpliwej spujnosci haha to są podwójne standardy i hipokryzja ale jak się zwraca uwagę kto coś napisał a nie co napisał to tak jest 

Sorry nie puchary i oskary tylko serduszko hahaha hmmm urocze !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
51 minut temu, subfan napisał:

To nie jest obrażanie tylko logiczne wnioski. 

Nikogo nie obrażam

Jestem innego zdania.

Pisanie o koledze z forum cudak, ktoś kto nie jest przy zdrowych zmysłach, to jest właśnie obrażanie.

Swoje racje można i trzeba przedstawiać bez atakowania personalnie osoby która ma inne poglądy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I tak właśnie myślę że ten kto łączy klipscha z innymi markami twierdząc że jest wyśmienicie nie może być przy zdrowych zmysłach,  aż tak się klipsch wyróżnia kolego że nie porównasz klipscha do niczego innego jak klipscha. To czysta herezja łączenie to z czymś innym. 

(atak personalny)

Edytowane przez Gość
atak personalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, subfan napisał:

Fetek przyznał puchary i Oskary a kilka wpisów wcześniej pisał sam o wątpliwej spujnosci haha to są podwójne standardy i hipokryzja ale jak się zwraca uwagę kto coś napisał a nie co napisał to tak jest  

Nie jestem lewakiem z dupą w europarlamencie więc hipokryzja i podwójne standardy nie mają tutaj miejsca, skoro jest różnica znaczy że zestaw jest źle dobrany, puchar poleciał bo HQ jako kolejny zauważył że masz problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o miarkowanie się w dalszej dyskusji. Nagrody pocieszenia zostały już przyznane. W dalszej kolejności posypią się bany na wątek. Dziękuję za uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2019 o 09:01, subfan napisał:

Equalizerem nigdy nie zmienisz charakterystyki brzmienia. Możesz tylko podkręcić lub przytępić np wysokie częstotliwości  . W kinie chodzi tu głównie o tweeter przy wysokim cięciu ale próba połączenia horna klipscha z tanoyem zasługuje naprawdę na uznanie panie szopen.

Klipsch nie gra z tannoy. Ale grał ponad rok i było dobrze. Sprawdzałeś? W domu? To skąd wiesz?

 

Subfan nie jest tutaj dobrym forumowiczem. Udziela porad a jego wiedza obraca się wokół wcześniej przeczytanych innych tematów. Taki mądrala forumowy. 

Szum jest inny, innej barwy. Dlaczego w filmach to nie przeszkadza? No sam pomyśl!

W testach szum idzie o tym samym natężeniu i głośności. Więc różnica w charakterystyce kolumn,ich  pasma czy impedancji musi być słyszalna. 

Z kolei w kinie, na koncercie czy filmie centralny nie gra tego samego! Stąd możliwe jest stosowanie takich zabiegów. Ale jak kiedyś sprawdzisz to zrozumiesz. 

W dniu 8.01.2019 o 22:36, fetek napisał:

Central masz półkę wyżej, niżej czy jest po prostu inny ?

Jeśli to pytanie do mnie to: 

Ustawiony jest prawidłowo zaraz pod tv. Praktycznie go dotyka. Ale klasowo jest półkę, pewnie i dwie niżej od frontów. Używam fronty osobno także do stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jesteś tu od oceniania przydatności wpisów innych rozumiem,  to zobacz w ilu tematach się udzielasz jak wpadniesz w trans i co piszesz. Piszesz aby pisać bo ci się nudzi czy co profesjonalisto od promocji i audio biznesu. Nijakie wpisy aby dużo,  od stereo ,przez " start" dla początkujących po kino domowe wszędzie twój psychol awatar widoczny. PSA kup czy inną hiene jak ci się nudzi a nie ludziom ciśnienie podnosisz.  Gdzie pisze to co wcześnie przeczytałem??? W odróżnieniu od Ciebie wszystko o czym pisze sam testowałem i sprawdziłem i nie powielam opinii forumowych jak ty. Testowałem klipscha ,polka i monitor audio w tym samym czasie więc wiem więcej od Ciebie na ich temat teoretyku heretyku. Jak widać nie udzielam się nawet w połowie tego co ty więc kto tu chce wychodzić na znawce i mądrale od " stereo" po " kino domowe". To co wiem ,sam sprawdziłem a nie dorabiam teorie do tego jak ty do centralnego żeby usprawiedliwić naganny wybór niepasujacych elementów,  ja ci mówię szczerze że to nie może pasować ale ty tłumacz sobie to jak chcesz , napisz może po prostu że tak ci pasuje i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata i 8 miesięcy zamieściłeś 1660 postów co daje 51,87 postów w miesiącu.

Ja natomiast przez 9 lat zamieściłem 36,59 posta w miesiącu.

Jeśli z matmy miałeś przynajmniej 2 łatwo zaokrąglisz że piszesz prawie 2 razy częściej.

48 minut temu, subfan napisał:

zobacz w ilu tematach się udzielasz jak wpadniesz w trans i co piszesz. Piszesz aby pisać bo ci się nudzi

Kolejny przykład kiedy piszesz o sobie w odniesieniu do innych. Żałosne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Jeśli to pytanie do mnie to: 

Ustawiony jest prawidłowo zaraz pod tv. Praktycznie go dotyka. Ale klasowo jest półkę, pewnie i dwie niżej od frontów. Używam fronty osobno także do stereo. 

tak, do Ciebie, chodziło mi o odniesienie "jakościowe" do frontów.

Powoli planuje wymianę i się zastanawiam jak pogodzić dobre fronty z resztą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
tak, do Ciebie, chodziło mi o odniesienie "jakościowe" do frontów.
Powoli planuje wymianę i się zastanawiam jak pogodzić dobre fronty z resztą...
Możesz zdradzić co planujesz na przód? Fronty, central. Ja też się zastanawiam czy te do stereo muszą być te same co central, żeby do kina było ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak. RP440C po przesłuchaniu wielu modeli uważam za kilera w swojej cenie. Więc mało mnie interesowało co inni powiedzą. Po prostu wziąłem go do domu i sprawdziłem jak sobie radzi z frontami.

Wtedy były Precision 6.4 i spisywało się to nawet lepiej. W sensie "szumów". Dźwięk w kinie ok. Mam nadzieje że zrozumiałem poprzednią wypowiedź. Po wymianie na lepsze fronty ten centralny został. Różnica w szumach jest ale przy oglądaniu nie ma. Gdybym chciał wymienić na centralny do kompletu to 4800 zł pewnie nie moje.

A przy cenie w której nabyłem Premier 440C po prostu mi się to nie opłaca. :)

1 minutę temu, STELVIO napisał:

Ja też się zastanawiam czy te do stereo muszą być te same co central, żeby do kina było ok.

Nie muszą serio!

Ale to lata doświadczeń. Zwróćcie uwagę na ceny centralnych. Producenci wiedzą że każdy chce mieć komplet. Bo ładniej bo na forum "ktoś" napiszę że musi być komplet. I tak centralny z linii Zensor od Dali kosztuje 1300 zł !! SICK! a kupując zestaw od razu masz go gratis. Ich cena solo zawsze będzie wyższa niż ich realna wartość. Takich perełek jak 440c i 450C jest raptem kilka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, STELVIO napisał:

Możesz zdradzić co planujesz na przód? Fronty, central. Ja też się zastanawiam czy te do stereo muszą być te same co central, żeby do kina było ok.

To plany na najbliższe 3 lata, jeszcze nie ma konkretów, badam temat i planuje budżet. Fronty przeglądam w okolicach 10-12k.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To plany na najbliższe 3 lata, jeszcze nie ma konkretów, badam temat i planuje budżet. Fronty przeglądam w okolicach 10-12k.
 
Wow. O to nie moja półka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, subfan napisał:

Jesteś tu od oceniania przydatności wpisów innych rozumiem,  to zobacz w ilu tematach się udzielasz jak wpadniesz w trans i co piszesz. Piszesz aby pisać bo ci się nudzi czy co profesjonalisto od promocji i audio biznesu. Nijakie wpisy aby dużo,  od stereo ,przez " start" dla początkujących po kino domowe wszędzie twój psychol awatar widoczny. PSA kup czy inną hiene jak ci się nudzi a nie ludziom ciśnienie podnosisz.  Gdzie pisze to co wcześnie przeczytałem??? W odróżnieniu od Ciebie wszystko o czym pisze sam testowałem i sprawdziłem i nie powielam opinii forumowych jak ty. Testowałem klipscha ,polka i monitor audio w tym samym czasie więc wiem więcej od Ciebie na ich temat teoretyku heretyku. Jak widać nie udzielam się nawet w połowie tego co ty więc kto tu chce wychodzić na znawce i mądrale od " stereo" po " kino domowe". To co wiem ,sam sprawdziłem a nie dorabiam teorie do tego jak ty do centralnego żeby usprawiedliwić naganny wybór niepasujacych elementów,  ja ci mówię szczerze że to nie może pasować ale ty tłumacz sobie to jak chcesz , napisz może po prostu że tak ci pasuje i tyle .

Chłopie, przeczytaj siebie we wszystkich swoich wypowiedziach - masz taką opcję z poziomu Profilu - może w końcu zrozumiesz.....zmień sposób wypowiedzi o innych i stylu pisania, bo nie da się tego już po prostu czytać....ton Twoich wypowiedzi jest ciągle napastliwy - nie czujesz tego ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wychodzi na to, że 440C/450C od Klipsch'a w swoim przedziale cenowym wymiata i nie pozostaje mi nic innego (jako użytkownik 450C), jak z tą teorią się zgodzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyklo ta cena :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.